Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

josieaddms

Tak nebylo to úplně špatný. Takový průměrný. Nechápu proč Galifianakis většinu času hraje magory co ujížděj na trávě, protože mě osobně to nepřipadá vtipné, a nijak mě to nebaví. Musím říct že ve filmu padlo několik dost dobrých vtipů, ale žel většina vycházela spíše ze situací s Downeym než s ním. On tam byl více méně tou složkou která to kazila. Postava Ethana byla nechutná, a dost trapná. Jinak mě celkový nápad přišel spíš dost dobrý, a některé určité malé nápady ve filmu byli dost povedené. Americké komedie tohoto typu většinou bývají silně odpadní, ale tady to -myslím si- držel nad vodou právě Downey. A pravdou je že ho ani moc nemusím! Na rozdíl od většiny uživatelů si myslím že právě kombinace těchto dvou postav byl dobrý nápad, avšak při výběru obsazení snad tvůrci měli být rozumnější. Ale docela mě to bavilo, a něco do sebe to přeci jen mělo. ()

aLCaP0Ne

Víkendová oddychovka s inteligentným humorom. Zach opäť nesklamal a prináša pre neho typický humor a hlavne človek sa počas filmu nenudí a o to pri komédii predsa ide no nie? 80% ()

Pathrose

Jedna z těch lepších komedií, kde vedle sebe září suchý humor Roberta Downeyho a potrhlý a divný (jak jsme si na něj zvykli z Hangover) Zach Galifianakis, jež je zase zásobárnou velkého pobavení. Klasické Road-Movie, které si na nic nehraje a podle mě se to Phillipsovi velmi povedlo. ()

tomikan

Porad sem cekal prusvih, kterej to cely zkazi, jednak kvuli pomerne nizkymu hodnoceni, a jednak proto, ze Phillips dovede dovest blbost k same dokonalosti. Sice pravda, ze neco bylo vylozene moc.. rozflakani imprezy, mexiko nebo postreleni?!.. jinak ale super zazitek, videt Downeyeho a Zacha dohromady. Takze nebejt tech par silenosti.. ()

Doski

Jedním slovem. Docela sranda. Jo to jsou vlastně dvě slova.. no nepřemýšlel jsem. Takhle bych vystihl situaci a humor celého filmu. I příběh a scénář dobře zvládnutý. Na hranici - 3.5* tedy 69% ()

Fightluki

Pohodová komedie, která má trochu pomalejší rozjezd, ale pak to stojí za to. Skvělé scény (dálnice, pití kafe,..), herci podávali kvalitní výkony, funguje to mezi nimi na jedničku. Závěr taky velmi pobaví. Mé hodnocení 75%. ()

Kenty

Nechápu, jak se tomuhle mohl RD Jr. zaprodat? Podprůměrná, chvílema až nechutná rad movie komedie, u které nevíte, jestli ty 2 máte litovat nebo nenávidět ()

balcazar

Vydarená road movie s dvojicou, ktorá pôsobila zohrato, bizarnými zvratmi a ešte bizarnejším humorom. Jedinou otázkou, ktorá mi po skončení filmu vírila hlavou, bolo, akú najbizarnejšiu úlohu dokážu vymyslieť Zachovi Galifianakisovi. Ale to už je priveľa bizáru v jednom komentári. Či? ()

rublik05

Spojit Iron Mana a Alana do jednoho road movie byl geniální nápad. Tihle dva se neuvěřitelně doplňují a jejich role jim pěkně sedly a vyloženě si je užívají. Galifianakis ve své typicky dementní póze nenudí, zbytečně netlačí na pilu a nepřehrává. Stále si udržuje originální vtipné scény. Děj je sice poněkud jednodušší, nicméně nenudí a má spád. Na doraz je ten typ komedie, která mě vždy dokonale pobaví a skvěle se u ní odreaguji. 8/10. ()

mira.l

Ježkovy voči, to byla zase jednou blbost. Jedna hvězdička za tu bouračku, ale i to byl vlastně nesmysl. To byla taková rána na střechu, že by z toho asi těžko vylezli po svých... No tak snad to na tu jednu vytáhne aspoň pár záběrů Grand Canyonu. ()

minee

Film mě přišel dost nudný. Několikrat jsem se v kině přistihl jak koukám po lidech kolem, a divím se čemu se smějí. Myslim, že Zachovi nesluší hlavní role, ke konci filmu mi připadalo, že už ani nevěděl co dělat, aby byl komickej ... ()

RajCZitko

Teda upřímně jsem od toho očekával trochu více srandy. Nicméně to byla pořád příjěmná komedie, kde vás pinďa pes a fousáč trochu štvou, ale přitom víte, že to jsou to oba dobráci. Vzhledem k tomu, že to opravdu nebylo nic extra, tak si myslím, že do týdne si na to už ani nevzpomenu, ()

Beaten

Asi nejsem náročný divák, ale já se u toho nesmírně bavil. Nedokážu si představit v ústřední dvojce nikoho jiného než tyto dva, opravdu jim to fungovalo a já si při některých scénách úplně trhal vlasy, jak dokázal Galifianakis zahrát takovýho pošuka:) ()

zipacna

Trošku jsem váhal jak hodnotit, pač film se mi líbil, jelikož mám rád ten roadtrip typ filmů, ale na druhou stranu děsně nesnáším vlezlý lidi. Přesně tak nehorázně vlezlej mi přišel tenhle Ethan (Zach Galifianakis). Když ale vezmu ty klady, a to hlavně velice dobrého herce, jakým Downey jr. jistě je, pár dost dobrých vtipů (kafíčko, pistole v autě) a i akčnější scénu (krádež přívěsu a vozu v Mexiku), nádherné scenérie, dostávám se asi tak k 60%. A nakonec jako třešnička na dortu ještě scéna z TAAHM, který sleduju a nevzpomínám si že bych jí tam viděl, takže se pravděpodobně jedná o speciální scénu jen pro tento filmeček. ()

vetsinezobri

No ať se propadnu, mně to fakt přišlo vtipný. Čekal jsem totiž víc debilních fórů ve stylu Ethanovy oblíbené činnosti před spaním, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Škoda toho českého názvu, opravdu se tím podařilo ponížit film o několik stupňů dolů (stejně jako Bez soucitu / From Paris with love). Nechápu, kdo to vymýšlí. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)