Hammond

Můj oblíbený padouch se dočkal vlastního filmu, který předčil moje očekávání. Ti, kteří vyčítají jednoduchý a místy zkratkovitý scénář mají samozřejmě pravdu, ale to asi zapomněli, na jaký film jdou, a co od něj mohou očekávat. Komiksovky jdou v poslední době celkem na jedno brdo, a tato je zkrátka jiná. Takže se uvolněte, neberte to tak vážně, a nechte se bavit skvělou a místy i vtipnou podívanou :) ()

pk1w5

Klasická marvelovka posledních let, obohacená o skvělý Hardyho výkon a humorných situacích. Škoda jen nepřehledného a odfláknutého souboje na konci filmu, kde divák vidí jen letájící šmouhy. ()

Calypso

Tohle že byla ta neautentická, rádoby vtipná, směšná adaptace od studia, které už toho zkazilo hodně? Tak to jsem asi viděla jiný film, protože tohle bylo skvělý. Na film jsem se těšila už od doby, co jsem poprvé uviděla trailer. Trochu mě zarazily akorát ošklivé ohlasy od filmových "odborníků" kteří film zakopali už před oficiální premiérou. Naštěstí na kritiky nedám a zase jednou se to ukázalo jako správné rozhodnutí - protože tohle byl super zážitek. Ano, je to z 99% zásluha Toma Hardyho, ale nakonec je to film o Eddiem, ne? A o jeho malém "parazitovi"... :) ()

Krisslybear

Nemohol som si pomôcť, ale začiatkom filmu som sa cítil ako keby som pozeral Upgrade, všetky tie vonkajšie a vnútorné monológy, vtipné momenty, to všetko mi pripomínalo strašne Upgrade. A tak prvých cca 30 minút je totálne k ničomu. Žiadne zaujímavé postavy, žiaden zaujímavý príbeh, toto je doslova ako nevydarený Hulk v ktorom hral Edward Norton. Už pomaly, ale isto strácam nadšenie z filmu, keď tu zrazu konečne vykukne Venom a všetko čo z toho pociťujem je "No konečneeee", scény bez jedinej kvapky krvi, načo Rko :D :D :D Úplne nezáživná kamera a vtipné akčné scény ako z každého druhého MCU filmu. Koniec koncov téma šialeného vedca tu už nejako všade naokolo je. Teda žiadne bonúsové body ani za zaporáka. A tak vo všeobecnosti je Venom, len ďalší rovnocenný prírastok do MCU. Je to neuveriteľná škoda, mať konečne hrdinu ktorý je temný a spraviť z toho komédiu. Čistý priemer ktorý nezachráni ani Tom Hardy a tak 3* je najviac na čo sa zmôžem. Najväčšia perla je prehlásenie, že bluray verzia bude mať o skoro 30 minút viac. ()

HellsAngel

Sľubný štart, priemerné jadro a ozaj zlý záver, ktorému sa podarilo zaspať celú jednu generáciu komiksových filmov. WARNING - plot hole everywhere! ()

Markeee

Tak ako som sa veľmi bránil tomuto filmu, keďže vďaka traileru sa mi zdal veľmi temný a hororový, a v piatok večer som si fakt chcel trochu oddýchnuť od všetkého a nie sa ešte stresovať v kine z hororových a depresívnych scén, tak som bol celkom milo prekvapený, že sa z tejto snímky vykľula celkom sympatická oddychovka, čo zrejme súdiac podľa slabších hodnotení mnohým nebolo práve po chutí, ale ja musím povedať, že som bol nakoniec veľmi spokojný. Tom Hardy je pánko, doteraz som ho vnímal skôr iba ako lákadlo pre ženské publikum, ale v tejto role sa celkom aj našiel a herecky to potiahol. Nevadil mi ani predvídateľný dej a vývoj jednotlivých scén a nakoniec som si zvykol aj na dosť nesympatickú ženskú predstaviteľku jeho filmovej priateľky, za mňa ok. ()

tyzmrde odpad!

Špatný horor, ale dobrá komedie... Symbiont Venom se rozhodl že bude konat dobro a zachraňovat svět. Máme tady nový superhrdinský film.... a prosímve dvojce chci Carnage a taky chci aby Venom byl zlejší.... i ten Venom ze Spider-Mana 3 byl větší zloduch.... Toma Hollanda bych dal tomuto Venomovi na hlídání ()

Brk

Být, či nebýt? 3 nebo 4? 3 je ale za mě prostě málo. Dá se tomu vytknout docela dost, jak tu šulini píšou, ale Tom to nakonec celé uhrál a uteklo to jako nic. Slušná komixová jednohubka. Za mě spokojenost. Těším se na pokračování. ()

argo.smile

Oči, plíce, slezina. Tolik dobrot a tak málo času. 😁. Takého kamoša by som uvítal aj ja 😊. Škoda toho PG a snáď to napravia v ďalšom pokračovaní a poprosím aby doňho naozaj nezapájali toho detského spidermana. Venom si zaslúži vlastné univerzum bez trápnych deciek, avengerov a spol. A je mi jedno koho tým naseriem. 4* ()

FLVEKK

Strašně rychle to uteklo. Venom mohl být ještě trošičku víc akčnější, ale i tak celkem spokojenost a Tom Hardy potěšil jako vždy. Hrozná škoda Eminema až na konci, čekal jsem jeho hudbu v nějaké scéně. ()

SamGee

Postava Venom vznikla na konci 80-tych rokov v komiksoch Marvel a ihneď si získala priazeň fanúšikov po celom svete. Filmári sa usilovali natočiť o tomto brutálnom mimozemšťanovi už pekných pár rokov, ak nerátam nepodarenú verziu hrajúcu vo filme Spider-Man 3. Nakoniec sa na natočenie sólovky podujal Ruben Fleischer, režisér úspešného Zombielandu. Hlavným hrdinom tohto počinu je Eddie Brock (Tom Hardy), impulzívny novinár, ktorý koná bezhlavo a nebojí sa ničoho. Kvôli jeho povahe stratí prácu, snúbenicu a strechu nad hlavou. Po stratách sa stretne s mimozemským symbiotom – Venomom a s nevôľou sa spojí s ním. Tento mimozemský organizmus má výbušnejšiu a agresívnejšiu povahu ako Eddie. Lenže okrem boja s netvorom musí Eddie čeliť väčšej hrozbe, a ňou je mladý vedec Carlton Drake (Riz Ahmed), ktorý chce vypustiť symbiotov na planétu Zem. Je iba na dvoch odlišných hrdinov, aby ho zastavili skôr než bude neskoro. Ja osobne som nespokojný s celou dejovou líniou z niekoľkých dôvodov. Po prvé, chýba tam zmysluplná logika a vysvetlenie konania postáv. Za druhé, akčné scény nie sú zapamätateľné, čo platí aj pri záverečnom súboji medzi hrdinom a zloduchom, presnejšie medzi „digitálnymi machuľami“. Nakoniec, filmári sa báli rozšíriť brutalitu Venoma, čo by pomohlo tejto snímke. Najväčším pozitívom filmu je chémia medzi Venomom a Eddiem, ktorí majú dobré hlášky. Z hercov najviac chválim Hardyho za stvárnenie dvoch hlavných aktérov, ktorých dokázal dobre odlíšiť. Herec Riz Ahmed sa usiloval zahrať charizmatického záporáka, avšak vedľajšie postavy, najmä herečky Michelle Williamsová a Jenny Slateová, podávajú slabé výkony. Hudba od Ludwiga Görransona nemá zapamätateľné motívy a špeciálne efekty nie sú v správnej forme. Tie by sa skôr hodili pre počítačové hry. Venom zlyhal ako komiksový film, ktorému chýba ucelený príbeh, nespútaná akcia, prepracovanejšie postavy a lepšie efekty. Ak obľubujete samotného herca Hardyho alebo drsný humor, tento film je pre vás správnou šálkou kávy. Príbeh: 4/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 5/10, Špeciálne efekty: 4/10, Celkovo: 5/10. ()

v.indruchova

Nedokážu tomuhle obluˇákovi fandit, ale některý hlášky se povedli. Některé nelogičnosti, přiznávám viděla jsem v horší kvalitě. Je tedy kvalita obrazu tak stěžejní? Protože příběh se zdá průměrný. Taková akční "oddechovka" na neděli. ()

pds

Škoda, že tvorcovia nedodržali sľub a neurobili ten film ala Deadpool. Myslím, že by to bolo len ku prospechu. Inak film celkom dobre podaný, aj s humornými vsuvkami. 65% PS: druhá potitulková scéna nového Spidermana bola super. V celej sále nás zostalo až do konca len 7 :) Proste u Marveloviek treba vždy zostať až do samotného konca :) ()

veverysiak

Séria začína, takže to ešte nie je otravné a zbytočné, Tom je môj favorit, Miška celkom príjemná, no a spolu im to ide nad očakávanie dobre, oceňujem vizuál emzáckeho živého blata, je to oživenie po kadejakých fantazmagorických príšerách, vynímajúc votrelcov a predátorov, trošku viac humoru by nezaškodilo, hlavne v prvej polovici, tá bola až príliš vážna, takže 80%. ()

rigby

Jak už jsem psal posledně, mám těch marvelovských superhrdinů už nějak dost. A pořád se na nás valí další a další neuvěřitelné příběhy. A je to všechno jako přes jeden kopírák. Marvel si našel šablonu a výroba filmů se stala rutinou. Pobaví, neurazí, vizuálně dokonalé, ale začíná se to navzájem tak nějak až moc podobat. I tady jsem se zasmál, pobavil, ale už jsem to všechno někde viděl. 3+ ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony