Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál)

• Česko

Apokalypsa 2. světové války

• Francie

Apocalypse - La 2ème Guerre Mondiale

Apokalypsa - Druhá svetová vojna

Apocalypse: World War II

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2009, 5 h 22 min (Minutáž: 6x53 min)

Neuvěřitelně sugestivní záběry barevné války, které předtím nikdo neviděl. Člověk musí obdivovat práci restaurátorů, kteří na tomhle seriálu určitě nechali ruce. Mrzí mě jenom jedna jediná věc. Že to mělo šest dílů. Dovedl bych si představit klidně desetinásobek epizod, mapujících kompletní události oněch šesti let. 100%(18.12.2016)

Ta nejlepší ukázka destruktivní povahy člověka a důkaz toho, jak je celá planeta ovládána pár lidmi, lačnícími po moci. Byl jsem udiven, jak arogantní a slepé byly mnohé národy, jak drzý a nelidský byl zakomplexovaný Hitler, potažmo jeho vysoce postavení důstojníci, jak slepě jej všichni následovali (Rusko, Itálie) a kolik lidí muselo zemřít zbytečně, z rozmaru. Seriál, který je plný dobových záběrů mrtvých lidí a poprav z vás vydojí všechny emoce, protože zasáhne hluboko do vaší lidské duše a přímo z něj sálá ta bezmoc, kterou obyvatelé Evropy zažívaly, když musely opustit své domovy. Nutné vidět. Tohle by měly pouštět ve školách a ne se to učit z učebnic...(26.4.2014)

Zobrazenie skutočného pekla. Nenormálne zábery, ktoré chytia za srdce každého. Pri každej časti človek premýšľa čo museli ľudia tej doby prežiť kvôli jednému vyšinutému a zakomplexovanému malému Rakúšanovy. Je to síce práca Francúzskych tvorcov, ale ľúbilo sa mi ich nestranné zaujatie pri tvorbe. Dozvedel som sa mnohé veci, o ktorých som nemal ani šajnu. Fakt APOKALYPSA. Ostáva len dúfať, že sa ľudstvo poučí, aj keď súčastná situácia hovorí o inom.(25.8.2014)

2. SV letem svetem, takove rychloopacko s minimem durazu na popis bitev, udalosti, jednani atd. Nicmene o tom tento dokument neni. Vybarvene zabery dokazi naprosto vtahnout do tehdejsi doby a clovek ma najednou pocit ze vse je mnohem realnejsi. Je to zajimave a uzasne co s historickym dokumentem dokaze udelat pouze to, ze se dodatecne vybarvi.(2.3.2012)

Druhá světová válka - nejvetší konflikt v dějinách. Frantíci nám ukázali, že mají nadání nejen na filmy, ale také na dokumenty. Já, který se zajímám o tento konflikt, jsem viděl nespočet dokumentů, a abych pravdu řekl, od tohoto jsem nečekal nic jiného, než shrnutí těch nejpodstatnějších událostí. Ale po shlédnutí všech šesti dílu bylo překvapení na světě. Co se týče událostí, tak v tom dokument nekraluje, tady je to spíše viděno všechno z rychlíku, protože do šesti hodin se to fakt nevejde, něco mi tam chyblo, něco zase naopak potěšilo (hlavně některá zcela nová fakta). Pokud hledáte kvanta podrobných informací, toto asi nebude ta správná volba, i když ..... Co ale dělá tento cyklus výjmečným, je styl, jakým je to předkládáno divákům. Někdy mi přišlo, že se dívám na film. Dalším plusem byly nové archivní záběry, které jsem ještě neviděl a taky to, že se za celých šest hodin ani jeden neopakoval. Vše v barvě (myslím tím kolorizované originální černobílé sekvence) je pak jenom perlička, protože to těm záběrům dodává jiný rozměr. Navíc naprosto dokonalá hudba Kenjiho Kawaie. Asi jeden z nejlepších současných dokumentů o druhé světové, 95%.(13.10.2010)

• - V druhém dílu dokumentárního cyklu s názvem "Zdrcující porážka" je v českém dabingu trestuhodná chyba. V části, kde je popisována kapitulace Francie v Compiègne, je řečeno: "...tentýž vagón, ve kterém bylo v listopadu 1919 podepsáno příměří stvrzující porážku Německa." Tento akt se udál v roce 1918 a tím skončila 1. světová válka. (Petronylek)