Reklama

Reklama

Hvězdná brána

  • USA Stargate (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (647)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Velice solidní sci-fi, pro mě osobně příjemné překvapení. Dobře vystavěný scénář a sympaticky kladný James Spader, jenž bývá jinak málo obsazován do podobných trháků, to jsou hlavní záruky úspěchu tohoto filmu. Šťouralové jistě pár chybiček najdou, ale já si myslím, že je tento film kvalitnější, než mnohé do nebe vynášené velkofilmy. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nenašlo by se originálněji pojatější sci-fi než je toto. Příběh, který tento film započne se dá dále tak krásně rozvinout. A již tehdy toho studio MGM využilo, a tak vytvořilo seriál navozující na příběh. Jednoduše řečeno nejlepší seriál, který v záplavě béček v Kanadě vznikl. O´Neill a Jackson, obě naprosto rozdílné postavy do skupiny výborně zapadají. Zajímavé je, že každý rád porovnává Russella s R. D. Andersonem. Kurt ho zahrál tak jak mu to na jeho dobu připadalo správné....akčně, hrdinsky a bez špetky citů, i když i on dokázal překvapit. Pro mě je Hvězdná brána, a ať už to je film nebo seriál, hlavně velký příběh plný ohromných možností, které jsou dále rozvětvené....a je dobře že Roland Emmerich, tuto epochu započal právě v tehdejší době. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Roland Emmerich je velikán. Možná není talentovaný jako jiní režiséři typu Steven Spielberg, ale on umí prodat své nápady a svoje umění v akčních snímcích s velkolepými scénami a to mě pokaždé dokáže dostat. Jeho Hvězdná brána se stala klíčem k televiznímu seriálu, který nedávno dokončil 10 sezonu a proto nelze pochybovat o jeho vlivu, sledovanosti a oblíbenosti mezi diváky. Vše to začalo tak nevinně, nalezením velké brány kdesi v písku... Po přezkoumání a vytvoření speciálního týmu na průzkum "světa za branou" je vyslána první jednotka, v které jsou James Spader, Kurt Russell a další. Je to velký film, který je jedno z mála kvalitních a originálních sci-fi konce 20. století. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Já to tvrdím taky - film nebyl ideově špatný, ale jeho potenciál je pořádně využit až v seriálu, který si ponechal všechno dobré ze své předlohy, včetně dokonalé symfonické hudby Davida Arnolda. John Williams se se svými Star Wars může jít zahrabat, protože Stargate je hudebně stejně silná od začátku až do konce, kdežto u SW stojí za ponechání v playlistu tak dvě tři skladby (Williams prostě témata umí, ale s tou "výplní" už to tak slavné není). A mimochodem, Andersona mám mnohem radši než Russella... I tak, za řemeslně precizní, na dvouhodinovém prostoru nenudící sci-fi s výbornou atmosférou (zase ta hudba), si Emmerich tentokrát zasluhuje 80%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $55miliónovTržby USA $71,567,262Tržby Celosvetovo $196,567,262║ Tak toto Emmerichovi fakt vyšlo, videl som to po strašne dlhej dobe v HD kvalite na Blu-ray premietané cez Video projektor a má to úžasnú atmosféru, vizuál a trikovo veľmi dobre spracované s maličkými chybičkami ale tie sa dajú odpustiť, poctivé sci-fi. /95%/ ()

Galerie (55)

Zajímavosti (52)

  • Brána mala mať pôvodne tvar trojuholníka, aby pripomínala pyramídu. (rezanec1003)
  • V Mexiku byl film uveden s názvem „Brána času“. To zmátlo diváky, kteří si běžně mysleli, že se Jack O'Neal se svým týmem přenesli do starověkého egypta na Zemi. (Caaslav)

Související novinky

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Slavný James Bond zdá se našel nový domov. Společnost Amazon totiž čerstvě uzavřela dohodu se studiem MGM a celé si jej tak pořídila za 8,45 miliard dolarů. Rázem se tak knihovna streamovací služby…

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto…

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a…

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Akční legenda z Hvězdné brány, Útěku z New Yorku nebo Tanga a Cashe ulovila další velkou roli. Kurt Russell se po Rychle a zběsile 7 objeví i ve druhých Strážcích Galaxie, kde si zahraje otce Petera…

Reklama

Reklama