Hvězdná brána

Stargate

• Francie

Stargate, la porte des étoiles

Hviezdna brána

Stargate

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Francie, 1994, 121 min (SE: 128 min, Director's cut: 130 min)

Neviem ako ostatným, ale mne sa to ľúbilo.Má to atmosféru,dá sa povedať od začiatku do konca a povedal by som ,že aj od začiatku do konca je to niečim zaujímavé.Kosými,masky a celý ty Mimozemšťania sa mi veľmi páčili.Jediné čo sa mi nepáčilo boli herci.Kurt Russell zrovna môj obľúbenec nieje, ale po čase som si naňho zvykol skôr mi vadil James Spader a ten jeho zbytočný románik a zbytočný koniec filmu.Ale inak fajn. 80% - 4*(8.8.2010)

• maseer2

jsem zapřísáhlý nefanoušek seriálu a líp u mě nedopadl ani tenhle Emmerichův celovečerák.. od SCI-FI filmu totiž čekám SCI-FI atmosféru a jiné SCI-FI prvky a ničeho z toho se tady divák nedočká.. příběh je slabý, svět za bránou nudný, efekty špatné, herecké výkony nevýrazné a celé mě to prostě naprosto minulo..(29.3.2014)

Já fakt nevím. Hvězdná brána mi v Emmerichově kabátku moc k srdci nepřirostla. Hodně mi nesedí casting, ať už Kurta Russella, který sice hraje dobře, ale nějak mi stále nesedí. A James Spader je vyloženě divný. Po příběhové stránce jinak úžasná záležitost s nadprůměrnou výpravou, kostýmy a triky. Jen ten seriál mám mnohem radši. Na takhle malém prostoru, jakým 2 hodiny jsou, se podle mě nemohl pořádně projevit všechen potenciál a vývoj postav.(31.1.2007)

Krásně čistý průměr si Hvězdná brána vysloužila díky tomu, že nepatří k té většině filmů, jež jsou sci-fi, protože v nich příšerky útočí na USA (případně USA na příšerky, dle invence tvůrce). Občas se ve filmu objevil i nějaký celkem zdařilý nápad. Na druhou stranu se Hvězdná brána nevyhla povinné bitvě mezi mimozemšťany a Američany. Ale závěrečné uvědomění a revolučního ducha by mimozemské civilizaci mohl závidět i soudruh Lenin.(5.7.2012)

Velice solidní sci-fi, pro mě osobně příjemné překvapení. Dobře vystavěný scénář a sympaticky kladný James Spader, jenž bývá jinak málo obsazován do podobných trháků, to jsou hlavní záruky úspěchu tohoto filmu. Šťouralové jistě pár chybiček najdou, ale já si myslím, že je tento film kvalitnější, než mnohé do nebe vynášené velkofilmy.(25.4.2003)

• - Když Ra (Jaye Davidson) vyslíchá dva z mimozemšťanů, Horuš stojí na levé straně a druhý na straně pravé, avšak v dalším záběru, kdy si oba klekají na zem a Ra se chystá jednoho popravit, Horus klečí na straně pravé a druhý na straně levé. (Sign)

• - Po príchode tímu na Abydos si je možné v odraze slnečných okuliarov akéhokoľvek člena tímu všimnúť kameramanov, ruchový mikrofón, členov štábu alebo slnečnú clonu. (Johnny.ARN)

• - Názov filmu mal byť správne StarGate a nie Stargate – je to distribučná chyba. (Piri)