Jmenuji se Oliver Tate

• Velká Británie Submarine (více)

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku – obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání. (oficiální text distributora)

Jaromír

Bylo to zajímavé, ale moc se mi to nelíbilo. Mám z filmu smíšené pocity. Na jedné straně je to dobrý životní příběh, na druhé mi ale ve filmu něco scházelo, asi nadhled, vážně nevím. Film mě vedl k malému zamyšlení, ale nějaká špička to pro mě není. Prostě takový vystřižný měsíc z života dospívajícího kluka. Dívat se na to dalo, ale nic extra. To co bych na filmu ocenil bylo, že se nedalo odhadnout, kde se děj pohne, jako velký záport byla pro mě temná a "deštivá" atmosféra, která mi nesedla. ()

boombang

Netypická retro romance se sympaticky divným hrdinou s vizáří á la John Lennon. Vcelku snesitelně trhlé i typicky britskohumorné. Mohlo to být natočeno kdykoliv mezi lety 1990-2010 a nikdo by neřekl ani Queen Elisabeth. Až bude nálada a bude u mne nějaká dvounohá kočka, skouknu to znovu s ní. ()

Jerris008

Pro mě nikterak velké překvapení, naopak filmů tohoto typu je poslední dobou k vidění nespočet... První láska a nefungující manželství rodičů. Nekonečně omílané téma, které těží z dramatu a kapky komedie v ději. ()

Sedliak

Oliver Tate je ako sprievodca filmom jednoducho úžasný a Craig Roberts ako jeho predstaviteľ podáva pozoruhodný výkon. Inteligentne a s nadhľadom komentuje útrapy svojej postavy, či už ľúbostnú líniu s pyromankou Jordanou alebo pokusy o resuscitáciu vzťahu Oliverových rodičov. Keď sa do susedctva prisťahuje bývalá láska jeho mamy, ezoterický mentál Graham, film získa ďaľšie eso, lebo takého kokota svet nevidel. Potešia sa určite aj fanúšikovia Arctic Monkeys, pretože Alex Turner zaspieva vo filme pár nových pesničiek. Keďže ani Retro vzhľad alá ľubovoľná Česká post-soc komédia mi na tomto filme prekvapivo neprekážal a v spojení s plátnom vo filmovom klube som ho vnímal dokonca pozitívne, nemôžem dať menej ako 4*. ()

Wooke

Zaujímavé, ako sa snažil zachrániť veci, ktoré zachraňovať nemusel a to, čo bolo treba zachrániť (takmer) nezachránil. Skvelý film z hľadiska nápadu, príbehu a soundtracku. Troška mi chýbala taká iskra, ale to len v nektorých momentoch, v ktorých mi to prišlo až príliš monotónne, ale zachraňovali to vždy podarené myšlienkové pochody Olivera Tatea. Môže byť no mohlo byť aj lepšie a aj horšie. ()

Coliseum

Smutně až odevzdaně vymalovaná touha maloměšťáckýho solitéra po naději a snad i lásce. Hlavně, ať mají věci rovnej spád, zákruty jsou vždycky na pytel, málo kdy se z nich dá vrátit na jedinou správnou cestu. Přesto se o to při vybočení každej zas a znova bude pokoušet. I na dno oceánu vede spousta oklik, ale cíl je neměnnej. ()

ostravak30

Britské filmy, ať už se jedná o komedie či trochu psychologické filmy, mám velmi rád. Mám totiž pocit, že stejně jako z Francie, tak ani z Británie, jich moc nepřichází. Jsme doslova zaplavováni americkými filmy a těch evropských zase tolik není. Navíc tato komedie má podle mě trochu prvky psychologična. Jsem také rád, že to není klasický film o puberťákovi, kterému se každý směje a on chce přijít o panictví. Má to hloubku. Na druhé straně musím dodat, že mě snímek neuchvátil natolik, abych si ho napříště zopakoval. Nenadchne, ale neurazí, nicméně pro mě je důležité, že se mě nezklamal. Zalíbil se mi docela kvalitní scénář, zajímavá hudba a prostředí, které já osobně miluju. Wales, Skotsko, Irsko - to jsou části světa, které pro jejich přírodu miluju a tomu tedy dodávám plus. ()

Zed70

Mě se ten film líbil moc. Nejlíp ho asi vystihuje tohle VodafoneVary utwittnutí: "Oliver Tate je vybornej, uz vim, jaci byli #ajtaci na stredni. Must pro pyromany, alergiky, nindzi atd. #kviff" ()

Parisée

Zprvu jsem se nemohl ubránit dojmu, že kompozicí a použitými obrazovými postupy se film inspiroval u 500 days of Summer. Navíc Jordana je svou neuchopitelností Summer docela podobná. Težko říct, jestli to byl záměr s tím, že to Ayoade pojme po svém, ale ke konci už se film poněkud rozpadá, a to už jistě v plánu nebylo. I tak ale příjemná podívaná. ()

Blazis34

Trochu jsem dílo od Richarda Ayoadeho nepochopil. Přišlo mi to takové zamindrákované, žádná sranda ani drama. Něco mezitím. Pro mě nudné a chvíli i mysteriózní, tudíž nemůžu hodnotit nijak kladně. Ponurá atmosféra po celou dobu filmu se podepsala i na mém hodnocení a dávám 30% - dvě hvězdy. ()

CrazymanM

Celkem příjemný romantický film o mladém "pošahanci" a jeho láskách a strastech.Žádná velká originalita,ale jinak se na to příjemně koukalo! ()

amundseen

Hra na nezávislú romantickú komédiu vyplula konvenčný teenagerský film s pár dobrými zábermi, ktoré bohužiaľ ani trochu nezapadajú do celkovej štruktúry filmu. Výsledný śtýlový zlepenec ma nenadchol viac ako tradičný americký snímok pre násťročných. Nuda. ()

psychohippo

Souhlasím s tím, že film se občas rozpadal, byl nerozhodný, s technickými i logickými chybami, měnil tempo nahodile atd. Chvílemi mě děsně prudil a pak dokonale vzal u srdce. Jo, tak přesně takhle je to s teenagery... S těmi "teenagery", které si z dob trapasů, kamuflování, předvádění, šikany a muckáni neseme v sobě. Asi ne všichni. Já jo. A proto za 4*. Za své vlastní trapné chvíle, bez kterých bych nebyl. ()

lobo87

Pseudointelektuálne, pseudoromantické, pseudodramatické a pre mňa dosť nezáživné. Očakával som niečo ako kombináciu 500 dní so Summer a Restless, ale nedostal som, čo som chcel. Film, bez ktorého by som sa obišiel... 45% ()

Marty_cz

Dlouho jsem váhal zda mám dát 3 nebo 4 hvězdičky, jelikož asi nejlepší volba by bylo 3,5. Byl to velice zvláštní film, který s určitou dávkou depresismu vás bude dopovat prakticky celý film. Film je úžasně sestříhaný a do humoru, který je zasazen do film se perfektně hodí některé střihy. ()

Juuroo

Úžasné. Britské filmy mám rád a tento sa zaradí medzi tie najlepšie. Krásne zobrazenie prevej lásky mladého chlapca a riešenie rodinných problémov obyčajnej rodiny. Celé je to okorenené vynikajúcim britským humorom a skvelou hudbou. Lepšie to už byť nemohlo. Jednoznačne 5*. ()

mouzi

Za celou dobu jsem se ani jednou neusmal, takze o komedii zrejme neslo. Moje hodnoceni behem filmu litalo od 2 ke 4 a naopak. Taky nevim, jestli jsem rad za ten konec. Mozna to melo skoncit jinak, ale to bych musel vedet, co tim filmem chteli tvurci rict. ()

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

04.04.2014

Letošní Dny evropského filmu opět přináší více než 50 snímků z celé Evropy, tematicky rozdělených do sekcí, některých tradičních, některých zcela nových, speciálně sestavených pro aktuální ročník s… (více)