Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

rastlinka

Od začiatku sa na vás valí brutálna spŕška čierneho humoru, ktorý spôsobuje záchvaty smiechu. Plynutím deja sa už film stáva vážnejší a smutnejší, ale nestráca na kvalite. Oceňujem odvahu natočiť niečo takéto, pretože mnohí ľudia to môžu brať až príliš vážne a osobne. ()

Fanucci

Mám černý humor rád...ale hlavně ke konci to už fakt nebyla sranda. Byla to smutná podívaná a na mě padla taková divná nálada. On ten film je totální úlet a celou dobu si dělá brutální srandu z celého konceptu terorismu a lidí, kteří mu zasvětí svůj život ("Dancing in the Moonight":-)). Ale na konci už je to téměř vážný film o partě blbců, která se na poslední chvíli snaží vycouvat z bezvýchodné situace...nepříliš úspěšně...Na konci člověka sevře taková divná beznaděj:-/ Slabší 4 hvězdy, ale 4 si rozhodně zaslouží. Nemohl jsem ho na druhý den vyhnat z hlavy...ten film na mne zapůsobil a donutil mne přemýšlet. P.S Matty to napsal moc dobře: "Stejně vtipný a politicky nekorektní film tady nebyl od Borata. Z něho ale tolik nemrazilo." - naprostý souhlas! ()

berusche

Tak nevím, jestli ponaučení mělo být: blbý terorista, menší průser, či naopak...každopádně je to originální až jsem se za břicho popadala, stejně tak scénář je naprosto bezkonkurenční. Troufla bych si trvdit, že je to jedna z těch lepších komedií, které jsem za poslední dobu viděla. Ráda bych napsala, které scény mě vážně dojaly, stejně jako u čeho jsem se bavila, ale nechci tu spoilerovat, bohužel, takže vám neřeknu, jak dokonale vypadá krytí při nákupu nebezpečné látky v kvantech, dále jaké jsou důsledky zkoušky se zvířaty či jak končí systém, ve kterém dáte blbovi funkci. Ale až se budete chtít zasmát, je tohle to pravé...a jsem divná, ale já jim fandila, i přesto, že jsem tušila, že to asi nebude nejlepší tah. ()

kagemush

U mohamedovy bradky,kristovy nohy a jidiš citrónu-todle tady chybělo jak odbarvovač v bombě! Samozřejmě že na konci marat honu zbydou jen poražení a pozůstalí. (šrouby do hlavy!!) ()

easaque

-3* připravte se na kontroverzní film, který si zejména oblíbí mladší obecenstvo. Co taky čekat od nekorektní nezávislé komedii o teroristech, kteří se chystají spáchat sebevražedný atentát. Rozhodně odvaha autorům nechyběla, i když všem teroristům dala do vínku IQ houpacího koně, což asi hodně vzdáleně připomíná realitu. Za sebe ještě tři hvězdy dám, ale je to na hraně. Je zajímavé film vidět i z toho hlediska, že patrně nic podobného už nikdo nenatočí, ale k doporučení se propůjčit nehodlám. Jednou vidět stačilo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

film který určitě nesedne každému.Po zběžném prolistování zdejších komentářů by člověk očekával nějakou třeskutě vtipnou záležitost,ovšem tou Čtyři lvi nejsou.Čtyři lvi jsou zkrátka britská komedie a to mluví samo za sebe.Téma terorismu je sice vážné,ale nechybí mu nadhled a výborný černý anglický humor,který mám osobně hodně rád...80% ()

(mOnkey)

Nikdy, skutečně nikdy by mě nenapadlo, že se budu chechtat při pohledu na sebevražedné atentátníky. Tudíž mě ani nemohlo zaskočit, že za filmem stojí blázen Chris "Denholm" Morris. Proto mě trochu mrzí, že potenciál nejnekorektnějšího filmu historie (ne, to jsem nikde nevyčetl, mám to z vlastní hlavy, ale jak je Alláh nade mnou, že říkám pravdu) zůstal tak trochu za mými očekáváními. Super "autentičtí" herci, kamera a humor nemůže zachránit hluchá místa, kterých je v tomhle filmu plno. Buď to spraví druhá projekce, nebo na to prostě nemám koule. 65% ()

Morloth

Být to trochu vyváženější, budu jásat. Být to o trochu kratší, budu jásat. Být to trošičku méně geek, budu jásat. Být to méně ukecané, budu jásat. Takto jsem se neuvěřitelně bavil a s hrůzou si uvědomoval, že těm klukům sebevražednejm fandím. Taková je moc filmu. ()

Hees

Vtipné to možno bolo ale myšlienka žiadna. Nechápem čo na tomto filme by sa mi malo páčiť. Keď je každá postava (každá dôležitá) hlúpa to vôbec nie je vtipné. ()

johny89

Popravdě řečeno, nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení, když je to podle mého názoru pěkná blbost :-) ()

kaposlav

Mňa by len zaujímalo či by to rovnako zábavne brali kresťania, keby si prdel robili z ich viery. Podľa mňa značná časť by to neprijala ako humor a dala by odpad! To značí len a len o netolerantnosti bielych kresťanov voči iným vieram, rasám, etnikám, kultúram atď.. Ja teda nevidím rozdiel medzi kresťanmi, moslimami a židmi. Všetci sú rovnako obmedzení. Moje nestranné hodnotenie sú 3*, ale 5* z tých tunajších filmovo vzdelaných "odborníkov" dali len netolerantní zaujatí kresťania, lebo to v žiadnom prípade nie je podľa objektívnych kritérií. ()

Martin741

Slusna komedia o britskych moslimsklych konzervach, ktori presadzuju svoje predstavy o slave. Rozhovory su take obycajne /obycajne dialogy suverenne prevladaju/, ba dokonca aj zasmiat sa da. Skoda len, ze reziser sa az prilis sustredil na ustrednu stvoricu a ich dialogy, a okolie nehra ulohu. Trochu bolo treba nechat ulohu aj okoliu a snahe nechat sa unasat udalostami a ludmi, aspon teda u mna : 70 % ()

Sinn

Tak z tohohle filmu jsem měla před jeho shlédnutím docela strach, ale byla jsem příjemně překvapena. Takhle dobře jsem se u filmu už dlouho nepobavila. V některých scénách jsem si sice nebyla jistá, jestli je vůbec přípustné se jim smát, ale nemohla jsem si pomoct :-D ()

shyster

Spíš takových 70%. Zpočátku to jsou jen karikatury teroristů, u nichž je ta jejich stupidita přitažená za vlasy, že ani Kája Gott by neměl tak hladkou tvář. Postupem času ale přibývá syrovějšího a černějšího humoru, který už není tak vzdálený realitě. A konečná pointa už opravdu mrazí. I přes to všechno je to festivalový film, který si obyčejný divák už tak neužije. ()

MrPierc

Odvážné téma s parodickou atmosférou. Banda tupých teroristů plánuje svou mučednickou smrt. Je to velmi absurdní, ale nebavilo mě to. ()

bukowski83

Popravdě mě při sledování Four lions chvílema přepadala úzkost z toho, že by se to klidně mohlo kdekoli stát a to mě dost pokazilo požitek s vážně vtipných scének! Na druhou stranu mě to nezabránilo smát se v určitých chvílích jako blázen a po zamyšlení se, musím uznat, že je to dobrý, ale kombinaci atentátu a komedie už si nějaký čas nepustím!70% ()

cubajz

krásně suše podaná satira o partě imbecilních sebevražedných atentátníků a jejich džihádu na území Británie. Dost mrazivé je, že to nemusí být až tak úplně fiktivní záležitost. ()

Kwaichi

Zozačiatku sa to pomaly rozbiehalo, najskôr som si myslel, že sa jedná o iný film. Koniec bol však takmer bezchybný, najmä naháňačka v kostýmoch maskotov. Ako vidíme hrozba terorizmu je naozaj blízko, sú medzi nami a my o tom ani len netušíme. Ešte že nie vždy pri nich stojí šťastie a ich zámery sa im málokedy vydaria. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato