Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Bald

Tak tohle je fakt síla. Dlouho jsem se tak nezasmál jako přitomhle filmu. Scéna kdy odpalej chalífovo sídlo místo pruzkumného letadla mě odpalila taky, ale do kolen :-D ()

honza.g

Politická nekorektnost nemá na kvalitu žádného filmu vliv, ani negativní, ale ani pozitivní. Užít si tenhle film jako zábavu vyžaduje trochu abnormální povahu. Je to vidět v ostatních, zejména popisných kometářích. S většinou souhlasím, uznávám klady díla, ale přesto vidím asi 2 důvody, proč ho nedoporučit: 1/ Podobnost s Monty Python's se velmi volná, jejich humor zdaleka nebyl jen černý, často byl i nelaskavý, až tvrdý, ale skoro vždy byl takový vzdušný. Tohle je těžkotonážní absurdita. Demence čtveřice islamistů je tak přehnaná, že to rozbíjí dějovou linku. 2/ Metoda zničit zlo tím, že ho zesměšním, je prastará. Tady mi to připomíná agitku ve stylu "přece by se průměrně inteligentní Evropan nebál teroristů, vždyť jsou to ubozí a téměř neškodní idioti". Kdo se těmhle karikaturám teroristů smál od srdce, vlastně té představě uvěřil. Obávám se, že tím dělá chybu, teroristé nejsou filmařskou fikcí a většina není tak nešikovná. A hlavně jejich vůdci nejsou vůbec hloupí. ()

3logix

dosť zvláštne spracovaný film... ale treba uznať, že nápad natočiť niečo o mentálne retardovaných pakistansko-britských teroristoch je celkom originálny... ()

ma2sko

Video film, ktorý sa od začiatku snaží tváriť ako seriózny materiál na 8mm filme. Miestami som mal chuť vyhľadať a vyfackať kameramana za prehnané zoomovanie, no prešlo ma to po vyvážení scénou s kolegom atlétom a "chôdzou v podrepe". Od druhej polovice v rýchlom spade celkom podarené vykreslenie partie neschopných samovražedných atentátnikov bez štipky pudu sebazáchovy. ()

Kresloun

no, jak by řekl můj syn - tak tohle bylo hustý! Svérázné téma a velice dobře provedené. A hlavně, je v tom spousta neskutečných hlášek. ()

DavidAAAA

Divím se, že na tvůrce tohohle nevydal nějakej muslimskej duchovní fatvu. Protože dělá z islámskejch teroristů tak neskutečný idioty, až to pro ně nemůže být snesitelný. Vzdáleně bych tenhle film přirovnal jeho stavbou k českému Kameňáku, série vtipů a gagů, oproti Kameňáku ale spojená docela solidním příběhem. Nezazní zde snad normální věta, všechno je jedna super scénka vedle druhý a snad ani nejde vybrat to, co je nejvtipnější, protože u tohohle politicky a nábožensky naprosto nekorektního filmu se bedete tlemit od začátku do konce.. Větší bandu debilů asi ještě nikdy nikdo nenatočil. Scény který mne zaujaly: Zabil bys mne brácho?, Modlitební medvídek, Debata o vyhození drogerie, Útok na zásobování ( ovce!! ), Ten kus těla na stromě je hlava nebo koleno??, Kde je Mekka?, Divný králíci a strašná spousta dalších.. Kdo nemusíte islámskej džihád a chcete se královsky pobavit, výtečná volba. Salám bratři. ()

mato331

Neskutočné!!! Komédia tak čierna, že by mohla zbierať bavlnu. Scéna s ovcou a pokrikmi "Run Faisal, Run! Over the wall!" je asi to najlepšie, čo som v posledných rokoch videl. Čo je však smutné, teda okrem konca, je krutá realita, skrytá za filmovými scénami. Netvrdím, že film nejak extra odráža skutočnosť, ale niečo na ňom pravdy bude. A to, ako ľahko sa dajú mladí, nie veľmi úspešní ľudia zmanipulovať, pričom si vôbec neuvedomujú, do čoho sa púšťajú. A keď si to uvedomia, je už neskoro. Príliš neskoro. ()

poppy75

mam zmiesane pocity ako tento film ohodnotit-skoro som "zmatena" ako waj...ako cierna komedia s brutalnymi hlaskami je to bomba..........dala by som plny pocet.....avsak vo svetle toho co sa deje sa smiech meni na mraz v zilach-hlavne ked si spomeniem na omarovho syna......nebudem teda sudit o kom film je,ale aky je.... ()

Bobby_Fisch

Dost nadčasový mazec. Něco takového tu nechybělo jak vepřové v Jemenu (viz Verbal), něco takového by se mělo vysílat dnes a denně povinně všem pomatencům hrajícím si na vykonavatele vůle těch, kteří to nepochybně mysleli úplně jinak. ()

Šíma2

Dávám plný počet hvězd, protože tohle jsem fakt nečekal. Připadá mi to jako skvělá odpověď na jakékoli teroristické násilí. Strašně, ale fakt strašně se mu vysmát do xichtu. ()

MRParis

Nehorázně nudná píčovina o bandě vypatlanejch arabašů kteří jse chtějí nermomocí nechat vyhodit do vzduchu aneb sonda do mozků vypatlanejch arabašů. Větší sračku co jse komedií týče jsem v životě neviděl. ()

evita_

Bizarnejší film som asi nikdy predtým nevidela. Aj napriek tomu, že ide o tému vskutku temnú a smutnú, v tomto prípade máte naservírovaný smutno-vtipný príbeh magorov na ktorom sa naozaj schuti zasmejete. A aj keď sú to teroristi rozhodne si dokážete nájsť postavu, ktorá Vám prirastie k srdcu. Za mňa to bol týpeček čo zaútočil na potravinové zdroje. Pripravil nám viacero neskutočne vtipných situácií, ktoré v prvom momente neskutočne pobavia, ale po zamyslení si poviete, že vlastne je to tak či tak terorista, ktorého cieľ je ubližovať ľuďom...Nuž ale, rozhodne stojí za pozretie ()

LOUNAS

nápad originální, ale vyplnit 98 min jen přípravou na teroeristický čin a dialogy s tím spojené tuto stopáž neunesou. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato