Přemůže láska alkoholismus? Mladá dívka Martina (V. Cibulková) chodí s Jardou (K. Roden), který si rád posedí s kamarády v hospodě. Na začátku vztahu to Martina nepociťuje jako problém, ale když otěhotní a zjistí, že Jarda neplní své sliby a je nespolehlivý, dívka se velmi rozmýšlí, jestli má vstoupit do manželství za každou cenu. Obavy, že alkohol může být pro Jardu důležitější než rodina, jsou namístě… (Česká televize)

sator

Fakt by mě nenapadlo že inscenace z r.1982 bude stále dobrá.A 70 kilový(!) žabec Cibulků by fakt dobrej ... Pro současné skvělé herce- Rodena i Cibulkovou- to byla premiéra před kamerou. ()

charge

Bylo vidět, že Roden s Cibulkovou hráli před kamerou poprvé, horší ovšem je, že před televizní, před filmovou by se aspoň daly upravit dialogy v postsynchronu, ale takhle byly k uzoufání přehrávané, umělé, nereálné. Jarda zde navíc působil jako hlupec, snadno ovlivnitelný partou ztroskotanců z hospody, Martina zas jako husa, která nedopřeje svému protějšku ani pár piv po práci. Ostatní hráli celkem fajn, obzvlášť zmiňovaný Jan Teplý v roli otce Martiny coby těžkého alkoholika, ale hlavní dva protagonisté nikoliv. O alkoholismu jsou určitě lepší filmy: Ikarův pád, Tažní ptáci, Zjasnělá noc, Naděje s Hrušínským... ()

Mylouch

Zubem času nakousnuté, přesto celkem zdařilé zpracování komplexu vztahů, doprovázejících alkoholismus v rodinných vztazích ()

otík

Alkohol - metla lidstva. Obzvlášť toho českého národa. Nic zásadního, takové malé komorní drama s mladičkým Rodenem a Cibulkovou. ()

RonaMidu

alkoholismus,v(d)ěčné téma,vhodné ke zfilmování.... viděla jsem lepší kusy o tomhle problému,to ne,že ne,akorát myslím,že vzhledem ke statistice alkoholismu v ČR to není film od věci......Jan Teplý - přesvědčivý výkon ()

LadyPupu

Cibulková s naivitou svých 18-ti let přehlíží, že její milý je vlastně notorik. No, přehlíží, to vlastně ne, to by musela být slepá jak patrona, zvlášť když se tam Roden motá a opilecky mele perly ve smyslu: Já nechápu, že ty nechápeš, že já nepiju, jen trénuju... Alkohol je prostě metla lidstva, pít se musí umět a je fakt, že vznikly lepší filmy na toto téma. Tady mě zaujalo obsazení, když pominu Rodena s Cibulkovou, kteří patří mezi mé oblíbence, tak se mi tu líbila i Galatíková s Haničincem. Teplýho tady vyzdvihlo už x hodnotitelů, takže já pochválím Augustu a samozřejmě Přeučila s přehazovačkou a Vítka v mini roli (toho spíš kvůli té mařeně, co má na hlavě). ()

netahlo odpad!

Ta ochotnicina, co tady predvadi Roden, to se fakt nedalo. Chapu, ze to byl debut, ale tak spatnej vykon se hned tak nevidi. ()

klukluka

Jestlipak si Vilma někdy vzpomněla na svou první televizní roli, která shodou okolností předznamenala celý její život… ()

Kovaja

Roden si díky pravidelným alkoholovým dýchánkům po práci se svými kamarády vypěstoval zavislost na alkoholu a ta mu ničí vztah s V.Cibulkovou.Pěknej kousek se supr herci. ()

bo.rec

ZAJÍMAVOST: V hospodě dělá u vedlejšího stolu křoví: Jitka Asterová, Ivana Chýlková, Eva Holubová. Ani jedna není uvedena ani v titulcích filmu. ()

ondrula

Tato legendární inscenace je pro mě to nejvtipnější, nejneuvěřitelnější a nejzběsilejší ztvárnění mezilidských vztahů, co jsem v poslední době viděl. Věru nevím, co vyzdvihnout nejdřív. Snad příběh Jardy, kterej je pokládanej za alkoholika a je vláčen po psychiatrech poté, co má za sebou teprve pár návštěv hospody. Z jiného světa je i Cibulková, která se rozbrečí pokaždé, když si Jarda dá pivo a nakonec před ním proto zatají i jejich děcko. Nezklamal ani mistr normalizačních telenovel Haničinec, kterej zas jen někde bezradně postával v trenkách a jednou se směšně pustil pěstičkama do Jardy (takhle se podle mě perou buzíci) s komentářem: "Tumáš, tumáš, tumáš". Největší radost mi udělal ve své mikroroli Jan Přeučil, protože jeho přehazovačka je vyloženě mistrovský dílo a jeho patetický výkon v roli adiktologa byl skutečně neuvěřitelnej. Jediný, kdo skutečně hrál excelentně, byl Jan Teplý, který sehrál ožralýho tak výtečně, že nejspíš musel být sám alkáč. Jinak neskutečný byli taky Jardovo hospodský kumpáni v čele s homokládou Vítkem, kterej zcela vážně poté, co jim Jarda představí svoji snoubenku, jí oznámí něco jako: "Až budete někdy sama, ozvěte se, já bych se zastavil." ()

Heroine

Československo, 1982, a jaký optimismus! Jako podívaná to stojí za odpad, ale fandím abstinentům, takže z morální podpory pár hvězdiček přidám. Nejhorší na celé inscenaci, je Vilma Cibulková. Takhle odpornou mladou slečnu snad můžeme vidět jenom u nás v Čechách, a ještě tak špatně hraje! To je fakt hrůza. Ostatní herci jsou celkem průměrní, celé je to nudné, a poněkud nevěrohodné. ()

Fridecka

Televizní inscenace staršího data, ale s tématem, který osloví i dnes. Stokrát vyslovená klišé, že už konečně přestane, naprosto nekritičtí rodiče, hlavně matka, která by již měla vědět jak to chodí, když žila s alkoholikem. Možná je hra trošku až moc ukázková, lehce přitažená za vlasy. Ale proč ne. Asi je to také dost rozvleklé, pomalé. Ale autoři si dali opravdu hodně záležet, aby se ve snímku objevily téměř všechny hlavní rysy závislosti na alkoholu...po prvním napití dokonalá ztráta kontroly, schovávání flašek za prádlem, pití s kamarády v hospodě, pivo není alkohol, dám si opravdu poslední, už jsem přestal a není to těžké a vůbec nemám chuť! atd. No, tento mladý muž má ještě dlouhou cestu než si uvědomí co se děje, pokud si to uvědomí.Ale ten craving, když vidí pít stěhováka u nich doma! Avšak chlapík narazil na nesprávnou partii, která již má značnš přecitlivělé anténky na problémové pití po zkušenostech s otcem, tak opravdu reaguje na jedno pivo jakoby si šlehl heroin. Otec Martiny jako zasloužilý piják je ve své roli naprosto kouzelný. Nemám námitek proti tomuto filmu, ale bohužel již nemá přílišnou výpovědní hodnotu pro současnou generaci, která vyžaduje svižnější děj. Já si naopak ráda zavzpomínám na staré socialistické snímky s takovou tou škrobenou a zpomalenou atmosférou. ()

FOCKE_WULF

Mladý Roden a mladá Cibulková jsou docela srandovní. Celkově se mi to líbilo, včetně těch kamarádíčků z Mokrý čtvrti, Pavla Vítka a spol. Otec-notorik v podání herce Jana Teplého byl velmi uvěřitelný. ()

Schlierkamp

Neobyčejně poutavá televizní hra o životu s alkoholem i bez něho. Filmoví debutanti K. Roden a V. Cibulková tvoří pár, kterým právě alkohol přináší opakovaně nepřekonatelné překážky v jejich citovém soužití. Cibulková, trpící traumatem z dětství ze svého otce notorika, přednáší svému snoubenci neakceptovatelné podmínky a vytváří tak na něj tíživý psychický tlak. Příběh je po dějové stránce poněkud vyhrocen, avšak film je působivý zejména v tom, jak zobrazuje postupnou proměnu člověka v alkoholika a změnu sociálních vazeb mezi ním a jeho okolím. Jednoduché televizní zpracování u mě nebyl žádný problém, neboť film tak lépe dokáže vystihnout atmosféru poklidného domova spořádané rodiny. Ze všech účinkujících herců musím vyzvednout aspoň J. Přeučila, jehož doktor v léčebně u Apolináře byl velmi uvěřitelný a zejména J. Teplého, hrajícího pouze ve dvou krátkých scénách, avšak jeho výkon byl skutečně naprosto strhující. ()

Monggol

"A Cenu Akademie za nejlepší výkon herce ve vedlejší roli získává  ...   Jan Teplý st." Ten ich strčil všetkých do kapsy. To bol asi najlepšie zahraný notorik, čo som kedy videl. Ako to tu už niekto napísal, z neho bol cítiť ten chľast, zápach a kyslý pot až cez obrazovku. Naproti tomu tvorcovia v tejto inscenácii asi nechtiac poukázali na to, že hlavný problém tu nebol alkohol, ale to, že ona bola naivka a on (mentálne) nesamostatný blbeček, za ktorého rodičia všetko rozhodovali. A tak to aj dopadlo. ()