Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Bejbinka

Mým tématem číslo jedna ve filmové tvorbě jsou drogy a jejich problematika a pak také hudba a tenhle film má best témata spojuje. Oni jdou ale samozřejmě ruku v ruce. A tak je můj komentář zkreslený právě proto, že mně se líbí skoro všechny filmy na tyhle témata. Od Dakoty Fanning jsem čekala, že bude úžasná a jen tak mimochodem i kdyby byla otřesná stejně jí to odpustím. Nehledám ve filmech chyby, nepovedené maličkosti, o tom filmy nejsou...důležité je, jak ho vnímáte, jestli pocity s postavami prožíváte a jak na vás působí atmosféra a podle mého se tomuto filmu v těhle ohledech nedá vyčíst vůbec nic. ()

BOURQUE

Na film o krátkom ale tým viac dynamickejšom živote skupiny The Runaways som sa veľmi tešil. A musím priznať, že som bol príjemne prekvapený. Všetko dopadlo veľmi dobre. Takmer všetko bolo autentické, dokonca aj pri „živom vystúpení“ s pesničkou Cherry Bomb, Dakota Fanning dokonale „imitovala“ ozajstnú Cherie Currie (myslím teraz na oblečenie a na šnúru mikrofónu okolo stehna). Herečky absolútne super (hlavne trojica K. Stewart, D. Fanning a S. Taylor-Compton) a veľmi dobrý výkon od M. Shannona v roli K. Fowleya. Hudba bezchybná a perfektná! Druhá polovica filmu by mohla byť lepšie vypracovaná. PS: Aj keď sa to na konci nespomína, tak aj Lita Ford (v sólu) dosiahla veľké úspechy. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Olík

Klasická kytarová biografie…..garáž, úspěch, odvrácená stránka, konec. I kdyby byly The Runaways filmaři vymyšlená kapela, nemohlo by to celé vypadat jinak. Osobně příběh této dívčí rockové kapely neznám a tak nemohu ohodnotit, jak hodně si scénáristé pohráli s realitou….což je věc, která je pro mne u podobných kousků téměř nejdůležitější…..ale určitě bych pocitově přitlačil na strunku s názvem Sex and drugs and rock and roll. Jo, holky se snaží a nosem proženou skoro všechno, co neuteče, ale pořád to na mne celkově působí jakoby si Selena Gomez s Vanessou Hudgens vyrazily na jarní prázdniny. Taková milá kalhotková rebelie…..ale bavilo. ()

salamandrr

Dobré to bylo, pěkné zmapování života jedné skupiny. sex, drogy a rock and roll... kdyby bylo méně drog, bylo by více rock and rollu ()

Mr.FreeZer

Kristen a Dakota to pořádně rozjíždějí v rockovém životopisném snímku. Jo dívčí kapela - to není žádná slast (tedy pro ně samotné). Ještě mne zaujal skvělý démonický výkon Michaela Shannona, který je tak trochu ,,crazy man". ()

Luczynkaaa

Ze začátku mi The Runaways přišel dost nudný. Ale řekla jsem si, že to musím zkrátka zkouknout... už kvůli Kristen Stewart a Dakotě Fanning, které mimochodem podaly absolutně skvělé výkony. Snímek o tom, jak sláva dokáže změnit život a jak je sláva zákeřná. Dávám 3* za film a 1* za hudbu, která ve filmu je. Velmi podařené! ()

Haide

1.) Miluji Joan Jett 2.) Miluji Cherry Bomb. Jinak k hodnocení filmu: Na filmu je velmi znát klipová minulost režisérky, což si myslím je v tomto případě velmi dobré. Film není dokonalý a je v něm mnoho věcí, které si umím představit lépe, ale nějak mi to nevadilo. Skvělá Kristen Stewart (nemohla jsem tomu uvěřit, vzhledem k tomu, že tuto herečku jsem prozatím měla možnost vidět pouze v sérii Twilight) a přímo dokonalá Dakota Fanning (u které jsem se bála, že po několika nevýrazných výkonech v posledních letech to nebude ono). Bavila jsem se, užívala si skvělé písně a hercům jsem doopravdy věřila, že jsou lidmi, které hrají, což je u mnohých životopisných filmů kamenem úrazu. Jsem nad míru spokojená. ()

RobLord

Klasický příběh na téma Sex, drogy a Rock'n'Roll. Pro mne osobně jsou The Runaways spojeny se jménem Lity Ford, která v 80. letech vydala skvělá alba s kompozicemi, jaké Joan Jett nikdy nenapsala. Škoda, že se film zaměřuje pouze na Joan a Cherie. Jinak ale zajímavá výplň při čekání na The Dirt o Mötley Crüe. Třeba v něm Lita tentokráte dostane víc prostoru. ()

Jeand´Boa

Velmi dobrý film o příběhu, který pomáhal tvořit hudební dějiny...už jen za celkem přesný přepis záběrů z japonského koncertu nutno hodnotit kladně...ale i bez toho vydařený film a herecké výkony... ()

candy_daze

Moc sexu a drog, málo hudby. Chápu, že je to podle memoárů Cherrie, ztracené dušinky. Ale ta, která mě nejvíc zajímá je Joan, mimochodem parádně podaná Kristen Stewart (přes počáteční averzi kvůli Twilight tu holku začínám mít dost ráda). Je velká škoda, že se film nevěnuje víc kapele jako celku, ale ve středu dění je právě Cherrie, která mi byla ze začátku vcelku sympatická, ale potom mi přišla jako hloupej spratek. Proto je těžké brát to jako film o The Runaways, když se o nich divák vcelku dozví vlastně prd. Hudbu Runaways mám celkem ráda (radši mám ale pořád sólovky Joan Jett), ale chtělo by to už konečně natočit pořádnej film o pořádnejch babách, co se s tím opravdu nes*rou a nemaj potřebu zpívat jen o sexu a o drogách, aby se prodávaly. (Co třeba Babes in Toyland nebo Bikini Kill.....prosím, prosím!) ()

AngelG

pro mě velmi pěkný snímek, který nám ukazuje, že vlastně není tak těžké stát se slavným jako příjmout svou slávu a udržet se na předních příčkách fanoušků ale i vlastního zdravého rozumu. naprosto skvělé obsazení..Dakota a Kristen u mě získaly nově nabytý respekt. :) ()

LokiZombie

Uznávám runaways za to, co ty holky ve své době dovedly, ale lepších životopisných snímků jsem přeci jen pár viděl. Myslím, že divák tu má kvůli výpravě trochu problém s kýmkoliv cítit, dostat se mu pod kůži. Nějakej ten pořádnej vnitřní monolog by tomu prospěl:-) ()

kersten

O tom ako vzostup hore prináša následne aj pád až na samé dno. Skvelá muzika, herečky sympatické, role im sadli ako "riť na šerbeľ". Pekný snímok na upršané popoludnie. ()

Ceberus

Ve skutečnosti je to na dvě hvězdičky plus Kristen a Dakota. Příběh je docela fádní, takže jediným zpestřením je vizáž a herecký výkon obou hlavních představitelek, potažmo herecký výkon Michaela Shannona. Tak trochu mě zklamalo, že trochu více průzkumného prostoru nedostala i Lita Ford, jejíž písničky taky nejsou k zahození. ;-) Tento film mohu dokonce srovnávat s jiným podobným - Hysteria: The Def Leppard Story. Kapela Def Leppard však měla trochu dramatičtější historii, takže z toho těžil i "jejich" film, nicméně styl natáčení se v zásadě nelišil - žádné úžasné herecké výkony ani scény. Život holt nejde naplánovat podle zajímavého scénáře. :-) ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky