Lachtaan

Kdybych si měl vybrat, v jakém období dějin bych chtěl žít, byl bych všemi deseti pro 20.-30. léta 20. století. Etapu, která přímo definovala slovo elegance - od ojedinělých aut, přes obleky jako každodenní ošacení a k tomu správné buřinky, přes krásné šaty u dam až po tu atmosféru, která naprosto vybízí ke každodenní ochutnávce pálené whisky. A proto tolik miluju filmy, které dokážou do plynulých dvou hodin nasekat všechny tyto požadavky a dohromady vytvořit precizní záležitost, jež se rozhodně s ničím nepáře. Každičká role je zde napsaná přímo na tělo a onen představitel ji nezahrál, ten ji pro Lawless a hlavně pro nás, pro obecenstvo, přímo prožil. Film mi hlavně připomněl, jak talentovaný Shia dokázal být a škoda jeho utopeného umu mezi psanci mladé herecké generace. Hlavní je, že sympaťák Tom Hardy prozatím nenatočil špatný filmový zážitek. ()

DonHUS

Výborná gangsterská žánrovka, která se nebere příliš vážně a zbytečně nešetří s násilím. Dobrým hercům opět jednoznačně vládne nesmrtelný Tom Hardy, který ještě před premiérou TDKR stihl ztvárnit další ikonickou postavu. Paráda. 8-9/10 ()

terunka003

Americké, drsné, prohibiční, rodinné, tvrdé, nesmrtelné. Myslím si, že je to film letošního podzimu, alespoň u nás doma. Výborné téma ze skvělé doby (to my rádi), skvěle hrající herci, dobře pasující hudba, dobové kostýmy a příjemné prostředí. Inspirováno příběhem podle skutečné události. O to víc vás mrazí, když vidíte, co ten "zmetek" dělá ostatním lidem. Takže některé scény byly dost drastické, krvavé a morbidní. Tom Hardy hrál naprosto na jedničku, nezaostávali ani ostatní. Gary měl pouze takový malý stěk, ale i tak si těch pár minut na plátně užil a své postavě dal takovou autoritu, že celé kino raději ani nedýchalo. Konec je samozřejmě idylický, ale... Film, který po dlouhé době sedl. "..a ani Forrest nežije věčně.." ()

T-pack

Lawless je pěkně nekompromisní snímek, kombinuje brutální scény s každodenní realitou prohibice, má dvě nestrojené romantické linky, jedna z hlavních postav je takovej umručenej vazbič a přesto nejde si ho neoblíbit, hlavní padouch je až přehnaně prohnilej a schopnej diváka citově vydírat tak, aby mu přál dlouhou a bolestivou smrt. Pokud to berete jako gangsterku, asi vás to zklame, protože gangsterka to teda zrovna dvakrát velká neni, ale jako adaptace knížky o dědečkovi to výrazně překvapí. A omluvte můj nevkus, ale to víte, Shia... to tentokrát zahrál dobře, tak si schovejte svý antipatie. ()

ywo666

No toto sa celkom podarilo. Vlastne sa to veľmi podarilo a neľutujem keš za kino. Má to všetko čo treba, je to drsné, akčné, dobre napísané dobre zrežírované, dobre zahrané a nechýbajú občas aj drobné vtípky. Dosť ma škokovala prístupnosť. Na to, že tu je dosť násilia, krvi, mučenia a nejaký ten prsník, rozhodli sa distribútory pre MP-12. Klobúk dole. Takýchto filmov by som si dal viac. Má to nejké nevýhody? Čakal som, že Hardy bude ešte drsnejší po tých chválospevoch. A záverečná prestrelka mohla mať väčšie gule a zároveň mohla byť dôverihodnejšia. Pearce to už trochu prehnal. Ale inak on bol to najlepšie na filme. Takého sviniara som už dlho nevidel. Na csfd vidím 84% a na toľko si cením film aj ja. Vzácna zhoda. ()

PiLgRiM

Odchod z kina. Z filmu nadšení, avšak stále jsem si řikal že od dvojky Hillcoat/Cave jsme čekali něco lepe... Druhý den, film začíná v mozku rezonovat a po puštění Caveova soundtracku jsem přesvědčen o velmi brzké druhé projekci, u které doufám, že hodnocení ještě zvednu... Oldman a Pearce na oscara.. ()

LittleJohnny

Na film jsem se poměrně těšil. Začínalo to dobře, ale postupem času se z toho stala nuda. Když to srovnám se snímkem public enemies tak bych rozhodně volil Nepřátele... Asi jsem čekal více, dobří herci, doba, do které je film zasazen je moje oblíbená... ale dalo se očekávat co se stane, kdy se stane, a jak se stane. Závěrečná bitka, kde jsem slyšel jen nestřílej a viděl drsné borce jak si v úplném klidu pochodují mezi svištícími kulkami, jako kdyby šli do obchodu pro banány tomu asi taky moc nedala... Sečteno podtrženo je to dobréé... ()

ivan bohatyr

A pak že v roce 2012 nejde natáčet kvalitní westerny... Poutavý příběh, herecky výborný, ale dost přitažený za vlasy - Forrest podříznutý jako prase a později prostřílený jako cedník. I v dnešní době by musel pekelně rychle do nemocnice, okamžitě na sál, rvat do něj litry krve a stejně by nemusel přežít. Mě osobně tenhle nesmrtelný Forrest hodně vadil, úplně mi zničil ty řeči o příběhu podle pravdivé události, protože tohle se očividně stát nemohlo! Přeříznutá tepna znamená vykrvácení do 2 minut. Uznal bych ještě i 5min s tím, že ho dovezli do hyper-super moderní nemocnice a zázrakem ho zachránili, ale když dojede minimálně po půl hodině do nemocnice?! Tento absolutní nesmysl mi výrazně snížil zážitek z filmu. Kdyby ho do krku třeba jen píchli nebo tak, ale tohle je 100x za hranicemi únosnosti. ()

Luk80

Spoustu páleného chlastu co se pije v zavařeninových flaškách a do toho ranař ( Hardy) s boxerem v ruce bije všechny co mu chcou pálenku vzít. Aktuální téma pro ČR jak vyšité:-) Záporák Pearce je skvělé slizký a brutální už pohledem a nestrpí jak mu někdo říká navoňaný Buzík. Líbí se mi herectví Toma Hardyho, ten borec roste z filmu do filmu a v určitých momentech ani nemusí mluvit, jeho pohyby tělem mluví za něho. Je skrátka nesmrtelný v tomto filmu. Přežil i to co většinou nikdo a nakonec v těch flaškach co pili chlast skončila zavařená zelenina. Velmi odolní bratři. ()

Pavlínka9

Čekala jsem víc :( Mě to prostě neohromilo, ať už tam byla kupa skvělých chlapů ;) a jeden, kterého jsem se prvně lekla, jelikož Guy Pearce prošel poměrně dost razantní změnou :-D :-D Myslím ale, že tomu dám za pár měsíců druhou šanci a uvidím ;) ()

Bobik9

FIlm, na který jsem se těšil přes rok. V hlavních rolích mojei oblíbenci Tom Hardy a Shia LaBeouf! Ve vedlejších Mia Wasikowska, Guy Pearce a Gary Oldman! Hudba a scénář Nick Cave! Čekal jsem, že to pro mě bude něco velkého, ale nenapadlo mě, že to bude tak velké! Skvělý příběh tří statečných a drsných bratrů, kteří dokáží přežít cokoliv. Spousta akce a napětí, výborně zvládnutý konec a herecké výkony naprosto špičkové! Guy Pearce byl tak slizký, že dokonaleji už zahrát nemohl. Nick Cave a John Hillcoat dokázali tomu filmu vštípit jistou depreseivnost a ztracenost, která na vás dýchá celé dvě hodiny. Momentálně je to pro mě jeden z filmů roku! ()

Gar-mogoth

Syrová gangsterka. Jen je škoda malého využití postavy Garyho Oldmana. Slizký Guy Pearce s centimetrovou pěšinkou a bez obočí mě asi bude ve snech dlouho strašit. ()

venison

Perfektní zážitek, tenhle film nemá chybu.. Všechno sedlo naprosto přesně.. Perfektní obsazení (nedokážu si za ne dosadit nikoho jiného) - Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Guy Pearce.. Výborný příběh.. Skvělá doba.. Výborný román pro adaptaci.. Perfektní kostýmy, lokace, auta.. Spousta vedlejších minidramat.. Chrochtám si, chrochtám si blahem :-) To se nedá komentovat, to se musí vidět!!! Cože, ono to nemá Oscara??? ()

geklon

Hillcoata obdivuji a ani tento snímek mě nezklamal, ale scénář byl plytký a místy extrémně hluchý. Herecké výkony byly dost strojené. Hardy je s tím svým kyber tvrďáckým, neústupný chlapáckým postojem patetický, ale přesvědčivý. Z podledu řemeslné práce očekávané. Atraktivita příběhu je právě v dobovosti a ultimátním napětí, za doprovodu velice autentické hudby, bohužel scénář a dialogy jsou místy až podprůměrné a záměrně prvoplánové, tak aby se hodily do příběhu...o debilním konci nemluvě......Guy Pearce je nový americký rumburak....... ()

elanius

(97/2013) / Znovu sa ukázalo, ako dokážu prehnané očakávania deformovať vnímanie filmu. Lawless je sklamaním. Dve obrovské šance prepásnuté pod tonami nudných kecov drsných borcov. Aký zmysel mala epizódka s Oldmanom, z ktorej mohla byť pri jeho geniálnom herectve nosná časť filmu som nepochopil, rovnako ako šanca na najslizskejšieho parchanta v podaní geniálneho Pearca. Áno záverečná scéna znese kritéria top kvality, ale tých 5 minút proste nevyváži premrhaný potenciál. Najmä ten herecký. Čo bolo rozhodne poznať bol hudobný výber, často docela nezvyčajný, viditelne rukopis Nicka Cavea. (6/10) ()

lennyd

Bondurantovi jsou ostří hoši. Tedy aspoň starší dva Howard (Jason Clarke) a Forrest (Tom Hardy). Nejmladší Jake (Shia LaBeouf) je ale z jiného těsta. Ale i on se musí zocelit, když do kraje přijede nový vyšetřovatel Charlie Rakes (Guy Pearce), který chce přerušit léty osvědčený (sice nelegální) obchod z alkoholem, a neštítí se použít jakýchkoliv metod... První půlku filmu jsem se docela dost nudil, nebavilo mně to a už vůbec jsem nechápal, proč bych měl obdivovat někoho, kdo se vlastně nechová dle pravidel. Ale postupem času jsem hře přicházel na chuť - a pravda, čím dál víc přicházel na chuť i hereckému obsazení, které mne zpočátku také nijak neoslovovalo - a v druhé půlce a hlavně ke konci jsem se bavil více než skvěle. Z celého hereckého ansámblu mne ale nejvíc těšily obě ženské představitelky, jak Mia Wasikowska (nedávno jsem s ní viděl jiný, film, kde hrála trochu potrhlou teenagerku - a toto byla úplně odlišná role) a tak i Jessica Chastain, ale hlavně Guy Pearce, který svého lidsky odporného, slizkého hada, střihl s náramnou grácií. Takže nakonec film hodnotím kladně, a čtyři hvězdičky jsou myslím tak akorát... ()

Endyis

Pecka - výborný a poutavý děj, skvělá hudba a poctivé herecké výkony garantují silnou záležitost, kterou člověk sleduje od začátku dokonce a nemůže se od něj odtrhnout. Mohu jen a jedině doporučit. ()

VasaX

Už jsem viděl lepší. Vážně. Gansterky, tématické filmy z amerických "vesnic", prohibiční tématiky. A beru v potaz, že Zemi bez zákona lízlo "podle skutečné události", kdyby někdo něco namítal. Každopádně to že jsem viděl lepší neimplikuje že "Země bez záchoda" :) je špatný kousek. Není to hvězdná perfektní fantazie, ale rozhodně to není špatný kousek. Naopak je to celkem nářez. Daly by se mu vytknout nějaké chybičky, ale naštěstí je to jeden z těch kousků, co pokud vás stáhnou do proudu děje, necháte se jím strhnout až k závěrečnému vodopádu a vše ostatní je vám jedno, nebo spíše to snadno přehlédnete a necháte z sebou. Země bez zákona tenhle efekt má. A jak nabere spád, je strhující, zábavná (ve směru zábavy jako opaku nudy, ne že se budete smát pajdavému Pateovi a úsměvům od ucha k uchu udělaných břitvou...). A vypadá sakra dobře, výprava prostě sedí. Režie i hudební doprovod jsou na velmi dobré úrovni, tak poslední, co bych načal je herecké obsazení. To je taky fajn. Teda LaBeoufa nemám moc rád, protože hraje přesně takovéhle charaktery s horkou hlavou, dávkou arogance a egem exponenciálně větším, než jejich schopnosti, které řídí jejich ambice kupředu stejným způsobem, jako chromý šimpanz zaoceánskou loď rušným přístavem... Naopak je tu zase sympatický netykavka ve skvělém podání Hardyho, jehož mlčení, bručení zabarvení hlasu a intonace mě prostě bavily v každé scéně. Obzvláště v té, kdy ho přišla navštívit do pokoje Maggie v rouše Evině a položila mu navádějící otázku, na kterou by mě napadlo snad sto odpovědí, ale "Hmrmpgrff..." opravdu ne. Lawless/Země bez zákona stojí za shlédnutí, a pokud jste fanoušci tohohle směru či tématiky, Zemi bez zákona by jste neměli minout. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)