• Psychor
  *****

  Poprvé se v sérii objevuje ošklivě nesympatická Sibel Kekilli, hrající prostitutku Shae. Její obsazení hodnotím jako výrazný přešlap v castingu a zároveň jako největší mínus první série. Na toto nedopatření však divák neznalý knižní předlohy velmi rychle zapomene, když ho nejprve usadí do křesla magický rituál, kterým se Daenarys pokouší zachránit život svého muže, aby mu pak čelist doslova spadla na zem při dechberoucím twistu, který předvede král Joffrey ve svém závěrečném monologu, což považuji jednoznačně za nejsilnější scénu celé série. 100%(28.12.2015)

 • mima33
  ***

  Po skvelej časti sa znovu zošuchli s kvalitou epizódy dolu. Zbytočné kecanie tomu príbehu vôbec neprospieva. Chystajú sa na vojnu, potom konečne bojujú a, samozrejme, tvorcovia nás o to ukrátia. To by som im aj odpustila, ale že ma ukrátili o pohľad na zajatie Králokata im neodpustím a pre to také nízke hodnotenie.(7.3.2016)

 • Hejtmy
  ****

  Touto epizodou se první série začíná rychle chýlit ke konci. Za top scénu považuju rozhovor mistra Aemona s Jonem Sněhem, z toho až zamrazí, a samozřejmě závěrečné seknutí sera Ilyna, to jsem taky napoprvé nečekal, ale i teď to byla docela silná scéna. Celá linie s Robem je zatím výborná, i když je škoda, že nebyly peníze ani na jednu bitvu, to by mohlo pozvednou tenhle díl ještě o level výše. 90 %(28.2.2016)

 • Summerisle
  ****

  Z prvej vojny sa na koniec vykľulo totálne fiasko . Ale nehovorím , bol to istý spôsob ako túto udalosť podať (Ja osobne by som rád aspoň trocha nakukol do diania bitky). Na druhú stranu v King's Landing sa uzavrela prvá kapitola a jej záver bol emočne tak dokonalé vystavaný, že len ťažko jej bude teraz konkurovať svojimi udalosťami finálna časť prvej série.(26.9.2017)

 • Necrotongue
  *****

  Další kvalitní epizoda, která divákovi přinesla slušné množství informací o jednotlivých postavách, došlo i na druhou návštěvu lorda Varyse v Nedově cele, jež byla podobně zajímavá jako ta první. Tvůrci ukázali pěkně zákeřný smysl pro humor a zároveň schopnost ušetřit peníze, když nechali proběhnout obě bitvy mimo záběr, to oceňuji, tím mě fakt dostali.(8.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace