Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál)

• Česko

Apocalypse: World War II

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2009, 6x53 min

Ultimátny unikát!(26.6.2011)

Když jsem na to poprvé náhodou narazil, nevěřil jsem svým očím. Kolorované a ořezané dokumentární záběry? Stačila minuta a dokument mě naprosto dostal. Nejen, že kolorování není na škodu (řekl bych, že se snaží být co nejvíce "dobové"), ale dodává záběrům nový rozměr. Válka, jak jsme ji dosud neviděli...(24.8.2011)

To by člověk neřek, jak ta válka vypadá najednou jinak, když je barevná. Ona totiž byla barevná.(25.7.2011)

Neuvěřitelně sugestivní záběry barevné války, které předtím nikdo neviděl. Člověk musí obdivovat práci restaurátorů, kteří na tomhle seriálu určitě nechali ruce. Mrzí mě jenom jedna jediná věc. Že to mělo šest dílů. Dovedl bych si představit klidně desetinásobek epizod, mapujících kompletní události oněch šesti let. 100%(18.12.2016)

Tak po včerejším Nejdelším dni jsem měl příležitost se dneska po ránu podívat v TV na pátou epizodu tohoto dokumentárního seriálu. Už jsem tedy viděl některé díly i dříve, ale zatím jsem je nekomentoval. Výborně natočený, sestříhaný a tematicky uspořádány dokument s řadou unikátních záběrů a dobře napsaným doprovodným komentářem. Doporučuji všem, rozhodně to stojí za zhlédnutí. Po týdnu jsem si nenechal ujít poslední, šestou epizodu, a byť jsem ji viděl už dříve, s chutí jsem se podíval znovu. Na to, že se jedná o dokument, to má neskutečné tempo. Nuda nehrozí ani na chvíli. Jen škoda překladu do českého dabingu, mohli si dát více záležet a nechat to zkontrolovat nějakým historikem. Kodex Bušidó skutečně není kódem, jak v posledním díle dvakrát zazní.(15.7.2012)

• - V druhém dílu dokumentárního cyklu s názvem "Zdrcující porážka" je v českém dabingu trestuhodná chyba. V části, kde je popisována kapitulace Francie v Compiègne, je řečeno: "...tentýž vagón, ve kterém bylo v listopadu 1919 podepsáno příměří stvrzující porážku Německa." Tento akt se udál v roce 1918 a tím skončila 1. světová válka. (Petronylek)