svobik

Schematické. Prakticky ve všech momentech jsem měl pocit, že už jsem něco podobného viděl jinde. Snad až na výjimečně stylový příchod Oldmana, který ale jako by vypadl z jiného filmu. Finále bych si představoval taky vybroušenější. Hillcoat je slušný realizátor, ale v tomhle žánru jsem zvyklý na něco víc (a přitom nemusím chodit až k De Palmovi). Škoda, trailery ukazovaly mnohem větší potenciál. 6-7/10 ()

L_A_D_A_S

Spousta lidí tenhle film srovnává s "Public Enemies" a tvrdí že tenhle film je tím čím zmíněný film chtěl být. Já teda doufám že nechtěl protože Public Enemies mi přišli lepší v každém ohledu. U Lawless víte dopředu co se stane téměř u každého kroku, film postrádá jakékoliv překvapení. Natočen skvěle, hudby jsem si skoro ani nevšiml takže ani nerušila, herecké výkony jsou taky fajn.. Ale to je vše.. pro mě průměrná gangsterka. ()

cpt.Lynch

Pro mě celkem značné zklamání. Film selhává hned v několika rovinách 1) Dramaturgie: měl tento film vůbec dramaturga? 2) Příběh: obdobně jako u dramaturgie veškerý žádný. Vývoj a zápletka? Ne nikoliv! Vše je unylé a monotónní jek první přednáška na hodině autoškoly. 3) Postavy: daly by se stručné popsat jako 5 odstínů šedé. Vývoj u nich nečekejte. A že by jste si snad nějakou oblíbily tak na to můžete rovnou zapomenout. ()

ghatos

Pěkně těch 115 min uteklo. Hardy a Pearce to drželi na úrovni celou dobu. Shia LaBeouf byl tragický (jako vždy). 70%. ()

MencaCZ

Pro mě film roku ! Zase se tu potvrdilo to, že film na který se dlouhou dobu těším (Batman) tak nakonec "zklame" tj. nenaplní na sto procent mé očekávání a naopak film o kterém jsem předem prakticky nic nevěděl nadchne. Nevzpomenu si na western z poslední doby, který by se mi líbil víc, snad jen několik let starý film takhle země není pro starý by mohl konkurovat. ()

Taio

Už ste niekedy držali sračku v zadku a museli dopozerať a zabudli ste, že existuje pauza? Ja tiež nie! A čo napríklad tancovať počas filmu... furt nič? Tak ale 20 míľ s rozrezaným krkom ste už museli dať! Nesmrteľný Tomáš Ťažký šo Šalebafom, ktorý je mäkší než zárodok ale tak necha si postrielať čo mu je najvzacnejšie, teda malo by. A ono to prežilochňó! ()

MI-380

Tři bratři a jejich krvavá prohibiční gangsterská minisága z meziválečného období. Obehrané téma plné frázovitých dialogů, zázračných uzdravení a nelogického chování, to vše zpracováno těžkopádnou režií. Hillcoat se nevyznamenal ani zdokumentováním slavné australské lupičské legendy, ani zfilmováním jednoho z nejlepších SF románů posledních let. Vždy měl k dispozici charismatické herecké hvězdy, které zachraňovaly co se dalo, u Lawless jsou drazí herci zbyteční, není komu fandit, není co hrát, jen Pearceův hnusák je nezapomenutelný: 50%. (82% je průměr 4208 hodnotících přede mnou). ()

drackula

Tak tento film som si neskutočne užil. Dobu, keď bol alkohol mimo zákon, problémy sa riešili za zvuku Thompsonov a autá boli elegatné a krásne, mám veľmi rád. Spočiatku som bol trochu sklamaný, keďže sa príbeh odohráva mimo Chicaga, avšak kde inde ako na dedine môže byť legenda o "nesmrteľných" bratoch taká úderná a uveriteľná ? Chvíľkové sklamanie nahradilo celoplošné nadšenie a preto hodnotiť Lawless inak ako za plný počet sa z môjho pohľadu nedá. 100% ()

Zagi20

Dejte dohromady skvělé obsazení, silný příběh podle skutečné události, který s dokonalostí zasadíte do nádherné dobové atmosféry 30 let v USA, chvilku povařte a přidejte debilní vyprávění společně s hloupou prací s časem, pár prkenných charakterů (Tom Hardy prakticky neměl co hrát) a hnusně slizkého Guye. Na závěr zakápněte hodně surovým zobrazením akce plné krve a vyleze vám z toho Lawless. Já osobně jsem si moc nepochutnal. ()

Myrreczech

Hodně, hodně dobré, jen škoda, že se příběh točí více kolem LaBeoufa když je to především Hardyho story (a taky Hardyho film, protože jednoznačně exceluje). Ale tak aspoň můžeme poznat koho vnuk napsal předlohu že? Obsazení celkově je naprosto famózní a doba prohibice v USA je opravdu výborné téma. Jen to finále bylo dost přiblblé, ale bohužel je podle skutečné události tak se s ním nedá nic dělat. ()

R1CH1E

Skvěle řemeslně zpracované, výprava skvělá, kamera taky.. Ale něco tomu chybí.. Takové to kouzlo, co vás vtáhne do té doby a atmosféry.. Možná, že kdyby tam nebylo pár nadbytečných postav (Gary Oldman), nebo kdyby bylo finále trochu realističtější a lepšejší, byla by to plná palba za 5 hvězd, ale takhle jen 4 hvězdy za krásně provedené řemeslo. ()

Scar

Pre mňa jedno veľké sklamanie, možno aj sklamanie roka. Asi som čakal novovekejších Hetfíldovcov a Mekkojovcov. A pritom zároveň nemám veľmi ani čo vytknúť. Že by chyba vo mne? Hviezdy hviezdili, atmosféru to má, chcelo by to však viac násilia a svižnejšie tempo. ()

Roseinka

Bylo mi řečeno, že to bude drsný film, ale asi jsem nečekala, že v jednu chvíli tolik. Bylo to hodně dobře zahrané a o to víc emocí, když to bylo na základě skutečné události. Navíc samí skvělí herci, takže tomu není co vytknout. Bavilo mě to a vím, že si to ještě moc ráda někdy pustím. ()

Kosmik 1

Famózní Guy Pearce si svou roli zástupce dokonale užívá, což je vidět z každého záběru. Tahle role na něj vyloženě čekala. Tom Hardy nezklamal. Ale ten LaBeouf, nevim, nějak mi do toho gangsterského světa vůbec nezapadal a strašně mi kazil celkový dojem pokaždé, když se objevil na scéně. Tyhle filmy jsou pro ostřílený chlapy a ne pro děti, sorry. Nebýt tohoto jediného negativního dojmu, neváhám dát plný počet. 85% ()

vyfuk

Myslím, že se zde někdo zmínil, že by Hillcoat mohl být jako nový Scorsese. S tím zásadně nesouhlasím, ať měl tento film svá plus i mínus, v žádném případě se to ani nepodobalo Scorsesemu. Jeho filmy mě dokáží většinou vtáhnout a i když se pro mne jednalo o něco nudného (jako Zuřící býk) tak jsem s napětím čekal každou minutu. Studia nám přinesli pravdivý příběh o prohibici a gangsterech ze starých časů. Pro mne by to byl rajský film, ale forma tohoto příběhu mě nakonec nějak nezasáhla a ani v podstatě tolik nezaujala. I když jsme dostali kvalitní herce a herečky, scénář byl v podstatě zasazen jen na to, jak Shia je takový přizdis***, který místo toho aby vystřelil a vše ukončil, nechá skoro zabít svého bratra, kterého neskolí brokovnice, ale zápal plic ano. Vím, že je to pravdivý příběh a o to je to tajemnější, zajímavější a důvěryhodnější, ale zároveň i trochu divné. Kdybych porovnal rok 2012, tak Gangster Squad mi nabídl film, u kterého se nenudím, ale Země bez zákona je zajímavý snímek, který má svůj osobní půvab, že na rozdíl od GS z něj srčí temnota a drama styl toho profesionálního rázu. ()

Jaro.Krafcik

Fajn vidlácka dráma, malo to všetko čo by mal dobrý film mať, či už dobré obsadenie, kvalitný záporák a skvele prestrelky. Oplatí sa pozrieť. A vyššie hodnotenie si zaslúži. 4* ()

Autogram

Film sa s násilím vôbec nesere, teda nesere sa s jeho skrývaním, a tak sú rozrezané, rozstrieľané a inak zohavené telá na bežnom poriadku. Asi to patrí ku gangsterke rovnako ako nereálne prestrelky alebo to, že najlepšie je, keď zákon je porazený, dokonca definitívne a zo všetkých strán. No aj tak to nebolo až tak zábavné. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)