Šípková Růženka

(festivalový název)
  • Austrálie Sleeping Beauty

V psychologickém australském filmu režisérky Julie Leigh se seznamujeme s Lucy (Emily Browning), tajemnou dívkou a mladou univerzitní studentkou, kterou pronásledují neustále životní problémy. Její život nabere jiný směr poté, co se přihlásí na inzerát tajemné agentury, která svým zákazníkům poskytuje erotický servis. Lucy se noří do světa spánku a jako novodobá Šípková Růženka slouží jako prapodivný spící společník klientům agentury. (ČSFD)

uodevr

Z hlediska výpravy to působilo, jak kdyby se Džůlija snažila okopčit Lynchův styl, přičemž ale zapomněla, že takový styl si žádá precizní scénář a řežii. Takhle její Sleeping Beauty chutná jako postarší převařená brokolice v omáčce slušného vizuálu, která ale opravdu nemůže přebít tu odpornou zelenou zkaženou chuť. Anebo by se ve zkratce dalo říct, že je to strašně nudná, pseudopsychologická píčovina. ()

jafuska

Zvláštní film,u kterého tak podivně mrazí, když se člověk na tento film dívá, co člověk všechno musí udělat, aby si našel svoje místo a aby žil v dobrých podmínkách? myslím, si, že by tento film měl být více ohodnocen, přeci jen to nebylo až tak zlé, ()

MyrnaAlec

Studentský přivýdělek není jen legrace u McDonalds, absence sebeúcty a logiky příběhu mi v průběhu spektáklu způsobovalo zesilující se pocit nudy a pokud se neztotožním s postavou, je mi jedno, co se s ní děje a čekám pouze na osvobozující titulky. Emily se zřejmě po Sucker Punch rozhodla pustit se do jiných "intelektuálnějších" vod. Sexuální symbol bude zase jen pro pedofily a geronty - já chci pořádnou ženskou !!! ()

DaleCoper

Hodně zvláštní a ujetý film. Výkon hlavní představitelky slušný, kamera taky, slabší scénář. Do Cannes se to docela hodilo. Někdo tady napsal že je to film pro (pseudo) intelektuály paradoxně ale Sleeping Beauty dostala vysoké hodnocení od několika uživatelů ČSFD kteří mají v oblíbených těžkou hollywoodskou komerci. Každopádně je to zajímavé na tohle asi jednoduché stereotypy nestačí. Zajímavé komentáře:verbal, Remedy, AdamBernau ()

Davanity odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tahle rádoby umělecká hovadina mě ani trochu nezaujala. Absolutně nezáživná, nemastná neslaná. Nejdřív sem si říkala, třeba se to časem trochu rozjede a vůbec ne. Nechápu jak jsem to zvládla dokoukat dokonce, protože už rozhovory na posteli zatímco hlavní postava spí, byli tak nudné až uspavající a naprosto k ničemu. ()

petite fille

musím priznať, že tento snímok mi ostal dlho v pamäti. predložil mi dobrý podnet na zamyslenie sa o tom, o koľko zvrátenejšie môže byť intelektuálne zneužívanie sexuality (dobre vystihnuté v monológoch prvého muža). telesnosť tu nie je vôbec glorifikovaná, práve naopak, a preto je pravdivejšia. ()

yatan

Julia Leigh sa snazi o sofistikovanu a tajomnu hru, no zlyhava pri jej obsahu, ktory aj napriek nespornym kvalitam filmu divaka neposuva nikam emocne ani intelektovo.. Drzo chladne aj ked miestami prijemne zvrhle az na par momentov, ktore sa tvarili dolezito. Na debut slusne. 6/10 ()

natalie15

Zvláštny film. Má mrazivú atmosféru a postava Lucy je tak mimoriadne apatická, že z nej máte zlý pocit. Tak ako z celého filmu. 60% a ***. ()

a0001 odpad!

Zbytočne by sme hľadali v tomto filme umenie. Je to akýsi mix v prvom rade lacného porna, ktoré malo zakryť amaterizmus a v konečnom dôsledku nemožnosť celého snímku a nudnej réžie.. Jediné čo pôsobí ako tak na úrovni je výzor Emily Browning. Hodnotím tento "videoomyl" ako "odpad!", pretože ním skutočne je. ()

Bajislaw

Že je Emily Browning ochotná se pro film svléknout je skvělá zpráva pro milovníky kvalitní i pokleslé kinematografie. Proč ale propůjčila svůj půvab zrovna tomuhle filmu je mi záhadou. Nahé scény v Šípkové růžence patří do Sucker Punch, všechny ostatní do koše. ()

veverysiak odpad!

Odpozeral som to od prvej do poslednej minúty, ale nedokázal som sa chytiť, skutočne mi uniká zmysel takýchto pokusov, ktoré sa chcú hrať na psychologické kúsky, zároveň nemienim strácať ďalší čas jalovým dumaním nad tým, čo tým chcela madam rejža povedať. ()

Enzo555

Kvôli takýmto príbehom som rád, že som gej :D Ale priveľká katastrofa to nie je - tento poloamatérsky zaváňajúci film dokáže aspoň vzbudiť.. emócie, i keď nie pozitívneho rázu. Neviem prečo som si vopred vsugeroval, že je to film (s) Julie Delpy, ach ja silly :D BTW- kde sú moje M&M's? ()

Scaevola

Jakou cenu má lidské tělo, když ho prodává sama vůle, jež v něm sídlí? Může být hrdinka natolik otrávená světem, že je jí lhostejné, co se s ní děje? Zcela pomíjená motivace nechává velký prostor pro uštěpačné otázky, na které raději ani nechceme znát odpověď (Kdo je umírající mladík v garsonce? Lže hrdinka všem okolo nebo jen sobě?). Dekadentní večírky střídá obskurní prostituce a odlidštěné - a v konečném důsledku mnohem děsivější - scény z baru a z celého panoptika podivínů vychází jako nejnormálnější a nejpochopitelnější obchodnice s bílým masem (či jak se tomu dnes říká...). A nahota? Ani jedinkrát v celém filmu - ač je E. Browning subjektivně nádherná - nepůsobí nahota jako erotizující činidlo; zdali byl toto cíl tvůrkyně, pak se povedlo. ()

belinko

Veľmi rád si pozriem i drámu, pri ktorej musíte oprášiť aj tie mozgové bunky, ktoré ste už dlho nepoužili, žial pri tomto filme nech som sa snažil, jak som sa snažil tak som spracovaniu režisérky Julie Leigh nepochopil. Nápad by to bol aj dobrý, ale nie pre 104 minútový film s minimom času na vykreslenie charakterov jednotlivých postáv. Tak isto mi prišli zbytočné niektoré postavy či scény /scéna, kde vstala z postele, obliekla si spodné prádlo a opať zaspala mi teda k pochopeniu celkovému dokresleniu deja moc nepomohla/. Film hodnotím ako scenáristický prepadák s dobrým námetom, ale zlým spracovaním. Pridávam aspoň jednu hviezdičku za krásne telo a odvahu Emily Browning. 1" ()

lolokolo

Ještě pár dní po shlédnutí jsem nevěděla, co si myslet. Asi po půl hodině filmu, jsem zvažovala vypnutí, ale nakonec jsem ho dokoukala. Herecký výkon Emily Browning není zase tak špatný, ale to je asi vše. Příběh je vesměs o ničem a nad celým filmem se táhne takové tajemno, že vyznat se v charakterech postav je téměř nemožné. Po skončení jsem si (jak už dříve někdo podotkl) říkala: "Co mi to přineslo?". Trailer slibuje celkem zajímavou podívanou, ale film, podle mého mínění, už tak moc ne. ()

Hall900

Zajímavý film který ,z mého pohledu, řeší přechod psychicky deformované hrdinky v ženu. Bohužel žádná z myšlenek filmu není plně rozvinutá. Hlavní hrdinka totiž přenáší chaos že své hlavy logicky na styl vyprávění. Paradoxně nejhorší jsou momenty kdy se pokouší režisérka postavit po bok svým režisérským vzorům,jaksi se legendarizovat. Emilly Browning je opět Emilly Browning,tzn. ve své úloze zdánlivě nenahraditelná Alespoň já si to myslím. Resumé? Něco jako reálně mrazivá pohádka z dnešní snové reality. ()

sakynko

Za to že tam bola Browningová nahá, takže sa chvíľami aj bolo na čo pozerať. Plus dostanete chuť na lentilky. ()

Pythonator

Taková artově poblitá hovadina a nadržené kurvičce, která si chce jen přivydělat na nový byt. Ta kurvička má tvářičku Emilky Zahnědlé, takže kočka. Její rozkošně drobné tělo a nenápadné poprsí s hezkými bradavkami jsou zde v hlavní roli, ačkoli si erotiky neužijete. Spíše jde o nechutné scény s nahotou, jakkoliv vypadá spící princezna působivě. Autorka je asi trochu narušená. ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)