Děj začíná v SGC v místnosti s nepoužívanou hvězdnou bránou. Ta se ovšem po chvíli začne sama od sebe spouštět a bránou přijde jeden Goa'uld a unese ženu z SGC. Všechno na vlastní oči vidí generál Hammond, proto zavolá plukovníka Jacka O'Neilla, aby se přesvědčil, že před lety zničil bránu na planetě Abydos, aby nikdo nemohl přijít. Ovšem O'Neill tehdy bránu nezničil a přiznal, že na planetě zůstal i doktor Daniel Jackson. Proto jsou vyslány dva týmy, aby se vrátily na Abydos a přivedly zpět Daniela Jacksona. Ovšem po příchodu na Abydos se otevře znovu brána, vstoupí opět stejný Goa'uld a unese několik lidí a Danielovu manželku. Dva týmy se vrací společně s Danielem Jacksonem zpět na zem a na planetu, kam odešli Goa'uldi s unesenými lidmi je vyslán tým v čele s O'Neillem. Po příchodu na planetu je tým zajat a dozvídají se, že Goa'uldi jsou údajní bohové, kteří unášejí lidi a pak z nich dělají své Děti Bohů. Týmu se podaří později utéct, ovšem čeká je ještě cesta k bráně... (Amroth666)

JohnCZ

Výborná předělávka dokonalého pilotního dílu. Jsem moc rád, že odstranili scénu s nahou Sha're. Né, že bych byl nějaký puritán, ale do Stargate se to fakt nehodí. Líbily se mi vyladěné efekty brány a drobné úpravy logiky. Jediné, co bych odstranil, jsou 2 nové a opravdu hnusné animace - pohled na Abydos a záběr na hory Chulaku - které vypadají jako z trailerů na Stargate Alliance. Opravdu nehezká animace. Jinak nemám výhrad, prodloužená scéna ve vězení byla geniální! A jsem rád, že nezapomněli na památku Dona S. Davise jakožto generála Hammonda. Budiž mu země lehká. ()

O´Neill

Po pečlivém uvážění jsem se rozhodl říci, že tento sestřih je lepší než první dvojdíl. Některé scény odstranili, některé naopak přidali. Celkově je to však o něco kratší než první díl. Efekety vcelku zlepšili, a ve finále to působí promakanějším dojmem než první dvojdíl. A je super, že připoměli památku Dona S. Davise. ()

SG_ever

Pokud by se toto bývalo uveřejnilo jak kinofilm, pak by fanoušci SCI-FI a filmu celkově nemohli na Hvězdnou bránu nadávat. Pro mě dokonce tento dvoudíl vyhrává nad některými díly Starwars i prvním Stargate filmem. Myslím, že by nebylo vůbec od věci zkusit tenhle dvojdíl (případně trojdíl i s Nepřítelem uvnitř) natočit znovu jako film do kin. (95%) ()

Terva

Pilotní film k sérii Stargate, který je zrenovovanou verzí příběhu z roku 1997. CITÁT - Tak že ten muž co vypadal jako Ra přišel jinou branou??.................... Líbí se mi, že masky "vetřelců" namizí jen tak někde za hlavou, ale prostě se jen otvírají - to je chvalitebné, než nějaké digitální mizení. CITÁT - Mám alergii na cestování bránou............ Vidíme zde i první setkání a seznámení s Tealcem. A tak dále....... ()

MATADOR

Skoro nový, ale přeci jen stejný pilotní díl k Hvězdné bráně SG-1. Po 12 letech vyšla tato nová, technologicky vyspělejší verze pilotního dvojdílu. Pár nových scén, slušné efekty a především příběh zapadající spíše tak, aby člověk mohl bez předsudků shlédnou tento filmík, jelikož konec je takový "neseriálový". Ale ovšem co nejvíce mne chytlo bylo věnování zesnulému Donu S. Davisovi. Tvůrci tak uctili památku jedné z nejdůležitější postav v celém seriálu. Věnováno památce Dona S. Davise 1942 - 2008. ()

• Nově sestřihaný a upravený video film Stargate SG-1: Children Of The Gods obsahuje nové, dříve vynechané scény, nové efekty a novou hudbu od Joela Goldsmitha. (Amroth666)
  • Příběh má totožný děj s původním video filmem Children of the Gods, jen je zakončen návratem budoucího týmu SG-1 na základnu a nekončí jako původní snímek záběrem na majora Kawalskiho, kterému žhnou oči, protože byl napaden Goa'uldem. (Amroth666)