Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šéf inspektor Jacques Clouseau zašel do obchodu profesora Ballse, aby si vyzkoušel nový převlek. Clouseau je z převleku nadšený, ale do obchodu jej sledovali zabijáci vyslaní mafií, aby Clouseaua zlikvidovali, neboť Clouseau ohrožuje chystanou akci v hodnotě mnoha miliónů dolarů. Obchod profesora Ballse vybouchne, ale inspektor Clouseau přežije. Mafiáni najmou čínského zabijáka, kterému se také nepodaří Clouseaua zabít a tak hlava francouzské mafiánské větve Philipe Douvier vláká inspektora do pasti. Než se stačí inspektor Clouseau chytit do nastražené pasti je přepaden známým zločincem Claudem Russoem, který vezme Clouseauvi auto i oblečení a nechá mu jen své ženské šaty, v nichž inspektora přepadl. Inspektorovo auto, s Russoem za volantem, je o pár set metrů dál rozstříleno a při nárazu do sloupu vybouchne. Všichni jsou přesvědčeni, že v autě zahynul inspektor Clouseau a zprávy o jeho smrti se šíří velmi rychle i do zařízení pro duševně nemocné, kde je hospitalizován inspektor Charles Dreyfus. Dreyfus skončil v ústavu právě kvůli Clouseauovi a díky jeho smrti se cítí dobře a může vrátit zpět k policii, aby našel vrahy inspektora Clouseaua... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (141)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Až Vás budou zabíjet potolikáté co mě, tak už Vám to ani nepřijde." Nechci nějak prozrazovat děj, ale tady se pomočenej ochránce záchoda málem stane obětí atentáta, vydává se po stopě plombometaře a snaží se přitom myslet žlutě. Neprozradil jsem příliš? To bych nerad, protože šéfinspektora Clouseaua s jeho žlutou opicí mám prostě rád a nerad bych někomu kazil zážitek prozrazením mistrovsky propracovanýho děje. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Tempo už trochu opadlo, přesto se jedná o poslední díl, který Sellers dotočil a to pro mě jako pro fanouška neznamená právě málo. Proto čtvrtá hvězdička z nostalgie, i tentokrát nezapomenutelný souboj s Katem a chudák přeždímaný Dreyfus, kterého už vám je chvílemi až líto. Jedna z nejklasičtějších sérií světové komedie mohla skončit na úrovni, bohužel to nevyšlo. ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Peter Sellers popáté jako šéfinspektor Clouseau, tentokrát je terčem francouzské mafie. A poprvé docela zklamání, neboť situačních gagů velmi ubylo. Předchozí díly, tj. Růžový panter, Clouseau na stopě, Návrat Růžového Pantera a Růžový panter znovu zasahuje byly oproti Pomstě Růžového pantera a následujícím Panteřím snímkům živou groteskou, tady už šla kvalita gagů rapidně dolů. Na Pomstu se sice dá ještě dívat, ale už to prostě není žádná "plomba". Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=r1cbl0zwFws ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Už to prostě není ono. Je znát, že režisér už dost tlačil na pilu. Když totiž na scéně inspektor Clouseau neúřaduje s Katem, tak je to vesměs o ničem a překvapivě i dost zbytečně vážné. Vážnost je koneckonců patrná hned v prvních minutách filmu. Jakmile se ale objeví inspektor, okamžitě uvadne a rozjede se klasická zábava. Těch společných scén už tu ale není tolik, kolik bych si přál. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Na prvni pohled to vypada, ze je vsechno v pohode. Opet tradicni pohodova hudba, opet uvodni animovany titulky, dokonce se i nejakym zazrakem vraci Dreyfus. Ale uz za chvily je jasny, ze kvalita sla dost dolu. Sice tu jsou fajn veci, jako Catovo komedialni vystupy, Clouseauovo ultra auto Stribrny srsen a vysvetleni, kde bere vsechny ty prevleky. A tentokrat to jsou opet super prevleky. Jenze proste uz to nema tu stavu, cely je to takovy trosku utahany, vtipu tu moc neni, ale precejen se sem tam nakej skvelej najde. Prislo mi, ze se tvurci krapet moc dostali do krimi zanru, takze se to krapet podoba prvnimu dilu, na kterej to ale nema. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (7)

  • Plánoval se i šestý díl Romance růžového pantera. Kvůli smrti Petra Sellerse (Clouseau) ale nikdy nevznikl. (Pierre)
  • Během natáčení v Hong Kongu spatřil policista Burta Kwouka (Kato), jak krade skútr, a zatkl ho. Trvalo několik hodin přesvědčit jej, že to bylo pouze v rámci natáčení. (Kulmon)
  • Peter Sellers (Clouseau) vydržel v této sérii hrát jen díky neúnavnému režiséru Blakeovi Edwardsovi, který jej od dílu Návrat Růžového pantera (1975) usilovně přemlouval, aby jím nenáviděnou roli znovu přijal. Sám Sellers se negativním vztahem ke svojí známé postavě netajil (údajně mu zničila kariéru dramatického umělce) a Pomsta Růžového pantera byla pro něj ukončením spolupráce. (LiVentura)

Reklama

Reklama