poster

Pomsta Růžového pantera

 • Velká Británie

  Revenge of the Pink Panther

 • Velká Británie

  Blake Edwards' Revenge of the Pink Panther

 • Slovensko

  Pomsta Ružového pantera

 • Kanada

  Revenge of the Pink Panther

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1978, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • George.Camel
  *****

  Začátek filmu je docela nudný, ovšem film se rozjede jakmile se objeví Clouseau v půjčovně kostýmů a jeho "Plombááá!" nemá chyby. Mnohé scény postupně gradují, a také slovní komika českých dabérů si krásně pohrála s našim jazykem "Bojím se, že přefiknu papoucha a on mi uletí" (scéna s nafukovacím papouchem v "hustej mlži"). Českým divákům bezesporu přidal dabing na kvalitě dalších pár bodíků a Oldřich Fišer by za tento dabing zasloužil metál. Z Růžových panterů je to jeden z lepších dílů.(11.1.2011)

 • OG_Swifty
  ***

  V 80. letech následovaly ještě dva díly bez Sellerse, ale upřímně, Růžový Panter stál a padal právě s tímhle hercem. Cato (Burt Kwouk) dostal v tomto pokračování mnohem víc prostoru, což není špatné, ale celý film je již pouhým stínem zábavy, kterou tato filmová série symbolizovala. Padne tam pár dobrých vtipů (nejlepší byl asi ten čínskej bordel u Clouseaua doma) a uvidíme pár debilně vtipných kostýmů (Clouseau mafián), celkově je to ale už slabší. Ani Dyan Cannon není bůhvíco - byly tam větší krasavice. Ale ta sedmdesátková diskotéka byla dobrá.(3.9.2016)

 • RHK
  ***

  Peter Sellers popáté jako šéfinspektor Clouseau, tentokrát je terčem francouzské mafie. A poprvé docela zklamání, neboť situačních gagů velmi ubylo. Předchozí díly, tj. Růžový panter, Clouseau na stopě, Návrat Růžového Pantera a Růžový panter znovu zasahuje byly oproti Pomstě Růžového pantera a následujícím Panteřím snímkům živou groteskou, tady už šla kvalita gagů rapidně dolů. Na Pomstu se sice dá ještě dívat, ale už to prostě není žádná "plomba". Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=r1cbl0zwFws(12.11.2009)

 • Torgal
  ***

  Na tomto diely už je naplno vidieť, že únava materiálu dosiahla kritickú hranicu. V prvej polovičke si ale ešte stále drží solídnu úroveň, hoci miera strešťeností čo sa dejú v Clouseaovej prítomnosti už balansuje na hranici sebaparódie. Do tej sa to bohužiaľ úplne zlomí po odlete do Hong-Kongu. kde hlavný hrdina nakazí svojou gramblavosťou všetkých vo svojom okolí. Do toho “smiešna” hudba a situácie ako z grotesky (finálna prestrelka v sklade pyrotechniky) to celé devalvujú až na úroveň jednoduchej zábavy pre deti. 5+/10(28.4.2020)

 • tomtomtoma
  ***

  Stále příjemně zábavná kriminální parodie. Prvek trapnosti je větší než by bylo milé, ale přesto je tu stále spousta velmi kvalitních částí. Vrchní inspektor pařížské policie Jacques Clouseau (dobrý Peter Sellers) je lovnou zvěří pro francouzskou mafii, která chce dokázat svou akceschopnost, ale i pro svého nadřízeného. Nebezpečný nešika odráží všechny útoky, a ve stínu předstírané smrti odhaluje mezinárodní gang obchodníků narkotik. Z dalších rolí: vrchní policejní inspektor Charles Dreyfus (Herbert Lom), nenávidící svého podřízeného, kterému usiluje o život, úskočný a všehoschopný Clouseaův osobní sluha Cato Fong (Burt Kwouk), provozující v domnění pánovi smrti nevěstinec, mafiánova odvržená milenka a sekretářka Simone Legree (Dyan Cannon), pomáhající Clouseauvi při nebezpečném dobrodružství z osobní pomstychtivosti, milionář Philippe Douvier (Robert Webber), hlava francouzské mafie, a jeho první poskok Guy Algo (Tony Beckley), Julio Scallini (Paul Stewart), kmotr amerického podsvětí, a jeho pravá ruka Al Marchione (Robert Loggia), policejní seržant François Chevalier (André Maranne), Dreyfusův trpělivý asistent, profesor Auguste Balls (Graham Stark), výlučný dodavatel převleků a masek Clouseauovi, transvestita-kriminálník Claude Russo (Sue Lloyd s hlasem Michaela Bella), Dr. Paul Laprone (Ferdy Mayne), Dreyfusův psychiatr, Tanya (Valerie Leon), práskající nebezpečně bičem, a pan Chong (Ed Parker), neohrožený ninja-zabiják. Stále zábavné a vtipné, s napětím, výbuchy, množstvím převleků, krásným závěrečným vyústěním v Hongkongu a vtipnou animací při úvodních titulkách.(31.3.2012)

 • - Další díl Peter Sellers ani režisér Blakem Edwardsem přijmout nechtěli (přesto byl však plánován další film), a to jak kvůli znovu narostlým sporům, tak i kvůli nesnášenlivosti role Petera Sellerse. Jelikož však produkční společnost United Artists chtěla v natáčení pokračovat, rozhodla se odvolat režiséra a vyplatit mu 2,5 milionu amerických dolarů. Nakonec se však jako režisér zase vrátil, a to kvůli smutné události, že Peter Sellers nečekaně umřel. [Zdroj: Zdeněk Bauer – kniha Herbert Lom, nejslavnější český herec na světě] (mar48)

 • - Přestože se komisař Dreyfus (Herbert Lom) stal v předešlém díle série Růžový panter znovu zasahuje (1976) obětí laseru, kdy po jeho zásahu zmizel, objevuje se v Pomstě růžového pantera bez jakékoliv souvislosti živ a zdráv. (doktofaust)

 • - Několik hlášek z filmu je použito jako začátky vybraných skladeb alba "Na eXX" od Tří sester. (puchal)