Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

joora1

Film Na konci světa se mi hodnotí dost komplikovaně. Mix komedie a akčního-scifi žánru je dost křehká záležitost. Musím říct, že do poloviny filmu jsem se výborně bavil skvělými gagy. Opravdu nápadité slovní hříčky a dialogy a to toho skvělý Simon Pegg, který film pozdvihnul. Bohužel mu v tom však nikdo nepomohl. Tentokrát ani Nick Frost a Martin Freeman už vůbec ne. Ve druhé půlce se film tak nějak podivně zvrtnul ve směs divných věcí, akci (která nebyla špatná) a unikání odnikud nikam. Je to škoda, ale píšu to u dost filmů, kde hraje Simon Pegg ať už je to Hot Fuzz nebo Jak se zbavit přátel a zůstat sám - prostě potenciál nenaplněn. I přesto je to pořád dobrá taškařice se skvělými gagy. Například rozhovor o názvech robotů/nerobotů mě dostal. Pro toho, kdo nemá podobný smysl humoru rád tento film bude asi pěkná pitomost:). ()

BluT

Tak já nevim, mě to přišlo jako děsná moroňovina. Herci super, ale že bych se trhal smíchy, se při nejlepší vůli říct nedá. Alespoň že rozuzlení se docela povedlo. 65% ()

Chipsonator

No teda, ten začátek byl pěkně vlažnej a po půl hodině jsem byl připraven na hořké zklamání...Jenže! Pak nadešla ta osudová (mezi námi, naprosto geniální) scéna na hajzlících a už jsem se vezl! Od té chvíle začal naprosto pohodovej stylovej odpočinkovej coolovej film u kterého jsem chrochtal blahem drazí přátelé! Herecká garda je více než sympatická (hned bych s nimi vyrazil na Zlatou míli), humor je pohodářskej, sice jsem se neřehtal jak postižený kůň ale úsměv na tváři jsem měl, akce je překvapivě naprosto špičkově zvládnutá až kolikrát zastiňuje humor a soundtrack je ďábelský! Sakra, jak moc jsem se bál po té půl hodině zklamání, tak po konci filmu jsem naprosto nadšen. Nebýt toho už asi 2x zmiňovaného slabšího začátku dal bych plnou palbu, ale i tak je to za velice slušných 85% (to je víc než velice slušné, no ne?) a 4 krásné červené hvězdičky! ()

Han22

Pejsek s kočičkou vařili a uvařili pořádný guláš. V podstatě je to jak Soumrak mrtvých, cesta po hospodách se mění v boj o život s partou ufounů se svítícíma očima, kteří fungují podobně jako zombíci. Do toho nějaký ty životní moudra, spousta chlastu, brutální bitky s ufonama, vtipné finále s umělou inteligencí a překvapivý postapo konec. Dá se říct, že ty jednotlivost jsou super, ale dohromady je šílená splácanina, kde se bije všechno se vším. Soumrak mrtvých mě před lety nadchnul, ale na tohle už jsem asi fakt starej. PS: Něco jsem v životě už vypil, ale po 8-12 pivech bych byl rád, že trefím na rozjezd domů a ne abych skákal, běhal a bojoval jako kung-fu mistr s ufonama. A to jsou hrdinové úředníci po čtyřicítce. ()

Corpsegrinder

Zklamání. Další Soumrak se nekoná a další Jednotka už vůbec ne. V celým filmu neni jediná sranda kterou bych si zapamatoval a jediná věc která za to stojí jsou naprosto šílený rvačky díky kterejm film musí držet rekord v počtu urvanejch hnát a uraženejch palicí. Za debilní epilog hvězda dolů. FUCK IT. ()

Junglista

Rozhodně sem nečekal, že 12 pint překoná Hot Fuzz a odhad byl správnej. Kvalitativně je to zhruba na úrovni první zombíkárny Shaun of the dead. Zklamanej nejsem, i když občas už ta střelenost byla trochu over the top. Ale je fakt, že trošku víc mi sed ten konverzační humor v první části, v tom prostě angláni nemaj konkurenci. Ke konci sem si málem řek "dabljů, tý, ef", ale cornetto se přece jen objevilo :-) Nick Angel vs Ga(r)y Fucking King - 5:3. ()

noby

Wright opět dokázal perfektně zkombinovat potrhlý styl s několika úrovněmi seriozních problémů, přidat odkaz na kdeco a všechno naservírovat bez zaškobrtnutí. Jenže samotné ingredience jsou už dost vyčpělé a zaměnitelné, takže film i přes množství skvělých momentů většinu času jen střídavě opakuje sám sebe a předchozí filmy téhle skupinky bláznů. ()

Litvicek

Simon Pegg se nehodí na takového party rock týpka, to prostě né. Jinak scénky krásně nacvičené a zahrané. Pivní tah je parádní téma ale to ufounské hovno už tam moc nesedí ale dobré, kašlat na to.. O vtipné momenty není nouze, nicméně originální znění mi moc nesedí, budu se více těšit na český dabing. Docela potěší ale vážně budu uvažovat nad zvednutím hodnocení až po českém dabingu, zatím průměr. ()

Hanys_

Až moc to chce být vtipné. Zatímco Soumrak mrtvých byl chvílemi fakt ultimátní nářez a Hot Fuzz skvělou parodií, tak nejnovější dílko trojky Pegg,Frost a Wright je (jak jen to říct) fakt nuda, která má nějakých zajímavějších scének hodně pomálu. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY! (Ale nic, co byste netušili.) Na World's End jsem se těšil přesto, že si Shaun Of The Dead už nepamatuju a do nebes vynášený Hot Fuzz mě vůbec neuchvátil. A přesto, že Simona Pegga není lehké mít rád; těžko říct, zda je to jen jeho rolemi. Nabízejícíc se, nikoliv hloupý nápad s partou kamarádů, kteří při pokusu zdolat nedosaženou mladistvou metu narazí v rodném městě na mimozemsťany se mi ale zamlouval. Komu by to nebylo povědomé - lidi, které jste měli za důvěrně známé, jakoby někdo vyměnil za panáky s nasazovacími hlavami. Slast urazit jim je o pisoár simuluje film zdatně. Jenže. První, expoziční polovina filmu + šokantní zjištění jsou moc silné divácké zážitky na to, aby se jim mohla přestřelená druhá část s Brosnanem jako hlavním ývlem, honičkami a apokalypsou vyrovnat; prvotní radost z toho, že jsme se ve starých známých nezklamali, nýbrž že jsou vyměnění, nevydrží tak dlouho, aby nevyšlo najevo, že další scénáristický nápad už nebude a zbytek filmu se odehraje podle notiček značně obehranějších a prostor na hlášky vyplní honičky mezi puby. Když si vzpomenu, jak hravě si s postmoderním pojetím podobného tématu [nahrazování důverně známých tváří kopiemi], nadto v teenagerském podání poradil Rodriguez ve Fakultě... Rozladěnost z nevyrovnaného dramatického oblouku nevyretušuje angažmá chladných kukadel Rosamund Pike, ni dobré nápady jako bitka s mimozemšťankou, která si místo rukou vezme na ramena nohy. Asi to byla moje chyba, ale čekal jsem víc, než jen polo-dobrej buddy-movie. Tři-a-půl. ()

ZdenoLo

Nevtipné, neoriginálne a čo sa týka zápletky...No nič aspoň že som pil to pivo počas filmu lebo inak by to bolo na analgetiká. ()

Norino12

Podľa ukážky som toho naozaj čakal oveľa viac. Nebolo to zlé, miestami to bolo aj zábavné ale čakal som naozaj niečo úplne iné. Herecké obsadenie bolo fajn, humor nechýbal ale príbeh mi akosi nesadol. O hodne viac ma tento rok pobavil podobný no pre mňa o triedu lepší film This is the End. ()

ti88na

Tak s týmito troma filmami to išlo doslova od desiatim k piatim. Pri tejto filmovej katastrofe ešte aj teraz bojujem s myšlienkou dať tomu odpad, a veľmi ťažko hľadám obhajobu pre tú jednu hviezdu. Bolo to neskutočne blbé, a v tomto prípade to nemyslím ako kompliment. Kým pri prvých dvoch filmoch som sa bavila a smiala, tu som len čakala či príde niečo zaujímavé, zábavné jednoducho hocičo. Ale nič. Prišiel len záver, ktorý bol vrcholom zúfalstva. Simon Pegg hral úlohu, ktorá mi bola z celej duše protivná, a celý čas mi z neho bolo takmer nevoľno, čo však dokazuje, že to zahral dobre. Ale tých 109 minút života premrhaných na tento film budem ešte veľmi dlho ľutovať. ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)