Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka. (CinemArt)

agentmiky

Od takového jména jako Alex Kurtzmann čekáte daleko lepší výrobek. Měl by asi zůstat u scénářů, kde mu to jde teda daleko lépe. Nová Mumie se snaží být stylová, pár takových chvílí najdete, ale jako celek to skoro nefunguje. Na svou předchůdkyni z roku 1997 se to vůbec nechytá. Očekával jsem prostě něco inovativnějšího nebo alespoň promyšlenějšího. Obsazení Cruiseho bych ani nijak nekritizoval, ale co to mělo být s těmi vedlejšími rolemi ? Herečka po boku Tomíka zahrála otřesně, Crowe v roli Jekylla absolutně nevyužitý a Johnson coby mrtvý kamarád hlavního hrdiny jako postava také k ničemu. Jen Boutella v roli Mumie to alespoň korigovala. Na akci se hezky dívalo, ale příběh nesmírně klišovitý, zápletka vymyšlená jak od tříletého dítěte. Čekal jsem temnější zpracování, které by místy nahánělo až hrůzu a strach, místo toho dostanu film, který se snaží být vtipný a moc mu to nejde. Jestli má být novou Mumií nastartováno Dark Universe, tak ani další přírůstky do této ságy nechci vidět. Přemýšlel jsem i dvou hvězdách, ale dám mega slabé tři (za ten konec bych ale někomu nejradši nafackoval, to mělo být jako sakra co ?). Jedno z největších zklamání roku. Za mě dávám 52 % ()

SaNcHeZ_cz

Tak tohle úplně jako ne. Nová verze Mumie je tuctovou, ve všech ohledech průměrnou akční podívanou pro masy, která nejen že postrádá jakýkoliv charakter či děsivost, není ani dostatečně zábavná na to, abyste jí dali přednost před kteroukoliv z předešlých inkrarnací této značky. Jediným, kdo tuhle verzi trochu zachraňuje je Sofia Boutella, nicméně ani ona nezastaví tenhle vlak do záhuby. Pokud tomuto budování vesmíru dali producenti z Universalu přednost před tím, co začali v Drákulovi, docela se bojím, s čím příjdou příště. [50%] ()

MartinezZ

A máme tu další vesmír. Po Marveláckém, který stále válí, ačkoliv má i své slabší chvilky, a DC, které stále po tolika filmech je úplně mimo mísu se svou rádoby temnou a depresivní "realističtější" atmosférou, si Universal na svém písečku a se svými monstry ze svých archivních rukávů vysypal také své univerzum. A... není to špatné! Je to popcornovka, takový origin, ale zábavný, zajímavý, hororový (minimálně první třetina filmu) a vůbec to tak vypadá, že u Uniíversalu mají ty správné lidi, které DC a Warnerům bytostně chybí. Není to nic orgasmicky úžasného, nová krev, redefinování žánru apod. Je to prostě jen fajn a rozhodně to bude lepší čekání na další vývoj než třeba 62. pokračování Thora, 27. pokračování depky Tonnyho "kašlu na to" Starka nebo jakékoliv pokračování Bat-Robocopa či SuperEgoMana a jejich společných monstrdestrukčních digibordelů. ()

FromHell

Veľmi nesympatická odnož Indiana Jonesa.Celé to veľké haló okolo návratu klasických postáv Universalu už od začiatku pekne smrdí.A nie.Nezachránil to ani Russell Crowe ako Dr. Jekyll,ani ten neuveriteľný pretlak CGI a dokonca ani samotný Tom Cruise!Nechcem radšej ani vidieť ako sprznia ostatné filmy ... ()

javak810i

A tak tu máme první vlaštovku, která zasévá semeno moderních rebootů klasických monster movie od Universal - Mumii. Musím se přiznat, že k tomuhle filmu jsem byl zčásti skeptický už při zhlédnutí prvního traileru, ale vzhledem k obsazení jsem si stále říkal, že to nakonec dopadne lépe, než ukázky naznačovaly. Naneštěstí to není tak úplně pravda. V porovnání s originálem ze třicátých let i s remakem ze sklonku minulého století jde na to nová Mumie trochu jinak. Nechci úplně hodnotit, jestli lépe, či naopak. Ale na můj vkus je tady až příliš fantasy prvků zasazených do současné moderní doby a naopak moc málo při zemi se držících, uvěřitelných záběrů. To společně se skutečností, že se jen naprostá menšina filmu odehrává v egyptských reáliích, zapříčiňuje to, že se z něho vytrácí taková ta mystická atmosféra, která třeba Mumii z roku 1999 nechyběla (a to se ten film na rozdíl od tohoto bral o dost méně vážně). Zkrátka chybí tu takové to mýtické dobrodružství s kapkou nadsázky, kterým předchozí film bohatě oplýval (stejně jako třeba Indiana Jones). K tomu mi také přišlo, že hlavní záporná postava nebyla nijak extra výrazná (nic proti ženským rolím, ale Arnold Vosloo je Arnold Vosloo) a také Russell Crowe působil jako SPOILER Dr. Jekyll spíš směšně než jakkoliv jinak :D. Letošní Mumie je zkrátka víc akčním hororem, který ale funguje velmi dobře a i přes PG13 rating je to místy dost hustá podívaná. Takže z tohoto hlediska je to fajn film, ale milovníky klasiky nejspíš zklame. 3* ()

Tayen

Bavila mě asi první půlhodina, nejlepší scéna byla v hrobce při nalezení sarkofágu, to mělo atmosféru, a pak scéna v letadle. Dále to byla jen krásná schránka bez nápadu. Poetika nula, chemie mezi hlavními hrdiny žádná, akční scény jedna jak druhá. Postava Jenny otravný, Cruise byl zase Cruise, Sofia Boutella měla aspoň charisma. ()

kobejn odpad!

Tak toto byl fakt průser, ten film byl tak špatnej, že to nebylo ani vtipný, nevim, kdo za to ve výsledku může, ale tenhle Dark Universe začal nejhůř jak mohl a nedivil bych se, kdyby zase na místě skončil. Mumie je trapnej paskvil. ()

Praxis

Začátek naprosto skvělý, ale od přesunutí se do kulis Londýna začnete pochybovat nad svým duševním zdravím. Protože Cruise pobíhá z místa na místo, bojuje s Russellem, ale vy nevíte co a proč je Hyde a Jekyl a jaká je jeho úloha. Triky dobré, akce slušná, PG 13tkový rating Mumie ždíme velmi výživně i s přesahy do eRka, ale jak říkám, od druhé poloviny netuším, co se tam vlastně dělo. 60% ()

Wysch

Tak jsem to konečně viděl. Zas takovej průjem, jak jsem to čekal, to zas není, kdyby nebylo otevřenýho konce (RIP Universal Monster Universe), kdyby Cruise zařval, bylo by to i celkem snesitelný béčko se špatným scénářem. Potenciál byl, špatně napsaný a řemeslně kromě scény s letadlem spíš průměrný, ale jak říkám, zas taková srajda to nebyla :) ()

filmsim

Bez vtipu, napětí, logiky, neotřelé akce, hororových scén. Akční reinkarnace Mumie zasazená do naší doby, která ve všech ohledech jede na půl plynu a nemá čím zaujmout. Bylo mi vážně líto Toma Cruise s Russelem Crowem. Oba herci se v této scenáristicky vyčpělém a plytkém projektu snaží ze sebe vydat to nejlepší. Jenže oběma háže klacky pod nohy debilní scénář a mizerné akční sekvence (vyjma první půl hodiny završené skvělým pádem letadla). Zbytek herců nestojí za zmínku už vůbec. Sofia Bautella v roli ikonického monstra mohla být alespoň zajímavá, jenže není. "Hororové" scény s nemrtvými a mumií jsou bez napětí, díky přístupnosti PG13. Díky ratingu se z filmu stala zábava, která pro děti bude moc temná a bez vtipu a pro dospělé hloupá a akcí nezajímavá. Kdyby tvůrci zariskovali jako s letošním Loganem, mohla se z toho vyklubat alespoň akčně děsivě hororová taškařice. Nakopnutí Dark Universe (vesmír monster od Universalu) se (opět) nepovedlo. Další klopýtnutí studia Universal, které se doufám promítne i ve výsledných průměrných tržbách. 5/10 Video recenze zde. ()

PKD

Opět, jako u Covenanta, nic jsem nečekal a dostal maximum. Na The Mamy jsem byl se svou Mamy a zážiteček paráda. Jen doufám, že další filmy budou následovat. Moc by mě mrzelo,pokud ne. A pan Crow jako dr.Jekyll, mě absolutně dostal. To jsem tedy fakt nečekal. Nakonec tedy lituji jen toho, že princezna Ahmanet zde byla (aspoň mi to tak připadalo), jen jako skoro křoví. Tak nějak jsem čekal,že bude mít víc prostoru, páč herečka (pro mě neznámá), byla dostatečně démonická. Prostě, krásně zláááá:-) Za mě tedy spokojenost. A to jsem z těchto filmů, již před nějakou dobou, vyrostl. A to, jak se logo Universalu změní na reklamu na Dark Universe, no paráda. Miluju filmy, kde se logo film.spol.stává součástí filmu. Tak se to kdysi dělalo. Ale to dnes,v této podělané době, již nikoho nezajímá. Též mě vždy pobaví, jak ihned! po skončení filmu a začátkem end titles, 99% mameluků, frrrrr, pryč. Aby náhodou neviděli celý film. Asi maj doma zapnutou žehličku, či co. A vy, co jste zblblý z těch všech popcornovek a nedokážete prostě vypnout mozek a bavit se, vás lituji nejvíc. A pamatujte že...Mumie noci upije a dne nepřidá. Checht. ()

JJ.Gibson

Špatný, špatný a ještě jednou špatný! Tom Cruise moc nezaujme, sem tam snaha o humor se také míjí účinkem. Russel Crowe je také divná postava?!? Takže jediné, co stojí za zmínku jsou efekty, ale bez hodnotného příběhu, to stejně vše ztrácí smysl. Takže jestli to měl být nějaký pořádný restart, tak se rozhodně nepovedl!!! ()

Sidonka

Další dobrodružná parodie. Co se to točí poslední dobou za filmy bez scénáře, napětí i vkusu? A co mi to má dát? Nepobavím se a o nějakých myšlenkách či ponaučení už vůbec nemůže být řeč. Tragédie ve filmovém průmyslu trvá tuším od začátku nového tisíciletí, takže už skoro 20 let. Lepší průměr aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena. A právě Mumie tím lepším průměrem není, alespoň pro mě ne. ()

erased

Scénář napsaný před pěti lety: "Musíme oživit starší značku, dokázal to přece i Star Trek. Komiksy letí, chce to superhrdiny. Všem se líbil Nolanův Batman protože je úpe temnej. Co dalšího je pořádně temný? Genocida, válka, rasismus... nuda. AHA, Horor! A taky potřebujeme vlastní propojený vesmír, Avangers jsou totiž pecka." Výsledek? Dvacet minut výborného Nicka (ne hobita, toho opravdového Nicka) a hodina a půl slátaniny zmítající se mezi dramatem, hororem, komiksárnou a odkazy na původní dvě Mumie. V podstatě moderní flashback k Plan 9. CAN WE PLEASE LEAVE?! PLEASE!! ()

Makky

Dobrodružno-hororovo-komediálny-fantasy akčňák Múmia si požičiava od všetkého niečo (Indy, Uncharted, Tomb Raider). Píše jednoduchý príbeh a hoci všetko odsýpa, film pôsobí akosi neucelene. Sympaťák Cruise film ťahá čo mu sily vládzu a vo svižnej akcii mu to svedčí, no scenáristická nesúrodosť mu hádže polená pod nohy. Diváka nová Múmia občas strhne, chvíľu zabaví, niekedy nudí a po chvíľke vyšumí. Na nenáročné popcorn kino dobré, na film štartujúci nové univerzum nedostačujúce. ()

kaylin

Myslel jsem si - alespoň podle recenzí, které jsem před promítáním četl - že to bude opravdu hrozné, ale mně se tenhle snímek líbil. Tom Cruise je zde klasicky dobrý, podívaná je odlehčená, ale místy se pořádně hororově přitlačí na pilu, a kdyby se některé scény vyloženě nekopírovaly z "Mumie" (1999), hodnotil bych ještě více. ()

Tony.cs

Málem jsem prošvihl nejlepší fantasy za poslední roky, protože jsem věřil zdejšímu hodnocení. Perfektně natočená akce s parádní story a je to i sakra zábava. Ale potopit dnes super film, protože není od Marvela, je asi v módě. A nejvíc mě vrtají hlavou ti, kteří porovnávají s Mumií od Sommerse. Společný je opravdu jen název. Spojitosti nehledejte. ()

..Lucas..

Původně jsem si myslel, že dám vyšší hodnocení, ale prostě to nejde. Příběh sám o sobě je průměrná zábava, kterou jsem očekával, ale postava Russella Crowea mi vůbec nesedla a nehodila se mi tam. Druhá věc, která mi vadila, byl Jake Johnson. Jeho výkon a postava mi do podobného filmu taky nějak nezapadly. Bez nich dvou to mohl být mnohem lepší film. Takže na další filmy z monster universe se nějak extrémně netěším. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (více)