Pred dávnymi časmi, keď sa štáty nerozdeľovali a v hlavách nám rozkvital socializmus, keď sa silvestrovská zábava scenáristicky a dramaturgicky pilovala zopár mesiacov a keď existoval skvelý režisér a herci stvorení na zábavu, vznikol tento nezabudnuteľný zážitok. To, že pretrváva dodnes svedčí o jeho výnimočnosti.(2.1.2010)

V soupisu ucinkujicich jsou zrejme vsichni vcetne divaku. Karolinu jsm tam teda ucinkovat nevidel. Bezne tv scenky jak na pionyraku. Samozrejme nesmel chybet Cejka se svoji slepici...ach jo. Do toho nejake tanecky, Gott, a cele to tahne Mensik. Nejvic me asi pobavili zpivajici Franta Stastny a Lubos Pechacek. Z nostalgie davam prumer, ale ze bych kvuli tomu nespal, to nemuzu rict.(8.4.2014)

I po 35 letech jsou Silvestry s Vladimírem Menšíkem velikou vysokou školou humoru a především obecně zábavy. Žádné estrády, ani Novácké Silvestry tomu nešahají ani po kotníky. Kultivovaná záložitost, která dá vzpomenout, že i po tak dlouhé době se u nás nic lepšího v tomto segmentu prostě nenarodilo.(1.6.2012)

Je zajímavým paradoxem, že letošní vrchol silvestrovského televizního programu začínal až hodinu po půlnoci. I přes pozdní hodinu bylo na co koukat a i když se mi některá dobová čísla prostě nikdy nezalíbí, mám proč být spokojen, i díky Vladimíru Menšíkovi, u kterého musím zopakovat svá slova z komentáře k sestřihu jeho nejlepších scének. Nebylo by mimochodem špatné, kdyby se ušetřily peníze za estrády, které nepobaví a nemají šanci zkultovnět, a do hlavního vysílacího času se opět nasadila nějaká repríza, ČT by neprohloupila. Jinak jsem příjemně překvapen a zároveň i potěšen, že byl tento pořad zařazen do databáze.(25.5.2010)

Zbožňuji ty klasické silvestrovské pořady Československé televize. Pořady, které se natáčely s grácií, chutí, cílem pobavit, citem a dokázaly pokaždé věrné publikum dokonale rozesmát. A platí to dodnes. Silvestry z Kavčích hor, kdy v publiku seděla jedna herecká, divadelní, či pěvecká osobnost vedle sebe a smíchy se za břicho popadala, patří k tomu úplně nejlepšímu ze zábavné tvorby a jedná se o dílo, na které můžeme (co můžeme, musíme) být patřičně hrdí. Dnešní uječené a přeafektované mejdany nevím odkud a Silvestrovské pořady TV Nova si můžou nechat jen zdát o kvalitě tohoto humorného díla. Pánové Menšík (ten především), Kopecký, Hrzán, Matuška či Horníček a další - dokážou i dnes pobavit televizí, internetem a nevím čím ještě - rozmazleného diváka.(4.4.2016)