Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

agassi68

Presne ako napisal Djkoma. Plno digitálnej krvi a najviac ma zaujali titulky. Nemáte sa veľmi s kým stotožniť. Film na pozretie po nasieracom dni.. ()

Luk Skywalker

Ješ to velmi dobrý film. Klad filmu je jasný - stopáž filmu není tak dlouhá, aby nudil. To, že lítají hlavy a kusy těl a stříká krev beru jako fakt, že když se bojuje takovými zbraněmi jako meče a kopí, tak prostě krev stříká a kusy těla odlétávají. ()

fr3ak

Neil Marshall a jeho další zářez na poli prosté zábavy. Proč se na něj za tenhle film zlobit, když každý kdo zná tohoto režiséra musí vědět co od něj čekat. Já se bavil sakra dobře! Stačilo si vzít něco dobrého k jídlu, výborné pití a nechat se unášet touhle historickou řeží. ()

Puol

Historické rúbanice mám rád, takže som v hodnotení trošku pridal. Veeéľmi jednoduchý príbeh je obzvláštnený digitálnou krvou, netypicky obsadenou Olgou a nádhernou prírodou. Na jedno pozretie veľmi príjemne stráveny čas, i keď po Doomsday som od p.režiséra očakával trošku viac. Tak 7/10. ()

BOURQUE

Film, kde vidíme krv a krv. Ďalej vojnu, nenávisť, zradu za zradou. Samozrejme podobné filmy sme tu už mali veľa. Niektoré boli lepšie vypracované a natočené a zase na niektoré by sme najradšej zabudli. Spomínaný film podľa mňa patrí do prvej skupiny. Hlavne kvôli hereckým výkonom, kde sa vynikajú hlavne Michael Fassbender a Olga Kurylenko. Keď prší vonku a nemáte čo robiť, tak sa na to jednou podívajte. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Adm.Nelson

Až nebezpečne rýchlo ubiehajúci film, čo je u mňa známka dobrej kvality. Nič výnimočné, ale dobre natočené, s jednoduchým príbehom a sympatickými hrdinami, ktorých boj o holý život prežívate spolu s nimi. Škoda len, že takýchto akčne ladených historických filmov sa netočí viac. 8/10 ()

Eluin

Film se tváří jako historický snímek, ale z historie využívá jen kulisy. V zásadě to je jen průměrná akčárna, na kterou se dá dívat. Nenudí, ale je trochu předvídatelná a někdy je v ní i dost klišé. Po filmu Descent další kousek od Marshalla, který snese trochu přísnější měřítka. ()

hazaba

Ehm, mělo to být 3D nebo ne? Jsem velmi na rozpacích, neboť titulky takovou asociaci bezesporu navozují. Pozitiva filmu jsou: kamera, skotská příroda, jistá odlehčenost, skotská příroda, herecké výkony (mno, hlavně Michaela Fasssbendera a Dominica Westa), skotská příroda (aha, už se opakuju :-)), hudba, skots..., délka filmu, sk... Mezi určitá negativa bych řadila hlavně bitevní záběry, resp. stříkající krev, kdy je hrozně vidět, že to je digitálně upraveno. ()

Olík

Nerealistický strohý příběh s pomalým rozjezdem a klišovitým koncem vhozený do kontejneru usekaných končetin. Neil Marshall si vyzkoušel další tématickou možnost, ale opět po sobě zanechal typické poznávací znamení, krvavou stopu. Centurion se bezesporu nezapíše mezi zásadní díla svého žánru, tak jak se to Marshallovy (alespoň pro mne) podařilo s hororovým Pádem do tmy, ale kdo chce zhlédnout na mozkové buňky nenáročnou římskou akci - mohu bez výčitek svědomí doporučit. ()

mourinho

Dostal jsem to, co jsem očekával. Brutální dobovou rubačku, kde se uťatými hlavami nešetří a krev cáká všemi směry. Nepitvejme se v historických faktech, tohle je nenáročná zábava posazená tentokrát do 2. století n. l., taková, jakou ji máme v podání Neila Marshalla rádi a jakou od něho vyžadujeme. ()

strikeman

Lidská jatka spíše ve stylu počítačové hry pro dospělé, než plnohodnotného filmu. A co v poslední době fakt nemusím a stává se to trendem - vyhublé slečny s obličejíkem panenky a schopnostmi protřelého gladiátora schopné v mžiku rozsekat několik ostřílených válečníků opačného pohlaví. Ortodoxní feministky si možná přijdou na své, ale mně to připadá zvrhlé - no možná jsem staromódní. Ale ať jen nekritizuji - hezká příroda a přiměřená stopáž mi zabránily v pozdních hodinách během projekce neusnout;-) 35% ()

drankeryth

Starobyle Anglicko v dobe, ked tam este pobehovali rimske legie. Skvele natocene panorama krajiny v takych dobrych farbach. O potoky krvi vo filme nebola nudza a o useknute koncatiny a hlavy tiez bol dostatok, comu som len pritakaval, ze konecne nejaky brutus, kde sa neberu servitky pred usta:) Od zaciatku az do konca je to v takom duchu, kde sa stale nieco deje. Sceny kde sa dokopy skoro nic nedeje neni prilis moc. K dokonalosti ma este film nejaky kus cesty pred sebou. Prijemne sledovanie vam tento film urcite poskytne, aj ked to obcas zaskripalo hlavne pri tej krvi, ktora niekedy naozaj nevyzerala autenticky. Velka skoda aj bola toho uvodneho boja medzi Piktami a rimskou legiou, ktoru rozprasili za okamih. Problem bol niekedy v samotnej kamere, ktora niekedy ani poriadne neukazovala urcite suboje lepsim pohladom a nie takym bleskovym prechadzanim z jedneho miesta na druhe, ake bolo ukazane v tomto filme. Vyber hercov bol pre mna neznamy, vsetci do jedneho boli pre mna novymi na poli hereckom:) Ti Pikty na moj vkus mohli aj troska pritvrdit, aj ked neboli ziadni makysovia. A samozrejme do filmu aj natrepali troska romantiky, bez ktorej si to asi ani nevedeli predstavit. Nastastie jej nebolo vela a film sa mohol venovat dolezitejsim veciam, ako bol unik pred krvilacnymi Piktmi. ()

gootchy

Dá se říct, že jsem od tohoto filmu moc nečekal. O to větším překvapením pro mě byl. Nejen, že jsou bitky správně krvavé a naturalistické, ale oni do toho ještě míchaj humor :). Michael, ten je čím dál lepší. Olga, ta je taky dobrá, bo tam vůbec nekecá, a jenom koná. Ulrich, to je jasnej Pikt. Celé je to v lokacích, které jsou jedním slovem - skvostné. Takže ve výsledku, tu máme vysmátý, velmi krvavý koktejl, jenž potěší srdce a údy(údů je tam docela dost) všech co mají rádi pořádnou mlatu. ()

jirkis

Skvělý film plný akce a krutosti. Ale je v něm i něco víc, něco, co mi v podobných filmech chybělo. Nedokážu to popsat, ale strašně pěkně jsem si tento film užil. Výtkou by snad byl jen rychlý konec. U některých filmů bych radši zkracoval, ale tady by mi taková půlhodinka navíc vůbec nevadila. /70%/ ()

Heroine odpad!

Je to nudné, postavy jsou nesympatické, JE to samoúčelně brutální, otravně rychle sestříhané, a trapné je to jak ďas. K tomu ta světle červená krev, nepravděpodobný děj, a hromada keců o hrdosti a cti... Navíc obsazení ukrajinské modelky, do role drsné stopařky a vražedkyně, je trestuhodná blbost, která ubírá celému filmu ještě i ten zbytek serióznosti, který by mu teoreticky mohl zbýt. A i když je Fassbender mnohem lepší herec/větší fešák než Channing Tatum, i přesto se mi snad Orel Deváté Legie (jinak téměř identický film) líbil o chlup víc. Nebylo to tak rádoby drsňácké, a nebyla tam ta megatrapná Kurylenková. ()

Rafaelos

byl to snad můj prvý hunt-movie a musím říct, že se mi sedl. děj byl velmi realistický, příroda parádní a akční scény přiměřené. kdybych se měl zaměřit na hrdiny, tak nejzajímavějí byla rozhodně stopařka, jež ve mě budila strach a respekt. POMO ji vystihl přesně, čili k ní už není co říci :-) ()

P.J.2

Na první shlédnutí super ale tak rychle se to vykouří z palice že si tak nějak nevzpomenete na příběh, postavy ani nějakou významnější scénu. Takže asi dobrý ale už bych to vidět nemusel. ()

Raziel_cz

Římští Expendables, kteří mají příliš mnoho společného s partou Psích vojáků, aby se vám mohli nelíbit. Rozhodně si u mě Marshall zvednul reputaci po tom odpadu jménem Doomsday a strašně moc oceňuji visceralitu (i když ta spartakusovská digitální krev je v první polovině vyloženě směšná) a špinavost, s jakou je Centurion natočený. Příběhově je to vlastně Fury Road, hrdinové jsou dostatečně badass, slyšet Římany fuckovat a assholeovat je k nezaplacení, o Imogen Poots budu mít vlhké sny – posud v pořádku. Problém je, že se Marshall stále nezbavil zlozvyku mít v akčních sekvencích deset střihů na vteřinu. Oproti jiným snímkům (třeba tomu odpadu jménem Doomsday) se tu sice ještě dá relativně orientovat, ale stejně je to opruz. O to víc, že přes všechny zdejší přídomky je Centurion prostě akční film s patřičnými klišé a přidanou hodnotou maximálně v krásných záběrech na krajinu. A nepřehledná akce je pode mě u takhle čistého odvaru zásadní nedostatek. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)