Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

corpsy

Z môjho pohľadu zatiaľ jedno z najväčších blockbusterovských sklamaní roku 2012. Will Smith si mal vybrať pre svoj dlho očakávaný comeback, radšej pokračovanie niektorého svojho iného staršieho snímku, ktorý mal v ponuke ( HANCOCK 2, BAD BOYS 3 ). A aj napriek tomu, že sa divák dočkal ďalšieho pokračovania po dlhých 10 rokoch, predsa má pocit, akoby to bolo včera a akosi stráca záujem. Will Smith je mdlý, mdlý ako už dávno nie, charizma sa rovná nule. Lee Jones je na plátne minimálne a tak si všetko pre seba ukradol Josh Brolin v úlohe mladšieho K. Pár pekných digitálnych trikov a zopár skvelých hlášok tejto superdrahej zbytočnosti veľmi nepomáhajú. A to som si pred pár mesiacmi nemyslel, že také niečo vôbec napíšem. ()

Chermy

Nikdy jsem nečekal, že to povím, ale třetí muži v černém jsou překvapivě dobrý film. Po příšerném druhém dílu a dnes už trochu nudném prvním, přišel překvapivě svěží vítr. Umím si představit proč se tolik škrtalo ve scénáři, i proč došlo na dotáčky a odložený termín premiéry. Třetí muži v černém si totiž hrají s cestováním v čase a to je vždycky na bednu. Nutno říci, že scénárista moc bedna nebyl, protože film je samý časový paradox! Ale myslím si, že nad tím všichni zúčastnění po třetím kole dotáček nakonec mávli rukou....ono to totiž překvapivě funguje i tak. Většinou mě nesmysly ve filmech dráždí, ale tentokrát ne. Je to vtipné, svižné a dobře natočené po všech stránkách....klobouk dolu, milé překvapení. ()

moviesfan

Čekal jsem horší výsledek, ale trojka je taková "normálka", která párkrát pobaví a ani příliš nenudí. Kratší by to mohlo být, ale film nedopadl špatně. ()

Beznoh

Podle mě dost nuda. Nic inovativního, nic moc poutavýho, žádnej pořádnej záporák, Boris je sice relativně fajn, ale prostě by to chtělo něco víc. S tím jak se teď povedl například X-men první třída, nebo Iron man tři se to vůbec nedá srovnávat... ()

liquido26

Miluju cesty časem, různé alternativní budoucnosti a minulosti a taky ve filmech miluju dobře zvládnutou retro atmosféru, takže jednonačně nejlepší díl z celé série. ()

Seabeast

Hurá! Přestože se prvotině trojka nemůže rovnat, tak první dojem byl převážně pozitivní. Váhám jestli nepřidat hvězdu, ale nemohu se definitivně rozhodnout, protože jestli si mám vybrat, co si pustit přednostně je první díl jasný vítěz. Ten se dá s klidem pouštět do zblbnutí a přestože víte, jak se děj bude ubírat, mile rádi si ho kdykoliv zopakujete a do světa, kde nás tito černo-kabátnici chrání před šmejdem z Vesmíru, se s chutí vrátíte. V porovnání s dvojkou je v tomto příběhu znát propracovanější scénář a najde se řada vtipných a nezapomenutelných momentů. Cestování v čase je sympatický prvek, který hezky v příběhu zamotává kartami a napíná v křesle, jak mučení na skřipci. Nutno říci, že sledování trojky není žádné mučení, ale radost. Jednička byla v první řadě velká oddechová zábava. Zde je sice taky, ale film má i jakýsi filosofický přesah v kontextu otázky života a smrti. Za mě velká spokojenost, protože se po všech stránkách podařilo příběh vyvážit aniž by se "nuda" chtěla vydrápat na povrch. ()

zablaga

Na moje prekvapenie dosť dobrý scenár. Film má v sebe stále svojský vtip, čím dobre naväzuje na mnou obľúbenú jednotku. Dobrá odreagovačka a naozaj chválim príbeh, ktorý ma nenudil :-) Will je veľmi cool a neľutujem peniaze za kino. 4* ()

Pegas1632

Čekala jsem prostě víc. Opravdu jsem se zasmála pouze u hlášky "Proč mi pan prezident pije kakao?" Průměrné hodnocení pro průměrnej film. Nebýt dobrých hereckých výkonů, je to za ** ()

Marek1991

15 rokov po prvom a 10 po druhom diely, tu je tretie pokračovanie, ktorého vznik takto s odstupom tomu nerobí dobre, ale chápem, že čas na odreagovanie, na prácu v niečom inom a na vytvorení originálneho deja, si chceli nájsť. Nikam im to neutieklo, akurát, že zostarli a tak väčšinu filmu odohral skôr herec Brolin, ako pôvodný T.L.J. Film mal dobrú kampaň, obsadil spevácku hviezdu Nicole Scherzinger, pieseň so scénami z filmu uviedol spevák Pitbull, proste množstvo komerčných prvkov, vrátane nádychu "comebecku", návratu, to malo. Veľmi som sa zamyslel pri scéne skoku z výšky, keďže sa mi točieva hlava, či by som bol schopný, kvôli niekomu, či niečomu skočiť, neviem na to odpoveď, lebo by som rád premohol svoje problémy. Ten skok mal aj veľa srandičiek a zmien v čase, to sa mi páčilo, akurát sa netočil pri páde, čo nechápem, to sa mi trocha nezdá. Film bol celkovo dosť srandovný, ale aj občas nudný, bol v "retro", návratovom štýle a bol celkom milý, podľa mňa by to Will aj zvládol ak by nemal tak divný scenár. Je to dosť nemastné a neslané. Okrem návratu v čase, to nemalo čo ponúknuť, možno keby sa do toho pustili hneď po druhom diely, výsledok by bol lepší. ()

Torision

Spíš taková blockbusterová záležitost. Nápad a oživení s cestováním v čase se mi zamlouval a celkem i k MiB sedí. Nepostrádá to svěžest a pestrost a Josh Brolin k roli K tak nějak typologicky i seděl. Film má (narozdíl od sračkoidní dvojky) celkem kvalitní příběh, žádný dlouhý prodlevy, stále se něco děje (komunikace s mimozemšťanama, solidní akční scény, vtipný rozhovory mezi Smithem a Brolinem) a hlavně díky tomu jsem se celou stopáž bavil. Konec je sice až zbytečně plnej sentimentu, ale i tak z mam z MiB3 dobrej pocit. ()

sidzej

Celkom fajn pokračovanie. Na jednotku sa nechytá, ale dvojku s prehľadom strčí do vačku....príjemná jednohubka na odreagovanie. Nič viac, ani nič menej. Najviac ma fascinuje fakt, že Will Smith vyzerá úplne rovnako ako v jednotke- vôbec za tých 15 rokov nezostarol. 70% ()

PauloZ

Třetí díl není žádný skandál, je to takové to nevyhnutelné, nenásilné a i celkem příjemné pokračování mimozemské show. Will je po dlouhé pauze před kamerou zase parádní a hláškuje jak ďábel. Některé sady mě fakt rozebraly bránicu. Jako celek tomu ale chybí oproti předešlím dílům větší šmrnc, a vlastně hned po půl hodině mi bylo jasné, že víc jak 3* nedám. Třetí MiB splnilo přesně to co splnit mělo, oprášilo mimozemšťani v nejnovější digitální podobě a spojilo to s humorem předešlích dílů. Nic nového, ale byla to příjemná vzpomínka s doladěním vztahu Agent K a Agent J. Jen ten samotný konec mohl být trošku megalomější a víc mimozemský. ()

FFilipCZ

Celkem důstojné zakončení této trilogie (nepředpokládám že by byl další díl). A jeden z mála filmů, kde mi ani ten "sladkej" závěr nevadil. ()

draggo

Mise splněna. Vzhledem k tomu, jak dlouho se na návrat agentů J a K čekalo a jaké problémy celou produkci provázely, to celé dopadlo až překvapivě dobře. Kouzlo prvního dílu se sice už nekoná, ale příběh jako takový relativně funguje (byť zdejší cestování časem bylo docela zjednodušené a při hlubším zkoumání i krapet nelogické), zazní tu pár dobrých hlášek (Obama :)) a akční scény taky nejsou špatné (jen bych si jich dal klidně víc). Will Smith se po dlouhé dovolené konečně ukázal v nějakém větším filmu, a měl jsme pocit, že za těch 10 let skoro nezestárnul, a u T. L. Jonese doteď přemýšlím nad tím, jestli jeho výkon bylo dokonalé herecké umění, nebo ho jen celé natáčení strašně nudilo. Záporák byl sice opět přehlídkou klišé stejně jako lehce dojímavý konec filmu, ale to už k letním blockbusterům patří. A zrovna tomuhle to vyčítat nebudu, stejně jako fakt, že se mi to celý během pár hodin vykouřilo z hlavy. Bavil jsem se dobře a děkuju čsfd za projekci (jen bych si to příště dal ve 3D, tady by mohlo bejt zajímavý) /75% a 4*/ ()

Kryton

Hodně moc a rád jsem se těšil na pokračování Mužích v černém. První dva díly jsou zábavnou scifárnou a oba mám rád. Třetí díl jsem si vychutnal ve 3D. Cestování v čase dodalo filmu svěží nápady a nabízí zábavu v konfrontaci s historii. Celkově se třetí díl vyvedl a pro mě je lepší než dvojka. Zábavný rok 69 se pochlubí scénkou "černoch v autě" , super zábava u Andyho Warhoula a i konfrontace se starou základnou MIB. Josh Brolin se Tommy Lee Jonesovi vyrovná a jako mladší K nabízí více. Celkem i film má pěkného záporáka Borise. Výsledné 3D pak pěkně překvapilo a nebylo moc rušivé. Muži v černém 3 vyšel nakonec velmi dobře. ()

VojinRyan

Je pravda, že tento film dosť utrpel pri svojom vzniku a je to vidieť aj na plátne. Tommy Lee Jones hral iba z princípu, vidieť, že ho to už nebavilo, Josh Brolin ma prekvapil a Will Smith bol ako vždy. Druhý diel to prekonalo, ale na prvý diel to nemá. Bolo aj vidieť, že sa scenár prepisoval asi veľakrát, pretože sa mi zdalo, že je to také jednotvárne, Hlavný záporák sklamal, chýba tam Franky, hudba len zmenený originál a celkovo to pôsobilo ako nemastný chleba. Sem tam sa objavila komická scéna ale len tak tak to prekonalo nudu, ktorú som z toho snímku cítil a takú nedomyslenosť, žiadnu fantáziu ani nápad. Taký solídny priemer. 55% - 3* ()

schizmo

Pokud jsem u dvojky váhal s hodnocením mezi 3 a 4, tak tady je to jednoznačná 3. MIB zabrousili na vážnéjší a snad i emotivnější notu a díky cestování časem hraje T.L. Jones třetí housle, což dle mě nebyla nejšťastnější cesta. Ubylo crazy gagů, kterými jednička jen hýřila a celkově to nemá takovej tah na bránu jak by se možná hodilo. U mě tedy první díl jednoznačně vítězí. ()

ledzepfan

Nebylo to lepší než jednička, nebylo to horší než dvojka... Z účasti Brolina jsem měl bůhvíproč trochu strach ale sednul tam jak prdel na hrnec... Pohodička na páteční odpoledne ()

Adasin

Stejně ujeté jako předchozí dva díly - sází na ty samé věci, které z mého pohledu spíš nefungují (i když pořád lepší než Globální hrozba) - akorát s cestováním časem navrch, aby to nebylo úplně stejné jako dvojka (tj. minulost agenta K. = zničující tajemství). Není divu, že to chtějí zkusit znova s jiným obsazením. 6/10 ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den