Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

Kmotr

Blockbuster podle manuálu ve kterém je vždy čas na obejmutí. Super 8 v nejpřednější řadě postrádá aktuálnost a v první řadě určuje přemýšlivému divákovi místo v koutě. Film úspěšně šlape po povrchu. Postrádá byť sebemenší souznění s postavou, která se nedokáže ani přiblížit k boji s žalem a k vyrovnání s životní ztrátou. Závěrečné odpoutání od minulosti (vzdání se medailonu) je kýč až hamba. Možná, že z filmu vyzařuje nostalgie po Spielbergovských flákotách, které se umí dotknout srdce, ale Abrams k centrálnímu orgánu nestačil ani zamířit. ()

jonyyy

Po první ochutnávce někdy možná před rokem a půl, jsem se těšil na pořádný nářez z žánru horor/sci-fi. Nakonec jsem dostal dětské sci-fíčko, tak trochu drsnější IT. Ale bylo to opravdu velkolepé. Bouračka na začátku, apokalypsa ve městečku na konci (tanková bitva) - na to se opravdu dobře koukalo. 80% ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 28.7.2013, réžia slovenského znenia (Markíza 2013) = MICHAL DOMONKOŠ - Keby som si neprečítal, že tento film má byť VRAJ poctou spielbergovským mládežníckym príbehom rokov 80-tych (E.T, GOONIES, EXPLORERS, ...) tak na to do konca filmu neprídem. Keď odhliadnem od toho, že tí výrastkovia bez hanby fuckujú jedna radosť (a vraj detský film !), tak po dramaturgicko - scenáristickej stránke je táto snímka čistá katastrofa. Predpokladám, že Spielberg film ani nevidel, lebo inak by ho nemohol pustiť v takejto podobe do kín. A ak pustil, tak evidentne zdementieva (čo dokazuje celá jeho tvorba po roku 1990). No a čo do pekla v retrofilme robia tak odporne nakrútené špeciálne efekty ako bolo to vykoľajenie vlaku ? Taký DAVIS to v Utečencovi zvládol za menšie prostriedky a bez CGI tisíckrát lepšie. Jedna hviezdička je iba za talentovanú ELLE FANNING, ktorej je pre túto zhovadilosť naozaj škoda. (20.8.2012) ()

Pítrs85

Scénář sice čitelnej až běda, ale přesto inteligentních filmů pro děti je pořád málo a Super 8 se alespoň snaží, aby kromě všech těch líbivých výbuchů a cool emzáka nabídlo alespoň titěrnej příběh. Ten sic není nikterak originální, ale jedno deštivé odpoledne dokáže zpříjemnit, což byl asi jeho největší záměr, jakýkoliv přesah nečekejte. Potěšila retro atmosféra a překvapila častá kadence sprostých slov. Silnější 3* ()

Larky

Jaké hodnocení dát filmu, který má relativně hladký rozjezd na v rámci žánru rodinného filmu na lepší 3* a po 25 minutách spadne téměř k odpadu u kterého ve finále končí?Nevím, co se to stalo, ale těžko uvěřit, že takhle špatný film (a to téměř ve všech směrech), režíroval člověk, který má na svědomí vynikající Star Trek.Ještě bych byl schopen aspoň částečně akceptovat to, že dětští herci nic nehrají, co mi ale hodně vadí, je scénář, který dělá z diváka vyloženě idiota a je toho víc...postavy se chovají nelogicky, podivně se rozhodují a film díky tomu místy ani pořádně nedává smysl a korunou všeho je finále, které je opravdu otřesně stupidní.Doufám, že Abrams si tímhle shitem vybral svou režisérskou smůlu a příště nám zase naservíruje nějaký pořádný film a né stupidní demenci, která přiblble prazituje na E.T. ()

ARI50

Abych řekl pravdu čekal jsem nějaké obři monstrum co přijde zničit svět a nakonec se z toho vyklubalo něco jako E.T ale budiž náramně zpracované efekty hlavně vláček že a výborná akční scéna. Super 8 mně uchvátil ale trošku zklamal ale nevadí přesto jsem spokojený. ()

Sofia

Naivní dětský film, který bohužel nedosahuje vtipu Rošťáků (The Goonies) ani komplexnosti a sentimentality E.T. Monstrum se taky moc nevyvedlo, chvílemi to připomíná kombinaci Vetřelce s Godzillou. Dospělé budou otravovat ti malí kluci, pro děti je to zase chvílemi až moc strašidelné. Je tam hodně nudných a klišovitých dialogů, chybí jakýkoliv zapamatováníhodný moment. Závěrečná scéna nefunguje vůbec, naopak působí hodně směšně. Ta třetí hvězdička je v podstatě jen za amatérský zombie film, který kluci natočili (k vidění v závěrečných titulkách). ()

Ištván87

Je to fajn vidět jednou film kde vystupují inteligentní děti, které nemá člověk při každé větě chuť zabít... Celkově je to velice příjemný film a je fajn, že většina postav se chová logicky a ne moc klišovitě... ()

Beastmaster4

Povedené sci-fi s dětskými hrdiny. Malinko mi to připomínalo E.T. - MIMOZEMŠŤAN, i když jde samozřejmě o úplně jiný příběh. Hodně dobrá je audiovizuální stránka. Na začátku při havárii vlaku jsem měl pocit, že se mi zboří byt :-). Celkově jde o svižné, oddechové sci-fi. ()

luka4615

Super 8 oplývá krásnými nápady, vizuální stránkou a sympatickými hlavními hrdiny, nicméně režisér J. J. Abrams ani z těchto slibných atributů nedokázal poskládat alespoň průměrný filmový zážitek. Škoda. „I know bad things happen. Bad things happen. But you can still live. You can still live.“ ()

snaked

váhám pořád mezi 3 a 4 * // ve filmu byla řada silných scén, herecké výkony jsou parádní, sympatické je obsazení ne úplně provařených tváří a celá linie natáčení amatérského filmu je skvělá // ne tak vydařeně působí bohužel linie otec/syn, otec/dcera - vina&nevina // závěr no comment ()

Sawy

Takhle se,dámy a pánové,píší filmové dějiny! Kdyby se Super 8 neodehrávalo na konci 70. let,kdyby hlavní part nehrály děti,kdyby děj byl o něco méně naivní,nikdy by se tvůrcům nepodařilo dosáhnout podobného filmu. J.J. Abrams nenatočil pouze nádhernou poctu filmům Stevena Spielberga,ale stvořil nevídaný filmový úkaz,který jakoby v sobě absorboval filmovou poetiku 80. let,styl psaní Stephena Kinga a to nejlepší z vymožeností moderní kinematografie,přičemž jednotlivé složky se navzájem vůbec neruší,naopak vytvářejí atmosféru,kterou jsem v kině ještě nikdy v životě nepocítil.Atmosféru dětství,party kamarádů,které spojuje přátelství a nadšení pro jejich společný film,atmosféru dětských lásek,tajemna a velkého dobrodružství na maloměstě.Ano,Super 8 kličkuje ve velmi jasně vytyčených a známých mantinelech,ale já jako člověk,který neměl tu čest býti odkojený na raných Spielbergových sci-fi filmech (E.T.ho a Blízká setkání jsem viděl až v pubertě a v televizi),jsem neskonale šťastný,že i má generace má film,který funguje jako pocta zmíněným nesmrtelným flákům a zároveň se může hrdě postavit vedle nich.Zase jednou jsem se v kině cítil jako malý kluk,který s pusou otevřenou do širokého úsměvu sleduje každičké políčko plátna a snaží se zmrazit obraz,aby se mohl kochat alespoň o pár vteřin déle.Podobný pocit nedokáže vyvolat jen tak někdo,Abrams ale jen tak někdo není.Nejenže si pohlídal,aby jeho film byl naprosto dokonalý po technické stránce,ať už jde o kameru,hudbu nebo triky (vykolejení vlaku nemá obdoby), ale především přesně věděl,co chce natočit,jak to chce natočit a s kým to chce natočit.Jak to dokázal za 50 milionů dolarů,to je mi záhadou a dalším důkazem jeho tvůrčích schopností a chytrosti.Super 8 je film,pro jehož upřímnost,omamnost a podmanivou atmosféru jsem s naprosto čistým svědomím přehlédnul jeho chyby a prostě si jej užíval.A musím říct,že málokterý film jsem si letos v kině užíval tak moc.Fakt,že film,který navzdory nižšímu rozpočtu a absenci známé značky strčil většinu letošních blockbusterů do kapsy,je širším publikem přijímán přinejmenším rozporuplně,je pak velmi smutný.Záblesk naděje,že bychom se s podobně čistými a starosvětskými retro návraty mohli v budoucnu setkávat častěji,je ale krásný. 90 % P.S.: Obrazová a zvuková stránka dělá v případě Super 8 opravdu hodně,takže jasně říkám: Jděte na to do kina,jinak si to naplno neužijete! ()

Morholt

Spielberg začíná vykrádat své vlastní filmy. Tentokrát prostřednictvím Abramse. Už dlouho jsem neviděl takovou koncentraci sci-fi klišé na jednom místě, navíc natočených tak, že nejevily ani minimální odchylku od zaběhnutých pořádků. A zůstalo mi záhadou, na jakou cílovou skupinu Abrams směřoval. V jednu chvíli jsem měl pocit, že sleduju dobrodružství z Disneyho produkce, ale pak zase přišla scéna, která mi to vyvrátila. Prostě kočkopes pro nikoho. 30% ()

Lucasion

Abramsi mám tě rád, ale Super 8 je krok vedle. A rozhodně nebyl super. Jakoby ses snažil zkombinovat rodinný dobrodružný film a sci-fi thriller. Ve výsledku je to ale koktejl, který není záživný. No zkrátka není. Příběhová zápletka je docela zajímavá, ale naštvaný E.T. nikoho svým vzhledem nevyděsí. Možná ve výsledku spíš pobaví. Máme tu pak nějakou krev (a dokonce zvratky) a velké výbuchy. Dětští herci jsou v pohodě zato starší osazenstvo nic moc. Ani hudbu jsem nějakou nevnímal. Já nevím, nečekal jsem, že mě film zaujme, ale skutečně byl (skoro) celé dvě hodiny nezáživný. Citová stránka u mě taky nepochodila. E.T.ho nikdo nenapodobí, ani se k němu nepřiblíží, ale mixovat to s rádoby drsným příběhem je vážně hloupost. Nebo aspoň tady to moc nefunguje. (45 %) ()

Lacike

Prva polovica je dokonale Spielbergovsky hravá a neskutocne pútavá s príjemnou retro atmosferou, ktoru som uz roky nezazil. Lenze druha polovica je trochu slabsia lebo v nej zacnu prevládať tie Abramsovske, miestami nelogicke prvoplánové sceny, ktore su sice efektne, ale casto posobia samoucelne a hlavnu zapletku prilis neobohacuju. Napriek tomu sa podla mna jedna o najlepsi Abramsov film a zaroven prvy ktorym ma konecne dokazal neskutocne strhnut, takže si ho určite pozriem ešte niekolkokrat. 9/10. Po druhom pozreti zvysujem na 5* pretoze mi spomenute zapory uz nevadia. ()

Genero

S bolavou duší pročítám názory, ve kterých i jinak poměrně oduševnělí komentátoři ohrnují své nosy nad touto perlou. To já zaujal poněkud odlišný postoj a nechal se unášet příběhem, jaké páprdové jako já, v papučích a se dnem lahváče zaraženým do pupíku, kdysi tolik milovali. Dokonce jsem byl rozhodnutý uzavřít s JéJé Ebremsem, potom co se mu Ztracení vysmekli z paží, příměří a na počest jeho nejnovějšího díla přemáchat v Biomatu mrkváče, promáznout hlavu ve stařičkém walkmanu a cestou do kolbenky si pustit do kroku nějaký ten časem prověřený námrd Vaška Neckáře. Ale bohužel JéJé ten závěr jako obvykle pěkně posral, takže zůstávám ve žhavé současnosti u svého nabušeného Sciphonu a rockových pecek Ewy Farné. ()

ScarPoul

Znestieľná jednohubka so skvelou atmosférou a neuveriteľne roztomilou Elle Fanning. Lenže to je asi tak všetko. Ak sa spoja také mená ako Spielberg a Abrams každý očakáva niečo čo ešte nikdy nevidel. Tento príbeh sme bohužiaľ videli všetci. V niekoľkých variáciach a aj v lepšom prevedení. V súčastnosti vlastne zbytočný film, ktorý nemá veľmi čo divákovi ponúknuť ani čím ho zaujať. Je to remeselne zručne natočené. To je pravda. Dokonca až tak, že ten nezáživný scenár je celkom stráviteľný. Ale príbeh ako taký je značne a po všetkých stránkach neuspokojivý. Čo ma trocha mrzelo, lebo som čakal naozaj niečo magické, niečo nové a niečo čo ma uchváti. Nestalo sa tak. Jediná výborná scéna je v úvode a to vykolajenie vlaku. Všetko ostatné aj tá hra s tajomnom bola strašne nedotiahnutá. Priemer, ktorý vyšumí, ale ktorý pri pozretí celkom zabáva. Čo je na tvorcov takého mena strašne málo. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze