Dramatický snímek zachycující život fašistického gangu. Film je zasazen do ponurého centra Moskvy, kde je natáčen jedním ze členů organizace "Russia 88" jako několik propagačních videií "Rusko pro Rusy". Ovšem kamerou je zachycován i postupný vývoj gangu, a to především jednoho z hlavních členů - "Blade", který zjistí, že jeho sestra se schází s mužem z Kavkazu.
Příběh je smyšlený, avšak vychází z některých faktických událostí odehrávajících se v dněšním hlavním městě Ruska. (Anton1991)

Brano

Film o dutých ruských hlavách, ktorý sa hrajú na náckov a ako každý iný film s touto tematikou to skončí tragický. Pritom uctievaní Hitlera asi zabudli, že po židoch, cigánoch a homosexuáloch boli na rade východný Slovania, ale späť k filmu. Autori chceli pridať na autentickosti tým, že to celé natočili z prvej osoby. No mne to prišlo príliš rušivé a miestami dosť chaotický rozhádzané. Nie je to najhorší film, ale tiež ho ani nebudem mať v budúcnosti za potrebu znovu vidieť. U mňa priemer. ()

DonBraso

Konečně pořádný film z první osoby,který díky tomu dostal krásný nádech a ještě víc se zapojil do dění.Bál jsem se konce,trochu jsem si říkal,jestli to takhle muselo dopadnout,ale zas něco se tam aspoň stalo,jinak je to slušná sonda do jedné skupiny nazi-skinheads.Fjodorov alias Shtik si to užíval a věřil bych mu snad všechno,tedy i ostatní paráda.Dva super vtípky a celkově hrozně autenticky natočený,díky bohu.Žádný hororový kamerový karnevaly zde nejsou,roztřesená obrazovka je jen jednou,takže žádný ňamky typu vypadavá obraz,tři nový kamery,dvacet nabití atd.Díky tomuhle aspektu,kde je prostě jen střih,umocňuje i velmi realistický pojetí rozhovorů s občany Ruska.Měl jsem možnost koukat jak na DVD tak Blu-ray a DVD má v sobě navíc hudební dvě čísla,který možná ještě víc prohlubujou už tak dobrou autentičnost.Jedna věc je,jestli divák bere film jako dokument,či,že prostě 88 má doma na gauči anebo to bere jako silný téma,které je zrovna teď ještě více aktuální.Takže bacha na Tádžisti.Určitě tu nechci rozebírat,že ten je takový a druhý makový,o tom by se film neměl hodnotit jaký kdo má názor na lidi,každý má svůj :) A já jen můžu říct,Rossija 88 je oproti Romper Stomper na míle daleko co se týče realistické sondy na toto téma. ()

CHYREN

Filmy, které se vyhýbají základnímu tématu, jako v tomhle případě, nemám rád. Je to zbabělé, populistické a velmi manipulativní. Tohle by mohl být jeden z nich. Ovšem zobrazuje ubohost jednotlivců, kteří mezi čelistmi vystlanými hákovým křížem..ve skutečnosti nikdy skutečnou smrt nezakomponovali do svých myšlenek i činů. A přitom je stačí tak málo, aby se stala holou realitou bez příkras. Jeden úder, kop. A všechno se mění. Z nabouchaných frajírků se stávají připosraní chudáci. To je fakt. To je zřejmě důvod, proč má společnost profesionály: Je to moje práce, zabíjet. Mám určeno kdy a kde a jak. Svědomí a výčitky řadu lidí vymaže. Alespoň na dobu nezbytně nutnou. Podobné filmy jsou pořád o tom stejném - amatérští tupohlavci, to nezvládnou. Mám jen jednu otázku, na podobné umělce, co se vidí v této "pravdoláskové autenticitě": Co kdyby tihle mladí, zdraví a vitální hoši už konečně zahodili tu trapku Adolfa, jako přežitek naprosté demence minulosti a ... byla jím nabídnuta ideologie, která odpovídá 21. století, nic neztrácí ze své militantnosti a používá opravdu programově a cíleně dopodrobna rozpracovanou strategii, jak ubránit národ před imigrantskou korupcí politiků?! Před multikulturalismem, který dnes rozkládá Evropu k bezmoci a trapnosti nejen v očích vlastenců jejich jednotlivých národů, ale zejména v očích protikladných kultur, které zneužívají její slabosti proti ní? Z mého pohledu je ekonomická emigrace stejná, jako politická - ti lidé dokazují, že nezvládli převzít zodpovědnost v zemi, kde se narodili. Selhali. A často v druhé generaci jejich děti svými rodiči pohradají právě proto a snaží se toto naplnit v zemi, kterou kulturně nenávidí i přesto, že jim dala daleko větší možnosti, než původní vlast odkud jejich rodiny pocházejí. Tento film to neřeší. Ani náznakem. Neřeší vlastně ani tu frustraci a bezmoc. I když to vypadá, že rádobyintelektuální výkony Nácků, se o to téma chtějí otřít. Působí to vpravdě primitivně. Co ovšem oceňuji je forma tohoto snímku. Syrová, šedivá, primitivní a veskrze tupohlavá. Ano. Takoví jsou, naštěstí. Protože kdyby nebyli Náckové tupohlaví, ten seznam na konci by byl několikanásobně delší, byť v jiných a třeba i oslavných souvislostech. Dávám 4 hvězdy. Protože doufám, že je to důležitý krok k ujasnění si toho, co vlastně chceme, co potřebujeme a jak by to už nemělo být. Bo to je jen trapné a veskrze zbytečné. S vědomím toho, že pokud se podobní tupohlavci budou evolučně vyvíjet ... můžou zadělat celým národům a státům i v tak malé míře fatální problémy, jako to učinili na Ukrajině. I když nepochybuji, že v Rusku je Nácků daleko víc. To je fakt. Kdo tam byl, ví. ()

papez12

Desí ma predstava, že toto je reálne v Rusku, pretože ono to tam podľa všetkého je. Aj keď príbeh je len vymyslený, tak sa toto deje. Oveľa brutálnejšie. Je to taký experiment neberiem to ani ako dokument, ani ako nejakú drámu a reálny film. Skôr to je výstraha pred nebezpečenstvom masovej davovej psychózy postavenej na neznášanlivosti. Niektoré pasáže filmu mi prišli totálne smiešne a dosť mimo. 50% ()