Sabrewulf

Jaký to má jako smysl? Proč když projíždí autobus ulicí, tak to vypadá téměř opravdově, jak z hraného filmu? Dementní CGI "animáky" zabíjí animovaný, dětský svět, který by se měl od toho hraného VÝRAZNĚ lišit. A navíc ten obsah. O tom jak nejvíc vystrašit děti? Do prdele s Pixarem. ()

otík

Nebylo to vůbec špatné. Příběh je jednoduchý a zcela předvídatelný, ale dětem to bude jedno. Je tam hezká animace, sem tam vtípek, pozitivní myšlenka. Co chtít pro malé děti víc? Pro větší už to není, ale dítka 5-10 let to ocení. ()

Mr.Ripley

Pixarovská kreativita a nadšení je po dlouhé době zpátky! Aplikovat teenagerovskou komedii plnou citací, odkazů na legendárního předchůdce a milého pomrknutí po Aktech X umí zkrátka jen Pixar. P.S. Bavit se budou spíš odrostlejší, než mrňata. ()

LeoH

Příšerky s.r.o. u mě platí za dosavadní pixarovský vrchol a o to smutnější je, že z Univerzity se vyklubalo dosavadní dno (dvojku a trojku Toy Story a Auta 2 si ovšem daly děti beze mě a Rebelku jsme zatím vynechali všichni), řemeslně dobře zvládnutá rutina bez dřívější snahy o objevování nových vypravěčských možností, bez typické viditelné radosti z každého nápadu či gagu. Ještě nikdy jsem se v tomhle podniku tak málo nezasmál, tak málo nedojmul a nebyl tak málo napjatý, ještě se nestalo, aby mi ani na chvilku nespadla čelist, abych místo spiklenectví s divákem cítil, že se mě někdo snaží pohodlně utáhnout na nudli uvařené podle vyzkoušeného receptu. Děcka si to prý „celkem užila“, ale za mě hluboké zklamání. ()

wader

Nešel jsem do kina s žádným očekáváním, a přesto jsem byl zklamán.... Je to dlouhé, je to podprůměrné, je to nezábavné, v podstatě to vykrádá HP - Ohnivý pohár atd. Za mě 30%. Kdybych to měl hodnotit pro dnešní děti, tak je to za 60%, protože dnešní děti ještě nestihly vidět původní Příšerky, které tehdy byly NĚCO. Tohle bylo jenom tahání peněz z kapes za 3D, jehož potenciál nebyl,, jak jsme ovšem naučeni ignorovat, využit. Co mě opravdu bavilo, byla bohužel jenom scéna na konci filmu - ono velké "vyvrcholení za novými dveřmi", ale to považuju za nepřijatelné na film od PIXARU, za který jsem zaplatil 130Kč v maloměstském kině. Film jako takový mi nevadí, ale radši bych se na něj mrkl v letošních vedrech ne 2 ráno na nově s reklamama, nebo bych si ho (vrácen v čase) stáhl v kinoripu na uložto, ale rozhodně to nestojí za návštěvu kina za tyhle peníze. Jo a v kině jsem byl schopen odpřísáhnout, že jsem v novinách ve filmu zmerčil podprahovou reklamu Disney.... ()

Estrellita

V souboji dvojek (vs. Já padouch) mají příšerky jasně navrch. Nejen proto, že je děj zasazený před první díl a osvětluje tedy jisté dosud neřešené detaily, jako jak se k sobě dostali a proč jsou vlastně tým. Film má vzestupnou tendenci a přestože souboj "bratrstev" se drží jisté šablony předepsané americkými filmy z vysokých (Domácí mazlíček, Královna ročníku), zbytek filmu je naprosto originální a pyšnící se animací typicky pixarovskou - tedy skvělou. 75% ()

Tyny

Chtěla jsem tomuto druhému dílu příšerek dát 4*, ale rozmyslela jsem si to hned poté, co jsem si vzpomněla na první, geniální a bezchybný první díl. Na Univerzitu příšerek jsem se plánovala podívat dlouho, ale stáhla jsem si to až nedávno a vůbec jsem nebyla zklamaná. Popravdě jsem čekala, že to bude mnohem horší, jak už druhé díly animáků a vůbec všech filmů většinou bývají, až na výjimky. 3*, ale stejně se mi to moc líbilo, jen bych se na to asi nepodívala znovu a znovu. ()

chelseaman22

Kam jsme se to dostali velebnosti, když ani jednooký prťavý Šrek nemá právo na získání magisterského titulu na Vysoké škole pro příšery?! Naneštěstí, se tahle ta veřejná vysoká škola velice podobá té ve Skotsku, kde Harry proháněl sukně soudružek z Havraspáru. Obě školy mají ve svém řádu vždy nějakou kličku (nebo povolného ředitele), jež umožní byť vyvrhelovi splnit si svůj dětský sen, byť v pozici motáka Filče. 83% Celosvětový výdělek k 6. 2. 2014: $743,559,607, což je 3,72 násobek budgetu a mimo jiné 13. nejúspěšnější film uvedený ve 3D ()

Doudis19

Pokračování úspěšných animáků mají to štěstí, že k návratu hlavních představitelů, nutně nemusí zdvojnásobit rozpočet. Po všech stránkách slabší nežli originál. Přesto finančně úspěšné. ()

Liznic

Přiznávám se, že si Příšerky s.r.o už moc nepamatuju a že mě sequelovo-prequelová strategie Pixaru dost vadí. Každopádně spojení výborného nápadu s "těžbou" křiku, vysokoškolským prostředím, pixarovskou hračičkovostí a soutěžního turnaje mě velmi bavila a s chutí bych si film dal znovu. Problém je, že všechno, co se ve filmu stane, už někdy někde viděli. To se, ale dá říct o spoustě titulů, ale proto jsme všichni milovali Pixar... ()

filmmovier

Naprostá dokonalost, tohle se Pixarovským hochům opravdu povedlo, ovšem v porovnání s tím, co Pixar udělal v posledních letech to je už celkem nezvyklé. Navíc pokračování dvanáct let po jedničce a ještě ke všemu prequel? To se vážně nevidí každý den. Na jedničce jsem byl v kině jako malej kluk, ale tohle mě bavilo mnohem víc. Možná je to tím, že se to odehrává ve škole, tím páde to musí ´mít zábavnější děj a že hoši jsou mladší. Příběh o tom, jak se Mike a Sully seznámili a jak spolu Mike a Randy zpočátku kamarádili, zábavný opravdu byl. Školní olympiáda a opraavdu smrtonosné klání - z námětu bylo vytřískáno maximum. Moc povedení záporáci (Kudlanková), moc, moc zajímavé školní kluby (a nemůžu si pomoct, v káčátkách se mi líbilo) a hlavně senzační soutěžní disciplíny. Postavy byly zajímavé, animace na jedničku, vtipu byla hromada a já se ani chvíli nenudil, jen jsem blbě čuměl, jak to vypadá úžasně. Jestli příšerky, tak teda každopádně dám přednost dvojce - a fandy jistě potěší krátký návrat do továrny, i crossover "sleduju tě Wazowski". Děj krásně odsýpal, jen mě malinko naštval ten konec A bylo to taky mírně natahované, spíš mě naštvalo, to, co se stalo... Naprostá dokonalost a na tomhle filmu si vychutnáte hlavně ty úžasně napsané postavy. Povedl se i český dabing, atmosféra je nádherná. Pixar potěšil (opět). 100% a jedničku beru jako příjemné zpestření. ()

kinghome

Z úžasného Pixarovského animáku udělali nalajnovanou lehkou pohádku pro děti. Proč? Příběh je totálně nalajnovaný a nečeká vás žádné překvapení nebo nějaký malý zvrat, prostě nic. A nejhorší je, že ani prostředí nebo animace není nic zázračného. Prostě stará klasika, jen tam není nic navíc. Nejvíc potěšili odkazy na první díl a malej Mike. Zbytek nestojí za řeč. Dokonce to nebylo ani vtipný a co je nejhorší! I poslední scéna, která je většinou to nejlepší z celého filmu, je tady trapná. Škoda tak jsem se těšil. ()

LiborGondek

Nečekal bych, že se někdy dočkáme i prequelu k animovanému filmu. A teprve ne po 12 letech, kdy Příšerky s.r.o. spatřili první diváci. Ale k mému překvapení se to současným/původním tvůrcům povedlo s velkou noblesou. Univerzita pro příšerky není tak dobrá ani tak vtipná jako původní film, ale pořád je to velmi, velmi dobrý film, nejen pro vaše ratolesti. 75% ()

Mrkvič

Nuda. Krásná animace prostředí. Úžasná animace grimas!!! Jenže oproti původnímu dílu děsně odfláknuté příběhově. Je z toho prostě jen animovaná nuda zasazená do školního prostředí jak nějaká teenagerská komedie. Bohužel ty mají své kouzlo často alespoň v tom,že tam běhají krásné polonahé ženštiny. Nebýt nostalgických momentů, hodnotil bych možná ještě hůř. ()

ivan_drago

Stejně jako první díl je to invenční, nápadité a neskonale roztomilé... Tvůrci chytře zvolili předpokračování a teprve zde tvoří základ předešlého dílu... Animace i prostředí je nádherné a pomáhá dotvářet atmosféru univerzitního kampusu i všech jeho obyvatel... Někdy film působí i na můj vkus sedmiletého diváka příliš dětinsky, ale to se mu dá s klidným srdcem odpustit... ()

Dado

Stále to nie je ten starý dobrý Pixar hýriaci nápadmi a vtipmi, ktorými si dokázal získať nielen deti, ale aj dospelých divákov. Od Toy Story 3 je to však ich najlepšie dielo a určite na tom má podiel aj fakt, že sa jedná o prequel jedného z ich najúspešnejších filmov. Kvalít Monsters, a.s. síce dobrodružstvá na univerzite pre príšerky nedosiahli, no minimálne sa priblížili časom najväčšej slávy svetoznámeho štúdia a i keď tento rok nie je konkurencia v žánri animovaných filmov vôbec malá, majú Príšerky: Univerzita pomerne veľkú šancu ovládnuť túto kategóriu na udeľovaní cien Akadémie. (80%) ()

Sokkk_y

MU - Monsters University (nebo Masarykova univerzita?) bylo milým pokračováním, nicméně jak už tady někteří psali, poměrně zbytečným. Za nádhernou grafiku bych dal z fleku pět hvězd, ovšem ten zbytek už výrazně zaostával. Dokonce ani ten příběh už nebyl tak pěkně úsměvně dětinský jako u jedničky, což je škoda, protože stáhl celý film k průměrným třem hvězdám. Třeba příště, Pixaři. ()

dvopet

Jako prequel funguje tento film více než dobře. Nenechte se zmást na dětského diváka mířícími trailery. V Pixaru po Rebelce opět dokazují, že umí pracovat s vyprávěním i po stránce jeho variování. Subjektivní zábava za pět hvězd. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013