Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První legendární silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem. (oficiální text distributora)

Recenze (57)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Zbožňuji ty klasické silvestrovské pořady Československé televize. Pořady, které se natáčely s grácií, chutí, cílem pobavit, citem a dokázaly pokaždé věrné publikum dokonale rozesmát. A platí to dodnes. Silvestry z Kavčích hor, kdy v publiku seděla jedna herecká, divadelní, či pěvecká osobnost vedle sebe a smíchy se za břicho popadala, patří k tomu úplně nejlepšímu, ze zábavné tvorby a jedná se o dílo, na které můžeme (co můžeme, musíme!) být patřičně hrdí. Dnešní uječené a přeafektované mejdany nevím odkud a Silvestrovské pořady TV Nova, si můžou nechat jen zdát o kvalitě tohoto humorného díla. Pánové Menšík (ten především), Kopecký, Hrzán, Matuška či Horníček a další - dokážou i dnes pobavit televizí, internetem a nevím čím ještě - rozmazleného diváka. Tak zase za rok. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Zábava na kulturní úrovni. Kam se hrabou dnešní prima novácké blavajzy, to se nedá srovnat. Dnes jsem viděla poprvé božského Káju tančit a ještě se sám hlásil, že pude! Neuvěřitelné ... Celá tahle šou na mě působí velmi hojivě a příjemně. Obecenstvo tvoří náš národní, zlatý, herecký a pěvecký poklad a baví sami sebe. Nádhera. ()

Reklama

sportovec 

všechny recenze uživatele

Soustředění sil znamená ve většině případů přivolání kvality. Ta silvestrovská, spojená s Vladimírem Menšíkem a plejádou jmen, o jejichž kvalitě si dnes můžeme nechat jen zdát, postupem času dále získává na své hodnotě. Je až neuvěřitelné, jak za podmínek cenzurního dozoru, neustálého otravování a trapného doptávání vznikala čísla, na která dnes prostě nemáme. Více se objasní, pohlédneme-li na jména tvůrců i účinkujících. Zlatá šedesátá léta filmové vlny a obecného československého kulturně civilizačního vzmachu v mnoha ohledech přetrvala nástup normalizace. Oblast televizní zábavy vedle pohádkové tvorby a animovaného filmu byla další oázou, kam cenzura dosahovala jen s velkými obtížemi. A právě to je po letech stále více znát. Ku prospěchu věci i televizního diváka. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Řada naprosto skvělých scének, které jsou bez jakékoliv nadsázky legendární a právem patří do onoho zlatého fondu televizní zábavy. Jenže by tam ideálně měly být právě jen ty scénky a ne některá další čísla, zejména ta taneční, která mě prostě bavit nezačnou asi vůbec nikdy. Srovnání s dnešními silvestrovskými programy bolí. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Marná sláva, Vladimíra Menšíka, Jána Roháče a Karla Vlacha prostě nenahradíš. Zápory se ovšem najdou. Úlet zvaný Balet Československé televize a občasné soudruhování se dají odpustit, ale nedá se odpustit příliš mnoho záběrů na Jiřinu Švorcovou, Menšíkův závěrečný projev o tom, jak jsme minulý rok (myšlen rok 1977) udělali hodně práce a v tom dalším uděláme práce ještě víc, byl děsivý a závěrečná píseň (především v okamžiku, kdy se představily hrdinky ze Ženy za pultem) byla jednoduše otřesná. Nic to však nemění na tom, že to byl balzám pro duši. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama