aquiver

Oproti adaptaci z roku 1990 se Muschiettiho snímek posouvá výše, převládají však velmi rozporuplné pocity. Pokud bych měl žánrově srovnávat, z hororů od Kinga jsou Mlha nebo Osvícení lepšími filmy (ať už režijně či atmosféricky), z hlediska klukovských filmů je takové Stůj při mně až propastně lepší. Zde v mých očích film sráží příliš laciné prvky jako digitální nadpřirozený klaun, krvavá scéna v koupelně, zcela nevhodná hudba, která rozbíjí veškerou atmosféru, do toho humor, postavy neuvažující plně reálně... Bohužel jsem nečetl knihu, nemohu srovnávat, ale jsem přesvědčen, že kniha je lepší. Chybí mi mnohem větší strach klukovské party a spíš z neznáma, než hned ukázat bubáka... takhle to vnímám jen jako americký komerční trhák pro teenagery, který o chloupek předčí většinu současných hororů, zejména díky scénám v přírodě a tématu přátelství. Klasický hororový fanoušek se navíc příliš bát nebude. 60 % ()

Hanys_

Celovečerní Stranger Things. Děsivé moc ne, ale o to tady až tak nejde. Muschietti vytvořil ze skupiny dětských herců upřímnou partu kámošů, a hlavně díky tomu tady ta atmosféra přátelství a dospívání z plátna doslova sálá. Mám chuť si znovu přečíst knížku. ()

Gogo333

Nějak se stalo, že se prakticky sešly čtyři adaptace Kingových knih. Temná věž a televizní Mlha se bohužel vůbec nepovedly, ale Mr. Mercedes a hlavně To jsou povedené pecky. To mě velice bavilo, ať už šlo o napínavý příběh, vtipné hlášky nebo strašidelné scény. Film má i líbivý hudební podkres a když začne bitva s kameny, tak je to luxusní jízda. Klaun je bombastický a střídá občas směšné scénky s těmi děsivými. Natož, že má film přes dvě hodinky, tak utekl jako voda a ani chvíli jsem se nenudil. Za mě naprostá spokojenost, určitě povedenější než původní adaptace. Uvidíme jak se poperou s druhou polovinou, na kterou se už teď moc těším. ()

Zmrv

Tak tohle je pro mě velké překvapení, jakkoliv Kinga miluju, tak adaptace jeho hororů nedopadají moc dobře. Tentokrát se však filmaři trefili přímo do černého. Je to už pár let co jsem četl knižní předlohu a nepamatuju si ji úplně dopodrobna. A ačkoliv jsem nejednu změnu postřehl, tak celkový pocit z knihy se filmařům povedlo do filmu převést dokonale. Největší zásluhu na tom bezpochyby mají dětští herci v hlavních rolích (za mě byl nejlepší Finn Wolfhard jako Richie Tozier). Bill Skarsgard jako Pennywise je také téměř dokonalý, ačkoliv Tim Curry byl přece jenom ještě lepší. Ačkoliv jsem si to nemyslel tak velmi dobře zafungovalo i rozdělení příběhu na děti a dospělé, knize navzdory. Hrdinové jsou prostě sympatičtí a v boji s ultimátním zlem jim od začátku do konce fandíte. Horor to sice úplně není ale pár lekaček není vůbec marných. Muschettimu s Fukunagou se povedlo vytvořit jednu z nejlepších adaptací mistra hororu, která se zařadí po bok Osvícení, Misery nebo Zelené míli. Nezbývá než doufat že i druhá část, která byla i v knížce poněkud slabší, se povede alespoň částečně tak dobře jako tato první. 90% ()

Miller

No, je to vyhajpovaný film. Herci super (teda pennywise je taky přemrštěně vychvalován), kamera, hudba, výprava - skvělý. Ale efekty, režie, masky.....hmmmm.....nic moc. Je to fajn, nenudící film, ale že bych se bál se nedá říct (a to z klaunů mám hrůzu celý život, a opravdu je nesnáším). Čekal jsem hodně, dostal jsem průměr. 69% ()

Krabak

Za mě velice přeceňovaný film. Bohužel jsem se nedočkal ani napětí, ani strachu, ani podobných věcí, které by k hororu měly patřit. Knižní předloha nejspíš bude bezvadná, ovšem co se týče filmu... Průměrný horor plný hororových klišé. Jinými slovy jdi do temnýho sklepa, nebo místnosti, odkud jdou divné zvuky a nejspíš se tam skrývá TO. SPOILER: Film má opravdu trapný závěr, při kterém banda do té doby šikanovaných děcek, probodá, prostřílí a umlátí čiré zlo...no mazec. Konečná scéna, kdy se všichni jako "Vinetů" s "Oldšetrhendem" pořežou a přenesou pomocí své krve ostatním kámošům do ran bůh ví jaké **ačky...u toho nejedno oko opravdu dojetím neskončí suché -_- Pro lidi, kteří se na horory dívají jen občas to bude dle mě opravdu dobrý film. Ovšem pro vyznavače tohoto žánru to nic extra zajímavého nebude. --->50% ()

cold

pozn. jen na okraj - můj nový komentář po skoro 4.letech;-)..............TO........Viděno v CineStar ATMOS!................................ Po týdnu, co se mi emoce ustálily shrnu TO do 3 zásadních bodů: 1. TO není remake TA z roku 1990 - opravdu nevím, kdo to vůbec vypustil!!!!! 2. TO je opravdu děsivé, protože ...... stejně jako u knihy Stephena Kinga ...... jsem se fakt bál, BÁL a bylo to TO "dokonalé" bání, které tak nějak zabrnká na to, co jste si mysleli, že už v sobě ani nemáte. Nečekejte nějaké lekačky, TO není bání z leknutí, ale..... Přiznávám, že jsem si pomohl, ale TO zvládnete také. Jen se uvolněte a jděte si do kina z pocitem se BÁT (po čase až se Vám v hlavě usadí celý ten zážitek, tak jak má. Dorazí odměna! Pak pochopíte v čem je dokonalost PANA Stephena Kinga a vsadil bych se, že Vás to i donutí si přečíst všechny jeho knížky.) Mě pak stačí jen si v hlavě přehodit do módu, který přirozeně přichází při četbě Stephenových knih, tím jsem však dodal sice důležitý, ale jen 1 dílek stavebnice. Daleko více jich bylo zapotřebí k zachycení a tedy "přenesení" atmosféry (klobouk dolů za poctivou filmařinu a výkony dětských představitelů, protože celý film, ostatně jako v knize, je na nich postavený). TOTO vše má za následek, že mozek produkuje jeden strachový impulz za druhým a mění jakoukoliv scénu z města DERRY (ulice, knihovna, řeka, škola, koupelna nebo sezeníčko pěkně doma u stolečku v teploučku, nebo třeba tak obyčejnou věc, jako je vyzvednutí pošty ze schránky) v potenciální jeviště pro toho nechutnýho klauna pennywise či jeho pokřivené vtělení vyvolané naším vlastním strachem podtřžené fantazií každému vlastní, že? pak stačí symbolicky vložit "červené balonky". Věřím, že většině z vás jsou normálně ukradené, jako mě..... ale zde v DERRY mě "serou" čímž maskuji ten pocit, který vyvolají byť jsou jen někde na pozadí (vyschlo v krku a mokro kdesi dole...... myšleno u nohou, tedy na chodidlech;-) ..... tak jsem vypsal jen část pocitů..... je to subjektivní a uznávám, že né moc zdařilé. 3. TO = strach, TEN umí popsat, analyzovat a především ho opravdu mistrovsky navozovat jen KING. Tento film HO pochopil a proto stojí za TO si ho prožít. Po těch 4 letech jsem si kino opravdu a děsivě užil. - pozn. King dokázal udělat z tak nevinné figurky jednu z nejstrašnějších monster. V tomto filmu je vyobrazena (a ani nevím, kdo ho vlastně hraje...?) dokonale obludně. Fakt hustý! .................................................................................................................................. a co teprve 2. díl, to bude teprve jízda. TO nejen nespí, ale je hladové a opravdu, ale opravdu "nasrané". .... oleee Děkuji za komentář od Isherwooda (výstižné, všeříkající - předpokládám, že jsi fanoušek S. K. - tvůj komentář byl jeden z důvodů, že jsem na TO do kina vůbec šel - přiznávám, že jsem měl z adaptace trochu obavy ;-) ZBYTEČNĚ! ()

papushka

Ač To někdy dost odbíhá od knížky (a někde teda díky bohu, některý scény jsem si s těma dětma úplně neuměla, nebo spíš nechtěla, představit), tak kloubouk dolů za To mít koule na zpracovnání takový bichle. Film je super a jsem vlastně dost spokojená. Co mě trochu mrzí, je, že jsem čekala, že se mi samotné To dostane trochu víc pod kůži. Ale jinak si Losers zamilujete, Henry je podle mě ještě děsivější než Pennywise, režie skvělá, vizuálně je to porno a hudebně taky. Těším se na druhý díl a jsem dost zvědavá na obsazení. ()

Greenpeacak

Nitra nie je obyčajným slovanským malomestom. Pod jej povrchom, niekde medzi omamnou kafilérkou a čističkou odpadových vôd v Krškanoch, spí prastaré zlo. Vždy, keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v nitrianskej atmosfére neskutočnú arómu, červeno-hnedú smršť bublajúcu v bezodných kadičkách z komunistickej hrdzavejúcej ocele, rafinovaný bakteriologický kompost a iné neopísateľné hrôzy. Strašná koncentrovaná sila naštvaných a nasratých Trogárov, ktorú možno nazvať len kolektívnym TO, otupuje zmysly obyvateľov, vraždí nevinné čuchové a mozgové bunky, a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem eurofondov. Kto ich vytuneluje tentoraz? Keď v meste začnú miznúť financie, skupinka odvážnych hovnocucov začne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom v mestských službách... ()

Corpsegrinder

Jedna z nejlepších adaptací Kinga která možná neni až tak strašidelná, ale napínavý to je jak svině. Mimo luxusní ztvárnění novýho Pennywise jako absolutního psychopata stojí za zmíňku i hnusná obrazová ženská a hlavně žádný šetření krví (koupelnová scéna v původním TV filmu použila jednu krvavou bublinu, tady to stříká víc než v Evil Dead 2). Kupodivu i poprava jateční pistolí bezrukýho dítěte člověkem trochu zatřese. ()

Junglista

Mám pocit, že pro většinu zde hodnotících to byl jejich první horor v životě, protože tohle bylo slabý jak počtvrtý zalitý kafe. Klaun nedostatečně psychopatickej (nepříliš využitej), atmosféra o ničem (budování nějakýho napětí? Cha!) a v kombinaci s touhle nudou smrtící stopáž. Hodnocení je ovlivněno tím, že všeobecně klaunský / panenkovský horory nemám zrovna v oblibě, ale i tak to dopadlo mnohem hůř, než jsem očekával. Pár scén ovšem docela ušlo, proto aspoň ta 1*. Myslím, že Freddy Krueger by tomuhle šášovi natrh úsměv jenom výrazem v obličeji. ()

SpaceOdyseus

Kdybych nedavno necetl knizku, asi by se mi to libilo vic. Ale takhle bych si radsi dal desetidilny serial. Se stejnymi herci, stejnou vypravou, stejnym rejzou i stejnym saskem. Protoze vse zminene je paradni. Jen pribeh je jak z rychliku a nema cas na nejzajimavejsi aspekty fakt hutneho originalu. ()

krtek138

V době, kdy Oscary získává film, kde je hlavní hrdina chudý černoch a navrch homosexuál, tak v To v první scéně klaun ukousne dítěti ruku... Už jen za to si film zaslouží pochvalu, že to není připosraný, aby někoho nenaštval. Spíše než nějaký lekavý horor se jedná o jedno netradiční letní dobrodružství o odvaze a přátelství. S tím, že se u toho párkrát zasmějete. Stranger Things je sice lepší, ale nedivil bych se kdyby začala vlna hororů. A jí bych ji docela uvítal. PS: mávající klaun s ukousnutou rukou je můj nejoblíbenější GIF 😊 ()

HonzysKISS

Tohle, že je horor? Nechápu, co se všem na tomhle filmu líbí, mně naopak velmi zklamal. Sice jsem bohužel knížku nečetl, ale jak všichni tvrdí, že je film děsivý a nechutný, je pěkná pitomost. Jediná scénka, která se mi ve filmu líbila, byla úplně ta první na začátku, ta byla super, ale dál už to byl zase jenom obyčejný film, jako každý jiný. Film mě jako takový bavil, to zase ano, ale určitě ne po hororové stránce. Spíš mi to přišlo jako nějaký poučný film pro děti, že se má držet parta pohromadě. Stačí vystříhat pár scének a klidně bych to pustil mladším divákům. Pokud od toho divák očekává skutečný horor a zvrácenost, tak ať se ani nedívá. Ovšem koho zajímá parta dětí, která drží spolu jako nejlepší kámoši a jen tak se v ničem nezradí, tak je film pro Vás. ()

POciSEM

Jednička slušnej průjem.Těšil sem se když mi o tom všichni vyprávěli jaká je to bomba a nakonec z toho vylezlo uplně to samí co v 90tym (knížku sem nečetl ale všichni tvrdí že se jí moc věrně tahle verze nedržela) jenom s moderníma lekačkama který upřímně nesnášim.Samozřejmě všem co se to líbilo přeju ať se baví i u dvojky ale počítam že to bude zase jenom další hype.Muschieti by musel přijít s něčim výživnějšim než pomalu jdoucí zlo který se najednou rozeběhne ke kameře. ()

Sayko

Tak tohle se Andymu Muschiettimu vážně povedlo. Natočit tak skvělý horor podle Kingovy předlohy, to dá práci. Teď letí osmdesátky jako Stranger Things, s obludami z jiných vesmírů, takže tohle skvěle zapadlo. Výborné výkony herců, na které dlouhou dobu nezapomenu.. Film bych teda nepovažoval tolik za horor, protože jsem u některých scén umíral smíchy, ale scény s klaunem (hlavně pokud jste neviděli původní film) byly vážně děsivé. Dost dobře zpracované a odvážné byly také scény v létě, za které musím pochválit, jelikož většina hororů zakládá na temné atmosféře a vykouknutí ducha ze tmy. Také musím pochválit části, kdy se Bill s Beverly, byť jen na chvíli, snaží říct, co mají na srdci a tyhle části jsou prostě jedny z nejlepších z celého filmu. Z hororového hlediska to tak strašidelné nebylo, jelikož to zakládá hodně na hudbě, což je celkem škoda. Myslím, že by se s obrazem dalo vyhrát ještě trošku více. I přes to dávám tomuto filmu výborných 90%. /Viděno v kině/ ()

Janega

Rozdeliť knihu na dva filmy, pričom v prvom sledujeme len detskú časť, bolo pre filmové plátno to najlepšie riešenie. Výborne sa im podarilo vyskladať zmysluplný dej, ktorý je v tej 1000-stranovej knihe dosť roztrieštený. Čo sa týka hororovsti, tak je tam pár dobrých lakačiek, ktoré nečakáte a klaun Pennywise je fakt desivý. Ale že by ste sa vyslovene triasli strachom, tak to nie. Mne ani samotná predloha neprišla príliš strašidelná. Skôr mi to prišlo ako príbeh o sile detského priateľstva, ktoré sa podarilo vo filme presne vystihnúť. Čo sa však naozaj vydarilo tak to je herecký kásting. Tie deti akoby sa narodili pre tie role a na svoj vek podali vynikajúci herecký výkon. ()

Pat.Ko

Výber na môj prvý hororový film nebol ani lepší, moje očakávania boli reálne, parádny herecký výkon hlavných hrdinov, ale aj záporných, každý si plnil svoju úlohu vynikajúco. 5/5 ()

AndrejBB

Výkony hercov skvelé, atmosféra napätá a podtrhnutá výbornou hudbou, ktorá ma držala v strehu takmer celý film. Čo sa mi nepáčilo bolo, že It šiel do všetkého "hrrr". Teda "blik" zjavil sa a hneď ako besný bežal po dieťati. Skôr by som ocenil, keby tam bolo viac lákacích momentov, ako len ten na začiatku. Ale už z jeho podoby sme mohli vedieť, že toto asi nebude veľmi milý klaun ani naoko. Každopádne som spokojný a rozhodne sa chvíľu bude vyhýbať miestnostiam, ktoré sú napojené na kanalizáciu. ()

Wajsik

Na filmy podle předlohy většinou nechodím a vyhýbám se jim obloukem. Nerad vidím jak se dílo někoho pošpiněno na plátně, když se jedná navíc o Mistra, jsem ještě naštvanější. Viz. The Dark Tower. Udělal jsem však výjimku. A udělám ji znovu při další projekci v kině. Vždy jsem tvrdil, že každý film stojí na kvalitním castingu. It to potvrzuje. Loosers club byl zvolen výborně. Mezi všemi bych si však dovolil vyzvednout dva: Finn Wolfhard aka Richie Tozier (který se stihl proslavit perfektní rolí v Stranger Things) a především Jack Dylan Grazer aka Eddie Kapsbrak. Jeho postava jako by přímo vypadla ze stránek knižní předlohy. Přesně tak jsem si ho představoval. Svojí roli si vychutnal jako nikdo jiný včetně samotného Pennywise (který byl mimochodem perfektní). Ten kluk má před sebou zářivou budoucnost. Mohl bych tady vyjmenovat mnoho věcí, které mohli být jinak, ale počet těch perfektně zvládnutých daleko převyšuje. Jediná věc co mě mrzí, že Henry Bowers nedostal více prostoru. V knize to bylo opravdu kvítko. Budou to dva neuvěřitelně dlouhé roky, kdy budu bedlivě sledovat vše co se okolo toho CIRKUSU děje. Na tak dlouhou knihu je to však moře času. Neboť za tu dobu ji sjedu ještě několikrát. Všichni Kingovci do kina! Ostatní tomu dejte šanci ;) ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi