Šéf inspektor Jacques Clouseau zašel do obchodu profesora Ballse, aby si vyzkoušel nový převlek. Clouseau je z převleku nadšený, ale do obchodu jej sledovali zabijáci vyslaní mafií, aby Clouseaua zlikvidovali, neboť Clouseau ohrožuje chystanou akci v hodnotě mnoha miliónů dolarů. Obchod profesora Ballse vybouchne, ale inspektor Clouseau přežije. Mafiáni najmou čínského zabijáka, kterému se také nepodaří Clouseaua zabít a tak hlava francouzské mafiánské větve Philipe Douvier vláká inspektora do pasti. Než se stačí inspektor Clouseau chytit do nastražené pasti je přepaden známým zločincem Claudem Russoem, který vezme Clouseauvi auto i oblečení a nechá mu jen své ženské šaty, v nichž inspektora přepadl. Inspektorovo auto, s Russoem za volantem, je o pár set metrů dál rozstříleno a při nárazu do sloupu vybouchne. Všichni jsou přesvědčeni, že v autě zahynul inspektor Clouseau a zprávy o jeho smrti se šíří velmi rychle i do zařízení pro duševně nemocné, kde je hospitalizován inspektor Charles Dreyfus. Dreyfus skončil v ústavu právě kvůli Clouseauovi a díky jeho smrti se cítí dobře a může vrátit zpět k policii, aby našel vrahy inspektora Clouseaua... (TV Prima)

Pavlisko83

Inspektor Clouseau je nepřítel, kterého bych nepřál opravdu nikomu. Kdo nevěří ať si pustí tento skvělý film a dá mi za pravdu. ()

PORTER44

Opět skvělý herecký výkon P.Sellerse a rovněž H.Loma.Nechybí spousta humorných scén počínaje pokusy zabít Clouseaua, jeho převleky, tak jeho setkávání se starým známím Dreyfusem který si myslí že se ho zbavil,když Clouseaua prohlásí za mrtvého. ()

andydufrsn

Asi nejslabší část celé série, ale přesto jsem se ohromně bavil. Jsem s Sellersovi bohužel nekriticky nekritický - stačí mi ho vidět a už se směju! ()

Karlito74

Pro mě nejlepší díl. Plomba, papouch, vylezu si na tebe a proč ne obráceně, protože jsem o hodně větší ty hlupáku...čínský hambinec a hlavně když Clouseau pokaždé někde vykoukne na Dreeyfusse - top ()