Ackoliv trojice reziseru, ktera vytvorila tento velkofilm nemela nijak hvezdnou karieru, v Tora! Tora! Tora! se vyznamenala a natocila vice nez slusny valecny film. Po vizualni strance je film dokonaly, nejvice vsak ocenuji jistou objektivnost snimku, ktera se snazi bez emoci vylicit deni, ktere s nejvetsi pravdepodobnosti predchazely naletu na Pearl Harbor.(5.7.2014)

4,5*/5... Vojnová klasika, ktorá sa drží dejepisných faktov a popri tom ponúka aj kinamatografický zážitok:). Mal som tú možnosť byť na Pearl Harbour, kde nám púšťali autentický dokument z japonského útoku a musím povedať, že Richard Fleisher si tento materiál detailne naštudoval. Posledná hodina je geniálne natočená a nebyť mierne (naozaj mierne) prekombinovanej a trochu zdĺhavej prvej časti, plný bodový zisk má Tora Tora Tora úplne zaslúžene.(26.12.2006)

Na téma Pearl Harboru dělám ročníkovou práci a musím uznat, že tohle zpracování je mnohem lepší než Bayův velkofilm. Dozvíte se o důvodech, které vedly k útoku a amerických chybách a všechno to je mnohem realističtější. Útok je zatraceně dobře natočen a je zajímavé ho pororvnávat s Bayovým spektáklem.(13.3.2004)

Táto vojnová klasika má jeden malý problém. Od začiatku je jasné o čom je a každý netrpezlivo čaká kedy japončíci naštartujú mašiny. Do toho zlomového okamžiku to trošku škrípe, chcelo by to úvodnú hodinu trošku oživiť, ale od vzlietnutia japonských lietadiel sa pripravte na zničujúce vojnové peklo. Scéna kde jedno z prvých japonských lietadiel preletí ponad nastúpených námorníkov ešte vyvolá úsmev : "Zapíšte si jeho číslo, nahlásim ho za porušenie predpisov."...Potom, ale prichádza na dobu svojho vzniku naozaj veľkorysá a bombastická akcia, ktorá má na moje počudovanie strašne veľa spoločného so scénami Bayovho filmu Pearl Harbor a bolo pre mňa zaujímavé porovnávať ich. M. Bay mal riadne nadupaný rozpočet , no napriek tomu niektoré momenty sa mi v Tore zdali lepšie. 80%.(27.5.2010)

• Bauer

Po skončení filmu jsem měl chuť pořádně si zařvat Tora! Tora! Tora! Možná, protože jsem byl trošku naštvaný, že jsem koukal něco málo přes dvě hodiny na nudný film. Přes hodinu a půl jsem koukal na film, kde se jen mluvilo. Samozřejmně to byli celkem důležité kecy ale neuvěřitelně nudné. Potom přišel ůtok na Pearl Harbor, který je na svou dobu velmi dobře natočen. Velké zklamání byla hudba od Jerryho Goldsmitha, nevýrázná a nepůsobivá. Aspoň, že herci hrají znamenitě. Kdybych tento film měl brát jako dokument, tak budiž. Ale jako film je to opravdu nudný moc. Věřím, že ve své době to musel být vyzdvihované dílo ale v dnešní době, kdy máme Pearl Harbor od výtečného Michaela Baye, tento film v žádném případě neohromí ani neuchvátí.(28.8.2007)

• - Mnoho replik japonských letadel užitých v tomto filmu se rovněž objevily ve filmech Birva o Midway (1976), Tajemný záře nad Pacifikem (1980) a Pearl Harbor (2001). (Kulmon)

• - Původní scénář měl 657 stran. (Kulmon)

• - Japonské titulky mluví o útoku na Pearl Harbor k 8. prosinci, což je technicky správně, protože v Japonsku bylo toto datum, v Americe 7. prosince. (Kulmon)