Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

Cermbo

Tahle epizoda byla jako co??? Sorry, ale kdo tohle nazve epickým, geniálním skvostem, nejlepší bitvou v seriálové historii a konkurenci bitvě, která byla v Pánovi prstenů tak je totálně mimo, nebo tupá ovce. Budu SPOILERovat. Musím říct, že první polovina se mi líbila. Byť ta nepřehlednost chvílemi opravdu otravovala ( primárně lítání na dracích) tak to bylo poměrně záživný, hudebně skvělý, mělo to atmosféru. Sansa + Tyrion nebo Bran + Theon relativně povedený momenty/dialogy. Ale pak začalo to, čeho jsem se obával. Scénář naprostá katastrofa, počínaje tupým vyběhnutím desetinové armády oproti nepřátelské. Následně nepočetkrát záchrany v poslední vteřině, postava je v háji, nemůže nic dělat, přijde zachránce a je po problému. Umřelo strašně málo postav z toho polovina byli opravdu vedlejší na druhou. Postava stojí v poli všude okolo něj desítky chodců, střih na jinou linku a při střihu zpátky je postava úplně v pohodě a nepřátel je tam 10x méně... OPAKOVANĚ tenhle klasickej hollywood shit. Smrt největšího záporáka celé ságy opravdu levná, zabije ho postava která s nim neměla žádnou historii a ještě takhle... Největší zrůdy jsou najednou vyřešené a ve výsledku znamenají menší hrozbu než pošahaná svině na trůnu....Noční Král bohužel nepromluví, neproběhne s ním žádná větší interakce, nedojde k žádnému vyřízení účtu Jon vs Noční král... A co byla opravdu největší ostuda, tak postava Brana - s nejmocnějšími schopnostmi široko daleko za sebe nechá bojovat x lidí, v klidu si tam medituje (marně očekáváte, že něco chystá) a když dojde na lámání chleba, tak nemá žádné eso v rukávu... Co na to říct, stal se z toho opravdu předvídatelnej klišé shit, kde vám pomalu ani neukápne slzička ze smrtí postav, kterých umřelo naprosté minimum... R.I.P. nejlepší seriál současnosti Game of Thrones. ()

Mallinali

Pravdu mají vlastně oba tábory. Od té doby, co seriál předběhl předlohu, celý děj znatelně zhloupl, zploštěl a ženské hrdinky jsou z politických důvodů až příliš silné a akcentované a obdivovanou kombinaci drsnosti a nepředvídatelnosti zachvátily ozvěny politické korektnosti. Hype okolo téhle epizody byl pak nesmyslný, když jí celou ponořili do tmy, mlhy (logicky, když útočí noční král) a nepřehlednosti, o všude zmiňovaných nelogičnostech (hlavně strategie obrany byla podřízena efektu, ale jinak jí zřejmě vymýšleli v chráněné dílně - sebevražedný čelní útok lehkou jízdou na neznámého nepřítele do tmy, neexistence zvědů, nevyužité katapulty, navíc v poli místo na hradbách, sebevražedný boj v otevřeném poli místo za palisádami, nepoužití lučišníků na hradbách při zapálené palisádě, ani hořící smůly či oleje při zteči hradeb, malé využití draků, nevyklizení krypty od mrtvých - Jon přece viděl jak jsou oživováni, atd.) nemluvě - i když hloupě se hrdinové v čele se Snowem chovali už dříve, dokonce i oslavovaná bitva Bastardů byla ze strategického hlediska pěkný průšvih a jediný plán byl čelní útok proti přesile. Ale, právě ta tma a mlha umocňovaly strach z neznáma, celý díl mě hrozně bavil, mrazil a naplňoval pocitem beznaděje a některé scény mi navzdory své dějové nedomyšlenosti zavařily pant (sejmutí kavalerie, zabití obra, schovávačka v knihovně, masakr v kryptě, finále s Jonem a Branem). Objektivně je to tak na čtyři hvězdy, protože sice LOTR zůstal neohrožen, ale takový (pravda, nepříliš povedený) Hobit je potupen a zašlapán do prachu. A moc jiných kvalitnějších klasických fantasy nemáme, takže buďme rádi, že to aspoň dotočili. I díky nesoudným odpadářům dávám o jednu hvězdu víc. ()

Azurovydrak

Tohle byla jedna z nejrozporuplnějších epizod v dějinách kinematografie. Scénář je jeden z nejhorších, jaké jsem měl kdy tu smůlu vidět - lepší bitevní strategii by vymyslel i podnapilý bezdomovec. Tma je zde také opravdu problém, takže pokud nemá vaše televize nastavený jas na maximum, urychleně tak učiňte. Také se dozvídáme, že hlavní záporák střádal síly a budoval svou nezničitelnost tisíc let, jen aby ho pak zabila vřeštící teenagerka. Přes to všechno mě díl uchvátil svou bezchybnou vizuální stránkou, stupňovaným napětím a především geniální hudbou Ramina Djawadiho, takže nad zbytkem pro jednou přivřu oči - 80% ()

Kiisaki

Kromě posledních pěti minut šlo o opravdu dechberoucí záležitost, plnou skvělého napětí a nejistoty. Nemůžu se ale ubránit hořkému zklamání z toho deus ex machina konce. Copak chtěli tvůrci tak moc šokovat, až zapomněli na dlouhé roky budování? Nebo mám věřit tomu, že všechny předchozí série, knihy, věštby a proroctví vedou k TOMUTO momentu? Neskutečně antiklimatické. Co bude teď? Final boss bude Hot Pie? ()

4x8x16x23x42

Wow! Tak to bylo něco. Tvůrci slibovali největší bitvu v historii co jsme mohli na obrazovkách vidět. A fakt nekecali :O Je to jako by jste zkombinovali bitvu z 300 a LOTRU dohromady. I emocionálně to bylo skvelě vygradované. Lidem co se tenhle díl nelíbil jsou podle mě úplně mimo a není třeba je brát vážně. Takhle vyjevenej z nějakého dílu seriálu jsem snad ještě nikdy nebyl :O. ()

P.J.2

Ti co maji radi intriky postav a konverzacni valky zde budou zklamani, ti co chteji videt rez budou nadseni, kazdopadne logika se zde splachla do rite a to me mrzi nejvic, scenariste pouzivaji lacine klicky ktere vubec nedavaji smysl. ()

kkarx

Bitva no... něco jako bitva o Helmutův Žleb v Pánovi prstenů. Hrdinové bojují, zapichují a zapalují nemrtvé po desítkách a nakonec jsou snad jediní přeživší, často se bojuje ve zpomalených záběrech, do toho superhrdinská popcornová hudba. Je to hrdinský velkokýč,.. Třeba Arya vystřelí šíp a zabije zombie u Hounda, Hound se samozřejmě podívá a na dálku ve tmě a mlze zpozoruje Aryu. Arya mi svýmy úskoky a pohyby připomněla Želvy ninja. :-D Pokud se vám líbila bitva dnes už fantasy klasiky, pak se vám bude líbit i toto. Efekty teda nejsou o moc lepší než před víc než dekádou a moc toho není vidět kvůli všudypřítomné mlze a tmě. Přitom kvůli nesmrtelnosti postav a velmi špatnému vedení minulých dílů neexistuje žádné napětí. Mně osobně tyhle masakry už nic neříkají a moc mě nebaví, takže jsem se víceméně nudil. Jediný moment, který mi zůstane v hlavě bude scéna Sansy s Tyrionem v kobce. Jediná pro mě smysluplná scéna tohoto dílu. ()

Ivua

SPOILER!!!!! Nerada to priznávam, ale za mňa trochu sklamanie. Od celého konceptu White Walkerov som čakala omnoho viac, zvlášť v tejto veľavýznamnej bitke, okolo ktorej bolo toľko celosvetového "hajpu".. Akokoľvek skvelá a napínavá tá bitka bola, nič sa vlastne nestalo.. ujo Night King prišiel, trošku si užil draka a umrel akoby nič, that's all. Uvidíme čo bude ďalej, ale za najlepšiu sériu toto zatiaľ rozhodne nepovažujem. ()

Wallis3 odpad!

A takhle se, prosím, posílá celá dějová linka do prdele! Nejenomže je to mišmaš divnejch šmouh a tmavých obrazů, nepochopitelných činů (útok dothraků do tmy), pitomě významných pohledů atd. Draci byli na draka a ten teleport Aryi? Nenechte se vysmát. Za mě, když se kolem Nočního krále točilo tolik věcí a spekulací, že snad má i identitu, dobře identitu neměl, ale ukončit to takhle prázdně, to už je amatérismus. Není předloha, tak to prostě Beňód a Wajs zgurvili. I sám George Martin prohlásil, že nechápe ten náhlý konec, že by to mohlo být ještě na několik sérii, ale tvůrci jsou prostě nýmandi a radši to pošlou do kopru! ()

Ombak▼Penari

Tma mi vadila ze všeho nejméně. Absence kvalitního a inteligentního scénáře bitvy, díky čemuž byla celá obrana Zimohradu jedna velká komická taškařice, o poznání více. A kvůli něčemu takovému musel padnout největší nepřítel Západozemí a celá nemrtvá hrozba, propracovávaná už od první série. Naprosté zklamání. ()

Waldir

Game of Thrones: The Long Night alebo ako jednou scénou, vyslovene trápnym spôsobom, znehodnotiť všetko, čo tu bolo budované sedem sérií. ()

dalziel

Tak neviem či miuž odchádza telka alebo čo, ale z tohoto dielu som videl veľké hovno.Tak to bolo tmavé.Všetko som zosvetlil na plno aj tak to bola bieda.Strašne tmavé až hrúza.Digitálny neprehľadný bordel.Opäť dej zachraňuje Aryia a Ohař.Ako bonus je tu návrat červenej ženy.Scenáristicky je tu cíťiť silná potreba s tým všetkým už čo najrychlejšie skoncocvať. ()

Ozzy2

Jsem docela zklamanej.Bitva celá ve tmě..no OK, díky dnešní technice pohoda, ale ta logika....to jako jen na to tupě čumět, jak je to pěkně udělané?Dennerys tam lítá hodinu na drakovi, ve větru a mrazu, pak se tam bije s tisícemi mrtvých a je stále hezky učesaná, v bílém kožíšku?A ta Arya, jak se dostala do zad Králi?Hlavně, že už je té zimy dost a teď vzhůru do teplých krajin za Cersei! ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019