Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Luckyman

Počul som pred 2 rokmi o tejto dievčine a že sa chystajú natočiť podľa nej film a konečne som sa k nemu dostal. Výborný film a veľmi kvalitné herecké výkony. Toľko emócií ako v tomto filme som už nezažil dosť dlho. Skvelý film! ()

Spezza

Opravdu kvalitní snímek , navíc podle skutečné události což jenom přidává na reálnosti a kvalitě. Opravdu drama , které dokáže diváka dovést až k slzám. Výborné spojení životní tragédie a následné vůle,bojovnosti a chuti do života ,samozřejmě za podpory rodiny a kamarádů. Velice hezké záběry oceán-surfař. 95% ()

neo93

Dramatický příběh dívky, která se nechce jen tak vzdát svého snu. Sledujeme Bethany, která se narodila pro surfování a již od začátku tomu tak je. Nezastaví ji ani hrůzný útok žraloka, sice na chvíli ji to samozřejmě pozastaví ve své kariéře, ale znovu najde ztracenou touhu vítězit ve zničeném a zpustošeném Thajsku. Celý děj se odvíjí velmi předvydatelně a ničím moc nepřekvapí. Ipřesto je na co se dívat a společně se sympatickou AnnaSophia Robb a dalšími herci prožíváme tu pravou surfařskou jízdu i se všemi pády. ()

balcazar

Aj dobre aj zle. Surfárka bola z úvodu trochu zvláštna. Tvárila sa ako film z typickej americkej rodiny, dokonca som mal miestami pocit, že sledujem nejakú tuctovú americkú komédiu. Film bol pre mňa niekedy zbytočne pátosovitý, scény občas očakávateľné. Nejako sa ku mne dostala pred začiatkom informácia, že hlavná postava príde o ruku, preto som až do osudového momentu čakal a čakal (veru že si to vyčítam). Pád na pomyselné dno a návrat na surfársky vrchol som si však celkom užil,rovnako aj tvrdý tréning jednorukej surfárky, zvláštne obdobie tesne po zranení či súťaže, v ktorých detailné zábery hodnotím mimoriadne pozitívne. Dobrá bola hlbšia myšlienka, ktorá bola vo filme vhodne dávkovaná. ()

Armin82

Docela příjemný překvapení, který zazdilo hlazení moře na konci filmu, kdy hlavní hrdinka cejtí vlnu z klidnýho moře. Jinak docela dojemnej životopisnej snímek s nepříliš výraznýma výkonama, ale rád jsem zase po dlouhý době viděl Kevina Sorba alá Herkula a Branscombe Richmonda, který před mnoha a mnoha lety kryl záda odpadlíkovi :) Každopádně koukatelnej film---->60% ()

Likan7

Nebyl by to asi nejhorší film, ale ten věčný hodinu a půl trvající cukrkandl byl nesnesitelný. AnnaSophia to zvládla se ctí, Dennis Quaid a Helen Hunt jsou strašní sympaťáci, ale ten "životopisný" příběh prostě na celovečerák není ani náhodou, protože jednoduše nemá na takovém prostoru CO vyprávět. ()

mira.l

V životě jsem na tom nestál. Přesto anebo možná právě proto dávám plný počet. Protože už zase delší dobu jsem nesledoval film s takovým zaujetím a očekáváním, co přijde dál. Myslím, že je je to i velmi zdařile natočeno. ()

Adrai

O Bethany a jejím životním příběhu jsem už někdy dříve četl nějaký článek a člověku se až nechce věřit, jakou zkoušku si pro ni osud vybral a jak se s ní Bethany vypořádala. Zajímavý film s výbornými herci, krásným prostředím, perfektní hudbou, super záběry a velmi dojemným příběhem. Po 127 hodin další výtečný životní příběh. Držím ti palce Bethany ;) ()

Koonix

Film som si zohnal hlavne kvôli mojej obľúbenej herečke (kto to asi je:), ináč by som oň určite ani nezakopol. Nemusím moc športové filmy, pretože ma nebavia a drvivá väčšina z nich má neskutočne presladený koniec. Ale urobil som výnimku a musím povedať že sa vyplatilo. Zaujalo ma to podstatne viac ako tu ospevovaný Have Dreams, Will Travel od ktorého som čakal veľmi veľa a bol som veľmi sklamaný. Príbeh je tu skutočne silný, o to viac že sa jedná o skutočnú udalosť, surfing je určite zaujímavejší ako napríklad futbal a prostredie v ktorom sa film odohráva je naozaj nádherné. AnnaSophia Robb predvádza fakt dobrý výkon, pre mňa je to jej druhá najlepšia rola po Moste do Krajiny Terabithia (tú už asi neprekoná:). Ostatok hereckého obsadenia si tiež počínal vcelku dobre a hudba celkom zapadala do filmu. Ako už písal užívateľ Kacitr, tiež som si uvedomil, ako sú ľudia s nejakým fyzickým hendikepom odsudzovaný, a pritom ich intelekt neutrpel nijakú ujmu! Keď ide okolo niekto bez ruky všetci len kukajú ako na zjavenie a nikomu nenapadne že by to tomu človeku mohlo byť nepríjemné... Späť k filmu:) 90 minút všetko funguje dobre avšak potom príde koniec, ktorý je opäť "osladený" trochu viac ako sa patrí, a to mi trochu pokazilo zážitok z filmu. Ale aj tak je to najlepšia športová dráma čo som zatiaľ videl. ()

haffen

Troška presladený preidealizovaný postoj hlavných hrdinov. Neviem akí ľudia žijú na Havaji, ale trocha mi to kazilo dojem. Hlavná hrdinka sa až moc statočne pobila so svojím údelom kedy prišla o ruku. Neverím tomu, že sa skrátka tak ľahko dostala cez to bez akýchkoľvek depresií a podobne. Toto sa predsa musí nejak na každom podpísať. Iný režisér by z tohoto námetu dostal omnoho viacej. Čakal som väčšiu a smutnejšiu drámu. Takto sa mi to zdalo moc odľahčené. Trocha to malo nádych teenagerského filmu ktoré bežali kedysi na Jetix. Možno sa mi to len zdá. Každopádne film bol výborným spestrením večera. Skvelá hudba, super zábery kamery, príjemní herci a krásna príroda. Čas odsýpal veľmi rýchlo a zrazu bol koniec. Veľmi kladne hodnotím záverečné titulky, ktoré boli niečim ako dokumentom o Bethany. To bola taká menšia satisfakcia za tých pár chýb tohoto filmu. Film určite odporúčam... 4* (80%) ()

ClapTrap

Vizuální stránka tohoto filmu je velmi povedená, hlavně to tvoří krásná příroda a moře. Příběh je opravdu velmi silný, zvláště když je podle skutečné události a jelikož si často říkám, že mě film už dlouho emočně nedostal, tak tady byla změna a i mě při pár scénách zvlhly oči a ta slzička ukápla. Ještě zmíním, že hlavní hrdinka byla moc pěkná a má úžasný oči a proto jsem se rozhodl dát 4*. (A ne jen kvůli těm očím! :)) ()

dawnie

Jinak to fakt nešlo. Já vim, že je to hrozně patetický, ale ne ŠPATNĚ patetický. A navíc, při závěrečnejch titulkách se ukáže, že McNamara ani moc nepřeháněl:) ()

Chamyl

Pětihvězdičkový námět je minimálně o dvě hvězdičky připraven šíleně přeslazeným scénářem. Všichni ti happy a chápaví lidé, kteří vždy, všude a všem umetají cestičky a bez mrknutí oka chápou i ty nejneuvěřitelnější věci a mají se rádi, působí jako Marťani z jiného světa. Jedinou "zlou" je tak bezohledná soupeřka Malina, která nakonec... No, nebudu spoilerovat. Nevěřím, že to takhle "bardzo fajne" doopravdy bylo a to je škoda. Nicméně i přes výše uvedené je tento film v rámci scénáře natočen docela působivě a AnnaSophia si tu jednu hvězdu navíc určitě zaslouží. ()

hoid

Skodo dobry film, silny pribeh, pekne zabery, skoda len ze to bolo natocene ako rozpravka na dobru noc. Vacsina americkych filmov je tak dosrata. Tesil som sa ze to bude nieco ako 127 hodin ale to by nemohlo byt tak detinsky natocene. Nevedel som sa cez to prekusnut. ()

Judy24

Moc moc sympatický film. Silné příběhy fungují, jenže občas se filmařům stane, že přeženou formu a moc samotného příběhu zůstane skrytá. To se Seanovi McNamarovi nestalo. Celý film táhne scénář a skvělé herecké výkony a bohatě to stačí, protože skutečná síla reálné Bethany Hamilton tak na vás nalehne s plnou vahou a já si to vesele nechala líbit. Je to totiž docela komorní příběh pevné rodiny. Ohromný příběh. ()

Tohuk

Trošku jsem se bál, aby to nebyl film plný amerického patosu. Naopak. Byl plný lásky k oceánu a surfování, víry, odhodlanosti a morální síly. Aby se třináctilétá dívka po útoku žraloka a ztrátě ruky takovým způsobem překonala, to opravdu stojí za zfilmování. A zfilmování to je opravdu dobré. Když se surfaři prohánějí na vlnách, kamera je perfektní. Žádné místo ve filmu mě nenudilo, což by se u takového snímku klidně mohlo stát. Muzika dobrá, ale přiznám se, že jsem čekal na něco od Jacka Johnsona. No nic, nevadí. I tak je film dost povedenej. 75% ()

Lilien

bože to bolo niečo strašné, umelá, na city hrajúca gýčovitá dráma.Miestami som si pripadal že sledujem modré z neba. Mám rád drámy, keď sú v nich zachytené životné osudy, ľudskosť, ale Sureferka je niečo hnusne americky dokonalé. Tá rodinná idylka, to prezretie v Thajsku pri kresťanskej pomoci sirotám, tá hnusná nereálna pohoda pri ktorej sa ešte aj jej otec tešil na operáciu kolena a hoci kedy keď otvoril hubu tak sa znej valila jedna životná múdrosť za druhou. Nudné a nadhodnotené. ()

01.01.2012

01.01.2011