Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Nemohla tušit, že se stala předmětem zájmu anonymního pedofila, který při prvním setkání krutě zneužil její naivity a chladnokrevně ji znásilnil. Pro Annie už nic nebude takové jako dřív. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Vyšetřování FBI navíc dokazuje, že zdaleka nebyla první obětí tohoto internetového sexuálního maniaka. Otec Annie by nejraději vzal spravedlnost do vlastních rukou, dochází však k poznání, že jediné, co teď všichni mohou udělat, je být v této situaci jeden druhému oporou. (oficiální text distributora)

Ferry

David Schwimmer se začíná pomalu rozvíjet jako režisér, zatím toho na kontě nemá moc, ale doufejme, že bude režírovat čím dál tím více filmů, které budou stát za to, jako tento. ()

René.girl

Ross z Přátel jako režisér??No nevedl si vůbec špatně, ale byly to spíše skvělé herecké výkony Cliva Owena a Liany Liberto, co přidalo filmu na hodnotě. Pokud čekáte mrazivý a napínavý thriller, kterým se film prezentuje v traileru, budete nejspíš zklamání, protože se jedná o ukázkové psycologické drama. 85% ()

Remedy

Kladu si doteď otázku, jak vlastně přistupovat k naivitě (a jestli to vůbec byla naivita) a k chování hlavní hrdinky. Otázka, jestli je čtrnáctiletá dívka schopná rozpoznat „dobro a zlo“ a domýšlet hlouběji důsledky svého jednání, může být dost ošemetná. David Schwimmer režíruje nápaditě, dává velký prostor Cliveu Owenovi, který předvádí jednu ze svých lepších hereckých poloh (závěr je vážně krásně dojemný, téměř bez patosu) a vcelku komplexně se mu daří zachytit psychiku Annie v návaznosti na onen čin. Nevím, co bych přesně chtěl, aby v tomhle filmu bylo jinak, ale některé věci mi přišly trochu nedotažené, což ve výsledku srazilo celkový dojem do vod mírného nadprůměru. David Schwimmer je každopádně jako režisér bezesporu talentovanou personou. Na jeho další film se podívám velmi rád. ()

Rakosnicek77

Děvčátko zasloužilo daleko tvrdší životní lekci a to ne proto, že bych ji to přál. Prostě pokud mladá koza, které ještě neodpadla ani skořápka od zadku, dokáže takhle konverzovat na netu, tak to už je sakra na pováženou. Když ji to ale nedocvakne ani v okamžiku, kdy ji na rande dorazí obstarožní uchylák, tak si to podle mne trochu zasluhuje vyškolit. A potom se ho bude ještě zastávat. No to bylo něco na mne. Realita dnešních dní, nadarmo neplatíme celé pluky lovců internetových zvrhlíků. A dokud bude dostávat každý fakan našláplý smartphone, už na prvním stupni základní školy, tak to rozhodně lepší nebude! ()

MATADOR

... už je to tu zase - budu si stěžovat na perfektně navozenou atmosféru v první části, kdy se mladá dívka stane "obětí" pedofila. A té druhé části, která nudí až je mi to líto. Protože začátek má opravdu šťávu a snad se mi nikdy nestalo, že bych tak moc cítil s hlavními postavami už na začátku. Jasně, v tomhle věku je to naivní, myslí si to, že svět je růžový, že se nic špatného stát nemůže - chyba lávky! Nepřekvapuje mě chování dívky, v tomhle věku jsou všechny stejné a atmosféře filmu to ale z nějakého důvodu spíše škodí. S tím spjaté je, že dívce trvá poměrně dlouho, než si uvědomí, co se stalo - má názor, že není pro nikoho hezká a jen ten "pán" ji vidí tak, jak by chtěla, aby ji viděli ostatní. Poctivě budovaná atmosféra se postupem rozplyne jak pára nad hrncem, každopádně všem náctiletým by se tohle mělo pouštět! Preventivně!' ()

EvAnSiT

Znepokojivý koniec... Žiaľ, takto to dnes chodí. Spravodlivosť je minoritnou víťazkou, hlúposť a naivita ľudí ju tromfne vždy a všade. ()

hygienik

Vyzeralo to skoro ako inštruktážny film pre ZŠ, s posolstvom : Pozor na zlých ujov, detičky! Lenže mi to prišlo tak šablónovité až des. 14 ročné decká dnes nie sú pasívne naivky, ktoré by sa nevedeli brániť, keď treba a určite nie sú odkázané na priazeň chlípnych chlápkov. No a otcovia sa pre upokojenie svojho ega nemenia na Sherlocka Holmesa. ()

Vědma

Nevěděla jsem, že David Schwimmer režíruje. Film se mu celkem povedl, téma bylo moderně závažné, ale u mě naráželo na jeden fakt, že mi Annie byla mimořádně nesympatická a jediné řešení být jejím otcem by pro mě bylo ji vyliskat (ji nikoliv pedofila, což mimochodem nebyl pedofil), což by asi nebylo úplně výchovně v pořádku. ()

kalap

Sopľanda sopľavá, ktorej puberta prebije mozog a tak sa nechá dobrovoľne a s radosťou znásilniť nejakým úchylom, nakoniec je to ich koníček aj práca a tak robia svoju robotu precízne, ale keď slečinka zistí po čase aká je sprostá sadne naňu depka, ktorá sa ju znaží poslať na onen svet. Aha a taťuldo mláti mierumilovných občanov a plače schúlený v kresle, aby na miesto toho vytrieskal dcéru po riti a zatvoril ju za trest do izby na mesiac, len o polievka ani posný rohlik by som jej nedal, lebo aj s tým by sa mohla dobrovoľne znásilniť. A ešte k úchylom, ktorých je ťažko exemplárne trestať, lebo tí špičkoví sú medzi politikmi, finančníkmi, polišmi a v neposlednom rade medzi farármi. ()

IceQueen

V mojom komentári prezrádzam nejaké maličkosti z deja, len aby ste vedeli ..... Chlap, ktorý zmanipuluje o dvadsať rokov mladšiu (14) dievčinku, aby sa dobrovoľne nechala prefiknúť, je nepochybne hovädo, zaslúži si pár zlomených kostí a nejaký ten čas strávený v base. Rodičia a FBI, na strane druhej, ktorí do dievčinky (presvedčenej, že práve absolvovala prvé romantické milovanie so spriaznenou dušou) hustia, že bola znásilnená a zneužitá pedofilom (aj keď pre tých je 14 rokov už dôchodkový vek) je vec iná. Toť dilema. Sklamanie z prvej lásky alebo trauma na celý život spôsobená znásilnením? Keby u nás nabehla nejaká vládna sila na každú štrnástku, ktorá mala sex so starším chlapom a chcela od nej detaily, oblečenie a výtery, to by bol šrumec. ()

M.i.k.e

velmi dobře zahrané (hlavně rodičovská dvojice Owen,Keener) a v určitých momentech i poměrně silné.Bohužel pouze v určitých momentech a to je docela škoda.Téma je aktuální a určitě by se z toho dalo vytřískat mnohem víc.Na druhou stranu je to teprve druhý celovečerní Schwimmerův režijní pokus a v tomto ohledu určitě nezklamal.Vzhledem k tomu,že jsem se na Trust nijak extrémně netěšil jsem příjemně překvapen...70% ()

Caminzind

Víceméně realistické drama s trochu trhanou a od druhé půle již dost zmatečnou kompozicí a nejasným sdělením. Žánrově snímek balancuje mezi psychodramatem a kriminálkou s thrillerovým tempem a moralistním přesahem. Námět i zpracování jsou poměrně všední, bez světlejších, ale i bez výrazně slabších momentů. Urážky hlavní postavy nejsou na místě, neb právě ony podrývají u mladého člověka sebevědomí. You are beautiful, no matter what they say. 67% ()

peiton odpad!

,,Všetky rozumné webové stránky odporúčajú,aby sa človek s potencionálne nebezpečnou neznámou osobou stretol na mieste plnom ľudí a aby o tom upovedomil rodinného príslušníka alebo priateľa".Také spracovanie si už aj tak dosť klišovitý námet nezasluhuje no aj napriek tomu,zjavne tomu celému chýbal dynamický prechod celým dejom,ak tam vlastne nejaký bol.Bolo nám ,,konzumentom naservírované" jedno veľké suchopárne dielo bez možnosti posunu vpred a o celkovej gradácii deja ani nehovoriac.Ved prečo sa oplatí počkať (ak už odpadávate samou nudou,a ste úprimne zvedaví ako to celé dopadne) ak už nie pre šokujúci alebo aspoň tak trocha uspokojivý záver??!Nič s horeuvedených požiadaviek tu bohužiaľ nehrozia.Dovolím si prirovnanie nedeľného obeda bez dezertu.Celé my to prišlo ako nevydarené série rodinných filmov s 90-tych rokov. Už nikdy viac a strata času!!! ()

Martin741

Sivy, sedivy priemerny americky film ani nie tak o znasilneni, ako skor o tom, ako sa otec vyrovna so zneuzitim svojej dcery. Nuda a sed : 50 % ()

bourec

Ten kdo vpašoval do popisu filmu slovo thriller,tak ten si asi už pěkně dlouho sedí prdelí na hlavě.Jasný komorní drama,navíc po půlhodině,kdy se všechno provalí,sem nechápal,co Schwimmer do zbylejch sedmdesáti minut nacpe.Je jasný,že téma je aktuální,ale film je to slabej.Nehezky zahraný postavy,Owen děsnej,napětí nikde,rozhřešení nikde,vlastně bych mohl říct,že jak debilně vypadá Schwimmer,tak špatnej je ten film.30%. ()

Jino

Trust je zajímavým filmovým počinem. Nestane se sice v žádném případě nějakým milníkem ... o to se snad ani nesnaží, ale spíše sází na aktuálnost celého dění ve filmu - anonymita na internetu. Schwimmer tímto dokazuje, že je opravdu schopný režisér a že dokáže citlivě převést scénáristický záměr na plátno. Nějaký thriller v žádném případě nečekejte, byli byste totiž zklamání ... taky jsem se nechal nachytat tím, že strohé nastínění děje nabízí krvavou odplatu. Trust však funguje na jiném principu, a to je drama, v němž sledujeme dopad pedofilního znásilnění pomocí internetu na nejbližší postavy v rodině oběti a samozřejmě na oběť samotnou. Viník v tomto případě odchází do ústraní, a i když by jste mu třeba tak jako já, udělali nejraději díru do hlavy, tak stejně nakonec přijmete schwimmerovu hru, která víc než cokoliv jiného nabízí kvalitní a uvěřitelné herecké výkony a hlavně ten zdvižený ukazováček, který na nás hrozí takřka v každém záběru - bohužel, protože postupem času by si Trust možná zasloužil jiné finále ... i na vzdory přechodu dramatu na krvavější žánr. 85% ()

sulimo

Mno, sice mi hlava nebere, jak s nim mohla jít do auta a dál, ale je fakt, že mé hlavě je 22 let a nemá v sobě takovej existencionální maglajz, jako hlava čtrnáctiletá, která se cítí nedoceněná, nejistá, neatraktivní....Netvrdím, že to je dokonalý film, ale rozhodně to je film minimálně dobrý a hereckými výkony se to dostává až na 4 hvězdy. Za sebe mohu říct, že se nejedná o nic nudného a dívalo se na to dost dobře (doufám, že to nevyzní úchylně, tak to totiž mylšeno není).Jestli nedejbože budu mít někdy po nějakém zatmění mozku v budoucnu děti, tak jim to rozhodně pustím. Tož tak. ()

Flynn

Docela se divím, že hodnocení kleslo k hranici 70%. Mě se film hodně líbil a přišel mi jako jeden z povedenějších dramat tohoto roku. Námět je dle mého názoru aktuální. V dnešní době internetu a vzhledem k lidské povaze se tohle může lehce stát i v našem okolí. Naivní mladá holka je holt lehkou kořistí pro individua podobné záporákovi v tomhle filmu. Herecky se mi to líbilo, pěkné výkony. Pro mě skutečně vydařený kousek. ()