Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

waits

Ech. Skupina akčních hrdinů (srocují se v hustých počtech, jak se blíží závěr) si vyrazila za Zed s replikami jako z buddy krimi komedií. Hra o trůny už to moc není, ale zábava ..to jo- Střet na zamrzlém jezeru byl bohužel první, který v seriálu nevyvolal napětí, byl spíš na hranici lehké směšnosti. ()

Azurovydrak

Tenhle díl je všechno, jen ne logický. Na jednu stranu je závěrečná bitva úžasně efektně a choreograficky zpracovaná, dívá se na to suprově a pořád máte pocit, že je to ta stará dobrá epická Hra o trůny. Na druhou stranu je ale první půlka strašně nudná, protlachaná zbytečnými konverzacemi, až by člověk skoro řekl, že si tam vážně musí pokecat všechny dvojky, co se ještě nepotkaly. Navíc deus ex machina tu nabývá zcela nových hodnot - tolik debilních a nesmyslných momentů pohromadě jen tak nenajdete (samostatná partička sedmi nemrtvých, jeden se zrovna nerozpadne, prolomení ledu v kruhu, turbohavran, turboGendry, Benjen Stark, řetězy odnikud, kdo je přichytil - a to píšu jen to co mě zrovna napadlo). Vizuálně úžasný, ale jinak neuvěřitelně hloupý díl. ()

Dienzenhofer

Můžete mi vysvětlit, proč se Jon choval na konci jako úplný dement? Pryyyyč!!! Budu bojovat dál( ještě kvůli mě umře drak), i když nemám dračí sklo, i přesto doufám že porazím bílé chodce. Nechápu co tam na konci vyváděl. ()

Karp

Spoiler spoilerovič. Velice pochybuji, že tady někdo zná přesný rozsah schopností Nočního krále. Víme, že umí oživovat mrtvé, víme, že dokázal najít Brana v jiném stavu vědomí a víme, že dokáže rozpoznat měniče. Z minulé série jsme si během zápasů Sama Tarlyho nebo jednoho z Thennů s Bílými chodci mohli všimnout, že tihle modroocí hoši prohazují své nepřátele vzduchem a dávají jim dopřát pocitů vzduchoplavců:-). A to jsou Bílí chodci, Noční král je jejich kápo. Opravdu by nemohl hodit oštěp...? A víme o jaký oštěp se přesně jedná...? Jistě, být cool je jedna věc, pozorně sledovat seriál a všímat si demonstrovaných schopností je věc druhá. Ale tím by člověk na sebe zase nedokázal strhnout patřičnou pozornost. - To bezesporu:-). Mezi diváky je také velice populární pátý díl šesté série s označením The Door, v němž se rozloučíme s Hodorem. Ale tato část je podstatná i z jiného důvodu. Noční král zde se svými kámoši Bílými chodci prochází ohnivým valem respektive ohnivá stěna se před ním rozestupuje... Nočního krále tedy s největší pravděpodobností spálit nepůjde... Smůla:-). Každý drak má své jméno. Daenerys létá na Drogonovi, kterého také jako jediného plně ovládá. Z doby, kdy byli dva draci uvězněni pod pyramidou, si můžeme upamatovat na vlastní slova dračí královny, v nichž oznamuje, že nedokáže draky kontrolovat. Ostatně Rhaegal se po odletu z Dračího kamene v této epizodě kdesi poflakoval a Viserion se účastnil akce ohnivé jezero při záchraně Jona Snowa. Noční král je velice klidný až stoický chlápek s nervy ze železa. Přesto, když Jon Snow zabil v Hardhome Bílého chodce, Noční král zpozorněl a pečlivě si Jona prohlédl. Jenže při příletu draků nehnul ani brvou. Nic... žádná reakce. Nečekal na ně náhodou...? Nevyřeší drak přechod přes Zeď? A nebylo to celé spíše akce Nočního krále než Jona Sněha a jeho zájmového kroužku? Viserion byl pojmenován po nechvalně známém bratrovi Daenerys Viserysovi, který se k naší královně choval zle nepěkně. Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč draka pojmenovávat po někom, komu musela být nasazena zlatá koruna. Noční král si tedy vybral draka jehož karma je, řekněme, nedobrá. A snad bych se i vsadil, že G.R.R.Martin bude postupovat stejně, protože mnoho jiných důvodů ke glorifikaci Viseryse není. Ostatně nepříjemný Viserysův odér zavane i na konci tohoto dílu při rozmluvě D a J. Pak také můžeme říci, že ta pravá zima ještě nenastala a Dlouhá noc, popisovaná jako jakési bílé peklo, zatím nepřišla. To je ostatně důvod, proč Noční král zatím neatakuje Zeď. Nemůžeme tedy čekat, že naši hrdinové budou ronit kroupy a funět o sto šest. Ostatně odvolávat se ve fantasy seriálu s draky na fyzikální zákony našeho světa už vyžaduje poměrně vysoký stupeň osobní statečnosti:-). Ale patrně tito diváci každé ráno s dlaněmi na oknech svých panelákových příbytků očekávají přílet draků:-). Přejme jim, aby se dočkali a jejich sny došly naplnění:-). Kaňkou tohoto dílu je pak urychlení příletu Daenerys. Odpověď na to, za jak dlouho k jejímu vpádu na scénu došlo, je ukryta v jezeře - přesněji na jezeře. Trvalo to tak dlouho, než zamrzl led. Ani o minutu déle. Teď už stačí jen zjistit jaké teploty panují "v tuto roční dobu" za Zdí, kdy dochází nebo nedochází k oblevám, v jaké fázi cyklu se nachází tamní slunce atd. atd.:-) Nicméně pobyty na čerstvém vzduchu a máchání ve studené vodě nejsou z předchozích epizod a expedic za Zdí žádné novum. Ale zpátky alespoň na skok k drakům. Z trailerů k sedmé řadě jsme mohli také zjistit, že k dispozici jsou i mrtví obři. A správná otázka i v této souvislosti zní, utopí se mrtví, anebo jen neumí plavat? K odstupu nutnému k vytažení dráčka bylo využito střihu a tak pro všechny diváky došlo k vymezení časového kroku, který dokázal překlenout potíže před samotným vyzvednutím draka ze dna jezera. Přestože ne všem něco takového stačilo:-). Byl bych tedy proto, abychom příště rozebrali mechaniku letu draka, plochu jeho křídel, vyvážení, součinitele odporu či vztlaku, energetickou náročnost jeho těla a prozkoumali, zda by vůbec mohl chrlit oheň:-). Je to fantasy seriál takže je zapotřebí si ho v první řadě užít a nebýt za hlupáky:-). Mimo to tvrdím, že jeden řetěz musel k vytažení mrtvého Viseriona bohatě stačit, ale to víte, to jsou ti Američané, všechno musí velké a předimenzované:-). A také se mrkneme na valyrijskou ocel, dostřel balisty či nehořlavost dračí královny. Prostě si uděláme radost:-). Za tenhle díl pěkných 65 - 70%. () (méně) (více)

Jazz06

Už od začátku sedmé serie je poznat, že se tvůrci snaží dostat ke konci co nejrychleji. Bohužel kvůli tomu seriál trpí. Nějaké teleportování armád bych ještě překousnul. V tomhle díle ale jde všechna logika stranou. Je tu spousta výborných scén, epická bitva, na zapojení draků jsme se všichni těšili... Ale celkově to všechno podkopává děravý scénář. Máloco už překvapí a je poznat, že nechtějí zabít žádnou důležitou postavu, protože by jim na finále nikdo nezbyl. Pár sérií zpět by Bronn, Jamie ani Jon takové eskapády nepřežili. To že se na konci tohoto dílu v dané situaci Night King v podstatě nepokusil zabít Daenerys nebo naopak byl výsměch a na závěr už chtěli asi scénaristé asi na pivo, takže jak to vlastně Jon přežije, rozhodlo losování, jestli lesní víly, mozkomoři nebo nemrtvej strejda. Ono je to asi stejně jedno, protože v této fázi už o moc fanoušků nepřijdou. Nicméně pořád se jená o nejepičtější věc, co v televizi můžeme vidět, Thormundovy kecy jsou naprosto boží a scény typu Hound hází šutry po nemrtvých nebo souboj s nemrtvým medvědem jsou tak na 6 hvězd. ()

groz122

Linka na Zimohradu mi přišla bezchybná. Celý díl byl vlastně fajn, ale na konci jsem měl sžíravý pocit, že něco scénáristé opravdu zkazili. Celý díl je vlastně obrovská blbost. Deus ex machine na každém kroku. GoT vždy odlišovalo realistické vyprávění ve fantasy světě, ale tento díl je jako z úplně jiného seriálu. Fakt, že po 5 minutách už víte jak seriál skončí taky nepřidává žádné plus. To čeho se ale bojím nejvíc je fakt, že z GoT se začala stávat pohádka a jestli na nás filmový štáb vytáhne Happy ending, tak zapalujte pásky se seriálem. Bude čas se modlit ke starým bohům a k tomu, aby Martin svou originální verzi příběhu dopsal ()

kotasbk

až tu někdo bude psát nesmyslné komentáře, že to není dílo martina, ale scénaristů, tak si uvědomte, že v knize se píše o proroctví, že přijde azor ahai a porazí bílé chodce. Kdo jiný podle vás by měl být právě zmíněný Azor Ahai, pokud ne Jon Snow? Ano, seriál se už ASI nedrží knihy, protože žádná kniha není, vy kreténi, ale to není podstatné. Konec bude stejný, kdo v to nevěří, tak je hloupý. Jen v knize je více postav a budou jiné cesty k tomu, než se dojde do cíle. A jestli si myslíte, že seriáloví tvůrci udělají konec seriálu úplně jinak, tak jste na omylu. Věřím v to, že konec bude stejný jako v knihách, tak či tak povstane Azor Ahai a porazí chodce, jen bude muset zabít svoji lásku. ()

0verseer

Komentár obsahujúci spoilery: Keď to škrípe v samotnej hre o trón(y), jedinou šancou scenáristov ako dosiahnuť látku nasadenú úvodnými sériami (alebo sa aspoň k nej priblížiť) je nejaká veľká bitka. Za "suicide squad" obsadenú zaujímavými postavami ich musím pochváliť, rovnako ako za nápad postaviť celú epizódu na expedícii za The Wall bez zbytočného kúskovania naprieč jednotlivými epizódami. Z širokej palety hodnotení je na prvý pohľad zrejmé, že Beyond The Wall je doposiaľ najkontroverznejšou epizódou GoT vôbec. Osobne sa medzi všetkými tými maximálnymi a minimálnymi hodnoteniami prikláňam skôr k prvej skupinke spokojnejších divákov. Niekedy trochu logika pokrivkáva, nejde ale o taký extrém, aký tu niektorí samozvaní "analytici" fantasy v komentároch vytvárajú. Áno aj fantasy musí mať vyhradené zákonitosti a pravidlá svojho sveta, pohoršovať sa však nad tým ako Night King, ktorý dokázal pomocou mágie vytvoriť tak impozantnú armádu (ne)mŕtvych, dokáže jedným hodom (tiež zjavne magického) oštepu skoliť draka mi príde utiahnuté za vlasy... Ale nemá cenu to tu ďalej rozpitvávať po tom, ako to už všetko pekne rozpísal v komentároch Karp. Bez ohľadu na poslednú epizódu pre mňa však táto okresaná séria ostane sklamaním. Chcel som totiž po roku vidieť omnoho viac. ()

Demonn

Šestá epizoda byla plná neobhajitelných failů jako celá sedmá série. Pořád mě to baví ale mrzí mě, že to začíná sklouzávat do průměru a děj začíná být mimořádně předvídatelný. Pokud v poslední epizodě série nezabijou autoři některou z hlavních postav, bude to o ničem :D. Oživení draka nočním králem byl však solidní nápad. 68% ()

Kimkong

Draze natočená, nablýskaná paráda. Ale naprosto bezduchý scénář. John způsobil ztrátu draka díky je zbytečnému zabíjení nemrtvých. Král likviduje raději letící draky, než ty nehybné. Poslední řady seriálu postrádají základní logiku. Spousta rozhovorů, ze kterých se stejně nic nedozvíme. Jedna postava se na něco zeptá a druhá ji odpoví jinou otázkou. Povídání o ničem vystřídaných akcí. Již to není seriál jak býval. Když chyběla akce dříve, alespoň dialogy byly vybroušené. Ale spíše slátanina. Scénáristi by měli by to měli raději zabalit. Nemají na to dílo dotočit bez předlohy. ()

Hovadin

Obsahuje menší spojler. Znovu skvělý díl. Vtipnější než ostatní (rozhovor o Brienne) a přesto zbylo hodně času na akci. Malinko jsem doufal na konci dílu, že by se snad Jon mohl přidat k bílým chodcům a třeba mít i ledového draka v boji proti "zlé Khaleesi", tak snad příště :-) ()

George8

Chudák drak. Už jde jasně vidět, že začíná jít opravdu do tuhého a konec se blíží čím dál víc. Tahle epizoda byla jedna z nejlepších vůbec. Miluji noční chodce a stejně tak i další postavy. Tenhle seriál je opravdu neskutečný. Myslím si, že se již takový nenatočí. Je to opravdu unikát !! 🏆👏 ()