Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

j.bena

ach jo, já sem tak nasraná že nemůžu ani napsat co všechno mě sere... proč se řešil původ Johna když stejně skončil na zdi?! A zabít Danny?! Nelogické! Panebože jen proto aby to neskončilo jak jsme všichni očekávali z toho udělali frašku, deset let čekání v prdeli zuřím! ()

StrYke odpad!

!Komentář NEOBSAHUJE spoilery! Poprvé hodnotím seriálovou epizodu a podruhé nějakou komentuji.. Na předešlé díly 8. série se dalo alespoň dívat, osobně mě bavily, líbil se mi zvukový doprovod, jak moc autenticky herci hráli.. Ač jsem nesouhlasil s uspěchaností děje, se spoustou logických chyb, klišovitými zápletkami a jejich řešeními, na každý díl jsem se těšil. Ale teď jsem rád, že je seriál u konce a že ty zvěrstva, která ta nekreativní dvojice břídilů napáchala (a která se s každou epizodou stupňovala) mi neposkvrní mou dosavadní lásku k tomuto seriálu ještě víc. Kdybych se měl vyjádřit konkrétněji k této epizodě.. Tak jí podle mě nelze nazvat výstižněji, než slovem "nuda". Stále jsem naivně věřil, že mě děj nějakým způsobem šokuje a po předchozí epizodě jsem neměl absolutně představu, jak se bude dál děj vyvíjet (myslím, že stejně jako spousta dalších diváků). Tento potenciál tvůrci ale dokázali pohřbít během prvních pár desítek minut (po zdlouhavých a nezajímavých dialozích) a zbytek je snaha pouze o ukončení co největšího množství načatých dějových linek, pro které jsme měli všichni tento seriál tak rádi a které si zasloužily mnohem propracovanější rozloučení. Nikdy bych neřekl, že epizodu GoTka ohodnotím odpadem. A už vůbec ne, když přihlédnu, že odpadem poměrně šetřím, ale tady to jinak nejde... ()

Axis

Byla Hra o trůny dobrý seriál a byl její konec důstojným završením celé Písně Ohně a ledu...zeptejte se každý sám sebe za 10 let...Možná bych si pomohl Cimrmanovským: "Nevíme nic, ale víme to naprosto přesně." ()

Jufonka odpad!

Nemůžu si pomoct, dávám odpad. Dost možná v příštích dnech a tejdnech vychladnu a změním hodnocení na 2 nebo 3 hvězdy. Ale teď, bezprostředně po dodívání se, jsem neskutečně zklamaná. ()

Rocky88

Tyrion nového krále prodal pěkně, ale tak nějak se zapomnělo na příběhy ostatních (Jonův, Sansy například). Vizuál jako vždy ok. Ale jinak to zase byla směs kravin, nesmyslů. Vrcholem byl drak, kterej ví, co je trůn a k čemu slouží. ()

Nach

Tak to máme po osmi letech konec jedné z nejlepších fantasy sériích, která v té osmé začala ztrácet dech. A poslední díl nebyl výjimkou, kdyby tak nehrál na nostalgii a přece jen úspěšně vše uzavřel v hořkosladkém duchu, což je pro mě přece jen pozitivum, neboť náznak demokracie v politice Západozemí už u mě zaváněl odpadovým hodnocením, ale díky Bohu, šlo jen o vtip. Rychlá změna charakterů postav, kvaltování v čase, to vše se negativně odrazilo na kvalitě posledních dílů a zde tomu není jinak. Přesto ale konec mě potěšil a uzavřel to (i když ne tak jak jsem si přál, výhrou nemrtvých) tak, aby to působilo smysluplně a ne chaoticky jako u kdysi Ztracených. Uznale pokyvuji hlavou a snad další seriály ze světa Západozemí se již vyvarují chyb posledních dílů. 85% ()

Cheeter

Tahle epizoda byla celkově v pořádku. Byť některé momenty byly čistě logické. Ale takhle to dává asi největší smysl, vzhledem k aktuální situaci, která nastala. Vzhledem k tomu, že můj favorit už skapal hodně dávno, tak mi to ani nějak nevadí. ()

ad

Nevím, co kdo čekal, ale přesně taková byla Hra o trůny od samotného začátku... telenovelová... Naprosto nechápu, že to někomu mohlo začít vadit až teď... Fanoušky chápu, já se nudím ()

Lenka.Vilka

Nejsem si jistá, zda jsou s koncem spokojení všichni, ale do těch mi nic není není. Já spokojená byla. A pokud je vám to málo, zahřejte si ruku, skočte pod peřinu a uspokojte se samy. Všichni budou potom happy. I ty, kterým se konec nelíbil. Jenom teď nevím, zda to byla jenom sranda Úplně debilních zpráv, ale klidně bych uvěřila tomu, že je to pravda, a pár debilů by petici za konec seriálu a jeho přetočení podepsala. Uvidíme za rok. Takovej Michal C. Hall taky mohl o svých názorech na konec Dextera mluvit až po roce. Ale...nejsem si ale jistá, jestli zde někdo bude mít potřebu. Přestože mé srdce bolelo a něco bych udělala jinak, i tak postavy dostali přesně to, co bylo třeba a dostali se tam, kam celou dobu patřili a směřovali. SPOILER Mám pouze jedinou obavu z konce. Všechno skončilo až moc dokonale. Až moc perfektně. Až na Šedého červa, tomu jsem ten příslib nevěřila. Jestli nám chtěli tvůrci sdělit, že se teď léta bude čekat až tráva znovu zazelená, dítka vyrostou a zesílí, aby znovu přišla zima, a všechno se opakovalo, já tomu jsem schopná uvěřit. Protože mapou svět nekončí... ()

Martrix

Vcelku neuspokojivý závěr seriálu, který využíval potenciál knižní předlohy pouhých pár řad. Bylo by asi dost naivní doufat, že je to natolik velký a dobrý příběh, že ho pouhá setrvačnost donese dál, než k uspěchanému a v mnoha ohledech slabému konci. SPOILER: Scéna, kde spoutaný Tyrion vybere pozůstalým rodům nového krále, společně se scénou, kde poprvé zasedne rada...to je čiré zoufalství, které brání i lidem s fantazií, aby si v tom všem co se událo našli nějakou zajímavou pointu. Tyto scény totiž naznačují, že záměrem tvůrců bylo oznámit světu, že ať děláme co děláme, změna systému je možná jen dočasně a ve velmi malé míře. Přitom první polovina epizody byla velmi dobře napsaná...nechápu to. Spousta nesmyslných reakcí...Šedý Červ by se nikdy nezachoval tak mírně, Branovo prohlášení... . Nakonec se z poslední části epizody stala přehlídka toho, kam to dotáhly Starkovic děti...to se mi taky moc nelíbí, protože jsme toho sledovali mnohem víc. Nadávat by se dalo ještě dlouho. Ale co z toho? Všichni se na poslední epizodu podívají bez ohledu na nízká hodnocení, nebo kritiky. Neumím si představit, že by si někdo nechal ujít finále tohoto několik let trvajícího maratonu. A stejně tak si neumím představit, že bych se na to v následujících deseti letech znova podíval. Od cca šesté řady mě hnala spíš zvědavost a ta byla ukojena. Byť nadšením tedy rozhodně nesrším. ()

LasT_Olt

Jaképak finále? Do dvou let očekávám 9. řadu. Chci vidět skutky malé rady, co Arya našla na západě a co vytvořil Jon na Severu. Všechny otravné postavy zdechly a mohlo by být slušné pokračování. Dělám si prdel. Zklamání ani nejde vyjádřit, dostali jsme totální happy end. NK mrtvý,Cersei mrtvá dokonce i Daenerys. Co je na tom bittersweet. Vždyť všichni skončili šťastně a tak jak chtěli. V závěru není snad nikdo se špatným koncem snad jenom ten kretén Torgo Nudho. Asi jsem očekával moc, když jsem chtěl aspoň trochu smutný konec...ale to bych asi musel být fanda Daenerys a to radši chcípnu. No co už, jednou se snad dočkám. ()

SHI-SHA

Bylo to dobré? Ne. Byl to vyloženě průšvih? Taky ne. Ale jako fanoušek se cítím trochu podvedeně a rozhodně ne uspokojeně. V prvních sériích byly díly, kde se jen sedělo u stolu a kecalo. A bylo to úžsné, napínavé a osobní. V posledních dílech se toho naopak stalo přehršel, přestože to působilo nudně, hloupě a sterilně. Nevíce mě mrzí promarněné příležisti k dokončení těch nejzajímavějších dějových linek (původ Jona, původ Gendryho, děti lesa, Azor Ahai atd.). Dva roky si krátíme čas čekáním tím, že spekulujeme o každé blbině a tvůrci nám pak plivnou do tváře a zakončí to totálně prostým koncem, ignorujíce všechny věštby atd. Největší nelogičnosti tohoto dílu (spoilery) - Tyrion (z pozice vězně - dezertéra) navrhuje nového krále, král Bran (dle minulých epizod nemá emoce a sdílí vědomí se stvořiteli Night Kinga) a coinmaster Bronn - mistr úplatků a největší prospěchář pod sluncem. Co se mi naopak líbilo - zakončení příběhu Jona a Daenerys. ()

Šimpy

Na tohle jsem čekal 8 serií? Na finále, kde se pomalu nic nestane. SPOILERY. Ano, jsem rád, že Jon sebral koule a zabil Daenerys...jenže Tyrion měl prozradit jeho původ a byli by nuceni mu tu vraždu odpustit...jako král je nad zákon a zabít odpůrce trůnu je v pořádku. Takhle se vychcaně moci chopil Bran a k čemu to vede? House of Stark vládne celýmu světu. Bran 6 královstvím, Sansa Severu a Arya pod Starkovou vlajkou jede dobývat cizí světy a Jon ovládá Noční hlídku, takže celej Sever i s Divokými. A ta porada nejmocnějších mužů Západozemí je sice vtipná, jenže už působí jako parodie, takhle se nikdy o penězích ze státní kasy rozhodnout nedá. A toho "statečnýho" Červa bych zabil hned, co je statečnýho na tom zabíjet neozbrojené vojáky a masakrovat zajatce? ()

vnimatkrasu

Elegantně, s velkými gesty, přesto bez nich. S hrdinstvím, přesto bez něj. Sladkoslané vyvrcholení seriálu tak velikýho, že uspokojivě vyvrcholit nešel. Po prvním zhlédnutí nejsem nadšenej, přesto jsem plně uspokojenej. Děkuju, že jsem toho mohl bejt svědkem. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019