Touto epizodou se první série začíná rychle chýlit ke konci. Za top scénu považuju rozhovor mistra Aemona s Jonem Sněhem, z toho až zamrazí, a samozřejmě závěrečné seknutí sera Ilyna, to jsem taky napoprvé nečekal, ale i teď to byla docela silná scéna. Celá linie s Robem je zatím výborná, i když je škoda, že nebyly peníze ani na jednu bitvu, to by mohlo pozvednou tenhle díl ještě o level výše. 90 %(28.2.2016)

Poprvé se v sérii objevuje ošklivě nesympatická Sibel Kekilli, hrající prostitutku Shae. Její obsazení hodnotím jako výrazný přešlap v castingu a zároveň jako největší mínus první série. Na toto nedopatření však divák neznalý knižní předlohy velmi rychle zapomene, když ho nejprve usadí do křesla magický rituál, kterým se Daenarys pokouší zachránit život svého muže, aby mu pak čelist doslova spadla na zem při dechberoucím twistu, který předvede král Joffrey ve svém závěrečném monologu, což považuji jednoznačně za nejsilnější scénu celé série. 100%(28.12.2015)

Legendární díl, který skutečně udává směr, jakým se Hra o trůny bude v příštích sériích ubírat. Ned nás opouští, vyprovázen perfektně natočenou poslední scénou, která bere dech i na páté shlédnutí. I kromě úžasného finále je však epizoda našlapaná, Tyrionova nepovedená bitva mě vyloženě rozesmála a skvělé bylo i odhalení mistra Aemona, linka Khala Droga se však bohužel ponořila do největšího hnoje, do jakého jen mohla.(12.4.2017)

Po skvelej časti sa znovu zošuchli s kvalitou epizódy dolu. Zbytočné kecanie tomu príbehu vôbec neprospieva. Chystajú sa na vojnu, potom konečne bojujú a, samozrejme, tvorcovia nás o to ukrátia. To by som im aj odpustila, ale že ma ukrátili o pohľad na zajatie Králokata im neodpustím a pre to také nízke hodnotenie.(7.3.2016)

Z prvej vojny sa na koniec vykľulo totálne fiasko . Ale nehovorím , bol to istý spôsob ako túto udalosť podať (Ja osobne by som rád aspoň trocha nakukol do diania bitky). Na druhú stranu v King's Landing sa uzavrela prvá kapitola a jej záver bol emočne tak dokonalé vystavaný, že len ťažko jej bude teraz konkurovať svojimi udalosťami finálna časť prvej série.(26.9.2017)