st.ranger

Komorní atmosférický horror se zajímavým nápadem, lehce fádní pointou, ke které pozorného diváka nasměruje několik indicií, ale pořád se jedná o kvalitně odvedenou práci. Velice zajímavý úvod a i depresivní hudba, která provází celý snímek se mi zaryly do podvědomí. A taky poměrně inteligentní jednání veškerých protagonistů. ()

Avalon820

Po dlouhé době konečně moderní, zábavný a původní horor. Upřímně - nečekal jsem vůbec nic, neboť dnešní scénáristé mě neustále přesvědčují o tom, že dobrý horor, u kterého se bojíte neznáma a neublinknete si z těch hektolitrů krve a kilometrů střev, už napsat neumí, ale Ďáběl je očividně výjimka. Doufám tedy, že nebude potvrzovat pravidlo a my se budeme moci dál pořádně a moderně bát. ()

Terva

......buďte bdělí, mějte se na pozoru, váš protivník Ďábel obchází kolem jako řvoucí lev, hledajíce svou kořist.....Petr 5:8 Velice zajímavá je choreografie obrácené kamery při úvodních titulcích, plus dobrá hudba a tyto dvě věci nás navnadí na další děj. Hudba - Fernando Velázquez. Kamera - Tak Fujimoto a jeho kamerový průlet výtahovou šachtou je taky perfektní. Vím, je to běžný záběr, ale sem se hodí. Příběh tohoto snímku napsal Manoj Night Shyamalan. CITÁT - Nevěřím na Ďábla. Nepotřebujeme ho. Lidi jsou dost špatný i bez něj........... Perfektní dramatická stránka filmu je nejvíce ocenitelná v sekvencích bez světla. V době kdy ve výtahu zhasnou světla a jsou slyšet jen zvuky nás to nutí si děj domýšlet a pak čekat, zda máme svou představivost pod kontrolou....pak se zase rozsvítí a už víme na čem jsme. Osud ? Náhoda ? Ať hodí kamenem, ten kdo je bez viny........ Zajímavý příběh lidí, kteří zůstanou z Ďábelské vůle, uvězněni ve výtahu. CITÁT - Pokud existuje Ďábel, pak musí existovat i Bůh........... Ve filmu zazní Dont sit under the apple tree od The bone bird and The dock flock brass. ()

moviesfan

Nebylo to strašidelné, ale zajímavé celkem ano. Děj je celkem odhadnutelný, což je asi největší škoda. Jinak celkem dobrý počin. ()

tibenskym

Prekvapivo dobrý film, pri ktorom som sa ani chvíľu nenudil. Atmosféra bola skvelá, potešili aj neznámi herci, ktorí filmu dodali aký-taký pocit autentična. Avšak postavy vzhľadom na udalosti, ktoré sa vo výťahu diali, sa mi zdali byť málo vydesené. Úrtia mimo výťahu boli skôr úsmevné a škoda toho konca - ten sa mi nepáčil. ()

JohnCZ

Spíše než horor je to napínavý thriller, který zprvu působí jako výtahový survival, ale záhy se rozjíždí i mystery zápletka. O příběh se postaral M. Night Shyamalan a film má dost áčkový vizuál, takže mě nepříliš zajímavá finální pointa docela zklamala. Jak se to zajímavě rozjede, tak to skončí dost neambiciózně. ()

corpsy

Epizóda z mysteriózného seriálu...čo to trepem. Teda aspoň mne to takto príde. Ale v tom sú jeho kvality, nič veľmi nerozvíja ( hlavne kvôli minutáži ) a ničím veľkolepým ani neohúri. Taká príjemná lightka na večer pred LCD. ()

liquido26

Klaustrofóbní výtahový horor, který má příjemnou délku, spád a celkově zajímavý nápad a baví od začátku do konce. ()

Pishin

Takova příjemná 70% ...na stopaží kolem 80minut neurazí ale po skončení vyšumí a za pár dnů si ani nevzpomenete. ()

F.man

Kupodivu vůbec ne tak blbé jak jsem čekal... Shaymalanův scénář sice není nějaké veledílo, ale dokáže hodně vytěžit z dobré myšlenky několika lidí ve výtahu. No a má to i jakous takous pojintu, i nějaký ten přesah, takže za mě spokojené tři hvězdy. To jsou mi věci... Whores, liars, cheaters, & deserters: all in the same. ()

PauloZ

Ďábel mě velmi lákal, ale škoda, že neukázal kvalitnější a poutavější práci. Hutná atmoška místy je, ale také je tu spousta kýčů a blbostí, které film potápí a znehodnocují. Mohlo/Mělo to být mnohem promyšlenější a lepší! ()

ConanVJ

Celkem zajímavej filmek odehrávající se převážně v zaseklém výtahu, kde je skupina lidí. Když ve výtahu vypadnou světla, vždy někdo zemře. Atmosféra filmu je dobrá a až do konce filmu jsem byl zvědavej, kdo za vraždami stojí. Za mě 60%. :) ()

Marsik

Musím dát 4 hvězdičky, i když jsou velmi těsné. Mě ten film zkrátka zaujal a bavil mě po celých 75 minut. Povedená zápletka, napínavé prostředí a kameraman byl tentokrát skutečně profesionál. 70% ()

Anchi

Nevím, jestli to bylo tím vínem, ale tohle byl horor, který se mi po hodně dlouhé době hooodně líbil. Od začátku s příjemným mrazením v zádech jsem pořád pochybovala a každou chvíli se vsázela o to, kdo to teda jako je... Ten devil......... A jestli jsem to dobře pochopila, tak jsem sázku nakonec vyhrála :-) ()

ledzepfan

Safra! Škoda...Ono se to netváří vůbec zle a vlastně je to z určitého pohledu hodně zajímavé...Ale nemůžu se zbavit dojmu,že se tu první 3/4 velmi slušně rozjíždí něco hodně kvalitního aby se to v poslední čtvrtině zvrhlo do něčeho okoukaného a příliš doslovného -co vypadá jako závěrečný překvapivý twist za každou cenu,který se ale vůbec nechytnul........S trochou snahy bych to dotlačil i na ty čtyři hvězdy ale něják se mi nechce :) ()

Kryton

Z velkého očekávání se nakonec stalo zklamání. Záčátek se držel pěkně a měl skvělou atmosféru. Pak se však začnou lidi chovat absolutně dementně a korunu tomu dávají absolutně nesympatické postavy. Menší zvrat na konci mě donutil to celé dokoukat. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana