Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál. (Falcon)

duddek

Nevím, já jsem to asi úplně nepochopil. Místo abych si film užíval, musel jsem pořád hloubat, co je film, co realita, co mockument, až jsem se do toho zamotal. Asi k tomu také přispělo, že jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou z postav. ()

MTHRFCKR

Ač připraven Zelenkovým rozhovorem v časopise Interview, stejně jsem byl v kině zmaten a mystifikován. Rozjezd dlouhej, dojezd se plnej šťávy, historické exkursy bomba. Tak trochu řízlej Polski film a Největší z Čechů. A tak to mám rád. ()

Hanys_

Největší český mystifikátor opět v akci. Asi ne úplně špatné, spíš takové těžkopádné a pro mě osobně ne tak lehce stravitelné jako např Karamazovi. Jako reklama na Tesařovu knihu to ale funguje perfektně. Ale nic víc. ()

EKLEKTIK

"Dobře, tak ty vaše reportáže pište prostě tak, abychom my, do nich nemuseli vstupovat." Pro mě je tento snímek mystifikací, která se změnila v mystifikaci o natáčení mystifikace, ale mystifikace je to pro mě především tím, že jsem se nikdy nepohyboval v prostředí filmového štábu, natož při natáčení nějakého filmu a tak nevím, co je v této mystifikaci holou pravdou a co pouhou mystifikací. Jedinné, co k tomuto dramatu mohu tedy říci, je to, že mi připomněl dokument z roku 2002, který se jmenuje "Ztracen v La Mancha", a jehož děj také vypovídá o jednom strastiplném natáčení. ()

SpaceOdyseus

Takto zvlastni a ambiciozni film v Cechach dlouho nevznikl. Prvni tretina na prvni skouknuti je celkem nuda a rikal jsem si, kam se podel Zelenkuv povestny um. Ale, az dojde k otoceni celeho prvniho aktu na hlavu, zacnou i ty podivne rezijni a vypravecska rozhodnuti davat veliky smysl. Zbytek filmu je potom moc zajimava mnohovrstevna studie filmoveho prumyslu, umeleckeho odhodlani, svobody nebo cesstvi. A to cele obalene v jemnem metahumoru, ktery je obcas celkem tezke vubec zachytit. Rozhodne je potreba druha projekce, kdy to snad bude davat jeste vetsi smysl a ktera odhali dalsi urovne, v kterych Zelenkovo dilo promlouva k pozornym divakum. ()

F.W.Colqhoun

Tak si představ žako, že zatkli Polanskiho. Zelenkovu analytickou lásku k filmu a k jeho vytváření, vyjádřenou filmem již mnohokrát, sdílím a obdivbuji, ale ani tentokrát nemiluji. Koncept, který v první polovině nechá diváky sledovat nanejvýš podezřelý film, aby druhou polovinou objasnil, jak podivnost vznikla, je chytrý a na poměry české kinematografie vyloženě hazardérský, ale přes výborné jednotlivosti netáhne, jak by mohl, kdyby Zelenka nebyl sám sebou, ale třeba Truffautem nebo Gilliamem, Myšička Leaudem a Schneiderová Annou Kareninou; nikoliv tou od titulků, nýbrž od Belmonda. Jestli mladšímu příbuznému Americké noci a Ztracenému v La Mancha něco schází, není to hlava, ale srdce resp. orgány od něj na jih, které by naplnily koncept vášní takto jen tušenou, jež příznačně česky sublimuje kaděním a rozmazáváním žluklého patosu tzv. Mnichovské zrady. ()

IvoB

Nechci být zase moc hodnej, ale ten film je hodně dobrý. Vlastně si troufám tvrdit, že mnohem lepší než 90% domácí produkce posledních let. Není tu žádný vizionářský námět s přehnaně vysokými ambicemi, a přesto to celé funguje po herecké, příběhové i komediální stránce. Navíc dokáže překvapit i zajímavým příběhovým obratem, který tomu všemu dodává šťávu a zajímavý nový rozměr. Můžu s klidem prozradit, že jsem se po celou dobu projekce spokojeně tlemil, což je něco, co se mi u podobně laděných filmů (rozuměj žánru a tak) české produkce nestává skoro vůbec. Za to obrovský palec nahoru. (Předpremiéra v kině Scala, Brno) ()

Pavkan

Je to velmi zábavné, skvěle natočené, odvážně rýpavé a zatraceně chytré. Rukopis Petra Zelenky mi skoro vždycky sedne a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Přidanou hodnotou bylo, že podobně naladění byli i ostatní diváci ve slušně zaplněném sále. ()

Duch217

Vzhledem k ostatním českým filmům roku 2015 nemám nejmenší problém dát plný počet. Originální a především perfektně napsaný scénář, díky kterému celý film drží pohromadě a výborná režijní práce s herci a především s neherci, kteří vůbec nevybočují, naopak do filmu krásně zapadají. I přes jistou náročnost a komplikovanost příběhu všechno drží jak má a člověk se i dobře pobaví. Jen tak dál. ()

angloumene

Českou filmovou produkci zas až tak nesleduji a tak jsem při vstupu do kinosálu v rámci KVIFF 2016 vlastně vůbec netušila, o čem že ti Ztraceni v Mnichově mají být. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale ve výsledku jsem i v porovnání s ostatními festivalovými dílky nebyla zklamaná. Tehle film nabízí řadu opravdu povedených vtípků a tak divák odchází s dobrou náladou, i přes extrémně vážné téma, které se zde zpracovává. Byl Mnichov pokořením českého lidu a nenapravitelná křivda, která má své dopady ještě dnes nebo to celé bylo úplně jinak? Celkově 81 %. ()

bloodcountes

Aneb jak se dá vojebat i historie, kterou si ještě pamatujeme, jak se dá pokroutit, zkarikovat a ohnout tak, aby to vypadalo, jací jsou češi hlupáci a xenofobové a myslí si (ovšem že mylně), že všichni kolem jim chtějí ublížit. Strašně "nenápadná" havloidní eurohujerská vymejvačka nebohých mozků, které se chtěly jenom pobavit vtipnou hříčkou o mluvícím papouškovi s pamětí. Kdyby ten film pokračoval tak, jak začal, bylo by to přínosnější, ale pánové tvůrci měli jiný záměr. Jenom lidi nalákali, ukolébali a v pravém okamžiku nasadili midfuck, aby do nestřežených uvolněných závitů nakydali šlichtu sebemrskačství a oikofobie. Za jakým účelem asi není potřeba v dnešní komplikované a nebezpečné době, která se tak moc podobá situaci před Mnichovem, hádat. Za to bych je pověsila za koule do průvanu a nechala posrat hejnem papoušků. Minimálně. ()

Disease

Po letech další mystifikační kousek, tentokrat nehudební. Filmová část o něco slabší než "film o filmu", ale i tak velmi zábavné. ()

Jaro_slav

Rok papouška / Mnichov happyend. I přes pár skvělejch scén a ukázek toho, jak se točej některý záběry, mě to (podobně jako Rok ďábla) tolik neoslovilo. A je mi to líto. ()

kuckaAFC

Další mystifikace z dílny Zelenkovy bandy, ve výsledku jde o mnohem lepší variaci na Polski film, ale mystifikační dokonalosti Roku ďábla to pořád nedosahuje. Příjemný filmový zážitek, 80 %. ()

ArthasKarfa

Film o filmu "Mnichovská dohoda" - akorát hromada nesmyslů o historických faktech, které si najednou začne někdo vykládat a měnit jak se mu zlíbí. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky