Legendární díl, který skutečně udává směr, jakým se Hra o trůny bude v příštích sériích ubírat. Ned nás opouští, vyprovázen perfektně natočenou poslední scénou, která bere dech i na páté shlédnutí. I kromě úžasného finále je však epizoda našlapaná, Tyrionova nepovedená bitva mě vyloženě rozesmála a skvělé bylo i odhalení mistra Aemona, linka Khala Droga se však bohužel ponořila do největšího hnoje, do jakého jen mohla.(12.4.2017)

Už sa zdalo, že budeme svedkami prvej epickej vojnovej scény, ale nebolo nám to dopriate. Najväčším prínosom je príchod slávnej to nemecko-tureckej bývalej pornoherečky Sibel Kekilli na scénu, známej samozrejme aj z "normálnej" filmovej tvorby. Už som myslel, že tentokrát sa uchýlim k trom hviezdam, ale nakoniec bol záver epizódy nesmierne silný a pripravil nás na to, že v seriáli môže hocikedy hocikto zomrieť a že nikto tu nedodržiava žiadne pravidlá, o sľuboch ani nehovoriac.(16.8.2020)

Další kvalitní epizoda, která divákovi přinesla slušné množství informací o jednotlivých postavách, došlo i na druhou návštěvu lorda Varyse v Nedově cele, jež byla podobně zajímavá jako ta první. Tvůrci ukázali pěkně zákeřný smysl pro humor a zároveň schopnost ušetřit peníze, když nechali proběhnout obě bitvy mimo záběr, to oceňuji, tím mě fakt dostali.(8.12.2017)

Předposlední epizoda plná emocí, zajímavého barbarského resuscitačního rituálu a strhujícího finále, zřejmě nejzásadnější scéný celé první série a zároveň pravděpodobně nemilosrdné naznačení směru kam se Hra bude skutečně ubírat a jak se bude s postavami zacházet.(22.4.2017)

Po skvelej časti sa znovu zošuchli s kvalitou epizódy dolu. Zbytočné kecanie tomu príbehu vôbec neprospieva. Chystajú sa na vojnu, potom konečne bojujú a, samozrejme, tvorcovia nás o to ukrátia. To by som im aj odpustila, ale že ma ukrátili o pohľad na zajatie Králokata im neodpustím a pre to také nízke hodnotenie.(7.3.2016)

• - Spoiler: V epizodě se má Tyrion (Peter Dinklage) zúčastnit bitvy se Starky avšak ho vojáci ušlapou a on se probudí až po bitvě. V knižní předloze, ale skutečně bojoval. (Worry77)