ČT24 rozjíždí první komplexně interaktivní pořad Hyde park. Každý den budete mít možnost říct živě do vysílání, co si myslíte o dění v Česku i v zahraničí. Hlavní aktér dne usedne ve studiu nejen proti moderátorovi, ale bude vystaven názorové palbě vás diváků – stanou se tak z vás spolutvůrci pořadu. K tomu chceme využít nejen živé telefonáty a zasílání SMS zpráv, ale moderní komunikaci přes sociální sítě, jako jsou Facebook a Twitter. A posílat můžete i videodotazy – přes portál YouTube. Další oponenty vyhledá náš tým – a zapojí se do vysílání z terénu – v přímých přenosech z měst i vesnic. Moderují Daniel Takáč a Pavlína Kvapilová, dva pátky v měsíci obstará Jaromír Bosák se sportovním speciálem. První opravdu interaktivní pořad v Česku: od 4. ledna každý všední den po osmé večer na ČT24. (Česká televize)

iampatrik

75% Nebýt pátečních dílů nebo dílů s ne-politiky, spadlo by hodnocení dolů (i když některé díly s politiky jsou zajímavé). Co se Hyde Parku nemůže upřít je snaha jít s dobou a co nejbližší konfrontace s divákem což dává pořadu ten správný šmrnc, kvalitu. ()

Mo.

Ale jo, tohle už se alespoň dá nazvat publicistikou. Palec nahoru za real-time komunikaci s divákem a zapojení sociálních sítí. V čemž je paradoxně ta hlavní potíž - tak nebo tak musejí být otázky pouštěné do éteru společensky korektní a především jasně kádrovatelné; to jest jde tu o to navodit dojem, že existuje jen omezené množství řešení (a tím pádem i omezené množství otázek). Takže ano, zase je to "jen další systémový bullshit", kde to skutečně důležité a zásadní nemá šanci zaznít a celý ten pořad drobet smrdí - ale je to alespoň celkem na úrovni. Dalším problémem je tu především krutě kolísavá kvalita moderátorů, kteří se sice křečovitě snaží zůstat neutrální a pasivní, ale vždycky to nakonec něčím zazdí, ukážou, co si (o svém hostu) myslí a pracně budovaná profesionální image je rázem v kelu. Ani nevím, který z nich mě štve víc; je to tak na střídačku. Celkově asi to nejlepší z mainstreamové publicistiky - brát s rezervou. ()

Drirr

Rozhodně jeden z nejlepších publicistických pořadů, který je v současnosti na českých televizích k vidění. Samozřejmě je to závislé na kvalitě hostů i tazatelů, ale většinou se to celkem daří filtrovat. Takže takto určitě ano. ()

dehlie

veľmi dobrá relácia najmä s vynikajúcou moderátorkou pavlínou kvapilovou. naposledy ma veľmi zaujal hosť tomio okamura. ()

Finarfin

Dobrý pořad se zajímavou koncepcí. Má to ale jednu podstatnou vadu, když už je umožněno ptát se na různé věci samotným občanům, měla by s tím ruku v ruce jít i moderátorská práce. Přijde mi, že se moderátoři (zejména Pavlína Kvapilová) celou hodinu bojí, aby nepřišel nějaký příliš silný dotaz, aby náhodou nemuseli být na ty chudáky hosty příliš tvrdí, místo toho, aby řekli: "No, tak tenhle věc zajímá nejvíc lidí, tak nám to pěkně řekněte, jak to bylo..." ()

Everyone

Druhá verze stejnojmenného pořadu. Doufám, že vydrží. Pořadů, které dovolují permanentně tupě na obrazovku jen nezírat, je pramálo. ()

Rami

Zajímavý pořad s občas zajímavými hosty a jejich tématy. Problém nastává u moderátorů a tázajících se občanů. U moderátorů mně přijde, že je vůbec nezajímá, co host říká a jen mají potřebu na něj rychle vyvalit otázky, zeptat se ho na nějakou podpásovku, popřípadě podsouvat mu něco, co neřekl. Vše je to, alespoň dle mého názoru, silně ovlivněno názorem moderátora, který vás buďto přitlačí ke zdi a v podstatě z vás udělá směšného šarlatána, a nebo vám dá prostor vše patřičně vysvětlit. Otázky diváků jsou také mnohdy mimo mísu. Inu jsou anonymní (jak je v moderní komunikaci zvykem), takže za hloupou otázku nesklidí řádného posměchu, nebo je pokládají sebecentričtí všeználci, kteří jen potřebují vykřičet svůj názor do světa. Mohl by to být lepší pořad, kdyby měl větší prostor, kvalitnější a hlavně nestranné a nebulvarizující moderátory a hlavně přiměřené tempo. ()

alambert odpad!

Pokud tam je Daniel Takáč, tak je to opravdu velmi dobré; jinak jsem tam viděl ještě dva moderátory a ani s jedním z nich to není ono, někdy je to až sračka. Připadalo mi, že si tak nevěří, že si stihli nastudovat téma; že se neptají tak tvrdě, někdy až stupidně; že nemají takový respekt... ()

Luk Skywalker

Dobrý pořad, jen je bohužel těch otázek podnětů, tak moc, že se vybírá a podle mě někdy nedojde na ty otázky na které by mělo dojít a jen tam bez odpovědi letí na horní liště obrazovky. Holt sociální sítě, sms a web ČT to je smršť otázek. ()

Stíba

Zajímavý výběr osobností a po většinu času obstojné otázky prokládané různými vstupy. Moderátorka si občas možná trochu sedí na vedení ale jinak svojí roli sehrává také vcelku dobře. Nejzajímavějším hostem pro mě byl Petr Hájek. ()

Redix

Tohle by byl dobrej pořad ale blbý je že je to divácký pořad a otázek je prostě žalostně málo. Přitom na FB, Twitru a jinejch stránkách je otázek velmi hodně. Moderátoři to ale ignorují a vybírají podle nich nejlepší kusy který jsou ve většině případů naprosto debilní dotazy a akorát zdržují celý pořad. ()

Kingjiri

Vcelku unikátní publicistický pořad ČT, hlavně díky své interaktivitě a tedy tomu, že jsou hostovi prostřednictvím moderátora kladeny otázky, které zajímají diváky. Vcelku rád si ho večer zapnu, to ale samozřejmě záleží také na hostovi, resp. tématu. Co bych vytkl je občas až příliš krátká stopáž (hlavně když je nějaký extra vzácný, nebo kontroverzní host) a není tak možné zvládnout většinu zajímavých diváckých dotazů. Nechápu, proč se ČT 24 "nevzdá" alespoň těch 10 minutových zpráv po osmé hodině, když půl hodiny předtím skončily Události a rázem by mohl mít Hydepark 60-ti minutovou stopáž. Sem tam mi také vadí styl moderování pana Takáče, který velmi často a rád skáče hostům zbytečně do řeči, občas je ale samozřejmě hosta potřeba usměrnit. Co se týče hodnocení hosta diváky prostřednictvím webu, přijde mi trochu zbytečné. Jinak jde ale o solidní publicistiku a já dávám čtyři silnější hvězdy. ()

frbulka

Dneska byl hostem kardinál Vlk - obdivovala jsem jeho statečnost a schopnost vyjadřování se, když mu byly kladeny kolikrát velmi nevhodné a útočící dotazy. Samozřejmě, úroveň jednotlivých dílů se liší, záleží také na konkrétním vkusu každého diváka a okruhu témat, které ho zajímají. Pro mě je podsatné však to, že otázky jsou kladeny z lidu, takže jsou normálnímu, i průměrně vzdělanému člověku srozumitelné, moderátor je umě koriguje, funguje jako potřebná spojka mezi tazatelem a hostem - a hlavně, nejsou zde žádné konfrontace pod úroveň - pro příklad nemusím jít daleko - např. Máte slovo... ()

Harry_

Jeden z nejkvalitnějších publicistických pořadů ČT. Většinou velice zajímaví hosté, co umí o tématu dobře hovořit. Výjimkou bývají politici. ()

papaguy

Jeden z mála kvalitních publicistických pořadů. Nemám dojem, že by ta interaktivita nějak pořad posouvala jinam. Úroveň je dána spíš redaktorem, hostem a tématy. ()

tančísvlky

Skvelá záležitosť ,diváci sú konečne súčasťou programu na verejnoprávnej televizií...Nádhera ,len treba dobrých hostí a vyhrá divák ... ()

m4xp4yn3

Skvělý formát, jen škoda, že telefonující diváci neumí formulovat své dotazy, případně pořad brzdí věčným "Haló, už do toho můžu mluvit?" "Ano, slyšíme vás, můžete klást otázku." "Haló? Tak já bych v první řadě chtěl pozdravit pana Takáče, děláte to dobře." ()

shakein

To co poslední dobou na ČT24 dělají se mi velice zamlouvá, včetně tohoto pořadu. Pravda, rezervy tu stále jsou, ale snaha a směr jsou dobré. Takže za 5 * PS: Zpravodajství ČT24 má v Česku konkurenci snad jen v Z1, ale to nomohu posoudit, neboť ji nesleduji. O ostatních stanicích, tedy Primě a Nově nemůžeme jako o konkurenci mluvit, protože to co každoděnně předvádí nemá se zpravodajstvím nic společného, alespoň formátově ne. ()

Wyrdas

Dobrý nápad, ale má to své ALE. Většinou jsou vybírány jen otázky co se hodí do krámu a v mnoha případech (zejména z politiky) mi přijde, že Hyde park je to poslední, co bych mohl brát za seriózně. Viditelně jednostranné nadržování při různých debatách mi přijde trapné. Moderátoři by měli být nezaujatí a ne nabádat diváka k tomu, aby fandil jejich vyvolenci. Za mě dvě hvězdy, protože se na to dá koukat a při méně kontroverzních tématech se i moderátoři drží na uzdě. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká. ()