Apokalypsa: 2. světová válka

(seriál)
  • Česko Apokalypsa 2. světové války (více)

Epizody(6)

Apokalypsa: 2. světová válka používá provokativní záběry pořízené amatérskými filmaři, odtajněné přísně tajné záznamy a zpravodajské záběry, které v dané době nebyly odvysílány. Tyto znovu objevené záznamy byly obarveny, aby si diváci mohli představit, jaké to bylo zažít válku zblízka. Síla tohoto pořadu spočívá ve snaze vyprávět příběh 2. světové války novým způsobem a pomocí netradičních záběrů, které diváci ještě neviděli. Například v 2. díle uvidíte záběry francouzských školáků v malé vesnici nedaleko Arden. Je to jejich poslední den ve škole, předtím než budou muset vesnici opustit a obsadí ji Němci. Diváci také uvidí strašidelné opuštěné školní třídy bez dětí. Díky těmto záběrům je snazší si představit civilní či také "každodenní" podobu války. (National Geographic)

MrPierc

Když koukám na válečný černobílý dokument, beru ho jako dobu dávno minulou. Spokojeně sedím s čajem v ruce a nic mi neschází. Tento dokument ale obsahuje kompletně colorovaný materiál. Najednou scény vnímám velice opravdově a mrtvoly s červenou krví či roztrhanými těly nepůsobí jen jako z filmového deníku v kině. Běsnící války v oranžových plamenech, mrtvoly i barevný Hitler sálá z obrazovky. To celé působí hrůzostrašně. Autorům se povedlo nahlídnout na válku ze všech stran a na všech frontách. Komplexní přehled celé té hrůzné a zbytečné války. Barva vám připomene, že se to opravdu stalo ! Přesto se na to dnes zapomíná a nacismus je bohužel opět na vzestupu. ()

Evander

Docela povedený dokument o druhé světové válce, který však v přímém srovnání s Druhou světovou válkou v barvě, kterou jsem viděl jen o málo dříve, nemá sebemenší šanci obstát. Kvalitativní rozdíl mezi těmito dokumenty je navzdory stejnému roku vzniku propastný. Samozřejmě každému, koho téma druhé světové války zajímá, doporučuji ke zhlédnutí právě onen druhý zmíněný dokument. Tento sice obsahuje některé unikátní záběry i informace, ale celkově je minimálně dost nekompletní. 72% ()

Decker

Excelentni pocin, kterym tento dokument je a ktery pro me dava slovum autenticka vypoved ten pravy vyznam. Tvurcum se tato brilantnost na poli valecneho dokumentu opravdu nesmirne povedla a jedna se o uceleny prurez celym prubehem druhe svetove valky. Jednotlivy kapitoly na sebe nadherne navazuji a jejich nazvy presne vystihuji co budou obnaset. Velky plus je i dozvucene a kolorovane puvodni materialy, ktere tak davaji divakovi pocit mnohem vetsi autenticity nez bezne cernobile zabery z rady jinych valecnych dokumentu. Zde si clovek uvedomi, jak se tato strasna epizoda v lidskych dejinach stala teprve v nedavne dobe. O to vic mrazi v zadech pri urcitych zaberech (pro me asi Goebbelsuv projev po porazce u Stalingradu nebo zabery z vyhlazovacich taboru). ()

Arsenal83

Platí to, čo pri Apokalypse 1. svetovej vojny, hoci tá sa mi páčila viac, pretože je staršia a pre mňa zaujímavejšia. Tam som chcel dať až 6 hviezd, takže tu si v pohode vystačím s 5 :) Je skvelým počinom, že tvorcovia zbytočne netlačili na pílu a neroťahali seriál na 20 častí, tých 6 dokonale stačilo. Tak, ako pri farbách 2. svetovej vojny, aj tu môžem len odporučiť do škôl, obraz a zvuk nauží mnohokrát viac ako písmena v skriptách alebo učebnici. ()

C0r0ner

Neuvěřitelně sugestivní záběry barevné války, které předtím nikdo neviděl. Člověk musí obdivovat práci restaurátorů, kteří na tomhle seriálu určitě nechali ruce. Mrzí mě jenom jedna jediná věc. Že to mělo šest dílů. Dovedl bych si představit klidně desetinásobek epizod, mapujících kompletní události oněch šesti let. 100% ()

• V druhém dílu dokumentárního cyklu s názvem "Zdrcující porážka" je v českém dabingu trestuhodná chyba. V části, kde je popisována kapitulace Francie v Compiègne, je řečeno: "...tentýž vagón, ve kterém bylo v listopadu 1919 podepsáno příměří stvrzující porážku Německa." Tento akt se udál v roce 1918 a tím skončila 1. světová válka. (Petronylek)