Frank (Rainn Wilson) je obyčejný muž, který nesmírně miluje svoji ženu Sarah (Liv Tyler). Jednoho dne však zjistí, že je mu nevěrná s drogovým dealerem. Proto se rozhodne, že se stane hrdinou jménem The Crimson Bolt a to vše jen kvůli tomu, aby se k němu Sarah vrátila. Překážkou mu není ani to, že nemá žádné schopnosti. Brzy poté se k němu připojí jedna mladá sociopatka jménem Libby (Ellen Page), která pracuje v obchodě, kde prodává komiksy. Její hrdinské jméno je Boltie. (virus10)

KHkomiks

Pro mě lepší než kick ass. Drsnější, vtipnější. Je jasný, že tohle stálo mnohem míň. Wilson a Page jsou slušně jetí a o to je to větší sranda, chvílemi trochu smutná a tragická černá komedie. ()

Kum0r

Bylo zvláštní, jak hlavní protagonista nechápal váhu života (sekal hasákem do hlavy. Každý z těchhle úderů mohl být smrtelný) a zároveň věřil v lidské hodnoty a byl oddaným věřícím. Hlavní hrdina byl kombinací neslučitelného - velmi střízlivého a naprosto vyšinutého člověka, což je teprve první věc která mi vadila. Druhá je nádherná Ellen Page, která zde hraje mentaně zaostalou dívku tak špatným způsobem, až to bolí. * za to, že se hned šel vyzvracet! ()

BOURQUE

„Kopírovanie“ príbehu a filmu Kick-Ass. Avšak scenár a réžia je priemernejší. Miestami jednotlivé scény a dialógy sú príliš podpriemerný. E. Page však ako „superhrdinka“ je neodolateľná. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Olík

Ujíždíte si na nemainstreamovém humoru? Vaše bývalá přítelkyně byla tak trochu sociopatka? Máte společnou kancelář s Dwightwm Schrutem? Nejste úplně fanoušky DC nebo Marvel hrdinů? Pamatujete časy, kdy kapela Aerosmith dobývala hitparádu Eso s písní Crazy? Našli jste v garáži podivné kleště a nevíte k čemu slouží? Jste životním outsiderem? V televizním programu hledáte prioritně nezávislou tvorbu? Rajcuje vás představa Elliot Page v oblečku školačky? V ohrožení, spoléháte spíš na Defendora než Batmana? Odpověděli jste alespoň na 80% otázek ANO?….tak to je SUPER. ()

Kingjiri

Nic super, jak naznačuje název tohohle snímku to skutečně nebylo, ale jednou se to dalo zkouknout. Pravda ale je, že tady byly nějaký dost zvláštní scény a dost zvláštní charaktery postav, což mi občas vážně nesedělo. Herecký obsazení bylo ale sympatický, nejvíc mě potěšil Kevin Bacon tradičně v roli záporáka, pohledná Ellen Page a Liv Tyler taky nebyla k zahození:) Celou dobu byl u mě film kandidátem na dvě hvězdy, ale překvapivě akční (i když nelogické) finále a samotný závěr mě přesvědčil dát o hvězdu více. ()

PEZ

WTF! Tak toto bol snad vacsi ulet ako Cronenbergovo Stereo. Tentokrat obsahovo. Kombinacia superhrdinstva ala Kick-Ass, ciernej komedie, ludskej tragedie az po akcny masaker...holy shit. Necakal som. Vyborne vybrati herci, vcetci sa hodia do svojej role, Kevin Bacon uplne a musim povedat, ze Rainn Wilson to dokazal utiahnut, klobuk dole. Odvazny film, v istych okamihoch chory. A hlavne ma dokazal naozaj par krat doslova sokovat. Proste real dark comedy. Inak hodne pobavili camea Nathana Filliona a Roba Zombieho. :) PS: Ak ma niekto pocit kopie Kick-Ass, tak je to len nahoda, kedze James Gunn pisal a pripravoval namet na film od roku 2002 a aj Mark Millar (tvorca comicsu a filmu Kick-Ass) sa vyjadril, ze mu to vobec nevadi, kedze pracovali na svojich projektoch naraz a v Super ide viac o danu postavu, ako o superhrdinstvo samotne. ()

Vorima

Něco mezi Defendorem a Kick ass. Není to sice vysloveně špatné, ale z obou filmů si to vzalo jenom málo a bohužel ani velmi slušné herecké výkony to už nemůžou zachránit. ()

Dimo

Vážně - nevážně o superhrdinech. Nehorázná sranda a do toho vážné momenty, láska prokládaná pořádnými krvárnami. Looser Frank - perfektní, opravodvá nula, tak perfektně vykreslená, sama sebou pojmenovaná. Holka z komiksového obchodu v podání Ellen Page, skvělá jakbysmet, její smích v okmažiku, kdy někomu pořádně naložila je odzbrojující.... A Kevin Slanina zahraje skvěle kohokoliv, mám ten pocit. Jo, Super je super, je velmi milým překvapením. ()

dainio

Žádné hluché místo. Po celou dobu trvání, vůbec nenudí. Spojení dramatu a komedie ve filmu o člověkovi, kterého opustila žena a udělá vše pro to, aby ji získal zpět. Dokonce i to, že se stane "superhrdinou". Před hlavní finální akcí, ještě dá pořádně za vyučenou všem grázlům a zločineckým živlům. Spojí se s další nadšenou obdivovatelkou comicsových hrdinů - stvoří duo "Crimson Bolt a Boltie". Stejně jako v Kick-Ass musím ocenit, jakým způsobem je ukázaná brutalita. Je to opravdu hodně dobrý a vše vypadá hodně reálně. Od zmiňovaného filmu bych i řekl, že je to ještě více syrovější a drastičtější. Navíc, lze z toho cítit, že se jedná o nízkorozpočtový nezávislý film, jenž koluje po festivalech. To taky dělá dost. Je to zajímavá zábava, výtečné drama a důstojně promakaná akce. A samozřejmě emocí je dost. Rainn Wilson a Ellen Page si to skvěle odehráli ! ()

Cryptkeeper

Nečekal jsem od toho moc...ale dostalo se mi shlédnutí naprosto šílené zvrhlosti,na kterou jsem zíral chvílema s otevřenou pusou..každopádně...bylo to super ()

Cruchot

Nakonec průměrné ***, třebaže film je všechno, jen ne průměrný a všední. Super stojí za to vidět už jen kvůli úžasné Ellen Page a její hravě ujeté Boltie. Její postava vytahuje film na ****. Způsob, jak s ní nakonec naložili, ovšem tvůrcům nikdy neodpustím. Nějakých 70 minut je snímek hravý, plný černého humoru (i když často hodně přes čáru) a roztomile ujetých scén (Holy Avenger a pekelník). A divák (já) se těší na závěrečnou akci. Ta ale film z mého pohledu svým způsobem pohřbí a celkové vyznění šlo úplně mimo mě. Provokující, ale žánrově nevyladěné. Ani komedie ani drama. Nadsázka, ale zároveň snaha o realističnost. Je to někde na půl cesty. Pořád lepší než Defendor, ale zaděláno bylo na víc. ()

geek.ondra

Zvrácené. Nikoliv stylově nebo zábavně zvrácené. Prostě jenom zvrácené. Gunn bez peněz a zodpovědných producentů zkrátka nesvede téměř nic ()

onlavu

Poslední dobou se nějak roztrhl pytel s filmy o home-made hrdinech. Tenhle nebyl nic extra. Občas se člověk zasmál, občas trošku zhrozil z brutality, celkově nic výjimečného. ()

Drtic

Film se celou dobu menil na začátku to vypadalo na slušnou komedii pak to začalo být stále vic a víc brutální což se moc nedalo čekat. Skvelé, že film si na nic nehraje a tím, že sou skoro všíchni nejznámejší komiksoví hrdinové ve filmu spomenutí je film nevykrádá, ale pouze se je snaží napodobit. Herci byli skvelý a samozrejmne opět musím spomenout Ellen Page která byla opět fantastická a videt ji na konci z ničeho nic s prostřelenou hlavou me fakt vzalo. ()