Mám radost ze zdejšího hodnocení. A to takovou, až zaráží mé hodnocení vlastní. Víte, ono je to vážně dobré na katastrofický film! Hezky poslepované, uhlazené, bez výrazných slabých míst. Herecké výkony jsou od všech výborné, mile mě překvapil Matt Damon, osobní poklonu si ode mě vysloužil i Laurence Fishbourne. Ale teď negativa. Film se zabývá tolika příběhy, až z toho všeho nějak uniká, co chtěl básník říci především. Dále; cílová rovinka byla příliš krátká na to, jak poklidný závod ji předcházel. A konečně; Gwyneth měla být o hodně vyšší číslo, takhle jsem si to nepředstavoval...(27.10.2011)

Nízke hodnotenie tohto nového Sodenbergovho filmu som nejako nebral vážne a utešoval sa, že pre mňa to film určite bude. Ale, hop... ono to pre mňa až tak nebolo. Príliš zdĺhavé, civilné, všelijaké, len málo filmové. Ako katastroficky film dáva strašne málo. Málo paniky, málo chaosu, málo emócií. Film som odsledoval úplne kamenný, nepohla so mnou žiadna scéna, dokonca aj umieranie blízkych je natočené s akýmsi odstupom, a žiadne emócie ani ľútosť som necítil, čo je v tomto type filmov dosť prúser. Sodenberg nemá problém do svojich filmov pritiahnuť množstvo filmových hviezd, no úroveň jeho filmov je pomerne kolísavá. Teraz ho to hodilo dole, budúcim filmom sa hádam vyšvihne hore. 60%.(26.3.2012)

• paascha

Bezkrevné a pitomě nudné pseudodrama, u kterého můžete libovolně kdy na libovolně dlouho odejít od TV a víte, že až se vrátíte, na obrazovce se do minuty objeví podmračený Fishburne, pro změnu taky podmračený Damon, a nebo...hádejte co...podmračený Law. Ženský se taky dost mračí, ale občas i zakřičí nebo zaječí. Jediná, která se vesele smála během celého filmu, byla Gwyneth, ale asi jen proto, že byla zdrojem pandemické nákazy. Z tohoto žánru je mnohem věrohodnější Smrtící epidemie, která pracuje s komplexní situací. Kdybych se alespoň tu a tam nezasmál nad představou, jak musí chrochtat blahem stádo místních humanistů, dal bych z fleku odpad. Jenže už teď jsou psychicky v hajzlu, tak je nebudu více mučiti. Nechť tedy alespoň zde zvítězí konečně dobro nad zlem.(20.12.2011)

Prase má nemanželský sex s netopýrem a rázem je lidstvo na kapačkách, ženevská WHO na nohou a farmaceutické firmy na koni.. Zatímco třeba Petersenův Outbreak si razí cestu ryze konvenčními filmovými prostředky, tak Soderbergh, ukazující strach jako ten nejnakažlivější virus, sazí spíše na nezúčastněnou, dokumentární formu. Věren svých tradic honí až příliš mnoho zajíců najednou a i když mu jich hodně upláchne neznámo kam, nakonec podobně jako v Traffic ukáže, že jiskérka naděje a lidskosti vždycky někde zahoří. Režisérův autorský rukopis je už podobně jako ten Fincherův nezaměnitelný a kdyby do jeho snímku náhodou pronikla nějaká bakterie, nemá šanci na přežití - je to totiž to nejsterilnější prostředí, co znám. Někdo ale čistotu rád..(26.3.2012)

Sodenbergh raz a znova kašle na konvencie a prináša divákom zaujímavý pohľad na pandemickú skazu vírusového ochorenia. Film bez hlavného hrdinu, bez emočného kontaktu s postavami, bez hlavnej dejovej myšlienky. Len rýdze spracovanie neľahkej látky, premyslené do posledného detailu a miestami som mal naozaj pocit, že keby sa niečo podobné naozaj stalo, presne takto by následne vyzeral hraný dokument. Remeselne veľmi dobre odvedené, no miestami naozaj veľmi nudné a keďže sa rád zžívam s postavami, a tu na to nebol priestor, tak aj pomerne dosť chladné a pre mňa nedivácke. 65%.(22.10.2013)

• Elliott Gould