Rozmarná léta českého filmu (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2010, 20x52 min

Jan Stehlík

Anna Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Klára Issová, Jiří Bartoška, Martin Dejdar, Jiří Macháček, Jan Budař, Vlasta Chramostová, Daniela Kolářová, Iva Janžurová, Lenka Vlasáková, Zuzana Stivínová, Tomáš Hanák, Jan Svěrák, Jan Hřebejk, Věra Chytilová, Jiří Menzel, Vít Olmer, Zdeněk Troška, Hynek Bočan, Karel Smyczek, Vladimír Michálek, Irena Pavlásková, Juraj Jakubisko, Milan Šteindler, Jaroslav Brabec, Alice Nellis, Vladimír Dlouhý, Igor Chaun, Ondřej Vetchý, Pavel Nový, Zdeněk Tyc, Zdeněk Svěrák, Markéta Hrubešová, Jiří Lábus, Jaroslav Soukup, Andrea Černá, Jiří Pomeje, Vojtěch Kotek, Radek Valenta, Kryštof Hádek, Matěj Hádek, Bohdan Sláma, Jaroslav Dušek, Michal Dlouhý, Marek Taclík, Anna Šišková, Ondřej Trojan, David Ondříček, Radim Špaček, Tereza Brodská, Lucie Bártová-Zedníčková, Viktor Tauš, Václav Marhoul, Viktor Preiss, Deana Horváthová-Jakubisková, Jakub Žáček, Lucie Bílá, Pavel Melounek, Jiří Krampol, Lukáš Vaculík, Alena Mihulová, David Matásek, Dušan Klein, Josef Polášek, Marek Najbrt, Tomáš Vorel st., Tomáš Vorel ml., Oldřich Navrátil, Martha Issová, Varhan Orchestrovič Bauer, Petra Nesvačilová, Robert Sedláček, Maria Procházková, Karel Janák, Václav Jiráček, Dan Svátek, Petr Zelenka, Marie Poledňáková, Ivan Trojan, David Prachař, Barbara Nesvadbová, Ivan Šlapeta, Marek Epstein, Tomáš Řehořek, Benjamin Tuček, Čestmír Kopecký, Tomáš Mašín, Tereza Brdečková, Saša Gedeon, Evžen Gogela, Karel Spěváček

Petr Svoboda

Již po prvním dílu musím napsat, že mne to maximálně bavilo bez ohledu na názory některých "filmových fanoušků". Možná časem uberu z hodnocení, ale zatím se na další díly těším jako malý kluk....a i po druhém dílu nemám co měnit...stále mne baví "veselé příběhy z natáčení" zde prezentované :-)..............a po třetím dílu je již jasné, že nejvyšší hodnocení měnit nebudu!(5.1.2011)

Mně se tenhle pořad líbil. Hezky shrnul věci, které se sice dají zjistit kdekoliv jinde, ale udělal to za vás. :) Vše podal zajímavou a poměrně inteligentní formou, až mě skoro překvapilo, že za tím stojí Vachler, kterého opravdu nemusím. Jedinou výtkou, kterou bych snad podotkl, je fakt, že má pořad téměř ve všech případech (pár výjimek se najde) nekritický postoj vůči tvorbě české kinematografie, což je na škodu, vzhledem k tomu, že kromě několika dobrých filmů u nás vznikla i velká spousta sraček, o kterých se zde hovoří pouze jako o "ambiciózních projektech". :P Ale jinak palec nahoru, něco takového (spíše tedy pro laického diváka) tady chybělo.(18.5.2011)

Proboha, některé ty zkratkovité reakce...subjektivní vzpomínání lidí, co byli při tom, ne odosobněná učebnice, takže podle toho pořad i vypadal...mě osobně se více líbila ta dřívější léta, snad kvůli těm převratným rokům a v pozdějších dílech se snímkům věnovalo méně prostoru, asi taky vzhledem k četnosti produkce. 70%.(31.5.2011)

Tak jsem viděl téměř všechny díly (až na dva kusy z doby po roce 2000, což mě ani tak moc nemrzí) a musím říct, že jsem s tímto ohlédnutím za dvaceti lety české kinematografie více než spokojený. Především to o začátcích po revoluci jsem si s chutí poslechl a prohlédl. V podstatě v každém díle jsem se dozvěděl několik zajímavostí a rozšířil jsem si povědomí o několik (především starších) filmů, které mi doposud zůstávaly utajeny. Jakožto pouhopouhý konzument jsem ani v tomto dokumentu nic jiného hledat nechtěl …(23.5.2011)

Paráda, těším se na každý úterní večer! Zdejší nízké hodnocení symbolicky (hlavně však tragicky) potvrzuje, jak jsou tady ve skutečnosti všichni zanícenými a oddanýimi fanoušky filmu... Jděte se bodnout, uživatelé CSFD!!! (po čase se koukám hodnocení zvedlo, v červenejch už to vypadá daleko líp, ale stejně je to pořád málo)(11.1.2011)