Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Saintcrux

Veľmi podarená britská komédia s neodmysliteľným čiernym humorom. Príbeh o rojkoch ,ktorí sa rozhodli vyhlásiť svoj vlastný džihád proti krajine v ktorej žili... Kamera, herci všetko výborne spracované... ()

vincchuppo

Téma mělo fakticky velký koule, ale technické pojetí a zpracování filmu mě nijak neoslovila, ba naopak. Jako nápad to bylo odvážné a musím uznat, že vtip, který byl všudypřítomný byl doslova nasátý reálným odrazem, proti kterému jistě chtěli autoři nastavit zrcadlo. Pro mě: Zajímavý počin. ()

Henry Morgan

Jeden debil, odhodlaný hlavoun, psychopat a naivní mladík + předčasně zemřelý zarputilec. . Tahle pětka tak vytvořila dokonale výbušnou směs hlášek a paradoxních situací, ale i drsných a drtivých momentů. A všechno to byli pomatenci, což absolutně odpovídá mediálnímu profilu svatých válečníků. Hlášky skvělý, trochu možná zvrácený, minimálně to je óda na černý humor. Byla to celou dobu sranda, ale posledních 10 minut bylo absolutně mrazivých. Jestli se dá natočit kvalitní a vtipná komedie, která má navíc hloubku a vysokou hladinu myšlenek, tak je to právě toto! Pominuli pár dementních scén, tak musím uznat, že to bylo dokonalé, i když odlehčené zpracování ožehavého tématu. Zajímavý obraz multikulturní společnosti. ()

netWoor

Ty jo, taková kravina a ... luxusní :))))))) I bych věřil, že tak nějak to je. Teda, chtěl jsem dát lepší trojku, ale pak jsem si pustil ty dva odstřelovače znovu a ... i takový kravině dám čtyři, protože některý hlášky byly fakt fajnový (byť se dost opakujou) ... Spoiler (si to prostě nedokážu odpustit): šéf, odstřelovač 1, odstřelovač 2 Š: cíle jsou potvrzeny, je to pštros a medvěd grizzly, pštros a medvěd grizzly jsou cíle O1: medvěd je dole, medvěd je dole, zasáh jsem ho O2: mně to připadá jako Žvejk, to je Žvejk O1: ne, není, je to medvěd O2: je Žvejk medvěd šéfe? Š: cíl medvěd se změnil, cíl medvěd je teď cíl medová obluda O2: je medová obluda medvěd? Š: medová obluda, ne medvěd O1: medová obluda je medvěd, medová obluda je dole, cíl byl medvěd Š: medová obluda je dole? O2: medová obluda neni dole, šéfe, sundali jsme Žvejka Š: co je Žvejk? O1: medvěd, je to medvěd O2: ne, je to Žvejk, jenom si ho zabil jako medvěda Š: je Žvejk medvěd? O1: je to medvěd, opakuji ... O2: ale ne, sundal si Žvejka, Žvejk přeci nebyl cíl O1: musel to bej cíl, právě jsem ho sundal ()

chaturga

Mám rád filmy o terorismu a nesnáším islám, takže tento film je pro mě lahůdka. Celkově fakt zajímavá podívaná na ty dementy, kteří jistě dokázali zorganizovat útoky 11. září. Musím uznat, že se mi dooooost líbil hlavní hrdina super muslim, kterej se choval normálně jako nemuslim a ty jeho hlášky neměly chybu. ()

GTS_PUNK

Snímka anglického režiséra Christophera Morrisa z roku 2010 vtipne nazerá na v skutočnosti nie zrovna vtipnú tému, ktorou je islamská radikalizácia a terorizmus. Morris si ako hlavných protagonistov volí "domácu bunku" britských moslimov, ktorí napriek tomu (a možno práve preto), že nie sú dvakrát najbystrejší, sa rozhodnúť vykonať teroristický útok. V približne stominútovom filme tak na diváka čaká množstvo miestam až bizarne pôsobiacich scén, v ktorých sa radikalizovaní vyznávači islamu pripravujú na svoju formu boja proti nevercom, pričom veľkú väčšinu času skôr "bojujú" medzi sebou, hádajú sa a pôsobia nanajvýš komicky. Hoci by sme v celkovom súčte mohli povedať, že Morrisov počin je najviac niečím priemerného razenia, nemožno neuznať, že viacero momentov v ňom je naozaj zábavných. Režisér si zároveň takýmto spôsobom robí srandu nielen z náboženských fundamentalistov, teroristov, ale aj z prestrašených, zarytých odporcov islamu, stojacich na druhej strane povestnej barikády. Príbeh "ťahá" solídna štvorica, respektíve pätica hlavných teroristických protagonistov, ktorých naprieč dejom v jednotlivých scénach dopĺňa viacero rovnako bizarných postavičiek. Four Lions je obstojnou čiernou komédiou, o ktorej by vám zrejme Korán povedal najmenej 101 dôvodov, prečo je zlá a porušuje pravidlá islamu. Diváka dokáže adekvátne pobaviť aj napriek tomu, že čoby celok nedosahuje najvyšších kvalít. A takisto - kde inde má človek možnosť vidieť spievať teroristov pesničku "Dancing in the Moonlight"? ()

compiler

Měl jsem dvě možnosti: 1. Přistoupit na hru a odprostit se od předsudků. 2. Zamyslet se nad tím, jestli je legrační když se člověk díky své blbosti nechá přesvědčit k čemukoliv. Proč by měl být právě touhle blbostí pro diváka vtipnější? V první polovině jsem ochotně na možnost č. 1 přistoupil. Všechno se změnilo se zabitím prvního z teroristů. Smích v kině mi začal být čím dál víc protivnější a já si uvědomil, že nedokážu, jako většina přítomných lidí, brát film jako parodii. Asi jsem moc velký moralista a upřímně závidím lidem, kteří dokázali moje pohnutky vytěsnit a vychutnávat si Čtyři lvi s nadhledem. ()

zaso162

Vynikajúco naštartované a potom prišla tendencia klesať. Príliš dlhá stopáž a miestami pocit stratenosti v dialógoch mi vháňal do hlavy myšlienku nad tromi hviezdičkami. Všetko zachraňujú scény, kde som sa nedokázal prestať smiať a lapal som po dychu, škoda však, že ich nebolo viacej. Poňaté správne, téma zaujímavá..4* ()

deric

Toto mi nesedlo. Banda čtyř kreténů typu blbý a blbější je občas směšná, ale rozhodování teroristy o tom jestli spáchá sebevražedný útok či nikoliv, mi nepřipadá kulervoucí. Ani pohádka na dobrou noc o sebevražedném atentátníkovi, který se dostane do nebe dřím než mu hlava narazí o stop. Když točit komedii o policajtech a teroristech, tak bych do toho nemíchal vážnější témata, které můžou vyznít jako zesměšňování islámu a prohlášení muslimů za pomatence. Mohlo by to fungovat jako krátké skeče, ale ne jako film s nejasně vykreslenými postavami i motivy. ()

godspeed

Skoro jsem puknul v kině smíchy. Morris zašel mnohem dále než kdejaký karikaturista Mohameda. Nicméně, pokud si člověk odmyslí chytře a vtipně napsané dialogy a naopak doplní trochu méně pologramotné a vypatlané arabáky, tak si uvědomí, jak neuvěřitelně reálný příběh by to vlastně mohl být. Což už vůbec sranda není. ()

dydl1

Skvělá komedie,jestli tohle viděl Usama Bin Ladin,tak je buď nasranej,že si z něj dělaj takovouhle prdel a nebo je nasranej,že se trefili:-)Dialog o zmněně hlasu při nákupu je dokonalá. ()

haffen

Dooooosť drsná čierná komédia o retardovaných (doslova) teroristoch, ktorých vyhodia pre ich blbosť z výcvikového tábora, kedy zabijú svojou nešikovnosťou Bin Ladina a tak chcú vymyslieť vlastný útok na bezbožníkov... Majú na výber, útok na verejné domy prostredníctvom vrán, zničenie drogérie, lebo tam predávajú kondómy, alebo zabíjanie vlastných v synagógach? Chlapci sa vedeli vynájsť. Niektoré hlášky boli k popukaniu a mrel som... :))) :D Záver bol pre mňa už menej vtipný a mal prvky drámy. Nebolo by zlé, keby niekto natočil (ak už nenatočil) film zo života teroristov. Inak pekné zosmiešnenie džihadu. Christopher Morris je o krok dopredu pred Sachou Cohenom v nekorektnosti a napádaní menšin. Dávam 4* ()

Sollozzo

Trošku nevyvážený film. Někdy jsem pomalu usínal, jenže pak mě probudila nějaká skvělá hláška nebo akce (hlavně akce Raven) a já se musel smát. Celkově zvláštní film (a asi ne pro káždého), který svým "proislámským" přístupem dělá z teroristů jen partu idiotů.70%. ()

awokado

Třaskavé téma. Film, který do značné míry tady chyběl. Po stránce humoru, řekl bych, až parodie. Vynikající parodie. Ale při sledování jsem měl takový nespecifický zvláštní pocit v sobě, až nepříjemný. To téma, nese v sobě negativní pachuť, což u mě v celkovém důsledku po shlédnutí nezanechal zcela pozitivní dojem z filmu. Nicméně velmi vtipné hlášky a jedná za všechny, co mě odrovnala: Faisal je mrtvý. Nesl výbušniny a zakopl o ovci. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato