Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

eaglestar

Překvapivě dobré. Pokud tomu odpustím některé věci (levné digi matlákoviny, falešné dno v kufříku a v něm love a pasy - oni ti u toho rentgenu jsou asi úplní debilové, že?!), přičemž pominu recyklaci, tak s přehledem za 4xstar. ()

Danny71

V tomto filmu si zahráli neokoukaní herci, téměř vše je natočeno v Berlíně a děj je poměrně zajímavý- to vše jsou klady, které velmi oceňuji. Na druhou stranu je to někde trochu utahané- nezdá se to ani moc jako akční film v první části a moc jsem nepochopila roli detektiva či koho co bylo. Ale rozhodně se mi film líbil ;-) ()

fojťan

"I remember how to kill you, asshole." :-D Pozoruhodný snímek. Škoda, že se snaží být příliš cool a místama to postrádá logiku. ()

Jarisko2

Já tenhle film ještě neviděl, ale budu to muset zkouknout.. Budu luštit záhadu. Kolik Medvědů naházeli do řeky, než se jim "záběr" líbil? Na třetí stránce fotogalerie padá Méďa z mostu. Jako v pohodě, gravitaci nepřečůráš.. Ale o dvě fotky dolejc to samý.. Nebo to není to samý?? Co ten šíbr?? Já se tam snad pojedu potápět...Těch náhradních dílů, voe.. .... Tak, viděno.. Verdikt je takový, že do řeky hodili, jen tak pro srandu králíkům, Medvědy minimálně dva. A to se mi nelíbí, ani řece se to jistě nelíbí.. :-/ Jo a film? Ale jo, Liam je pan Herec a taky Bruno Ganz byl přesvědčivý, coby vysloužilý Honeckerův gestapák..a krásný starý Frank Langella. Ženská část herectva trochu zaostávala..Diane Kruger ještě dobrá, ale January.. ani ryba ani rak, taková ledová gesicht, co má do velké Herečky strašně daleko. A logika scénáře..no, místy až k popukání směšná, řekl bych ()

CrashHP

Ono je to tak, sú filmy akčné, krimi, thrillery a keď do toho zapadne Neeson vznikne nový žáner a to Neesonovka. Chladné prostredie Berlína spojené so záhadnou stratou pamäti, hľadanie svojej identitiy, aj to môže byť návod ako z ničoho vyťažiť niečo. Film typický a prízračný pre skvelého Liama. ()

PORTER44

Docela povedený thriller,L.Neeson přijíždí na konferenci jako známí biolog aby představily s ostatními vědci převrat v pěstování plodin ale toho objevu se snaží zmocnit i protistrana padouchů v čele s jeho ženou která se ho snaží uprostřed Berlína zbavit.Povedené herecké výkony,akční scény trochu pokulhávají ale docela to ujde. ()

Kosir

Přímo miluju ty honičky vozů, ať už nadupanejch závoďáků, tak votřískanejch vraků. Úplně špičkový je, když Liam vyhodí od volantu příležitostnou taxikářku a potom suverénně brázdí Berlínem jakoby se tam narodil. Pět minut křižování po a proti větru spolehlivě zabije čas a trouba co na to čumí si klidně mohl uvařit kafe, nebo vypustit vodu na dvojnulce, protože o nic podstatného nepřijde. Ono tam vůbec nejde o něco moc podstatného, ale dobře se na to kouká. Největším překvápkem v plejádě zvratů pak je, dyž profesionální zabiják se z vlka změní v beránka a kouká pohnojit všechno vo co se do tý doby vsadil. Slzu jako fotbalovej míč sem zamáčk, ne, když se zavřely dvéře ICL a převychovaná dvojka vodfrčela za novym životem, ale když altruistickej machometán se stejně pošahanym vědátorem začali živit celej svět geneticky modifikovanou zeleninou bez nebezpečí pro lidský organizmy. Po zralém uvážení měním 4 na 3, což znamená, že na tenhle biják jsem stejně úplně nezanevřel. ()

ferda12

Berlín je krásné město. A Liama Neesona mám rád, tak jsem se řekl proč do toho nejít. Průměrná nálož, kterou si pustíte jen jednou. || „NEZAPOMNĚL JSEM VŠECHNO. VÍM JAK TĚ ZABÍT ZMETKU.” ()

Martazoe

Ano, všechno tu již bylo, ale přesto je to nadprůměrný thriller, který mě rozhodně nenudil. Faktem zůstává, že Liam Neeson je sympaťák a role akčních hrdinů mu sednou, protože není žádná bezduchá mlátička. ()

hofiktom

Napínavý film, který rozhodně potěší oko diváka. Dramatický průběh s mnoha zápletkami nejednou překvapí a vývoj postavy Liama Neesona je skutečně dramatický, i když občas jsem měl pocit, že je to hodně přitažené za vlasy. Ale celkově dobré herecké výkony z toho dělají film, který neurazí.. 60% ()

wodacka

Thrillery a vůbec akční filmy divácky nevyhledávám, ale bylo mi řečeno, že se budeme dívat na "fakt dobrej" film. Dobrá tedy. Nevědoma si žánru, dějové linky a hereckého obsazení, jsem po prvních několika minutách označila film za blbost. Od té "blbosti" se ale nedalo odtrhnout. Ba co víc - vydržela jsem do konce, žasla nad propracovaností scénáře a dějových zápletek a dala tři hvězdy. Jen jsem se už ten den nedokázala zbavit podezření, zda lidé kolem mě nejsou také čirou náhodou nájemnými vrahy, aniž by to tušili:-). ()

DavidAAAA

Docela zajímavá záležitost v rámci žánru, která i do doby, než je odhalena zápletka, velice slušně odsýpá. Bohužel poté film spadne kvalitou dolů a už vlastně není ani proč dokoukávat. V rámci žánru takový průměr. ()

DrifterSoul

Jistě, první 2/3 docela thrilling, ale pak ten zbytek na úrovni béčkové slátaniny. Při daném hvězdném obsazení by člověk čekal větší dávku vloženého IQ. Škoda. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)