Myrreczech

Po slabších Cars 2 a špatné Brave se vrátil Pixar ke kořenům své tvorby a poslal do světa zprávu, že stále dokáže udělat hezký, nenásilně roztomilý a zábavný film, který pobaví jak děti, tak dospělé. To, že jsem si MU pustil ve 2 hodiny ráno a dokoukal jsem to, ikdyž jsem počítal s ranní nástavbou mluví za vše. Výborná zábava. ()

blackJag

Ústup z pixarovského vrcholu je zřejmý už jen z konceptu, který upřednostňuje prequely, sequely a variace před novými nápady. Pořád jde ale o Pixar, takže i to slabší má hodně navrch před zbytkem peletonu. 80% ()

s.e.p.p

Druhé Příšerky občas pobaví malým vtípkem nebo mrknutím po jiných filmech, jako celek ale zdaleka nefungují jako díl první a nepřináší moc nového. Cílovka s tím nejspíš nebude mít problém, ale ta předvídatelnost, s jakou se film šourá ke konci, je vyčerpávající. ()

dragon94

Není to sice tak dobré jako jednička. Pořád je to výborný animovaný film, jenž si zaslouží vaší plnou podporu. V poslední době se jedná o tu více zdařilou Disneyovku. 4* 85% ()

Ravi

Berte mé hodnocení 75% = 4/5 jako smeknutý klobouk před zpracováním animovného pokračování, které nemá nic nového co nabídnout. V podstatě nulová inovace přetvořená k dokonalosti v mezích daných sama sebou. Na konci si člověk řekne, že je super vidět pokračování, ale hned zatím se táhne hořká otázka, zda to vlastně k něčemu bylo? Nebylo ... akorát víte, že to své stále umí na jedničku. ()

Dagoussek

Roztomilé příšerky studují, jak strašit děti v noci během spánku. Skupinka nestrašidelných příšerek se zúčastní Strašných her. Wuaaaáááá, opravdu krásný animák. ()

vyfuk

Problém je už spíš sám o sobě v tom, že by každý z nás asi toužil po sequelu než spíš prequelu. Obě varianty samozřejmě mají co nabídnout. Ale jednička je lehce otevřená, nicméně možná by to tak bylo i lepší nechat. Příběh o tom jak se vlastně Sully a Kuliočko dali dohromady, ten přeci jen by chtěl vidět skoro každej. Na jednu stranu, to opět lehce působí tak, že Pixar a nebo i chcete-li Disney má problémy s originalitou, jelikož tento film mluví sám o sobě, pokračování Aut a Úžasňáků a remaky princezen do hrané podoby. Ale to, že nás čekají pokračování prvních dvou zmíněných, tomu se fakt upřímně nebráním. Lehce jsem se bál klišé, které taky nastaly, ale nebylo to nic hrozného, naopak jsem byl později ve výsledku překvapen jistou hravostí a duchapřítomností filmu. Sami o sobě mě dostávali odkazy na jedničku. To prostě bylo úžasný stejně jako nostalgie sama díky hudbě. Je jasné, že tento film nemůže ani za mák dosáhnout na kvalitu mé milované originální jedničky, ale i tak jde důstojného pokračovatele. Otázkou zůstává jestli nebude celkově jediný. ()

Autogram

S týmto animákom mám podobný problém ako s jednotkou. Dosť nezaujímavý nápad paralelného sveta strašenia je skombinovaný so všetkými klišé amerických filmov z univerzitného prostredia a dokonca aj s Hunger Games. Vznikla tak (z pohľadu dospelého) divná zlátanina a absentuje aj to milé džavotavé dieťa z jednotky. Absolútne stratený čas. ()

Luksa

První dvě třetiny filmu jsem byl až překvapen jak mě nové Příšerky baví, ikdyž se jede na jistotu a příběh nenabídne jediné překvapení. Ale spousta fórků, různé narážky a celkově ten svět dává rychle zapomenout, že jde jen o "zbytečný" Pixarovský prequel. Časy originality u tohoto studia už jsou asi pryč, naštěstí nezapomíná jak ukuchtit zábavnou podívanou nejen pro nejmenší. 70% ()

latvar

Opravdu povedený kousek!!! Od srdce jsem se smál po celou dobu filmu. Pro mě nejlepší animák tohoto roku. 90% ()

aktak

Trailer působil úžasně, čekala jsem, že se vyrovná prvnímu dílu, ale výsledný film byl obsahově jednoduchý. Děj mohl být využit určitě lépe. Těšila jsem se na scénu s diskokoulí, ale nedočkala jsem se. Bylo tu několik zábavných scén, ale jako celek byl pro mě první díl zábavnější, kdežto druhý díl mi přijde vhodný pro děti, které v tom nehledají něco víc. Nevadí mi, že to dějově předchází prvnímu dílu, alespoň je divák napnutý, jak se děj bude odvíjet, aby se dostal tam, kde ho už známe. Myšlenka, že i když člověk - příšerka bude studovat sebevíc, nemusí uspět, ale aby se dostavil úspěch stačí se snažit a vytrvat ve své píli a dělat to v čem je člověk - příšerka dobrá je zajímavý, ale nevím, zda se mi to hodí zrovna sem. ()

tommmy89

Druhý diel prečkal moje očakávania a to vo vysokej miere. Mal som menšie očakávania ale milo ma prekvapilo to, že si tvorcovia dali dosť záležať na prepracovaní animáku po tej stránke, že divákom ukázali líniu od dospievania až po profi kariéru našich strašidiel v strašiarni. Bol som veľmi a milo prekvapený dobrodružnou stránkou filmu a súťažou, ktorú usporiadali strašidlá na MU. Animák mi nalial do pohára veľkú dávku spokojnosti a z kina som odchádzal nad mieru spokojný. Vrelo odporúčam tento animák od Pixaru, ktorý ponúka širokú škálu zábavy, dobrodružstva, humoru ale i emócií. 5* ()

Hollohlaway

Trochu zklamání, byť je to stále kvalitní animák. Detailní animace a parodický humor, ovšem nic překvapivého, a i když zápletka s vysokou celkem ujde, chybí mi tam trochu víc překvapení. A překvapen, to jsem nebyl ani jednou, naopak, je to předvídatelné, a hraných filmů, kde se skupina různorodých loserů dá dohromady a dostane se na vrchol za křiku PÍ KAPPA DELTA a podobně, je přehršel. A zde se to odehrává v animované verzi, to je vše. Potěší šílené typy příšerek, ale očekávaná moralita přichází na můj vkus až moc brzy. ()

zolo23

Po dlhšej dobe animák, ktorý ma dokázal rozosmiať. Už pôvodný film patril medzi to najlepšie čo PIXAR vypustil do sveta. Krásne, farebné, množstvo nových postáv a nápadov. Scenár je oproti prvému filmu poslabší (Príšerky s.r.o. ho mali fakt originálny), prakticky polovica filmu je o súperení tímov a tak ide o prostučký príbeh, ktorý vsádza skôr na vtipné situácie rôznych monštier. "Univerzita" má však svoje čaro a 3D je oveľa podarenejšie ako napr. u Iron Mana 3, ktorý som vzhliadol asi tak 2 hodiny pred týmto animákom. Spokojnosť určite. ()

jenik71

Příšerky se mě snažily přesvědčit, že dokonalé strašení není žádná hračka. Dětské publikum jim to nejspíš zbaští, dospěláci asi těžko. V tomto pokračování účinkuje velké množství postaviček, bohužel jsem oproti prvnímu dílu viděl také méně humoru. Jinak animace je pěkná a celé je to kouzelně barevné, což nepochybně uvítají hlavně menší caparti. ()

Liqid

Jelikož se mi předchozí díl velice líbil, tak jsem se s radostí podíval na pokračování. Rozvinutí historie přátelství mezi Wazowskim a Sallivanem doplnilo šedá místa v předchozím příběhu. Navíc nápad na univerzitní hry se mi velice zamlouval. A překvapivý konec jsem nečekal, to beru jako veliké plus. ()

giovanni3

Slušné pokračování příšerek, které fakticky svého předchůdce uvádí. Je zde obstojný vtip, ale hlavně nadále překrásná animace od Pixaru. Na víc jak 3z5 to však není. ()

widla

No skoro bych dala i 2*, ale nějak mi to nedá. Nejde o špatný film, ale někdy si říkáte že se vlastně nic neděje a že se vlastně docela nudíte. Pak ale přijde vtipná scénka a zase všechno dobrý. Ale výše než 'dobrý' už nestoupne.. Takže za tři. ()

kenkaku

Asi se neubráním srovnání s Příšerkami č.1. Je mi líto (nejsem si totiž jist zda by mě "MU" upoutala a chtěl bych ji vidět bez znalosti jeho předchůdce). Po stránce animace je to pecka (no jak jinak). Po stránce dějové už zase taková ne. Ne že by měl děj nějaké trhliny nebo tak. Spíš jen nemá to kouzlo a zábavnost. Asi je to tím, že nejsem Amík a pro jejich univerzitní debility nemám pochopení (nebo slabost). Takže ať si tam parodují co chtějí, mě to prostě nic neříká. A v tom to asi bude. Prakticky do zahájení "soutěže" se není prakticky ani čeho chytnout a zavání to těžkým průměrem. Čím mě ale u Pixaru dostali je smysl pro detail a drobnosti na které lze při sledování narazit. Vážně klobouk dolů. U hodnocení jsem váhal zda dát tři nebo čtyři. Nakonec jsem podlehl a dám hodnocení vyšší (snad si to při druhém shlédnutí nerozmyslím :)). ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013