Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

ratpile

Smrdělo to Spielbergem jak se dalo čekat, ale bohužel to ve šlépějch jeho dobrodružství kráčelo asi tak prvních 20 minut. Pak nefunguje vůbec nic. Vztahová linie je totálně nezajímavá. Akce všehovšudy žádná. A co je nejhorší, ani emoce se v rádoby srdceryvných momentech nedostaví prakticky vůbec. Nostalgická nuda v trendy kabátku s příjemnou atmosférou. Tohle přece nemohl být záměr. Abrams možná umí točit jako Spielberg, ale neumí tak vyprávět. Slabé 3. ()

Tales

Mám trochu problém s filmama, kde hlavní hrdinové jsou děti, proto musim snížit hodnocení, jinak konec se mi celkem líbil a řemeslně je to taky kvalitně udělaný, každopádně jsem čekal něco trochu jinýho a nejsem zrovna nějakej fanda Spielberga, kterej je z toho cejtit na kilometry daleko. ()

Nessos

Tak, napotřetí konečně dokoukáno. A...na pořádné sci-fi až moc dětinské, na nějakou dětskou pohádku o ufounkovi příliš..no jak to napsat..temné?Ano, jsem si vědom, že se to vzájemně vylučuje, ale je to prostě tak, a bohužel to k sobě vůbec nepasuje. Naprosto jednoduchoučký děj opepřený pořádnou dávkou protivných, zbytečných a často také hlubokomyslných keců, které u mě zkrátka nemají šanci na úspěch. Mám pocit, že by se mi víc líbil ten amatérský film jednoho z těch dětí, jehož jméno si nepamatuju. ()

JardaBauer

Super 8 to má těžké. Těžko si bude hledat fanoušky i publikum. Pro dospělého diváka je to příliš velká pohádka a pro děti to být může utahaná konverazačka, kde stejně některé souvislosti nepochopí. Pro mě je to poctivě natočený film, který dává připomenout staré klasické sci-fi. Napětí je stupňováno postupně a Abrams (Spielberg) nám postupně ukazuje, to co se mu zrovna hodí tak, aby v podstatě předvídatelná a klasická zápletka přinášela alespoň nějaká překvapení. Spielbergův rukopis je tady tak znát, že uvedení J. J. Abramse jako režiséra je podle mě celkem zbytečné a distributoři nám v tomto případě lžou:). A Elle Fanning má před sebou pravděpodobně větší budoucnost než její sestra Dakota. ()

Solverino odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku, ale kvůli konci, jsem to přehodnotil na Odpad! Odporně nesympatický uječený americký debílci, bohužel všichni nakonec přežijou... Pokud tohle někdo přirovnává k Štefanu Královi, tak zřejmě absolvoval právě totální lobotomii. Takovouhle cukrkandlovou sračku pro úplně blbý amícký děti by S.K. nikdy nedal, to by nezvládl ani totálně zhulenej. Aspirace na největší propadák tohodle léta! Možná by to mohly dávat na díly ve Studiu Kamarád, ale to i Jů a Hele je mnohem mysterioznější! Hnus fialovej, bohužel! ()

Ferenzo odpad!

Říkejte si co chcete, ale tohle se fakt nepovedlo. Já,obrovský fanda sci-fi, který se už podle traileru těšil jak malé děcko, jsem 3/4 filmu nevěřícně kroutil hlavou, za co Spielberg vyhodil peníze. Už kvůli jeho jménu pod filmem podepsaným jsem se těšil. A výsledek ? Absolutní srač*a, která si hraje buď na "E.T. 2011", nebo "dětští hrdinové ve vážném akčním sci-fi". Děj = tragédie, efekty = photoshop, herci = ochotnické divadlo, hudba = nuda. A když na konci voják,držíce se zbraně, která má magnetismem stoupat vzhůru, visí na lanech, která vidím až z poslední řady, rozhodl jsem se pro nejhorší možné ohodnocení. V tomto filmu mě nenadchlo vůbec nic. Vím, že budu jeden z tisíce, co dá tak nízké hodnocení, ale ostatní se možná jen bojí, aby nevyčuhovali z červenajícího se sloupečku hvězdiček vpravo. Nechápu, jak tento člověk mohl natočit Star Trek. Je mi líto. Odpad. ()

Kellerman

Spielbergovské až na kost.Super 8 je hold,který vzdal J. J. Abrams nejen svému režisérskému vzoru,ale především všem nadšeným mladým filmařům,jako by jim říkal: "Točte,točte dál! Inspirace a příležitost přijde!" V podstatě velmi osobní tvůrčí zpověď,které nejvíce ubližuje přesunutí české premiéry,protože v půli června by film diváky určitě mnohem víc překvapoval než teď,kdy už většina civilizovaného světa ono velké tajemství filmu zná a nebojí se o něm veřejně diskutovat.Na filmu je navíc vidět jistá zaslepená láska,se kterou ho režisér tvořil,která mu paradoxně víc ubližuje než pomáhá.Prostě a jasně,Super 8 není filmem bez chyb,ale pro mě osobně bylo velmi příjemné ho sledovat a za tu lsáku,kterou tvůrci k filmům chovají,prostě musím raději dát slabší čtyři,než silnější,ale pořád jen tři hvězdičky. ()

Ravic

Nic nového a orginálního. Bez nápadu. Napsal bych, že někdo hodně opisoval a dle mého názoru se to nějak moc nezdařilo, ale jak je vidno film se většině líbí (asi dětem se to líbí, když jsem se díval na analýzu bodování na IMDb) ()

bachacek

Viděla jsem prvních a posledních deset minut, ale už za to, že se mi mezitím zdál fakt pěknej sen o houbách a pak za toho tlustýho chlapečka velmi zainteresováno v "production value," si to rozhodně aspoň ňáký ocenění zaslouží. ()

Eilem

Zaciatok zaujimavy aj ked klasicky .Potom scena s vlakom velmi dobre spravena. Potom ale film stratil smrnc a chybal tomu isty zapal a napatie. Skoda po tak dobrom zaciatku. Na oddych vsak film staci ale iba v pripade ze ste neni unaveny inak zaspite. ()

FortKnox

Začátek dobrý, pak se to kapánek zhoršilo a mě bylo jasné, že lepší to už nebude. Ovšem jak se film blíží ke konci, je to čím dal horší. Recyklace několika filmu dohromady, který smíchaný dohromady dál vzniknout něčemu co prošlo zažívacím traktem, smrdí je hnědé a vylézá otvorem na kterém sedíme. ()

Vanguard77

Tak nevím, kterýho gaynia u nás v kině napadlo tenhle film šoupnout do kategorie "Představení pro děti", rozhodně to není žádný fluffy E.T. a krev tu není tak vzácnou záležitostí. Jako film Super 8 podle mě neurazí. Dětské výkony jsou celkem kvalitní, příběh se sice nestačí nijak moc rozvinout a končí poněkud záhy, ale rozhodně to není špatné. Osobně doufám, že se J.J. šetřil na další Star Trek :) ()

curfew77

V roce 1981 by to bezpochyby byla pecka, o třicet let později ale SUPER 8 působí jako parodie, která se bohužel bere smrtelně vážně. Zatímco restartem STAR TREKU mě JJA dokázal vtáhnout do světa Spocka a spol, ačkoli jsem o něj předtím ani nezavadil, a v M-I 3 nakopl sérii s Ethanem Huntem novým směrem, tohle není krok zpátky, ale doslova pád o několik pater. Navíc, dospělí herci jsou jedním slovem příšerní, scénář plný fyzikálních blábolů bije do očí i laika mého kalibru... snad jen ta Elle Fanning potěší, z té po vzoru Dakoty určitě něco bude. Promrhané peníze za všechny ty vláčky a exploze, promrhaný tvůrčí potenciál. S bídou 50 %. PS: Strašně bych se divil, kdyby dnešní iPhone generaci náctiletých tohle zaujalo - ale možná už jsem na takové filmy prostě jenom starý. Tržby napoví. ()

konysua

Jako audiovizuální divadýlko to funguje dobře. Nesedět na režisérské židličce Abrams, kdo ví jak by Super 8 s takovým scénářem dopadl. 6/10 ()

LukeSharp

Cloverfield pro děcka. Abrams těžce přestřelil. Záhadná mediální kampań, která se kolem filmu rozjela slibovala velké věci aby nakonec naservírovala velké nic. Když se nic nedělo, tak mě ubíjely nudné konverzace hlavních děcek a bohužel i když se něco dělo tak byl vidět jenom ten bordel okolo a při najíždění na hlavní záběr následoval krutý střih. Fungovalo to celkem u nízkorozpočtových Monsters, ale ve filmu na kterém se podílel Spielberg to místy působilo až směšně. Chybí jakýkoliv moment,který by se vryl do paměti,velkolepost nulová, a dostavil se nakonec i obávaný ''E.T.'' moment, kterého jsem se před začátkem velmi bál a to byl poslední hřebíček do rakve. Mírné zklamání, ale v druhém Star treku si Abrams jistojistě spraví reputaci :-) 55% ()

Jager_JK

Vzpomínka na Spilbergovo režisérské mládí. Myslím, a tenhle film mi to jenom potvrzuje, že o nástupci a pokračovateli je rozhodnuto. A je mi jedno co říkají ostatní. Ať se podívají na už zmiňovaného E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu, dále se podívají na své kriteria podle kterých hodnotí dnešní filmy a pak... pak ať laskavě přehodnotí tyto dva excelentní filmy. Vždycky to bylo hlavně o tom pobavit. Já se bavil a je mi líto, že jsem tenhle snímek neviděl na širokém plátně. Dále pochvala za skvělou hudbu. Opravdu nevím jestli ještě někdo takhle skládá. ()

situs

Skvěle natočená směs žánrů, která by sama o sobě vyzněla recyklovaně a naprázdno, nebýt dobře zvládnutého dětského světa, na pozadí kterého se odehrává a který, na rozdíl od jiných snímků (Letopisy Narnie atd), nepůsobí křečovitě v podání jeho základních principů, i když je pochopitelně také obsahuje. Snímku by možná v druhé polovině stačila kratší stopáž a méně patetický závěr, ale i tak se jedná v rámci žánru o vynikající záležitost. ()

J.Cobra

Napínavé, zajímavé, pomalu odkrývaná tajemství... pak šup šup a konec. První polovina na 4-5 hvězdiček, jenže pak už jen 3-4. Odkazy na starší Spielbergovy filmy jsou nepřehlédnutelné, stejně jako "neviditelné zlo" a pomalu se odkrývající záhada. Jen ke konci to ztratilo své kouzlo a skončilo to dříve, než člověk stačil zaregistrovat, co že se to vlastně děje. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze