Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film popisuje osudy krásné a talentované dívky Anne , která plna ideálů a snů vyletí z rodinného hnízda objevovat svět a v něm báječnou práci a úžasného muže. Její dobrodružství ji zavedou na Manhatten a později do Hollywoodu, kde potká dvě herečky, které touží po tom, aby je okolí chápalo jako lidské bytosti... Snímek volně vychází z novely spisovatelky Jacqueline Susann, která se v něm i krátce objeví, a také je jedním z posledních filmů okouzlující herečky Sharon Tate. John Williams byl za hudbu k tomuto snímku nominován na Oscara. (Morien)

(více)

Recenze (19)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Zfilmované melodrama podle úspěšné knihy od J. Sussan o stinných stránkách amerického showbusinessu které vyprávý životní osudy a to sice tří krásných ale hodně rozdílných žen které ve skrytu duše sní jakož to spoustu jiných mladých dívek tohoto věku o vábivé herecké kariéře. Sdílejí však osud včetných hvězdiček, kterým po velkých nadějích zbývá pouze deziluze. Hlavní roli zde hraje neuvěřitelně krásná a přitažlivá Sharon Tate v té době už manželka R. Polanskiho. Její role je tragická.. Dále z hlavních rolí Anna (Barbara Parkins) a poslední Nelly (Patty Duke) uspěje jako herečka, nezvládne však nástrahy této profese a propadne drogové závislosti. Průměrná film, na Sharon ale i ostatní dívky se moc krásně kouká.. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Promarněná šance. Na adaptaci bestselleru Jacqueline Susann se čekalo jako na hit sezóny, ale výsledek nikoho neoslnil. Zatímco společenský román sledoval zajímavý časový oblouk let 1945-1965 a tehdejší proměny showbusinessu, film se omezil na nudné předvádění mladých tvářiček v ryze v současných kulisách. Film byl zklamáním mmj. i pro Sharon Tate a jejího agenta, který doufal, že už konečně prorazí. Žel, žádný ze šesti celovečerních filmů, které stihla za svého života natočit, se nestal přesvědčivým důkazem jejího údajného talentu, ve který tolik lidí věřilo. ()

Reklama

RPupkin 

všechny recenze uživatele

Údolí panenek patří spíše do průměru filmů pojednávajících o prostředí amerického showbyznysu, o jeho nástrahách a častých strmých pádech. Přesto se na snímek vcelku dobře dívá (a to nejen díky Sharon Tate) a příjemně plyne. Hned úvod nás velice přesvědčivě zavede do New Yorku šedesátých let, který až nápadně připomíná swingující Londýn téže doby. Hudební čísla jsou chytlavá, byť snad až příliš exaltovaná. Právě přehnaně nadšené herectví některých představitelů (tak trochu à la určité budovatelské pasáže z filmu Za zvuků hudby) považuji za jediný (byť rozhodně ne marginální) iritant snímku, ale jde asi též o daň doby a zub času… Podobné filmy: Ziegfeld Girl, Město iluzí. Celkově vzato: za mě palec mírně nahoru, 70 %, mohu vidět znovu. [viděno v dubnu 2021 | komentář #2] ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější je ten obrat na konci, kdy se mladá herečka naplno ukáže být stejnou mrchou (ne-li horší) jako ta stará herečka na začátku. Jinak je ten film ale zdlouhavý a podle mě celkem špatně sestříhaný, takže se divák musí soustředit, aby všechno pobral. Moc se mi líbila ta luxusní vila s bazénem v hollywoodských kopcích, kde se odehrávalo pár scén. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ve své době vysmívaný film (mezitím kultovka) o úskalí žen v showbyznysu mě celkem bavil. Samozřejmě hlášky typu "Ted Casablanca is not a fag!" jsou pro výsměch, nicméně jako dobovka, po zábavnostní stránce různých klišé a společenských stereotypů, plus svých tří hlavních kočiček na prášky, to nebylo vůbec tak špatný. Ano, vzhledem k významné roli Sharon Tate jako další přípravný zářez před projekcí nového Tarantina (x). ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Knižní předloha Jacqueline Susann vyšla česky poprvé v roce 1993 a zatím se dočkala dalších tří vydání. (NinadeL)
  • Film bol uvedený v roku 1978 v knihe "Päťdesiat najhorších filmov všetkých čias" ("The Fifty Worst Films of All Time (and How They Got That Way)") od Harryho Medveda a Randy Dreyfussa. (Arsenal83)
  • Richard Dreyfuss v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama