Stargate SG-1: Children of the Gods - Final Cut (TV film)

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2009, 92 min

Kdyby se každá seriálová pokračovačka filmu nalepila takovýmto způsobem, byl by důvod je dělat. Pokud vím, tak se tak stalo pouze ve Stargate a tato výjimka ukazuje, že to není jednoduchá věc. Čest tvůrcům, že to dokázali a vykřesali z toho deset sérií a další paralelní pokračování. První díly první série shrnuté v tento film jsou důkazem toho, že krom tváří herců seriál dělal filmu čest. Nejpozoruhodnějším a nejpodivnějším bodem tohoto začátku seriálu je, řekl bych, procitnutí Teal'ca, ale pro neznalce: nebojte, jeho dobré důvody se vysvětlí dál v seriálu. 95% = 5/5(1.2.2014)

Po pečlivém uvážění jsem se rozhodl říci, že tento sestřih je lepší než první dvojdíl. Některé scény odstranili, některé naopak přidali. Celkově je to však o něco kratší než první díl. Efekety vcelku zlepšili, a ve finále to působí promakanějším dojmem než první dvojdíl. A je super, že připoměli památku Dona S. Davise.(16.8.2009)

Pilotní film k sérii Stargate, který je zrenovovanou verzí příběhu z roku 1997. CITÁT - Tak že ten muž co vypadal jako Ra přišel jinou branou??.................... Líbí se mi, že masky "vetřelců" namizí jen tak někde za hlavou, ale prostě se jen otvírají - to je chvalitebné, než nějaké digitální mizení. CITÁT - Mám alergii na cestování bránou............ Vidíme zde i první setkání a seznámení s Tealcem. A tak dále.......(4.4.2014)

Prostě stará dobrá Stáárgejt. Nic novýho ,ani jsem vlastně moc nepoznal ten vizuální rozdíl oproti starší verzi. To bych si asi musel pusttit po sobě abych to poznal.Pěkná nostalgie,viděl jsem všechny díly SG1,Atlantis i Universe. Doufám,že natočí nějakej novej film nebo alespoň pokračování Atlantis.(26.3.2015)

Pokud by se toto bývalo uveřejnilo jak kinofilm, pak by fanoušci SCI-FI a filmu celkově nemohli na Hvězdnou bránu nadávat. Pro mě dokonce tento dvoudíl vyhrává nad některými díly Starwars i prvním Stargate filmem. Myslím, že by nebylo vůbec od věci zkusit tenhle dvojdíl (případně trojdíl i s Nepřítelem uvnitř) natočit znovu jako film do kin. (95%)(29.10.2009)

• - Příběh má totožný děj s původním video filmem Children of the Gods, jen je zakončen návratem budoucího týmu SG-1 na základnu a nekončí jako původní snímek záběrem na majora Kawalskiho, kterému žhnou oči, protože byl napaden Goa'uldem. (Amroth666)

• - Nově sestřihaný a upravený video film Stargate SG-1: Children Of The Gods obsahuje nové, dříve vynechané scény, nové efekty a novou hudbu od Joela Goldsmitha. (Amroth666)