Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

choze

Sexy blond young people everywhere! Twilightovský příživník, který je o něco koukatelnější než jeho předobraz. Mdlá teen vztahovka s megaarchetypálními postavami a tmavými nočními akčními scénami a digitálními monstry. Ústřední pár nudný, ale jejich přihrávači jako sucharský mentor Timothy Olyphant, šikanovaný nerd nebo sexy drsňačka číslo 6 (klon Kristen Stewart jménem Teresa Palmer) byli fajn. Marná sláva, mimozemšťani nejsou tak sexy jako upíři, o světelných dýkách a paprskometech nemluvě. ()

Gilmour93

Kosmický syn Bej Bej, co na hlavě má melír, v dlani svítilnu a v srdci lásku? Podejte mi igelitový sáček.. Už jméno Bay na postu producenta mě mělo zastrašit, ale není nad tradiční sobotní dávku young-adult masochismu. Síly temna, Hostitel, Twilight. Společný jmenovatel je nadpřirozená mládež, která trpí na okraji společnosti se svým prokletím odlišnosti a přitom touží být milována. Ano, taky jsem byl náctiletý a dokážu projevit k cílové skupině poměrně velkou dávku empatie, ale proč je to proboha vždycky tak povrchní, upjaté a hlavně debilní? ()

somnar

Spin-off Twilightu. Možná ne tak sebestředný, nesmyslně osudový a trapně patetický, ale úplně stejně otravný a nudný. Caruso vyměkl. 35% ()

TeeAge

| Scenár: Alfred Gough, Miles Millar, Marti Noxon | Hudba: Trevor Rabin | Produkcia: Michael Bay, Steven Spielberg, Chris Bender, J.C. Spink / DreamWorks, Touchstone Pictures | Rozpočet: 60 miliónov $| Tržby: 144,492,830 $ || Nádherne umelý film, kde je vynikajúce miešanie žánrov, nečakane rozprúdená akcia, šablonovitá farebnosť dobrej a zlej strany, ne úplne predvídateľný scenár. V celku povedané, dosť kompaktné dielo, ktoré dáva do kapsy tochtoročných kolegov, ako np Green Lantern. Značka aspoň zdajúcej sa kvality je aj parta producentov. ()

StarsFan

Zajímavý nápad, který je v konečném důsledku scénáristicky strašlivě nedotažený. Pokud č. 1, č. 2 a č. 3 byli zlikvidováni potichu a beze svědků, proč pro zabití č. 4 padne prakticky celé město? Má nějaký smysl, aby se č. 4 bránil svým pronásledovatelům, když proti němu stojí celá mimozemská civilizace? Jaktože se všichni mimozemšťani bez ohledu na rasu tolik podobají lidem? Není zvláštní, že si hlavní hrdina za nejlepšího kamaráda vybere náhodou zrovna člověka, který má v celém příběhu svou roli? Měl ten ťuťuňuňu pejsek nějaké hlubší poslání, než aby skupina pubertálních slečen v řadě za mnou při jeho poslední scéně sborově pronesla empatické: "Och!"? Normálně nejsem nějaký šílený rýpal, kterému vadí, že je děj historicky nepřesný nebo obsahuje chyby v kontinuitě (aneb v posledním záběru bylo pět jablek a v dalším je jich šest), ale autor I Am Number Four zjevně neovládá ani tu nejzákladnější logiku. Škoda, protože díry ve scénáři a digitálně velkolepý konec zabíjejí jinak poměrně originální námět o tom, jaké to je, když jste číslem v řadě těch, kteří mají zemřít. Nedůležitá poznámka: Vzhledem k lehce otevřenému závěru očekávám, že už teď se připravuje pokračování ve stylu I Am Number Five. ()

Botič

Naprosto dokonalý placebo efekt. Scénáristický brak, který je ale pořád sympatičtější, než podobně laděný Jumper a to díky nostalgické vzpomínce na seriál Roswell a nadupanému soundtracku. Pravda některé scény na sebe nenavazují tak, jak by měly, ale úvod jak od Emmericha, prostředek podobný Proroctví od Proyase okořeněný 30 dní dlouhou nocí a závěr alá Fakulta? C´mone :) Stejně nejvíc plusových bodů nasbírá Čtyřka ve scéně citující Disturbii. Olyphant trestuhodně nevyužitý, ale samotné finále v konečném součtu představuje zábavně epickou odměnou. Sečteno, podtrženo - příjemná jednohubka, která není TAK zlá, jak by se z hodnocení kolemjdoucích mohlo zdát. ()

3DD!3

Ale docela dobrý to bylo. Strašně předvídatelné, pitomé a naivní, ale docela zábavné. A Teresa Palmer! ()

Kaka

Podhledy a práce se světlem ala Michael Bay, akce rovněž velmi dobrá, hlavní hrdinové sympatičtí, ale koncepčně je to ryzí béčko, které si naštěstí ani na nic nehraje. Vše vybuchuje tak jak má a nikdo ani s jiným koncem nepočítá. Naštěstí je to dynamické a v rámci mezí i zábavné. Neočekával jsem větší pecku, nedostal jsem pecku. Je to solidní akčňárna a pevně doufám, že nebude pokračování. Nemělo by vůbec nic co nabídnout. ()

akisha

O filmu jsem předem nevěděla nic, ale během sledování to víc a víc vypadalo na nejmíň pětidílnou fantasy ságu jako předlohu. Jestli je to podle knihy nevím, ale filmy tohoto typu nejsou mým šálkem kávy. Tohoto typu myslím rádoby cool fantasy, co je jen dobře zabalená extrémně tupá teenagerská romance. Bavil mě jen Timothy Olyphant, zbytek jsou nezajímavý náctiletý, co mlátí furt tu stejnou prázdnou slámu - nováček na škole se superschopnostma, nádherná holka co se do ní hned zabouchne, šikanovanej šprt, křupan co ho terorizuje, to úplně volá: nůůůůdááááááá.... Aspoň že tam byly nějaký ty příšerky, to mě přece jen trochu vytrhlo. Případným pokračováním bych se bránila - a jak moc - ale bylo by mi to houby platný. 50% ()

Falko

Opät je tu jedna z teenagerskych jednohubiek, ktoru by asi mnohi z vas najradsej niekam zakopali pod zem, ale ja som bol spokojny. Scenar je jednoduchy = neoriginalny, za to ale dej bol svizny, triky v pohode, zaporaci odporni a posledna finalna polhodinka dokazala u mna dvihnut hodnotenie na 4 hviezdicky, aj ked som uz podobne veci videl v x inych filmoch a zrejme aj tento film mi rychlo vysumi z hlavy. Co ma prekvapilo, v zaverecnych titulkoch som zbadal meno producenta Michaela Baya. Reziser D.J. Caruso a jeho 2 posledne filmy DISTURBIA (2007) a OKO DRAVCA (2008) ma celkom slusne bavili a tak som vedel, co asi mozem ocakavat aj od tohto filmu. Tvorcovia si pre pripad ziskov z filmu nechali pootvorene dvierka na pokracovanie, kedze ich je 9 a on je cislo 4. _________ Alex Pettyfer - (John Smith) +++ Timothy Olyphant - (Henri) +++ Teresa Palmer - (Číslo 6) +++ Dianna Agron - (Sarah) +++ Callan McAuliffe - (Sam) +++ Kevin Durand - (Mogadorian) +++ Jake Abel - (Mark) +++ Jeff Hochendoner - (Šerif James) +++ Patrick Sebes - (Kevin) +++ Produkcia: Michael Bay, Chris Bender +++ (Videl v kine 29.03.2011) ()

castor

Člověk by neměl dávat na první dojem. Nevím, jestli chtěl Michael Bay vycucat nějaký ten dolar na aktuálně populární a výdělečné upíří sáze, vybělené hrdiny vyměnit za sice nepobledlé, ale taktéž schopnostmi obdařené mlaďase a pokusit se pobavit i dojmout, každopádně já spokojený byl. I Am Number Four je kombinací ne moc vymazlené sci-fi, akčního filmu s několika vrcholy i pády a poměrně fungující teenagerovské romantiky. Všechny ingredience mají dost nestálé tempo, neřeší moc logiku, některé scény vyšumí do prázdna a jednoduše neuspokojí, jak by mohly. Až jsem si říkal, že by se hodil méně líný a více snaživý režisér. Přesto všechno mě nový Carusův (jeho Disturbia taky víc bavila vztahy a situacemi na plátně, než děsivým tajemstvím souseda) snímek nezklamal, občas pobavil a uběhl jako voda. Veškerá ta mimozemská vata se totiž časem stočí do klasické středoškolské romance, která baví. Přikráčejí i zlí mimozemšťané, kteří vypadají docela stylově, náš hrdina se začne pomalu nasírat a holýma rukama odrážet policejní auta. Alex Pettyfer a Timothy Olyphant hrají v rámci možností slušně, Teresa Palmer a Dianna Agron navíc skvěle vypadají!! Připomínky jsou, to ostatně vždycky, tentokráte mi to ale vlastně ani moc nevadilo.. ()

Rex Mundi

Cervenakov komentár ma skoro obmäkčil, aby som dala 3*, napriek tomu, že je to hrozne blbé - ale potom som sa pozrela na Čarodejníkovho učňa (toho s Kejdžom) a ten dostal iba 2*. Som číslo 4 si teda viac nezaslúži. A ja som dokonca čítala aj knihu (recenzný výtlačok), ktorá bola rovnako blbá. Bohužiaľ v očiach diváka/čitateľa (a hnusného cynika ako som ja) tomu hrozne škodí prioritné zameranie na presladenú tínedžerskú love story až za hrob. Ak je človek precitlivelý na tieto elementy - a ja som teda po čítaní knihy bola - tak jednoduchučký a klišovitý sci-fi príbeh je zatlačený do úzadia a zostávajú skôr tie negatívne dojmy, sem-tam vylepšené vedľajšími postavami. ()

Spooner

Celkem snesitelný mix Stmívání a Jumpera. Příběhově je to sice stejně plonkový jako zmíněné 2 filmy a první hodinu se toho moc neděje, ale celý to celkem příjemně uteče a herci jsou celkem sympatičtí. Závěrečná půlhodinka naštěstí dřívější absenci akce aspoň trochu zachrání a kouká se na ní velmi pěkně. I tak ale zamrzí, že D. J. Caruso promarnil svůj talent zrovna u tohodle filmu.50% ()

Wacoslav1

Průměrná záležitost. Ty řeči ve stylu další Tvajlajt se mi zase až tak nezdají. Ne že bych teda tu partu krásných mlaďochů nějak uznával, ale příběhově i zpracováním je to jenom taková neškodná blbinka která neurazí a nemá jiný cíl než být nenáročnou zábavou na večer a jako takový to celkem funguje.55% ()

Davies182

Při zpětném pohledu jsou jasné dvě věci: 1) že Caruso dostal obtížný úkol, když měl natočit první část očividně několikadílného akčního sci-fi příběhu; 2) že jestli někdy na tu filmovou dvojku (nebo klidně i trojku!) dojde, bude to nehorázná akce srovnatelná s těmi největšími blockustery několika posledních let. I Am Number Four totiž není ničím jiným, než jen nezajímavým rozjezdem pro jedno gigantické kulervoucí dobrodružství: -náct mi dávno není a líbilo se mi to. ()

petero

Sklamanie roka. Zaujímavý námet, no spracovanie je totálne nezáživné a efektnosť pár scénok sa míňa účinkom. Zlatý Jumper. A áno. Twilight nemal nikdy vzniknúť, lebo toto k jeho podaniu inklinuje viac ako je pekné. Kde bol sakra Kevin Durand? ()

gogo76

Iba priemerné sci-fi, v ktorom pomerne dobre funguje love story a scény zo školy. Zvyšok je štandardná nie príliš zaujímavá akčná výplň so zloduchmi, ktorí až príliš pripomínajú tých z hororu 30 dní dlhá noc. Na jedno pozretie. 60%. ()

Xmilden

Syndrom Twilight se vrací! Jedněmi dvěři jsem tuto sérii vykopnul a ona se mi cpe do baráku oknem. Asi tak nějak vypadalo mé překvapení, když po úvodních 10 minutách jsem s hrůzou zjistil na jakýže film se vlastně dívám. Ze 110 minutové stopáže se toho dobrých 80 minut vlastně nic neděje. Akční závěr se mi líbil, ale co z toho když předchozí minuty pro mě znamenaly utrpení. Filmová myšlenka není špatná, ale svou výživností se spíše hodí tak pro Akta X anebo nějaký jiný televizní seriál. Tohle není myšleno rozhodně ve zlém. Akta X mám stále moc rád. Trošku tuším že si tvůrci u Čísla 4 nechali dveře dokořán pro případný druhý a další díl. U něj bych ale prosil trošku více přidat akce, napětí a hodně ubrat na romantice. ()

Hrabka

Romantická báchorka pro teenagery se sci-fi nádechem, který vůbec nefunguje. Ono by to možná fungovalo, kdyby se nad tím dějem tvůrci alespoň trochu zamysleli a dali si trochu práci s dialogy a určitými scénami. Ten příběh je prostě hrozně povrchní a chvílemi hloupý. Akční scény byly někdy až moc ujeté. 50% ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)