Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (CinemArt)

ivan_drago

Tak je nasnadě plošné srovnání s filmem Hot Fuzz, který tedy vyznívá jako absolutní vítěz a The Worlds End bohužel působí jako jeho retardovaný mladší bráška… Nicméně když opustím pofidérní porovnávání obou filmů a zaměřím se jen a výhradně na tento kousek, tak je to stále grandiózně nadstandardní zábava s kadencí dialogů AK-47 a mírně nestabilní kvalitou dialogů, poměrně zběsilým střihem a naprosto zbytečným kořalizováním, tedy moralizováním, na závěr… Mě se ,velmi sympatická dvojice Pegg/Frost, nikdy neokouká a jejich přítomnost v jakémkoli filmu mu v mých očích jen přidá na kvalitě… A v historii vetřelčích invazí, je to asi poprvé, kdy byla odražena tím, že ty vetřelce někdo ukecal… Grandiózní… ()

kinghome

Myslel jsem si, že půjde o stejnou jízdu jako v případě Shaun of the dead a Hot Fuzz, ale bohužel se stejná jízda nekonala. Simon Pegg už nám stárne a jako by se stárnutím přicházel o smysl pro humor. Za celej film vyslal asi jen dvě hlášky a zbytek obsazení taky není nic extra, Frost hraje až moc vážně a moc mu to nejde, ta role mu nesedla. Další věc, která mě docela srala je, že to vykrádá to nejlepší z výše zmíněných filmů. Nic převratného Wright nevymyslel a je to vlastně pořád o tom samém, až na to, že místo krve všude cáká inkoust, ale abych jen nekritizoval, tak jsou tu dvě věci, které mě na filmu vážně bavili, a to byli bitky, které byli vážně skvělé a dokonce se mi zdálo, že měli smysluplnou choreografii a bavil sem se u nich a další věc jsou ty efekty, které jsou vážně boží, ale bohužel to je tak všechno co film nabídne. Možná to bylo velkým očekáváním, ale jsem z World's End zklamanej. 60% ()

Mirokukii

Nabušenej hospodskej trip postarších chlápků, kteří se i přes úvodní nelibost pokusí dohnat, co jim jako mladým uniklo. Simon Pegg válí. Ve velkém stylu oddán své věci a cílu, pro který je ochoten riskovat vše. Svým elánem a zápalem burcuje všechny k velké zábavě, neutichajícího glgání piva, a nadlidským výkoným ve spoustě skvělých, akcí nabitých, hospodských rvačkách, proti nepřátelským, záludným emzákům. ()

pytlák

Nejlepší díl z Cornetto trilogie. Vtipný, hravý, nabitý emocemi. Předvídám, že se z toho stane moje osobní trvalka. ()

skrblik007

Od trojice Pegg, Frost, Wright (a ještě když přiberou Freemana) jsem teda čekal víc. Jejich humor (potažmo britský humor) mám rád, ale v tomhle filmu mi buďto nesedl, nebo (a to je pravděpodobnější) ho tam je prostě málo. Scénář, ačkoliv docela originální, je odfláknutý a stejně tak režie. The World's End sice celkem ubíhá, nicméně zasmál jsem se tak třikrát. A to je prostě málo. Doufám, že příště už natočí zase něco normálního. ()

Honzíno

Uh. Pokud se na to podívám podruhé v kuse a bude to natolik promakané a vychytané, jako si myslím po první projekci, jdu rozhodně na pět hvězd. Takhle cool zabírat sto dvacet kilo vážícího Frosta, dělat pekelně vtipný product placement, lítat nenásilně z žánru do žánru a dalších x super věcí umí v současnosti jenom Wright. ()

Mrkvič

Pegg, Frost, Freeman a do toho ještě vykulený Eddie Marsan. To je lahoda. Hlavně ale pro jejich skalní fanoušky. Začátek je teda skvělý tak jako tak, ale od zlomu v ději je to už pro otrlejší. Já si ale nemůžu stěžovat snad na nic. Konec je fantastický, akce je hodně vtipná, ksichty jsou parádní, nápady úžasné. Jen víc takových výtvorů. ()

LiborGondek

Dobrý režisér měl partu dobrých herců a možná proto jsem věřil i v dobrý film. Jak jsem se zase jednou mýlil. Určitě jsem nečekal, že to bude takhle špatné... Scénář byl prostě canc nesmyslných blábolů a film je, v lepším případě, jeden velkej omyl. Nechtěl jsem být tak kritický, stále jsem trpělivě čekal až do konce, jestli přijde nějaké racionální vysvětlení. Čekal jsem, že se třeba probudí po opici a že se jim to jenom zdálo - to bych ještě pochopil, ale takhle? Kdyby to bylo alespoň vtipné... Děs, hodnotím mezi 1-2*, víc si to prostě nezaslouží. Opravdu nevidím sebemenší smysl tohoto filmu, jehož náplní byl jen chlast a neuvěřitelně nesmyslná apokalypsa. 30% ()

Johnny.ARN

Príjemná anglická sranda prešpikovaná typickým humorom a skvelými hercami. Keby to bola USA produkcia, asi by sme sa dočkali totálneho mindfucku, preto som rád, že to vypálilo tak ako to vypálilo. Námet s pivnou cestou veľmi fajn, mohlo ostať len pri ňom a nepliecť tam mimozemšťanov. Mohla to byť ešte väčšia sranda. Ale aj tak the best je hádka s vodcom, ktorú prehral. 3 z 5 ()

FaceMan

Partia kamarátov, kt. chceli dať pivný maratón sa zvrhol na orgie s robotmi. S počiatku by som to ešte ako tak bral. Dokonca aj fighty s robotmi by som bral. Ale čo neberem je koniec kde si "mimozemšťan" alebo ako ho mám nazvať povie niečo v zmysle "Múdrejší ustúpi" a keďže sme mi ľudia zas za tú sprostú rasu tak nás nechá na pokoji. Dvanáste pivo sa mu nepodarí ani vypiť dokonca a pokus o humor je na hroznej úrovni. Slabý koniec sveta, kt. odomňa dostáva slabé dve hviezdy. ()

plechulka

Humor dvojice Simon Pegg - Nick Frost mám ráda téměř ve všem a spoluúčast Martina Freemana převážila hodnocení k půlhvězdičce navíc. Není to veledílo, ale "jen" příjemný film s velmi britským humorem. ()

KRYSIOPICE

Ze začátku to vypadá velice nadějně, ale postupně je film čím dál slabší a slabší. Ke konci je patrné, že došly nápady a scénáristi nevěděli jak to uzavřít. Celkem je to zábavné a některé momenty se obzvláště podařily. Co je dost trapné je, když tvůrci vykrádaji sami sebe. Jsou zde znova zrecyklované cele vtipy, scény nebo i způsoby střihu, které se oběvily před tím v jednotce rychého nasazení. ()

ywo666

Čo sa tíka humoru, dosť sklamanie. Čakal som viac vtípkov. A pár scén bolo celkom nasilu. Pegg občas otravný. A začiatok sa pomaly rozbiehal. Na druhú stranu, musím oceniť, prekvapivo dobré efekty, vhodne zvolenú hudbu a výborné akčné scény. Hlavne dobré bitky. Ženská s nohami namiesto rúk bala mega. A záverečný útek z mestečka parádny. Rozhodne som sa nenudil, ale čakal som viac. 70% ()

terunka003

Parodující, britské, pivní, modré × bez vtipu, bez šmrncu, bez šťávy, bez zmrzliny. Teda jo, na konci byl obal od Corneta. Ač fanynka, poslední díl trilogie mě tedy lehce zklamal. Nějak jsem se nebavila, bylo to lámané přes koleno a žádný větší vtip nebyl zaznamenán. Navíc to bylo velmi podobné Soumraku, když všichni prchali ne před zombíkama, ale před ufounama s modrejma hlavama. ..no nevadí, snad kluci brzo vymyslí zase nějakou bejkárnu.. ()

Gar-mogoth

Labůžní komedie nijak nezaostávající za zbytkem zmrzlinkové trilogie. Prvotřídní zábava, skvělá inkoustová akce a herci (minirole Brosnana, Nighyho a Bradleyho vedou). ()

noriaki

Historie se opakuje a další díl je znovu horší, než ten předchozí. Je to škoda, protože zápletka je třikrát to samé a poprvé mě zabavila výborně. Herci jsou vesměs špičkoví a navíc se obsazení hlavních postav nemění. Největší chyba je ve scénáři. Vzpoura zastydlých puberťáků slibovala být mnohem zajímavější než nakonec byla. Spousta stopáže je rozpačité čekání na vtipnou situaci a všechny zajímavé scénky jsou nenápadité variace téhož. Po Spaced mi Simon Pegg přinesl další velké zklamání. ()

geklon

zombíci? wua, béčkový policajti versus starousedlíci? Jó dobrý. Katastrofická scifárna v kombinaci s kultem alkopřátelství? hmmm. Wright z ničeho neslevil a dál jede svou spanilou jízdu nejen po venkovských barech, ale i světem satirické, přeplacené pegfrostomedie a jak vidno, přestává to hodnotile bavit. Mě však ne.. Práce je to řemeslně mistrovsky zvládnutá. Pár kliček ve scénáři by se našlo, ale budiž odpuštěno. Protože má příběh spád a akcí nešetří. Vážná nota se snad ani vážně brát nedá, i když se o to místy docela snaží. ale jen v rámci parodického prznění žánru katastrofický velkosplín..... závěr se mi líbil...moc. Proto čtyři. ()

Sabiana

Začne to jako dobrá zábava s trhlým hláškujícím hlavním pakem, pokračuje to tak trochu divně a končí to mimořádně absurdně a trefně. Simon Pegg je King! Řekla bych, aby se na to podíval každý, kdo je schopen brát takový film s nevážným nadhledem čtyř metrů, ale neudělám to. PROTOŽE LIDÉ NEMAJÍ RÁDI, KDYŽ JIM NĚKDO ŘÍKÁ, CO MAJÍ DĚLAT! ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)