Na rody Starků a Lannisterů čeká první společná bitva. Tyrion Lannister do boje jako spojence vede těžko předvídatelné barbary. Robb Stark s matkou Catelyn uzavírají kvůli pomoci v jejich válce obchod se starým spojencem Lordem Freyem. Divoký Khal Drogo umírá, a Daenerys udělá k záchraně svého manžela zoufalá opatření. K hrůze khalasar – kmenu – přitom využije zajatkyni Mirri, která provozuje krvavou magii. Starý Aemon Jonovi odhalí svoji identitu – patří k rodu Targaryenů, stejně mu připomíná neúprosnou cenu loajality k Noční hlídce (protože trestem za opuštění Zdi je smrt). Ned Stark před lidmi falešně přizná přijetí Joffreyho jako právoplatného krále, aby zachránil život svým dcerám. Jeho osud tak leží v rukách nového krále Joffreyho Lannistera. (Česká televize)

mima33

Po skvelej časti sa znovu zošuchli s kvalitou epizódy dolu. Zbytočné kecanie tomu príbehu vôbec neprospieva. Chystajú sa na vojnu, potom konečne bojujú a, samozrejme, tvorcovia nás o to ukrátia. To by som im aj odpustila, ale že ma ukrátili o pohľad na zajatie Králokata im neodpustím a pre to také nízke hodnotenie. ()

Salvator

Ned Stark je nadále ve vězení, Rob táhne do první bitvy a Jon se na Zdi dozví další tajemství. Za mořem je Daenerys jen krůček od uchopení moci a při střetu Starků a Lannisterů je zajat Jaime. Všechny události ale zastíní nečekané krvavé finále. ()

Tumbik

Tak a tímto dílem jsem si začal přát Joffreyho smrt. Mistrně scénáristicky zvládnuto (není divu, když je knižní předloha v podstatě dokonalá - díky G. R. R. Martine!), úžasné herecké výkony... Po Nedovi se mi bude stýskat... Byla to moje dosavadně nejoblíbenější postava vůbec. ()