Doudis19

Senzační, skromný film s pořádnými koulemi a ještě větším srdcem. Vizuální stránka je autenticky špinavá a snad až příliš neupravená a brutální. Hlavní zbraní jsou však postavy. Trio bratrů jakoby opravdu přivedla na svět tatáž matka, ne svou podobou ale pocity, které divák má při pohledu na jejich hádky, úspěchy i bolesti. Gangster Garyho Oldmana je svou razantností zralej na kultovní status, bohužel zbytečnost a zřejmě jen reklamní funkce příliš bije do očí. Naštěstí Guy Pearce oprašuje svou zašlou slávu a jako hlavní záporák je tím pravým "mužem na odstřel". Na pět to přes vší snahu není, ale pocit svěží, upřímné zábavy a několik dokonale natočených scén dají ještě hodně slyšet o Zemy bez zákona. ()

Cedr

Jeden z těch filmů, kterým se těžko něco vytýká a ještě hůře něco vychvaluje. Všechno je tak nějak ok podle očekávání, bohužel s vlezlým pocitem "tohle už tu párkrát bylo". ()

chelseaman22

Nejstřízlivější film roku 2012. Film úderný jak sviň. Žádné proklaté servítky či předlouhé debatování o lásce. Tom Hardy předvedl lepší herecký výkon než v profláklém WARRIOROVI (i když pravdou zůstává, že tam toho moc nenamluvil). Šhája LaBlaf všem nevěřícím Tomášům dokázal, že dokáže zahrát kurevsky dobře a je jasné, že tento chalán má zářnou budoucnost. 87% Celosvětový výdělek k 30. 12. 2012: $53,676,580 ()

eye candy

Gangsterka z období prohibice, z prostředí amerického jihu plného potu, tvrdého chlastu, rednecků, doutníků, starých fordů, kšand, krátkých kalhot a komických účesů. Souběžně se zde dávají do pohybu dvě příběhové roviny, jedna se věnuje hlavnímu hrdinovi, který je na stupnici tvrdosti těsně za vařeným vajíčkem, zatímco ta druhá jeho staršímu bratrovi Forrestovi. Ten je naopak tvrdej jako kámen a místními vidláky (a zřejmě i sám sebou) považovánej za neporazitelného. Není úplně patrné, jaký příběh tvůrci vlastně chtějí vyprávět, jestli ten LaBeoufův, který je bohužel celkem nudný, otravný a nedotažený, či ten Hardyho, díky němuž naopak film obsahuje ze pár výborných scén (fantastická scéna v noci u auta). To mi připomíná, nebylo mi úplně jasné, proč tvůrci nevyužili zrovna tento moment jako rozbušku, která vede k finálnímu střetu a místo toho raději (SPOILER) nastartovali závěrečnou přestřelku smrtí Cricketa, vedlejší a poměrně nedůležité postavy. Jinak Guy Pearce a Gary Oldman jako záporáci potěší, dejte Garymu do ruky lopatu a dokáže vyčarovat zázraky. ()

Idego

Obsazení skvělé, ale jako celek to dost skřípe. Hardyho mručení je vtipné, ale celý snímek neutáhne, Pierce je skvělej bastard, ale za chvíli se omrzí, Oldmana je málo a LaBeouf leze krkem od začátku do konce. ()

Triple H

Nemôžem si pomôcť, ale mám pocit že finálny produkt je až príliš zostrihaný. Na to ako Lawless nehrá 2x na efekt a gro stavia na postavách, práve vzťahy medzi nimi sú na viacero miestach až príliš skratkovité a vlastne ani veľmi nefungujú. Filmu tak chýba ťah na bránku, pretože som si k nikomu zo zúčastnených nevypestoval žiadny vzťah. Je to škoda, lebo herci sú výborní - všetci typovo absolútne presne obsadení. Napriek všeobecnej averzii voči nemu, ja dávam LaBeoufovi palec hore - neobsadil sa do úlohy silného machra, ale ustrašeného a ukvapeného holobriadka. Sedí mu to a hrá dobre. Hardy je borec. ()

dvopet

Třetí (pro mě překvapující) spolupráce režiséra Hillcoata s Nickem Cavem, takto nejen hudebníkem, ale zejména autorem scénáře. Ten sází na na přímočaré drsňáctví v rámci gangsterského žánru, které je v mnoha scénách záměrně ironizováno vtipnými dialogy. Podobně postavy jsou pojaty jako typy, herectvím skoro až k hranici karikatury (zejména agent Rakes - Guy Pearce). Cíleně tak nejvíce vyčnívá plastická postava Jacka (Shia LaBeouf). Zábavný film s promyšleným vizuálem, jenž mimo jiné dává vyniknout charismatu Toma Hardyho a Garyho Oldmana, a jehož neduhem je lehce přestřelená stopáž. (47th KVIFF) ()

karlik4801

Konečně něco, co stojí za to díky pořádnému ději a ne kvůli vizuálním efektům, od roku 1994. Čekal jsem teda více Gary Oldmana, to trošku zamrzelo. Pearce zahrál sakra dobrýho slizáka na přesdržku. A role Toma Hardyho jako vždy skvěle zvládnutá. Jednoduchý film o nesmrtelných bratrech, kteří se ničeho nezaleknou a nerespektují jediný zákon. Opravdu je to skvělé navíc s precizním scénářem. Film o prohibici, který šel do kin když u nás prohibice trvala. Viděno v kině. ()

hubajs

Upřímně hodnotim spíš to, že mě film bavil, než skutečnou kvalitu. Lawless má pěkné dobové zpracování, kostýmy, účesy, auta, moonshine v zavařovačkách a dobrý herce. Příběh už je trochu slabší a člověka moc nevtáhne. Líbila se mi taky hudba, která je většinou v podobě banja nebo kytary v jižanskym stylu. Tom Hardy tradičně nejdrsnější bytost pod sluncem!! 75% ()

Mrkvič

Všechno by se mohlo zdát skvělé. Nijak přikrášlené, drsné postavy, nějakáta akce, slušná muzika, ale pořád se objevuje pocit, že tomu něco schází. Silnější scéna, silnější moment, vypjatější scéna, které pomůže hudba atd. V současné záplavě filmů se bez toho už asi obejít bohužel nedá. Film u mě prošuměl a za měsíc si z něj málo co budu pamatovat. ()

Dado

Vynikajúco sfilmovaný príbeh bratov Bondurantovcov podporený skvelými hereckými výkonmi, z ktorých vyčnieva predovšetkým postava Toma Hardyho a záporný hrdina Guya Pearca. Film ani na chvíľu nenudí, no napriek tomu mu chýba to niečo, nejaký nezabudnuteľná scéna vyčnievajúca nad ostatné a dvíhajúca divákov zo sedadiel, nejaký prekvapujúci a nečakaný zvrat, ktorý by vás donútil aj niekoľko dní po projekcií spomenúť si naň a opäť sa nad ním zamyslieť. Nebyť tohto záporu a faktu, že postava Floyda Bannera, ktorého stvárnil Gary Oldman, by si zaslúžila omnoho viac priestoru ako dva krátke výstupy, išiel by som s hodnotením určite vyššie. (80%) ()

kinghome

Může obsahovat spoilery: Konečně mi Shia dokázal, že může hrát i normálního vyzrálého chlapa. Úžasný herecký výkony. překvapivě i Shii. Hrozně jsem se bál, že mi tam bude vadit ale nestalo se a nakonec to zahrál asi nejlíp. Hardy jako vždy úžasný. Ten film se s tim nesere a krve poteče celkem dost. A to se mi líbí. Neni tam moc omáčky navíc a film utíká strašně rychle. Dokonce ani ten happyend mi nevadil. Byl podaný legendou, které všichni věřili. A ten proslov o tom, že ho nakonec zabil obyčejnej zápal plic. To bylo skvělý zakončení. Sice Hardy přežil věci, který by nikdo jinej nepřežil ale vůbec mi to nevadilo. 90% ()

kumpi

Konečně zase moje milované téma. Tuhle dobu prostě zbožňuju. A to hlavně díky panu Mariu Puzovi! Ale zpět k filmu. Hvězdy posledních let Hardy, Shia, Mia Wasikowska a osvědčení matadoři Oldman a Pearce. Skvěle zvládnutá atmosféra prohibice (ne teda té naší), se svoji surovostí a brutalitou jako v Empire Boardwalk. Další pecka tohoto roku a já už jenom čekám, až ji bude následovat Ryan Gosling a Emma Stone v lednovém honu na mafiány. ()

viperDavid

Zbožňuju nevynného Shilu LaBeofa když pašuje chlast. Zbožňuju i drsňáka Hardyho, kterej běžně chodí s podřízlím krkem. A když je dáte do hromady, vznikne s toho ... Lawless :) ()

danco123

Predchvíľkou som dopozeral tento film a môžem povedať že film stojí vskutku za pozretie. Tom Hardy nebol zrovna môj obľúbenec kedže hral zápornú postavu v mojom obľúbenom filme "Temný rytier povstal" ,ale tu si to všetko vyžehlil. Je pravda že to nieje úplná špička spomedzi filmov ,ale lepší priemer to je. Chvíľkami som vo filme vedel predvídať čo sa bude diať a to mi na tomto filme najviac nesedí. O no dosť robí dramaturg a celkovo scenár ,ale myslím že priemerného diváka film pobaví a za tie 2 hodiny Vášho času nesklame. Herecké obsadenie dobré ,ale chvíľkami mi tá LaBeoufová zbabelosť liezla krkom. Kam prišiel to väčšinou pohnojil ,ale to už je scenár filmu a ja som len divák. Mňa film ani nesklamal ale ani ničím neohúril. Možno najväčším + filmu by som označil herecké obsadenie Toma Hardyho. Filmu preto dávam 70%. ()

LiborGondek

Velmi dobrý film, dobře zvládnutý, největším plusem je, že scénář vychází ze skutečných událostí. Dobré obsazení, i když je pravda, že Shia se sem moc nehodí. Obdobný motiv, jako u filmu Mistři Hazzardu s jedním rozdílem: Tohle není komedie. 75% ()

Johnny.ARN

Dobrá žánrovka. Ústredná trojica drží spolu za každých okolností, pekne im to spolu ladí. Hardyho začínam mať stále radšej a radšej. Tvdrďas navonok, emocionálne presiaknutý zvnútra. Psychológia postáv skvelá. LaBeouf dobrý, uveriteľný a fakt skvelo zahral. Ryšavka Chastain sa pri nich tak povediac zviezla. Skvelý záporák Pearce, ktorý svoju úlohu ( a hlavne záver ) zvládol fakt dobre. Trošku tomu možno chýbala väčšia dávka akcie, lebo v určitom momente ma to začalo nudiť. Z obsadenia a z hercov sa toho možno dalo vyťažiť viac, ale Hillcoat to poňal svojsky a vznikol z toho fakt vysoko pozerateľný film. Tri alebo štyri, stopu to vo mne asi nezanechá, Hardy mal aj lepšie postavy. 3 z 5 ()

ivan_drago

Exkluzivní gangsterská story, kde všechno sedí a nic nepokulhává... Co ale film povyšuje do této pětihvězdičkové formy jsou vedlejší postavy, a to konkrétně Gary Oldman, ten Cvrček a hlavně obrovsky slizký, nechutný, umaštěný, metrosexuální, brutální a násilnický Guy Pearce... Toho je radost na plátně sledovat a každý jeho výstup je malým vyvrcholením celého filmu... Reálie a atmosféra naprosto okouzlující, až mi z televize kapal chlast... Hudební doprovod velmi napomáhá atmosféře a prostě a jednoduše nám to Kopcokabát pěkně zrežíroval podle scénáře pana Jeskyňáka... ()

Sfinkter

Šťavnatá gangsterka, u které je hanba hledat chyby, protože ztvárněné charaktery vás naprosto strhnou. Doba, kdy ještě chlapi byli chlapy. Radost pohledět. ()

KRYSIOPICE

Škoda mohl to být dost dobrý film. Jen kdyby tam nehrál ten paznecht Shia. A kdyby hrdinové čas od času neutrpěli zranění neslučitelná se životem, které jako zazrakem rozchodí bez vážnějších následků. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)