Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

eFOXsize

Kdy zapomenete na to, že je to druhý díl, naprosto stejný, když zapomente na to, že je to jen film, může vám běham mráz po zádech. Je to trochu víc zdlouhavé, zejména ze začátku. Líbilo se mi to mnohem více než první díl. Snad to dělá ten pes. ()

Dinsberg

Oproti první PA nedošlo prakticky k žádné změně. Jenže i dobrá kopie je přece jen kopií. Očekávál jsem rozvedení původního příběhu o nové události a ne jen sérii lekaček (dlužno dodat, že jedna byla fakt dobrá), které jsou bez atmosféry k ničemu. A to vše když dospěje ke svému vrcholu, nabídne se otázka. Stálo to za to? ()

Pitryx

Tak tohle už mně vůbec nebavilo. Okopíroval se nápad z jedničky, přidala návaznost a bylo uvařeno. Ale špatně. Snímek autenticitu postrádá už úplně a lekačky působí spíše směšně. Ale abych nebyl jako úplný škarohlíd, dávám něco málo plus za pár zajímavých scén i když byly podobné dílu prvnímu. 170920118416/0 ()

AlexUnited

Pes miesto toho aby strážil postieľku kamsi odbieha, decko každú chvíľu reve, občas sa zabuchnú dvere, potom sa zas otvoria a sem-tam padne panvica. Ku koncu ide týpek kamsi do sklepa, nič neni vidieť, iba je zrejmé že sa furt o čosi potkýna. A ešte som zabudol - z bazéna každú noc sám od seba vylieza vysávač. Aspoň že kľúčové postavy sú tentoraz o čosi znesiteľnejšie než bola ústredná dvojica v jednotke. ()

Tominni

Jeden byt, několik ´průmyslových kamer a můžeme se pustit do paranormálních jevů. Rád se bojím, ale tady to tak úplně nezafungovalo. Nápad sám o sobě i u dvojky funguje, ale chybí větší stupňování napětí. Dívat se neustále na pravidelný střih kamer (bazén, schody, obývák, dětský pokoj....) bez žádné akce, to už někdy chce výdrž, především vysavač v bazénu už mě dost štval......ale jsou zde scény, které stojí za zhlédnutí (tažení po schodech neviditelným démonem). Samozřejmě, s Blair Witch už se to nedá srovnat ani náhodou, ale i tak to slabší *** stačí. ()

Arigato

Druhý díl začíná obdobně jako ten předchozí, akorát rozjezd mi přišel mnohem pomalejší (prakticky první půlku filmu se nic neděje). Ačkoliv mě film nezaujal tak jako jeho předchůdce, konec byl vcelku zajímavý. Za mě jenom dobře, že se děj rozvíjí. ()

Aywes

Den 324. Napětí houstne. Průmyslové kamery snímají okolí bazénu i bazén samotný. A náhle se to stane Ta chvíle, která každého vystraší. Přístroj na čištění vody se dostal mimo bazén a sám! Ach ano takto vypadá atmosféra PA2.Co bychom také čekali od už tak dosti chabé jedničky.Možná opět nápad hezký, ale zpracování je naprosto příšerné.Snímku se ale musí jedno nechat.V noci se na něj rozhodně nedívejte jelikož při sledování dějství se vám bude chtit spát a spát a spát a... Je to opět hrozné a amatérské.To už i film o mluvící koblize, která přednáší seminář o perspektivách hřebíku by byl lepší.Do tohodle zvěrstva nikdo přeci nemohl dát prachy ani za mák.Jeden světlý moment byl výbuch ledniček, který mne z polospánku probudil.Sice o trošilinku lepší než PA1, ale pokud chceme kvalitní snímek a stále se budou natáčet další a další díly dočkáme se pozoruhodné kvality až v Paranormal activity 7872 a to ještě nevíme.Kdyby film běžel pozpátku a hrála by tam píseň ze starých grotesek mělo by to větší úspěch. Tento komentář byl napsán podle skutečné události.. ()

Raptile

no schválně mi řekněte u kterého hororu ste se více báli když tenhle hodnotíte tak nízce??? právem je to nejstrašidelnější film roku =) ()

Cechyno4

Průser. Jediné slovo, které mě po slédnutí PA 2 napadlo. Tod Williams spáchal filmový(hororový) zločin. Je to silné nařčení, ale je to tak. První díl Paranormal activity byl, i přes některé kritiky, opravdovou hororovou peckou. Mé hodnocení jedničky bylo 100%. To jaké jméno a ohlas vybudoval Paranormal activity Oren Peli, Tod Williams druhým dílem totálně zazdil. V čem je ten hlavní problém ? Spousta ale opravdu spousta scén působí ve filmu vyloženě komicky. Například to jak vysavač vyskakuje z bazénu, nebo jak tahá démon dítě z kočárku. To pak samo prochází celý dům. Proč tahle pasáž ? K čemu ? Když se u hororu skoro celý sál směje nebo pomalu válí smíchy po zemi, je zřejmě něco špatně. Když se mě kamarád sedící vedle mě zeptal: Neměl to být náhodou horor ? Nevěděl jsem co mám říct. Dlouho jsem se na tento film těšil a dostal jsem tohle... Jediná scéna (opravdu povedená lekačka) se paradoxně odehraje ve dne. Jinak posledních 10 minut, následné prolínání a docela slušný konec mě nakonec přesvědčil, že tomuto filmu nedám odpad. Bylo k tomu ovšem opravdu blízko. Z toho co jsem letos viděl za horory v kinech je PA 2 jednoznačně nejslabší. Pro mě zklamání roku !!! ()

toomm

Pěkná souvislost s jedničkou, ale to je tak všechno...hvězda navíc za pejska, který se aspoň snažil. 40% ()

Saphiroth

Co to bolo? Po posobivej jednotke, v ktorej bolo napatie davkovane postupne a s VKUSOM, sa tu ABSOLUTNE NIC nedeje a pri konci bum, dve radoby strasidelne sceny a nakoniec ceresnicka na torte v podobe prepojenia s predchadzajucim filmom...zhorsenie o 100% . A pozdravujem pana rezisera za 20x sceny v poradi - bazen - kuchyna - obyvacka - vchodove dvere - detska izba...priserne. ()

Pimpy

Jednička byla super, ale podle hodnocení sem se dvojky trochu bál a odkládal den kdy se na ní mrknu. A ten den přišel a lituju zdracený hoďky a půl. Základ filmu zůstal stejný. Ubylo strašidelných a mrazivých scén nebo spíš zmizeli úplně(to se mám posrat ze spadlý pánvičky????). Ke konci filmu se trochu něco dělo, díky tomu dostává tahle nuda aspoň tu jednu ušmudlanou hvězdu. ()

Schmitke69

Pokud neuvidíte první hodinu vůbec o nic nepříjdete!!! Teda o jednu spadlou pánvičku a jedny zabouchnutý dveře, jinak Home Video o ničem, po hodine se "začne něco dít" ale furt je to z 90% nezajímavé a uplně mimo mísu, a když už se začne dít něco víc, tak není nic vidět:D Koukal jsem jen díky tomu že jsem viděl první díl(mimochodem tohle je jen přepatlanej první díl), a ted už vím že na trojku se fakt dívat nebudu...... Ani nevím za co dávám jednu hvězdu.....1/10 ()

Crybaby

Nie veľmi zaujímavý film, jednotka bola premňa o tom že film s podobným žánrom som ešte nevidel, ale toto ma už veľmi nebavilo... ()

onlyK2

Tady tak trošku chtěl vidělat na úspěchu prvního dílu, ale moc mu to nešlo. Film již nemá takovou atmosféru a ani postavy mi tolik nesedly. Tady se ukazuje, že rozpočet není vše. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)