Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

honajz

Komedie určená vyznavačům alternativního stylu, kteří mají chuť nandat to nějak všem kravaťákům, vyfouknout jim marihuanový kouř do xichtu a poblít je. Celý film postavený na neuvěřitelně pitomé premise, že chlapa v drahém obleku by vyvedli z letadla a mysleli si, že má něco společného s náhodně přesazeným trhanem, a ještě ho dali na černou listinu? Pěkná blbost. Ono těch násilných nelogičností je ve filmu víc, které se jen hodily tvůrcům filmu, ale prostě nedávají smysl. Úvodní scéna filmu by měla zaujmout, ale zde jsem si říkal, co za bláboly to musím poslouchat? Plus ona spousta nechutností, kterými jsou americké komedie tak proslulé, a možná na tupý americký dav zabírají, ale na kohokoliv s více jak dvěma mozkovými buňkami by zabírat neměly. Film o ničem, bez charismatu, kde jediná dobrá je kamera. ()

rikitiki odpad!

Fekální snímek vyvolávající pocity na zvracení, nikoliv však k smíchu. Neobjevný nápad o cestě dvou nesourodých maníků je opepřený nechutnostmi (masturbace, zvracení) a nesmyslně doplněný dramatem (nepodložená žárlivost) a melodramatem (dojímání se nad mrtvým otcem). Není to ani vzdáleně vtipné, a proč by se měl úspěšný a vcelku normální chlapík chtít přátelit se slizoidním soplem, co se na něj přisaje, je záhada větší než volební preference některých politických stran. SHRNUTÍ: Když si chcete zkazit večer, je tohle to pravé. /můj komentář č. 3 200/ ()

TheEvilTwin

Překvapivě ne až tak špatná nebo stupidní road movie komedie, která má docela slušný humor, pár komických situací, dobrou porci akce i vtípků a celkově rozhodně diváka nenudí a nenutí jej si říkat “na jakou blbost to zas koukám”. Právě naopak je Due Date vzhledem k žánru poměrně uvědomělý a relativně inteligentní (pokud to tak lze nazvat) film - akorát tak na zahnání odpolední nudy. ()

Ivoshek

Celkem sranda. Pár momentů klišoidních, pár rádoby-vážných a pak několik, za které si to u mne vydělalo hvězdičky (bitka s vozíčkářem, mexický pohraničník, kafe s tátou a hlavně způsob, jak v rychlosti vychovat nevycválaného spratka). Kladným počinem je i to, že mi tenhle film objevil Hey You od Pink Floyd - zde: http://www.youtube.com/watch?v=gELhNbDcLE0 ()

jonyyy

Docela přijemná zábava na jedno použití. Moc jsem se nesmál nahlas jako u Pařby, ale ani chvilku nenudil a rychle proplul celým filmem. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že tohle Todd Phillips natočil jen proto, že neměl na pár měsíců co dělat mazi Pařbou I a II, tak narychlo něco vymyslel. 65% ()

mm13

Odnikiaľ nikam. Obaja mi boli pekne u prdele. Riedke ako stolica po mesiac trvajúcej ovocnej diéte. A keď si myslíte že som nevkusný, dajte si Due Date. Väčšinu vtipov som už videl, ten zvyšok bol nemenej trápny. Aspoň že Downey je taký sympaťák a ten druhý tiež nie úplne bez talentu. Ušiel by som z kina. ()

Lucasion

Zatímco u Pařby ve Vegas (2009) jsem se náramně bavil, tak vím, že u dvojky a trojky to šlo velmi z kopce. Tady to šlo taky do kopce. Teda z kopce, jak říká táta jednoho z hlavním aktérů. U těchto road movie komedií to většinou stojí na ústřední dvojici a zatímco Robert hraje vydařenou komedii, tak Zach hraje jen další z mnoha svých rolí, které jsou všechny stejné. Za mě měla postava Downeyho svatou trpělivost a vidím v tom velmi americký podpis komedie na odpočinek. Mě rozhodně jako komedie neuspokojila, nebavil jsem se a zasmál asi tak jednou. (40 %) ()

Shaqualyck

Iron Man versus nepředvídatelný vousáč, jehož největšími zbraněmi jsou mikrospánek za volantem, plechovka od kafe s podezřelým obsahem a k pomilování ohavný masturbující psék. A protože lehce zcivilněný Downey si tentokrát zapomněl svůj superoblek ve skříni, musí se tenhle za všech okolností dokonale nagelovaný yuppie dost snažit, aby to celé zdárně dotlačil do cíle, kde už netrpělivě přešlapuje nově nalezené přátelství, čerstvý potomek a seriálový štěk vedle Charlieho Sheena... Ovšem pár smrtících záseků by se našlo, kupříkladu Galifianakisova "kmotrovská" etuda byla fantastická a Marlon Brando by se u ní určitě smíchy popadal za břich. ()

Kamca_

Chvílema jsem se bavila a chvílema zase ne. Někdy mi to přišlo docela krutý a trapnost taky nechyběla. Měla jsem trochu problém s hlavní hereckou dvojicí. Moc mi k sobě neseděli. Ale když to všechno sečtu a vyhodnotím, tak horší průměr to je. 55%. ()

Luboshmir

Skvělá komedie soustředíc se na rozdíl od např. Dostaň ho tam na vtipné situace než přímo na hlášky - skvěle fungující dvojice Zach a Downey, no v kině pastva pro oči :) a ten two and a half men :DD ()

ScarPoul

Film na ktorý musíte mať vyslovene náladu, inak si ho neužijete. Dôvod prečo tomu tak je je jednoduchý - je to o postavách a ich vzájomnej chémií, pričom každá má svoj pevne stanovený charakter, ktorý sa len v jednom prípade - v prípade Downey Jr. mení, takže okrem pár skvelých nájazdov kamery, pár trefných hlášok a sympatickej dvojici nemá film vlastne čo ponúknuť. Nie je tak crazy ako Road Trip alebo Pařba vo Vegas, ani nie je taký cool ako Starsky a Hutch. Čo ma osobne trocha zamrzí, lebo je to vlastne len rutinná jazda, plná všakovakých hodnôt a najrôznejších nedorozumení a priznám sa, čakal som od toho viac. Ale film dokáže zabaviť. Len ma trocha mrzeli absolútne nevyužité vedľajšie postavičky a postavenie celého filmu na jednej jedinej zápletke bez výraznejších obmien. Čo z filmu robí jednoduchú, ale na môj vkus príliš predvídateľnú zábavu. - aj keď scéna z černoškom a masturbáciou ma naozaj rozosmiali. Galifianakis znesiteľný, ale Downey Jr. ho v mnohých scénach prevyšuje. A vlastne kvôli nemu sa to vlastne aj oplatí vidieť. ()

Lacike

Nudna komedia plna trapnych vtipov. Galifianakis je znova na zabitie a Downey pôsobi nevyrazne, jak keby ho to vôbec nebavilo. Phillipsov prizemny humor som nikdy nepochopil. 1/10. ()

maseer2

zdaleka ne taková bláznivá jízda jako Pařba ve Vegas.. Na doraz je naopak moc milá a příjemně vtipná road movie, u které si člověk parádně odpočine.. přesto ale nic nového pod sluncem, takže ty 4* jsou spíš slabší.. ale spokojenost :) "I'm sorry we drank your father." ()

BoPo

Pařba ve Vegas sa zmenila na duo show. Galifianakis sa dostáva do začarovaného kruhu jednej postavy a Downey si len tak odskočil od svojho Iron Mana. A predovšetkým tu nefunguje žiadne chémia medzi hercami. Respektíve nebol priestor na jej vytvorenie. Som zvedavý ako dopadne regulárne pokračovanie Pařby ve ... ()

Caszidy

Hodně zvláštní a svým způsobem i divný film. Zpočátku v něm na jedné straně válčí asertivita posilovaná arogancí ztvárněná postavou Petera a naivita hraničící s hloupostí ztvárněná postavou Ethana na straně druhé. Tento zprvu nesmiřitelný souboj se v druhé polovině filmu přetaví v přátelství na život a na smrt. Opravdu vtipných momentů je pomálu a řada scén je až nepříjemně zlomyslných. Přes závěrečný happy end stále nevím, co si mám o snímku vlastně myslet. ()

Tommassi3

"Nesmím létat ?? A co mám teď jako dělat ??" - "Co já vím.. Viděl jste Forresta Gumpa ?? Přeběhl celý státy, a to byl pěknej magor !! Takže já na vás vsázím !!" ;) ()

bouncer

Ucházející komedie a stokrát viděný road-trip s protikladnými hrdiny, kde několik velice dobrých momentů doprovází přehnané trapárny. Škoda, mohlo to být o dost lepší. ()

Hismael

Scénář vypráví jednoduchý příběh ovšem s povedeným obsahem. Nejde o nic převratného nebo originálního, spíš poctivé vyprávění u kterého se zasmějete, chvílemi se budete divit, ale hlavně pravděpodobně bavit. Jediný zádrhel je scéna s pistolí která náhodně vystřelí v autě, tam se na realitu dost zapomnělo. 90% filmu herecky leží na dvojici hlavních postav, které odvedli kus dobré práce. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)