Apokalypsa: 2. světová válka

• Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

Recenze uživatele Guran k tomuto seriálu (1)

Apokalypsa: 2. světová válka (2009)

Troufám si říct, že je to nejlepší dokument o 2. sv. válce co jsem kdy viděl. Tak do podrobna vysvětlena válka a všechny válečné tahy mě připoutaly ke křeslu. Co mě naopak trochu zamrzelo je pár nedodělávek. Např. o Československu je jen pár zmínek v rozmezí dvou minut už náhle Hitler útočí na Polsko a přitom Mnichovská dohoda znamenala v této válce hodně. Pak bombardování Londýna jsem také čekal o kapku víc, ale krom toho tu máme opravdu velký kus práce a francouzské filmaře velice chválím. Co se týče Československa - myslím si, že jsme bojovat měli, jako každý jiný napadený stát Hitlerem. Polsko, Francie, Velká Británie, Rusko. Jediní Češi se nechali obsadit. Asi ale víme, jak by to tu dopadlo, kdybysme se bránili. Nevyhráli bysme v žádném případě. Hitler by se zase dohodl se Stalinem o rozdělení Československa a dopadli bysme jako v Polsku, ale v současné době by možná o nás byly natočené filmy, ale za jakou cenu? Možná by umřelo mnohem více lidí. Tak jako tak, minulost už se nezmění a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Dokument je krásně vybarvený, tedy, kromě drastických záběrů a opravdu mám z tohoto dokumentu ohromnou radost a čas, který jsem mu věnoval vděčím filmařům. Skvělá práce! ()