Po dvanácti letech vychází nová a upravená verze původního pilotního dílu k Hvězdné bráně SG-1. Tento upravený pilotní díl nabízí nové scény, vylepšené efekty a především nově vybranou, nádhernou hudbu Joela Goldsmitha. Fanoušky i nezasvěcené potěší netypický, seriálový konec, který je oproti původnímu dvojdílu jiný. (MATADOR)

Ilhan

Pro mne naprosto zbytečná předělávka původního pilotu. Věnovat ho památce Don S. Davis je sice hezké gesto, ale jinak nový pilot nepřinesl vůbec nic nového. Alespoň jsem doufal, že nějak změní to, v čem se v seriálu dále nepokračovalo, jako například ty omrzlé tváře po průchodem bránou. Jinak sem tam něco chybí, sem tam něco přebývá. A nový způsob vyjádření průchodu bránou, který se v seriálu zabydlel tuším od 9. série mě také příliš nepotěšil. Celkově však nepřináší nic nového. Proto o hvězdu míň, než pilot původní. ()

Paity

Jako fandovi SG nemůžu zaváhat a ohodnotit za "plný počet". I když bych měl nějaké výhrady, už teď se těším, jak si to za dvacet let pustím... ()

provitamin

Nie je to na 80%, ale po pozretí všetkých 214 dielov SG1 a 100 dielov SGA zisťujem, že nostalgia je sviňa, takže pridávam štvrtú. ()

Hapretor

Cože!!! - 91%. Oproti "Stargate" z roku 1994 je to šílená levná patlanina. Nepotřebuji drahý film - nejsem rozhýčkaný - ale tohle je opravdu nedotáhlé, nepromyšlené. Těží to jen z původního filmu. Pár dílů seriálu jsem viděl, líbily se mi, ale to mi bylo asi 12. Teď mě to fakt tak nebere. Richard Dean Anderson, i když se snaží hláškovat o stošest, na K. Russella prostě nemá. Dobrý je jen nápad, ale zpracování hodně pokulhává. Kdyby nebylo původního filmu, bůhví, jak to s tímhle počinem dopadne. ()

Rikky007

V podstatě povedená předělávka, která hlavně přinesla zcelistvení děje a místy lepší navázání na další díly. Bohužel jsem si při tom také vzpomněl na speciální revidovanou edici Star Wars, kde ne všechny přidané efekty přidaly filmu na kráse (tady třeba stavby na Chulaku). Hudba naopak potěšila. ()

Luk Skywalker

Lepší než původní pilot (asi nostalgie zapracovala) a to příběhově moc změněn není, prakticky jen je upraven závěr, aby to nebylo otevřené. Podrobněji jsem to neporovnával. ()

asfalt

Pri tomto filme sa nestranného hodnotenia asi nedočkáme, keďže ho vyhľadávajú len fanúšikovia tohto seriálu medzi ktorých patrím aj ja. Ide však o úžasne vzdanie holdu kultu zvaného Stargate a aj samotnému D.S. Davisovi. A hudba Joela Goldsmitha bola mimochodom výborná. ()

TornadoETA

Odstraněné chybky, vylepšené a hlavně nové scény ... jakmile to přidáte k tomuto původně úvodu do seriálu, tak z toho je parádní film, který potěšil a to nejen z nostalgie a úcty k SG ;) ()

GejmronCZ

Můžete mi prosím poradit, kde tento film stáhnu? Nemůžu ho nikde najít, všude je jen ta 1. část, ale ta 2. nikde + to má stejný počet minut. Prosím poraďte. ....PRO ČSFD > Hned jak to uvidím, tak mažu/přepisuju komentář :) ()

svist10

Svého času jsem měl štěstí, že jsem pilot propásl. Když jsem ho pak viděl později, mohl jsem si k tomu jen gratulovat. Myslím, že by mě spíš odradil. Ani zrestaurovaná a přestříhaná verze tomu moc nepomáhá. Oba dva piloty jsou jakoby ke stylově zcela jinému seriálu. Televiznost z toho čiší a některé pasáže jsou nudné, ale nemám odvahu sestřelit pilot ke skvělému seriálu, byť mizerný. Z úcty k prvním osmi řadám seriálu je to za tři. ()

Martens14

To ne. Původnímu pilotnímu snímku s K.Russellem se to ani za píď nepřibližuje. Tenkrát to bylo zahráno a natočeno na profesionální úrovni. Opravdu nevím za co těch 90%. ()

r.carlos

První dvojdíl Stargate podle mne patří k nejlepším dílům celého seriálu. Určitě si zasloužil tuto zlepšenou verzi, které dominuje výborná hudba a samozřejmě nostalgie - co slovo, to perla. ()

Rastamania

Pro mě je seriál totální kult (třeba jako Red Dwarf .. ve stejným žánru, bohužel, už nic lepšího nikdy neuvidím) a remasterovanej první dvojdíl ... no prostě nemám slov. Goa'uldi a celý jejich uvedení nemá nejmenší chybičku.. Dal bych nevím co, abych zapomněl vše o SG a mohl si tím projít znovu. Vskutku. :) ()

pokyy

Nádhera. Podle mě ještě lepší než původní díl. A ta nostalgie. Na závěr došlo i na připomenutí památky generála Hammonda, Dona S. Davise. ()

chevronman

Prostě ne! Pro mě tato verze Children of the Gods znamená jedno velké zklamání. Problém je následující: Většina rozšířených verzí filmů, které jsem měl možnost vidět, dává díky dodatečně přidaným scénám větší smysl, než jejich původní protějšky. Bohužel to se nestalo u tohoto filmu, právě naopak! Tato přestříhaná verze Children of the Gods dává mnohem menší smysl než verze původní a navíc se na ni nelze dívat jako na samostatný film vzhledem k tomu, že vlastně startuje celý seriál. Efekty taky nejsou kdovíjak vylepšené, a proto mi nezbývá než takhle nízké hodnocení. Původní verze je zkrátka lepší. A to se považuju za fanouška SG světa. ()

klinkos

Přetočení prvního filmu jako vzpomínka na G.Hammonda ktery chvilku před začátkem natačeni zemřel... Pár nových scén ale pro milovníka Stargate je to srdcovka..... ()

soldier.kopi

Prostě stará dobrá Stáárgejt. Nic novýho ,ani jsem vlastně moc nepoznal ten vizuální rozdíl oproti starší verzi. To bych si asi musel pusttit po sobě abych to poznal.Pěkná nostalgie,viděl jsem všechny díly SG1,Atlantis i Universe. Doufám,že natočí nějakej novej film nebo alespoň pokračování Atlantis. ()